Skocz do zawartości
IGNORED

Używany DAC z holograficzną sceną do 6000,-


Margin

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście. Wolę jednak powalczyć na moim podwórku z akustyką pomieszczenia niż kombinować ze sprzętem, który kreuje coś, czego nie ma w nagraniu. Posłuchaj (koszmarnego pod względem nagrania) Live At The Bowl '68 a potem zobacz na zdjęcia zrobione podczas tego koncertu. To co widzisz i to co słyszysz powinno być zbieżne. To jest holografia w nagraniu, która jest wypadkową rozdzielczości w wierności. Taka jest teoria :))))

Podałeś słuszną drogę...akustyka własnego kwadratu potrafi dosłownie zdziałać cuda!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wg mnie to jedyna słuszna droga :)

 

Miałeś porównanie do innych daków?

Tak, miałem u siebie Black Dragon, Audio Gd Master 11, Audio Gd R2R1.

Chord nieprawdopodobnie potrafi budować scenę zarówno w głab jak i w szerz. Warto wypożyczyć i samemu to usłyszeć. Moim zdaniem to zupełnie inna jakość grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem u siebie Black Dragon, Audio Gd Master 11, Audio Gd R2R1.

Chord nieprawdopodobnie potrafi budować scenę zarówno w głab jak i w szerz. Warto wypożyczyć i samemu to usłyszeć. Moim zdaniem to zupełnie inna jakość grania.

 

No właśnie również mam Chorda i uważam go za super daka to słabych źródeł.

O dakach Audio Gd można przeczytać dużo dobrych opinii ale sam nie miałem okazji posłuchać, chciałem wypożyczyć R2R-7 ale nigdzie nie był dostępny, tylko na zamówienie, no ale jak Qutest przebił u Ciebie R2R1 to coś

w tym jest :)

W każdym razie dak jest mega :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beka z tego chorda to chyba najbardziej dochodowy produkt.

Wielkość troszkę ponad paczka fajek.

Koszt podzespołów 5 zeta w produkcji patrząc na środek a cena rynkowa 5 k PLN.

Ja bym się chyba pochlastał zanim bym kupił.

Ja nie mówię że ładnie nie gra ale coś jest jednak nie ten teges.

Małe DACi od Fiio też grają świetnie, wielkość podobna scena świetna a koszt 350 PLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię że ładnie nie gra ale coś jest jednak nie ten teges.

 

Obawiam się, że gdyby ktoś obiektywny wpiął to w jakiś dobry system to okazało by się "nagle" , że gra to trochę lipnie ... efekciarsko ... stąd te początkowe zachwyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Beka z tego chorda to chyba najbardziej dochodowy produkt.

Wielkość troszkę ponad paczka fajek.

Koszt podzespołów 5 zeta w produkcji patrząc na środek a cena rynkowa 5 k PLN.

Ja bym się chyba pochlastał zanim bym kupił.

Ja nie mówię że ładnie nie gra ale coś jest jednak nie ten teges.

Małe DACi od Fiio też grają świetnie, wielkość podobna scena świetna a koszt 350 PLN.

Skoro ta taki prościutki i tani DAC to dlaczego geniusze z "audiofilskich manufaktur" nie idą drogą i wkładają do swoich pudełek powszechnie dostępne komponenty? Wedle Twojego rozumowania to komputer Odra ma większą wartość technologiczną niż laptop o grubości kilku mm i wadze poniżej kilograma.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chord byłby zapewne tańszy, gdyby wykorzystywano w produktach tej marki układy Sabre, Asashi Kasei czy PCM. Nie jadą jednak na gotowych rozwiązaniach tylko opracowują własne. To zawsze przekłada się na koszty, które wliczane są potem w cenę produktu. Nabywca płaci więcej ale płaci za brzmienie, które może być wzorem dla innych. Jeśli komuś wydaje się, że wyznacznikiem jakości produktu jest stopień upakowania wnętrza, no cóż :) Niech przynajmniej zastanowi się, czy pisząc o jakichś cyt. "bekach" sam nie robi z siebie "beki".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry transport i okablowanie może zdziałać cuda. Polecam Ci agd r2r-2 (zbalansowany) i np lks usb-100+bateria. Niestety pasuje zainwestować trochę w kabel hdmi i usb.

