Skocz do zawartości
IGNORED

Konwerter optyczny na 2xRCA


zajec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym podłączyć głośniki do TV, problemem jest to, że do głośników mogę wpiąć tylko 2xRCA, zaś w TV jest wyjście optyczne. (oczywiście słuchawkowe także, ale na logikę jakość dźwięku będzie lepsza z optyka). Potrzebuję konwerter z optyka na 2xRCA czy jak kto woli Przetwornik Cyfrowo-Analogowy. W popularnym polskim serwsie aukcyjnym jest tego cała masa, w Chińskim serwisie również bardzo popularnym jest tego tysiące. I tu moje pytanie oraz prośba: co możecie polecić ? Czy ktoś z Was korzysta z czegoś takiego? najtańsze to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale czy warto? Proszę pomóżcie bo nie problem wydać 30 zł ale jak mam kupić kawałek g... plastiku to wolę dołożyć drugie 30 zł i mieć coś chociażby "dostatecznego".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym podłączyć głośniki do TV, problemem jest to, że do głośników mogę wpiąć tylko 2xRCA, zaś w TV jest wyjście optyczne. (oczywiście słuchawkowe także, ale na logikę jakość dźwięku będzie lepsza z optyka). Potrzebuję konwerter z optyka na 2xRCA czy jak kto woli Przetwornik Cyfrowo-Analogowy. W popularnym polskim serwsie aukcyjnym jest tego cała masa, w Chińskim serwisie również bardzo popularnym jest tego tysiące. I tu moje pytanie oraz prośba: co możecie polecić ? Czy ktoś z Was korzysta z czegoś takiego? najtańsze to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale czy warto? Proszę pomóżcie bo nie problem wydać 30 zł ale jak mam kupić kawałek g... plastiku to wolę dołożyć drugie 30 zł i mieć coś chociażby "dostatecznego".

 

Szczerze mówiąc, to przy DAC'u za 30-60 zł to nie ma większego znaczenia - to ma po prostu działać i tyle.

To czy warto rozpatrywać lepsze urządzenia (np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) /

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) zależy od tego do jakich głośników chcesz to podłączyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość z TV jest taka sobie, więc polecany często jest ten model - oferta środka ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

podłączyć z tyłu nawet kablami DIY ( warto ), zasilić dołączoną ładowarką i zapomnieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie ten konwerter (na kości CS4344 firmy Cirrus Logic ) podłączony do TV i działa bez problemu. Jakość jest więcej niż wystarczająca.

Powiem więcej, przy podłączeniu laptopa HDMI do TV a z TV optykiem poprzez ten konwerter do wzmacniacza analogowo, puszczane FLAC brzmią bardzo dobrze. Także wg mnie warto bez wydawania fortuny.

(jego stara cena to 38zł)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to przy DAC'u za 30-60 zł to nie ma większego znaczenia - to ma po prostu działać i tyle.

To czy warto rozpatrywać lepsze urządzenia (np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) /

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) zależy od tego do jakich głośników chcesz to podłączyć...

 

Głośniki to Microlab Solo7C z małym upgrade'em (nowe kondensatory Jantzen Audio Cross) jeszcze im opamp zmienię w wolnej chwili. Pomyślałem, że pod TV jak ulał, wezmę to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) na układzie CS4344.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz coś budżetowego popatrz na FiiO D3. W wypadku jednak gdybyś chicał coś lepszego jakośćiowego dobrą opcją jest Cambridge Audio DAC Magic 100.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kupiłem taki tani konwerter i oczywiście działa, ale technicznie jest do kitu. W środku jakaś chińska podróbka DAC-a, chyba bez filtrów dolnoprzepustowych. Gdyby tam był prawdziwy CS4344, to pewnie urządzenie działałoby równie dobrze jak FiiO.

