Skocz do zawartości
IGNORED

AUDIO VIDEO SHOW 2018


slaaawek

Rekomendowane odpowiedzi

Absolutnie się nie zgadzam. Największa kasa i najlepszy marketing jest wtedy, gdy system zagra dobrze na targach. Problem w tym, że warunki, tempo pracy, pomieszczenia, oczekiwania odwiedzających to kombinacja, która uniemożliwia zadowolenie wszystkich, a nawet połowy.

 

Jeśli targi miałyby służyć przede wszystkim do odsłuchu, to 3/4 producentów urządzeń hi-end nie powinna się na nich pojawić, bo akustycznie te pomieszczenia nadają się do wstawienia tam kolumn za góra 10.000zł, a gusty bardziej zaawansowanych klientów są tak zróżnicowane, że tak naprawdę pod każdego indywidualnie trzeba by ustawiać cały set. Tak jak sprzedaje się faktycznie zestawy hi-end. Długo i namiętnie pracując z klientem, żeby zrobić wszystko idealnie pod jego gust.

 

Z drugiej strony, dystrybutorzy wstawiaja najdroższe urządzenia, bo takie są oczekiwania wlaśnie odwiedzających, którzy ciągną tłumami nie po to, żeby zobaczyć podłogówki za 3000zł, ale za 300.000zł.

No to szczerze. Marketingowcy większości firm są do zwolnienia. Bo systemy za kupę kasy tam po prostu zawodzą. Kiedy grają co innego niż jazz jest po prostu źle. Paradoksalnie te tańsze grają na swoją cenę

 

Absolutnie się nie zgadzam. Największa kasa i najlepszy marketing jest wtedy, gdy system zagra dobrze na targach. Problem w tym, że warunki, tempo pracy, pomieszczenia, oczekiwania odwiedzających to kombinacja, która uniemożliwia zadowolenie wszystkich, a nawet połowy.

 

Jeśli targi miałyby służyć przede wszystkim do odsłuchu, to 3/4 producentów urządzeń hi-end nie powinna się na nich pojawić, bo akustycznie te pomieszczenia nadają się do wstawienia tam kolumn za góra 10.000zł, a gusty bardziej zaawansowanych klientów są tak zróżnicowane, że tak naprawdę pod każdego indywidualnie trzeba by ustawiać cały set. Tak jak sprzedaje się faktycznie zestawy hi-end. Długo i namiętnie pracując z klientem, żeby zrobić wszystko idealnie pod jego gust.

 

Z drugiej strony, dystrybutorzy wstawiaja najdroższe urządzenia, bo takie są oczekiwania wlaśnie odwiedzających, którzy ciągną tłumami nie po to, żeby zobaczyć podłogówki za 3000zł, ale za 300.000zł.

No to szczerze. Marketingowcy większości firm są do zwolnienia. Bo systemy za kupę kasy tam po prostu zawodzą. Kiedy grają co innego niż jazz jest po prostu źle. Paradoksalnie te tańsze grają na swoją cenę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często drogi sprzęt gra gorzej od tańszego, jest niewłaściwie wyceniony...

 

Mam nadzieję, że na tegorocznym Audio Show będą ciekawe systemy za umiarkowane rozsądne pieniądze...

Te drogie niech prezentują w Niemczech, USA - w bogatych krajach... My Polacy niestety jesteśmy daleko w tyle z zarobkami na ich tle. Smutne ale prawdziwe:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się uspokoi; cały urok tej wystawy w różnorodności, centralny wyrównywacz mieliśmy już za komuny. Odwiedzam wystawę co roku by oczyścić fałszywy pryzmat opinii innych o danym sprzęcie! Mnie akustyka nie przeszkadza, dysponuję doświadczeniem co ,gdzie jak może zagrać; wystawa tylko wytycza kierunek czym warto się zainteresować. Ciekawie potrafią się zaprezentować urządzenia bez dobrej dystrybucji w naszym kraju choćby bliźniacza marka do Accuphase. Bardzo dobrze potrafią zagrać kolumny trzeciego sortu innej japońskiej firmy. Egzotyczne kraje wbrew pozorom też nie są zadupiem audio i potrafią miło zaskoczyć. No i rodzimi producenci ciągle prezentujący swój blask nie oszlifowanych diamentów przed wieprzami, kto się na nich pozna jak nie ma odpowiedniej metki popartej silną reklamą w mediach.

Czy aby chodzimy na tą samą wystawę?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem, że jeszcze nie byłem:)

ale czytam co roku wciąż te same relacje...

że drogie zabawki wcale nie pokazały się z najlepszej strony,

że brak normalnych uczciwie wycenionych urządzeń audio,

Generalnie ta wystawa to reklama połączona z wielkim biznesem... to fakt. Wiele nowinek technicznych... I tego nie neguję.

Natomiast potencjalny polski klient szuka w większości czegoś "NORMALNEGO" za rozsądne pieniądze - nie oszukujmy się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem targi są przede wszystkim do oglądania, spotkań, rozmów, zbierania informacji i ewentualnie polowania na okazyjną promocję.

Przecież na targach chodzi o to by w jednym miejscu móc zobaczyć na żywo czy dotknąć najlepsze urządzenia krajowych i światowych firm tych znanych i mniej znanych, zadać pytania itp.

Słuchanie jakiegoś przypadkowego (dla nas) połączenia na własnej muzyce w pokoju pełnym osób często w mało komfortowych warunkach - to jak

ma wypaść dobrze(?) wszyscy chyba wiedzą, że każdy zestaw powinno się dobierać indywidualnie pod konkretny gust.

Niektórzy wymagają niemożliwego, żeby zestawiony na targach set był uniwersalny i zagrał dobrze każdy rodzaj muzyki dla każdego,

no nieestety tak nie będzie ale wyjątki mogą się zdarzyć :-)

Faktem jest, że te "tańsze" zestawy często się bronią, ich stosunek jakości do ceny jest najlepszy :-)

Życzę Wszystkim udanych targów AVS !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę Wszystkim udanych targów AVS !

 

To nie targi! to jak dla innych Mistrzostwa Świata w kopankę to tu dla melomanów Mistrzostwo Świata, no właśnie to jest piękne bo dla każdego w czymś innym :-)

 

Natomiast potencjalny polski klient szuka w większości czegoś "NORMALNEGO" za rozsądne pieniądze - nie oszukujmy się

 

Potencjalny klient zwiedza Żabona lub Biedrę, to Show to nie dla niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę normalnego zestawu na lata, uczciwie wycenionego, trwałego, prostego bez wodotrysków a grającego w taki sposób by czuć radość z brzmienia i z tego że nie wydałem niepotrzebnie dużej ilości gotówki:)

 

Ciągle się słyszy o takim sprzęcie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko się słyszy... natomiast jeśli przyjdzie co do czego to kiepsko...choć trzeba przyznać że wybór ogromny, i połączyć te wszystkie klocki w jedno rzetelnie grające ustrojstwo - bardzo trudno

 

po wizycie na wystawie spodziewam się znaleźć "jakąś perełkę" własnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość przychodzi z nadzieją, że usłyszy sprzęt za normalną cenę, ale właśnie wystawcy błędnie oceniają oczekiwania publiczności.

Myślą ,że kiedy wystawią sprzęt za miliard to zleci się stu przeciętnych Kowalskich i zrobią listę kolejkową. Niech powiedzą, ile tak drogiego sprzętu sprzedają miesięcznie. Prawdziwie bogaty klient kupuje za granicą chociażby ze względu na wysoki standard obsługi.