U mnie akurat agd gra z ifi iusb 3.0. Jest magia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zawsze przekłada się na koszty, które wliczane są potem w cenę produktu.

 

Koszty mają w innym miejscu. Każą sobie płacić za pewne rzeczy, które potrafią zrobić lepiej niż inni. Mnie zawsze zastanawiało dlaczego IBM pozbył się produkcji doskonałych laptopów... oddali produkty na których jest niska marża Azjatom, a sami zarabiają miliardy USD za wdrażanie zaawansowanych rozwiązań i doradztwie. Tutaj jest analogiczna sytuacja. Firmy takie jak DCS czy Chord grają w innej lidze jeśli chodzi o myśl inżynierską niż 90% pozostałych na rynku firm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy takie jak DCS czy Chord grają w innej lidze jeśli chodzi o myśl inżynierską niż 90% pozostałych na rynku firm.

'Roxy' możesz przybliżyć technicznie tą inną ligę i jakieś szczegóły tej myśli inżynierskiej? Pytam z ciekawości ponieważ ta Twoja wypowiedź świadczy o znajomości tej techniki którą tam zastosowano.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxy' możesz przybliżyć technicznie tą inną ligę i jakieś szczegóły tej myśli inżynierskiej? Pytam z ciekawości ponieważ ta Twoja wypowiedź świadczy o znajomości tej techniki którą tam zastosowano.

 

Nie mówisz tego chyba poważnie? :) Ocena które firmy budują swoją pozycję na podstawie przewagi technologicznej wynika z pozycjonowania samych produktów na tle innych i akceptacja oraz zadowolenie klientów z ich nabycia i użytkowania. A nie jawności technologii. Chyba nie myślisz, że takie rzeczy się ujawnia, podobnie jak wszyscy wiedzą, że pozycja rynkowa google jako wyszukiwarki przynajmniej pierwotnie wynikała z efektywności w zakresie przeszukiwania i agregacji treści. Pomimo tego, że wszyscy przyznawali, że wyszukiwarka mieli najlepsza, to nikt do końca nie zna jej heurystyki działania. Podobnie zresztą jak receptury Coca Coli :)

Tak jak Chińczyk kiedyś robił badziewny i ciężki sprzęt ładny dla oka, to sprawa była oczywista. Jakoś nigdy nikogo nie prosiłem aby poszedł zważyć obudowę ze swojego chińskiego CD”ka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venom200 wypożycz i posłuchaj, potem będziesz pisał :), u mnie pokonał LKS004, który uważam za bardzo dobry a chyba też go miałeś i wypadł dobrze :)

Poza tym Rob Watts to klasa sama w sobie jeśli chodzi o układy audio, sam dak jest mały ale naprawdę bardzo solidny i zgrabnie wygląda bo akurat LKS wyglądał jak noc listopadowa, zwłaszcza wyświetlacz :)

Jak dla mnie wielkość daka jest na plus, LKS trochę miejsca zajmował i swoje ważył.

Produkt dobry to czemu ma się nie sprzedawać, cena w porównaniu do innych daków grających na tym poziomie jest bardzo atrakcyjna, chcąc lepiej pewnie trzeba szukać powyżej 10 tysi ale to kwestia gustu .

Jak na sam przetwornik to nawet Qutest swoje kosztuje a co dopiero pułap 10 tyś, lekka przesada moim zdaniem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena które firmy budują swoją pozycję na podstawie przewagi technologicznej wynika z pozycjonowania samych produktów na tle innych i akceptacja oraz zadowolenie klientów z ich nabycia i użytkowania.

 

Pozycjonowanie samych produktów przez te firmy na tle innych wynika z tego ile dana firma sama sobie wspaniałomyślnie zażyczy za swój produkt ...

 

a ceny owe często są poprostu wzięte z d...py ...

 

Zadowolenie klientów objawia się natomiast ciągłymi wymianami sprzętów (ciekawe dlaczego?).

Kurde taki DCS biorąc pod uwagę jego cenę to powinien jeszcze umieć prać i gotować ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycjonowanie samych produktów przez te firmy na tle innych wynika z tego ile dana firma sama sobie wspaniałomyślnie zażyczy za swój produkt ...

 

a ceny owe często są poprostu wzięte z d...py ...

