Skocz do zawartości
wojtek_o

bubble upnp / mconnect

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni używam raspberry pi z Volumio. Jestem bardzo zadowolony - doskonały streamer jak na ten budżet :)

Mam jednak problem z Bubble UPNP. Najczęściej odtwarza tylko pierwszy utwór z playlisty i przestaje grać. Czasami odtworzy dwa pierwsze lub więcej - nie ma reguły, ale w każdym razie nie odtwarza playlisty w całości. Czy ktoś spotkał się z podobnym zjawiskiem? Próbowałem jeszcze mconnect - ale tez z kolei w ogóle nie uruchamia odtwarzania w Volumio. Wykrywa go, ale odtwarzanie po wybraniu utworu nawet się nie rozpoczyna. Mconnect mam w wersji lite - czy ta wersja jest aż tak bardzo okrojona, że zwykłe streamowanie nie działa? Czy robię coś nie tak?

A może ktoś poleciłby inny sposób na streamowanie z Tidala przez Raspberry PI?

Edytowane przez wojtek_o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem które Volumio masz. Na starszych wersjach można było instalować wtyczki i można było zainstalować serwer upnp. Tak mam i steruje przez LINN kazoo. Jest tez coś nowego: MyVolumio. Obsługuje natywnie Tidala ale jest płatne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bubble UPNP na telefonie i odtwarzanie przez DLNA na RPI? Czy Bubble UPNP Server na RPI?

DLNA renderer sam z siebie nie trzyma list utworów do odtworzenia. Trzeba coś więcej, np. OpenHome renderer. To może zrobić Bubble UPNP Server - w konfiguracji należy utworzyć OpenHome renderer. OpenHome powinien także obsłużyć Tidala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może spróbuj moode zamiast volumio. Wczoraj przyszła malina I postawiłem wszystko w 15 minut. Musiałem tylko zmienić IP na static żeby wpisać googlowe DNS.

MoOde w wersji 4.3,gotowy obraz do ściągnięcia, w opcjach jest konfiguracja upnp server dla tidal, wystarczy wpisać user, password i jakość streamu. Testowane na andku z BubbleUPnP i iPad z linn kazoo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak grasz tdala przez buble upnp zaznacz w bubble use proxy u mnie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 16.10.2018 o 19:36, head67 napisał:

Jak grasz tdala przez buble upnp zaznacz w bubble use proxy u mnie pomogło

Szukam i nie wiem gdzie to zaznaczyć? Help u mnie też się tanie po jednym lub drugim utworze a bywa tak że prawie cały dzień jest ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, niisieek napisał:

Szukam i nie wiem gdzie to zaznaczyć?

Ustawienia / Local and Cloud.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi