Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha rx-v475 do komputera


Piotr_71570

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam płytę główną Asus Maximus Gene IV-Z ze zintegrowaną kartą muzyczną Realtek ALC892.SupremeFX X-Fi 2 Built-in

Mam problem z podłączeniem do komputera, gdy używam kabla optycznego S/PDIF to po wybraniu urządzenia do odtwarzania realtek optical out uzyskuje jedynie dzwięk stereo z amplitunera w dodatku komputer nie wykrywa sprzętu yamaha.

Czy tu winą jest karta muzyczna i np jak kupił bym Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro to podłączając uzyskał bym dzwięk 5.1 i komputer zdefiniował by prawidłowo urządzenie ?

 

Drugi sposób to podłączenie przez HDMI

I teraz stała się dziwna rzecz bo na początku zaraz po zainstalowaniu windows komp wykrył urządzenie i w liście urządzeń do odtwarzania pojawiło sie Rx-v475 ALE chwile później to znikło...odłączyłem i podłączyłem kabel i słycjać jedynie dzwięk nowo podłączonego urządzenia ale wybrać go nie mogę.Próbowałem inny kabel HDMI ( wersja kabla nowa) ale to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

optical out uzyskuje jedynie dzwięk stereo z amplitunera w dodatku komputer nie wykrywa sprzętu yamaha.

Tu windows nie wykryje urządzenia, to jest tylko wyjście i w samym oprogramowaniu pow.ustawić wyjście dźwięku.

I teraz stała się dziwna rzecz bo na początku zaraz po zainstalowaniu windows komp wykrył urządzenie i w liście urządzeń do odtwarzania pojawiło sie Rx-v475 ALE chwile później to znikło...odłączyłem i podłączyłem kabel i słycjać jedynie dzwięk nowo

Pewnie zrobiła się aktualizacja sterowników i nie wyświetla konkretnego modelu, możesz zmienić to w ustawieniach. Tylko po co ? Skoro wykrywa, jest dźwięk to niech zostanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu windows nie wykryje urządzenia, to jest tylko wyjście i w samym oprogramowaniu pow.ustawić wyjście dźwięku.

 

Pewnie zrobiła się aktualizacja sterowników i nie wyświetla konkretnego modelu, możesz zmienić to w ustawieniach. Tylko po co ? Skoro wykrywa, jest dźwięk to niech zostanie.

 

Docelowo chce żeby był dźwięk 5.1 a nie stereo.Czy sama karta muzyczna może być tu rozwiązaniem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn jakie ustawienia ?

Jeśli wykrywa mi konkretny sprzęt to mogę wtedy wejść w ustawienia tego i wybrać czy stereo czy 5.1 pus jakieś efekty ew. i działa to wszędzie gry, [filmy( tylko 5.1)] a po optyku to nie ma żadnych opcji można podgłośnić i ściszyć ew. w ustawieniach nic nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn jakie ustawienia ?

Jeśli wykrywa mi konkretny sprzęt to mogę wtedy wejść w ustawienia tego i wybrać czy stereo czy 5.1 pus jakieś efekty ew. i działa to wszędzie gry, [filmy( tylko 5.1)] a po optyku to nie ma żadnych opcji można podgłośnić i ściszyć ew. w ustawieniach nic nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.