 

 

Wbrew pozorom nie jest to takie proste. Nie mówię o sytuacji jak w kawale... dwa koty po 50 tys zamiana za jednego psa za 100 tys u bacy.

Tak może Tobie się tylko wydawać, że klienci są takimi idiotami i wydają dziesiątki czy setki tysięcy za przewartościowane produkty. Z pewnością jakaś grupa nabywców słabiej się może orientować w tym co kupuje, ale myślenie w tych kategoriach moim zdaniem jest przesadzone. Osobiście wychodzę z założenia, że przy dużych kwotach ludzie uruchamiają w większości racjonalne myślenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może Tobie się tylko wydawać, że klienci są takimi idiotami i wydają dziesiątki czy setki tysięcy za przewartościowane produkty.

 

Zapewniam, że mi się nie wydaje ... ale bardziej chodzi o to, że to firmy karzą sobie płacić absurdalne kwoty za swoje produkty ... to, że się znajdują chętni jakoś specjalnie mnie nie dziwi.

 

Osobiście wychodzę z założenia, że przy dużych kwotach ludzie uruchamiają w większości racjonalne myślenie.

 

W tym przypadku jest zupełnie odwrotnie jak myślisz. Im większa wydawana kwota, tym mniejszy poziom racjonalności ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku jest zupełnie odwrotnie jak myślisz. Im większa wydawana kwota, tym mniejszy poziom racjonalności ...

 

Rozumie, że wszystkie kobiety to k...wy oprócz "naszych żon i matek" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie, że wszystkie kobiety to k...wy oprócz "naszych żon i matek" :)

 

Rozumiem, że wydawanie np 100tys na kabel to jest przejaw racjonalności ... ale kto bogatemu zabroni ...

Kable nie są tu wyjątkiem, jedynie jaskrawym przykładem ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wydawanie np 100tys na kabel to jest przejaw racjonalności ... ale kto bogatemu zabroni ...

Kable nie są tu wyjątkiem, jedynie jaskrawym przykładem ...

 

Jeśli wydałeś 100 tys na kabel bez zastanowienie, to przyjmij moje przeprosiny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wydałeś 100 tys na kabel bez zastanowienie, to przyjmij moje przeprosiny :)

 

Jeszcze nie zgłupiałem. Od jakiegoś czasu myślę racjonalnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówisz tego chyba poważnie? :) Ocena które firmy budują swoją pozycję na podstawie przewagi technologicznej wynika z pozycjonowania samych produktów na tle innych i akceptacja oraz zadowolenie klientów z ich nabycia i użytkowania. A nie jawności technologii. Chyba nie myślisz, że takie rzeczy się ujawnia, podobnie jak wszyscy wiedzą, że pozycja rynkowa google jako wyszukiwarki przynajmniej pierwotnie wynikała z efektywności w zakresie przeszukiwania i agregacji treści. Pomimo tego, że wszyscy przyznawali, że wyszukiwarka mieli najlepsza, to nikt do końca nie zna jej heurystyki działania. Podobnie zresztą jak receptury Coca Coli :)

Tak jak Chińczyk kiedyś robił badziewny i ciężki sprzęt ładny dla oka, to sprawa była oczywista. Jakoś nigdy nikogo nie prosiłem aby poszedł zważyć obudowę ze swojego chińskiego CD”ka :)

Czyli żadnych konkretów technicznych o wyższości tego sprzętu nad innymi nie potrafisz podać. Pozostajemy tylko przy tradycyjnym marketingu firmowym i stwierdzeniu użytkownika że "ja słyszę". Przyznasz że to jest mało wiarygodne, ale może dla ludzi wierzących marketingowi jest wiarygodne ;-).

Rozumiem, że wydawanie np 100tys na kabel to jest przejaw racjonalności ... ale kto bogatemu zabroni ...

Nikt, bogaty może robić prawie co chce (na co pozwala prawo). Nie musi zastanawiać się czy to racjonalne i czy do jego urządzenia kupionego za ciężkie pieniądze producent (składacz) nie wkłada standardowych podzespołów używanych również w tanim sprzęcie okraszonych tylko marketingowym bajerem i tajemnicą jaka technika została w środku zastosowana.

 

Tak może Tobie się tylko wydawać, że klienci są takimi idiotami i wydają dziesiątki czy setki tysięcy za przewartościowane produkty.