I tak branża zjada własny ogon żle ustalając tzw. target. Szanowni wystawcy mogliby wyjść z kokonu samouwielbienia i posłuchać jak niektórzy a jest ich wielu, podśmiewają się na korytarzach z niebotycznych cen za niebotycznie żle grające aparaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny? pomysł na biznes, może założysz Podśmiechuj Show (nie mylić z kabaretonem); zobaczysz ilu chętnych odwiedzi taką imprezę.

 

Clou jak zwykle widoczne gołym okiem to na widoku wszystkich zrobić kupkę do cudzego ogródka.

 

Moim zdaniem jednak bystrzejsza część wystawców AVS poszła po rozum do głowy i jednak konfiguruje w każdym budżecie taki sprzęt żeby jego granie podobało się zwiedzającym. I teraz clou w pytaniu w jakie gusta słuchających należy celować :-) Moim zdaniem w tym momencie wkracza dobry handlowiec bo nie istotne jest co jak gra ale jak efektywnie to sprzedać-sprzedawać z dobrym-bardzo dobrym wynikiem.

Tu na Audio Video Show sporadycznie trącany w bólach absolut dźwięku jest niejako wykreowany jako jeden dodatkowy bonus bo jak życie pokazuje nie jest obecnie trudne wyprodukowanie czegokolwiek tylko sprzedaż tego!!!

 

Teraz kochajcie i nienawidźcie handlowców i księgowych :-)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie akustyka nie przeszkadza, dysponuję doświadczeniem co ,gdzie jak może zagrać; wystawa tylko wytycza kierunek czym warto się zainteresować

 

Słuchanie jakiegoś przypadkowego (dla nas) połączenia na własnej muzyce w pokoju pełnym osób często w mało komfortowych warunkach - to jak

ma wypaść dobrze(?) wszyscy chyba wiedzą, że każdy zestaw powinno się dobierać indywidualnie pod konkretny gust.

Niektórzy wymagają niemożliwego, żeby zestawiony na targach set był uniwersalny i zagrał dobrze każdy rodzaj muzyki dla każdego,

no nieestety tak nie będzie ale wyjątki mogą się zdarzyć :-)

 

No właśnie. Odrobina dystansu, rozsądne oczekiwania i można cieszyć się faktem, że mamy trzecią największą wystawę w Europie. A może czasami nawet być z niej dumnym.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę tłok na wystawie co roku to większość publiczności nie ma za wiele wspólnego z audiofilizmem. Przychodzą jak na inne wystawy, żeby zobaczyć coś nietypowego, egzotycznego, np. sprzęt, który wygląda dziwnie i ma cenę tak zwaną astronomiczną.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony co w tym złego. Tak samo ludzie odwiedzają targi motoryzacyjne w Genewie i tak samo odwiedzają targi AVS.

Mam podobnie jak kolega wyżej. Mnie akustyka też nie przeszkadza. Bo za długo w tym wiedziałem i wiem co może gdzie zepsuć. Natomiast niestety nie usprawiedliwia to faktycznie drogich systemów które grają źle.

Jako łyżkę miodu dodam że w zeszłym roku spotkałem kilka systemów w ludzkiej cenie które na prawdę zagrały dobrze. W tym roku też jadę polować na jakiś wzmacniacz.

Nie zmienia to faktu że i tak część piękna błyszczy :)

Przyćmiła nawet pokaz nowości Aida w zeszłym roku :p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie. Jeszcze się nie wystawiliśmy, a już się nie podoba!

 

Każdy wystawca myśli, że na wystawie to on jest najważniejszy i obraża się, że ludzie go nie doceniają, a przecież przeciętny zwiedzający chodzi od pokoju do pokoju i po kilku godzinach mu się wszystko miesza i wpada w trans, wchodzi na kilka sekund i jeżeli w tym czasie nic go nie uderzy, nie zachwyci to wychodzi i idzie dalej. Tylko znikoma grupa ma konkretny plan odwiedzenia wybranych wystawców i poświęcenia im należytej uwagi i wtedy najgorsze jest to, że wystawca nie ma dla takich czasu bo też już ma dość tego bezproduktywnego ruchu i koło się zamyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest może gdzieś potwierdzone info, które z polskich manufaktur produkujących głośniki będą się wystawiać na tegorocznym AVS?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. A jeszcze nie uderzy. No nie oszukujmy się.

