Jump to content
IGNORED

Tuning Pioneera PD-S707

oczy

Recommended Posts

Miałem kiedyś tego cedeka.Podstawa to zasilacz do analogówki,tam nie ma nawet stabilizacji napięcia.Potem rutynowa procedura-zegar i op.amp(jest tylko jeden podwójny).Jak sprzedawałem to doprowadziłem do stanu pierwotnego-nabywca był nieufny w stosunku do tunningu,nie chciał kupować bez odsłuchu a mieszkał daleko.Ogólnie po modyfikacji dźwięk o klasę lepszy-dynamika,rozdzielczość,barwa,scena.Mam jeszcze do niego serwisówkę i to co zdemontowałem ze swojego,jak chcesz pogadać ,wal na priva(jest w o mnie).Jestem ze Szczecina.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Również jestem zainteresowany tuningiem w/w CD i o ile to możliwe prosiłbym o więcej szczegółowych wskazówek. Ostatnio zakupiłem kilka opampów (opa 2132....2134......2604) i po wlutowaniu podstawki eksperymentuję.

Hidden Content

>MAREKS

Skoro już masz scalaki to próbuj który w twoim systemie zagra najlepiej.No i zrób im stabilizację zasilania,jest na płytce miejsce na scalaki,tylko radzę wywalić rezystory 100om w szeregu bo na nich są duże spadki napięć zasilających,a to zeszmaca dynamikę jak diabli.Potem pomyśl o zegarze ,to w tym klocku daje najwięcej.Najlepiej zacznij od zasilacza ,koszt parę złotych a efekt bardzo wyrażny.

Hidden Content

^erka

Dzięki z informacje jednak nie jestem biegłym elektronikiem, więc nie jest to dla mnie takie proste. Na razie w moim A-400X wylutowałem opamp'a i wstawiłem podstawkę eddług opisu GREG'a. Nie chcę wysnówać pochponych opinii bo mój test trwał krótko ( wiadomo sylwester itd. ), ale wszystkie w/w opamp'y zdecydowanie uspokajają wysokie. Średnica - na razie nie mam zdania. No i bas: 2604 - łagodny, miekki , nisko schodzący dla mnie trochę spowolniony 2132 - praktycznie nie ma utworu bez głębokiego mięsistego basu ( to chyba przesada)

jednostajny , 2134 - poprawa basu ale z zachowaniem proporcji i tam gdzie powinien być jest, a gdzie nie to go nie ma (moim zdaniem ok) - na razie faworyt. Mimo , ze 2123 to droższy następca 2134 to w tym układzie raczej sie nie spełnia choć Pionek ma opinię "ostrego grania".Zaznaczam to tylko wstępne wyrywkowe spostrzeżenia. Sprzęt nie był rownież dość wygrzany.

Erka , gdyby Ci się chciało , podesłał bym Ci schemat PD-S707 i czy zaznaczyłbyś mi elementy do wymiany i na jakie. Bardzo bym był wdzięczny , to by mi bardzo pomogło.

Hidden Content

>MAREKS

Problem w tym że nie wszystko- o dziwo -jest na schemacie.Na przykład stabilizatorów zasilania op-ampu nie ma nawet na rysunku płytki w serwisówce,a na płytce i owszem są pod nie otwory ,nawet o ile dobrze pamiętam opisane.Być może mój stary 707 nie był jedyną wersją tej maszyny,i inne tego nie mają.

Z zegarem też nie jest lekko ,trzeba wylutować elementy SMD ,albo przeciąć ścieżki do nich,tak że jeżeli chcesz to mieć porządnie zrobione ,to lepiej poproś o pomoc kolegę z większym doświadczeniem.

Co do op-ampu to spokojnie możesz spróbować wszystkich przez ciebie wymienionych i pozostawić ten który ci odpowiada

Hidden Content

• 1 year later...

Tak..., minął ponad rok od ostatniego wpisu na tym wątku. Od tego czasu nabyłem odrobinę

doświadczenia i co nieco pogrzebałem w moim Pionku. Z racji tego, iż moje kolumny nie są

wysokich lotów postanowiłem zacząć od słuchawek (Technics RP-HT86). Na początek wymieniłem

OPA na BB 2134 - coś się poprawiło, ale w minimalnym stopniu. Następnie zabrałem się za

płytkę wzmacniacza słuchawkowego (odsłuch na słuchawkach), wlutowałem podstawkę i wstawiłem

BB 2604. Na początku olbrzymie masy basu wręcz przytłaczały, trochę nie bardzo mi to

odpowiadało. Następnego dnia, kiedy zacząłem odsłuch bas wydał mi się już mniej natrętny, a

wysokie zaczęły dawać więcej szczegółów...i tak było przez kilka kolejnych dni, póki układ

się nie wygrzał. Po wygrzaniu było albo monotonnie, albo gorzej - przynajmniej takie

odniosłem wrażenie. W międzyczasie zakupiłem Sennheiser HD-580, pierwsze wrażenia nie były

zbyt pozytywne (może za bardzo się nastawiłem ) - przede wszystkim pierwszy plan to

średnica (wokale) reszta na drugim planie. No, ale podobno muszą się "wygrzać"... i

faktycznie tak jest. Po około dwóch tygodniach zaczęło wszystko się normować. Postanowiłem

pujść dalej i zakupiłem pojedyńcze układy OPA BB 627...miałem trochę problemów ze zdobyciem

podstawek, ale się udało. Zaaplikowałem układy...do pełni szczęścia zamontowałem gniazdo z

filtrem sieciowym TDK JAPAN ZUG2206....aaa całkiem bym zapomniał - w międzyczasie

zamontowałem master clock'a od Audioamp'a.

Podsumowując:

- montaż gniazda sieciowego IEC z filtrem sieciowym TDK Japan ZUG2206.- moim zdaniem dało

poprawę.

- wymiana master clock'a na "puszkę" Audioamp'a - nie bardzo zauważyłem różnicę.

- wymiana OPA w Audio na 2 x BB 627 - opłaciło się.

- wymiana OPA na płytce wzmac. słuchawkowego na BB 3124 - chyba dobrze się ułożyło i

uzupełniło z BB 627.

Po wygrzaniu HD580 mogę powiedzieć (oczywiście to są tylko i wyłącznie moje odczucia), że

muzyka z tego układu zaczęła mnie bardzo zadowalać. Średnica pozostała ważną cechą, ale już

nie dominującą, a wręcz natarczywą. Wysokie mogłyby być ciut lepsze, ale ogólnie dają dobre

stereo, lokalizację i mam wrażenie (być może subiektywne), że poczułem odrobinę powietrza

między instrumentami. Ogólnie pokazują dużo detali. Bas - tutaj dopiero aplikacja BB 2134

(kombinowałem również z BB 2132 - ale krótko - podobne brzmienie, może trochę inny bas) na

płytce wzmac. słuchawkowego dała porządany efekt, stał się dość głęboki i szybki -

dynamiczny. Może mógłby schodzić trochę niżej, ale boję się , że straciłby na swej dynamice

i dla mnie tak może zostać. Ogólnie po tych przeróbkach muzyka nie męczy i nie nudzi, a

potrafi niejednym zaskoczyć... jestem usatysfakcjonowany. PS. Układ BB 2604 moim zdaniem w

tej konfiguracji (na płytce układu słuchawkowego) się nie sprawdził.

To by było na tyle, mam teraz zamiar zabrać się za kondensatory, również te w zasilaczu

3300uF/25v - może je również zmienić na Panasonic FC np. 2 x 2200uF lub nawet 2 x 4700uF.

Czekam na wasze sugestie... Myślałem również o stabilizatorach napięcia ewentualnie o

oddzielnym zasilaniu toru cyfrowego i analogowego, ale dla mnie laika to już naprawdę zbyt

duże wyzwanie - chyba, że ktoś poprowadzi mnie za rączkę :-))).

Czekam na wasze opinie i propozycje...

Hidden Content

• 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.