 

Dodam, że nie odnoszę się do linku powyżej, to co kupiłem, nie miało w opisie CS4344.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem na etapie poszukiwania konwertera z coaxiala, bylem juz zdecydowany na Fiio D3, ale znalazłem ofertę w podobnej cenie produktu Lindy 70408, nie jest to najnowsze urządzenie ale może lepsze od Fiio? Czy miał ktoś może porównanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten za 2 - 3 dychy na allegro to poracha. U mnie było opóźnienie sygnału takie, że nie dało się oglądać TV w ten sposób. I dawało bardzo cichy sygnał. Z tv był lepszy dzwięk :-D

Odradzam. Chyba wywaliłem to g. do kosza. Jakbym czasem znalazł to oddam za darmo.

Lepiej szukać jakiegos prostego ale firmowego sprawdzonego rozwiania ze słabymi parametrami idstajacymi od dzisiejszych wymagań audiofilów :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opóźnienie nie jest winą DAC-a, zapewne możesz to zmienić w ustawieniach TV.

 

Co do głośności, to pewnie ten sam problem, co w moim Samsungu - wyjście cyfrowe podlega regulacji głośności w TV. Jak DAC jest podłączony do wzmacniacza, to są w torze 2 regulacje głośności, ta z TV i ta z wzmacniacza. Trzeba by jedną z nich przestawić na maksa, najlepiej tą w TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma żadnych opóźnień a jeśli cokolwiek by nastąpiło to w TV jest opcja synchronizacji dźwięku do obrazem. O czym napisał już popej.

Mówię o sytuacji, gdzie sygnał z dekodera UPC idzie do TV przez HDMI a z TV optykiem do konwertera i na wzmacniacz.

 

Nasuwa się taka teoria, że przesunięcie dźwięku być może występuje (nie sprawdzałem) jeśli z dekodera UPC wyjdziemy z dźwiękiem prosto do konwertera a obraz dalej zasuwa po HDMI. To tu być może się to rozjedzie.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem takiego DAC'a za chyba niecałe 40 zł., właśnie do TV.

Ale z ciekawości włączyłem go "po optyku" pomiędzy NAD'a C546BEE i C375BEE, które wtedy miałem.

Możecie mnie linczować i pisać co chcecie: różnice w dźwieku były praktycznie niezauważalne, jeśli chodzi o przestrzeń, barwę, ilość szczegółów.

Powiem więcej: oryginalny NADC546BEE miał taki trochę podpompowany, wyższy bas a ten mały DAC z allegro, ładnie wyrównał niskie pasmo.

Powiem jeszcze więcej: gdyby podłączyć do 546 na stałe tego małego DAC'a i go schować z tyłu, to ciężko byłoby się zorientować, co gra.

To małe pudełeczko podłączałem też do tunera sat po koaksjalu i optyku, i też bardzo dobrze grał.

Wracając do pytania autora wątku: ten mały, tani DAC z allegro do TV wystarczy ze sporym zapasem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem z tym naszym polskim portalu aukcyjnym Konwerter DAC Coaxial/Toslink do RCA 24Bit/192kHz. Niby ma w sobie CS4344 - rozrkęciłem, oznaczenie jest. Jak to gra ? Jak za 40 zł z wysyłką gra bardzo dobrze. W porównaniu do zwykłego wpięcia jacka 3,5 do gniazda słuchawkowego, wyprowadzenie dźwięku przez optyka do tego pudełeczka i dalej 2xrca do głośników daje efekt, jak przesiadka z Fiata 126p w mercedesa W124 w latach 80. Gdyby ktoś szukał rozwiązania jak wyprowadzić dźwięk optykiem z TV a dalej podłączyć 2xRCA to to tanie pudełeczko za koszt 3 piw craftowych zdaje egzamin. Jak jesteś audiofilem i Twoje oczekiwania są wygórowane oczywistym jest, że musisz szukać czegoś innego. W ustawieniach TV jeszcze muszę odkryć jak regulować głośność, bo w ustawieniach mam do wyboru słuchawki lub głośnik TV. Gdy ustawię słuchawki leci głos z optyka ale głośność na pilocie nie działa, ale to kwestia pogrzebania w ustawieniach zapewne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą regulacją głośności może być różnie. Przykładowo u mnie (TV od LG) działa to tylko z urządzeniem, które wspiera LG Sound Sync (Optyczne). Domyślam się, że chodzi o bezpośrednie połączanie TV-odbiornik bez pośredników jakim jest konwerter.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.