Plusem rms jest na pewno melodika która jest na prawdę dobra w swojej cenie. I można na niej zbudować kino i pierwsze stereo. Minusem triangle które firma musi jako nowy dystrybutor polecać i promować. Widzimy to także w wypowiedziach na forum. Przydała by wam się osoba udzielająca konkretne, dobre, złożone porady. Nie odbierajcie tego źle - lubię was.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może orientuje się kiedy pojawi się harmonogram i aktualna lista wystawców? Z tego co widżę - nformacje na stronie dotyczą zeszłego roku... Wybiram się na sobotę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest może gdzieś potwierdzone info, które z polskich manufaktur produkujących głośniki będą się wystawiać na tegorocznym AVS?

 

Z tego co wyczytałem na szybko będą Aida Acoustics, Akkus, Audioform, Bodnar Audio, Equilibrium , Pylon, ESA, Zeta Zero, Sveda Audio.....

 

Wybierasz się ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego dnia się wybieram, drugiego wymiękam i … już sam nie wiem. Gdybym miał się gdzie przekimać to zabrałbym swoją babę, żeby mi się nie nudziło jadąc przez całą Polskę. A tak to pewnie będzie jak zawsze czyli dupa a przecież fajnie by było tam być, już nawet nie dla samych klamotów ale żeby poznać się osobiście z wieloma z nas.

A nie wiesz czy będą się wystawiać AA, S16Hz, RLS, YB Audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz czy będą się wystawiać AA, S16Hz, RLS, YB Audio?

 

W spisie ich nie ma więc pewnie nie. Szkoda.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabrałbym swoją babę, żeby mi się nie nudziło jadąc przez całą Polskę.

Jedź koleją, wybierz przedział w którym będzie większość bab do prowadzenia konwersacji, tylko uważaj bo współczesne baby są wyjątkowo wredne i interesowne ;-))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę tłok na wystawie co roku to większość publiczności nie ma za wiele wspólnego z audiofilizmem. Przychodzą jak na inne wystawy, żeby zobaczyć coś nietypowego, egzotycznego, np. sprzęt, który wygląda dziwnie i ma cenę tak zwaną astronomiczną.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

Duża część sprzętu to faktycznie kosmos cenowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw która firma pozytywnie zaskoczy, najlepiej wypadnie.. oczywiście każdy oceni inaczej, każdemu podoba się co innego. .. ale może uda wyłonić się z opinii i relacji zwycięzcę:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw która firma pozytywnie zaskoczy, najlepiej wypadnie.. oczywiście każdy oceni inaczej, każdemu podoba się co innego. .. ale może uda wyłonić się z opinii i relacji zwycięzcę:)

Bardzo czekam na polskie firmy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po imprezie. To standardowe

Ktoś może orientuje się kiedy pojawi się harmonogram i aktualna lista wystawców? Z tego co widżę - nformacje na stronie dotyczą zeszłego roku... Wybiram się na sobotę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje się wybrać chociaż na jeden dzień. Dla mnie to święto audio i warto tam być. Głównie mnie interesują systemy na , które mnie stać czyli budżetowe. Takie systemy często trafiają do pomieszczeń średnio zaadaptowanych akustycznie i na takich wystawach też powinny przyzwoicie zagrać bo lepiej docelowo nie będzie. Na hiendy też się zerknie, ale tu wiadomo , że właściciele takich systemów powinni mieć osobne pomieszczenia i akustykę ogarniętą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie mogę doczekać się kilku nowości na wystawie: nowe Devialety Phantomy oraz dzielona Yamaha z dzielonej serii 5000. Reszta się zobaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.