Jak mają duże nadmiary gotówki które łatwo zdobyli to czasem się tak zachowują. Nie ma w tym nic dziwnego i nagannego. Ważne żeby zakup był świadomy a nie wykonany pod wpływem emocji nakręconych marketingiem. Dotyczy to zwłaszcza tych co nie dysponują dużymi nadmiarami wolnej gotówki którą mogą przeznaczyć na zachcianki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mają duże nadmiary gotówki które łatwo zdobyli to czasem się tak zachowują. Nie ma w tym nic dziwnego i nagannego. Ważne żeby zakup był świadomy a nie wykonany pod wpływem emocji nakręconych marketingiem.

 

Jeszcze tylko mi powiedz skąd bierzecie tych klientów którzy tak bez opamiętania szastają kasą. Domyślam się, że ani Ty, ani bliscy znajomi do tej grupy nie należą. Może choć masz jakiś wykaz anonimowych emaili itp? Znam wiele osób która dużo Tobie za taką bazę danych jest w stanie zapłacić. Natomiast nie znam nikogo kto bez większego zastanowienia wydaje dużą kasą. Naoglądaliście się jakiś śmiesznych przykładów z listwami i kablami i ciągle to samo powtarzacie. Owszem, są produkty luksusowe i wizerunkowe, ale urządzenia w stylu DAC kupują ludzie po wielokrotnych porównaniach i odsłuchach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko mi powiedz skąd bierzecie tych klientów którzy tak bez opamiętania szastają kasą.

Przedsiębiorcy mający dobrze prosperujące interesy, przedstawiciele rad nadzorczych przedsiębiorstw państwowych, szejkowie naftowi, złodzieje, gracze giełdowi, ci co zainwestowali w swoim czasie w bitcoina, itp ;-).

 

Domyślam się, że ani Ty, ani bliscy znajomi do tej grupy nie należą.

Do szastających forsą na pewno się nie zaliczam, lubię wiedzieć za co płacę i dlaczego tak dużo ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast nie znam nikogo kto bez większego zastanowienia wydaje dużą kasą.

 

Może się i zastanawiają ... ale zdarza się, że kasę wywalają często w błoto ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, są produkty luksusowe i wizerunkowe, ale urządzenia w stylu DAC kupują ludzie po wielokrotnych porównaniach i odsłuchach.

O.K, pytanie jest tylko czy te odsłuchy porównawcze robią prawidłowo technicznie. Jeżeli nie to bardzo często mogą wyciągać mylne wnioski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K, pytanie jest tylko czy te odsłuchy porównawcze robią prawidłowo technicznie. Jeżeli nie to bardzo często mogą wyciągać mylne wnioski.

 

Oj Lechu a Ty znowu swoje ... daj spokój :-)

 

Mało jest systemów za grube pieniądze gdzie ludzie porównywali, testowali ... a gra to po prostu słabo?

Kasa wydana z zastanowieniem i rozwagą a efekt mizerny ... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało jest systemów za grube pieniądze gdzie ludzie porównywali, testowali ... a gra to po prostu słabo?

Kasa wydana z zastanowieniem i rozwagą a efekt mizerny ... ?

Przy takim przykładzie można w ciemno powiedzieć że prawdopodobnie przyczyną jest słaba akustyka pomieszczenia lub kolumny, ale oczywiście znajdą się tacy co doradzą wymianę kabla, DAC lub innego elementu toru.

P.S. Najlepiej przeczytać tą historię, występują w niej wszystkie elementy wpływające na postrzeganie jakości brzmienia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedsiębiorcy mający dobrze prosperujące interesy, przedstawiciele rad nadzorczych przedsiębiorstw państwowych, szejkowie naftowi, złodzieje, gracze giełdowi, ci co zainwestowali w swoim czasie w bitcoina, itp ;-)

 

Bajek się chłopcy naczytaliście i jeszcze chyba udało się Wam samych siebie przekonać, że jest to prawda :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajek się chłopcy naczytaliście i jeszcze chyba udało się Wam samych siebie przekonać, że jest to prawda :)

Jasne bajek, ale przynajmniej te "bajki" budują wiedzę dzięki której można dokonać rzetelnej oceny techniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajek się chłopcy naczytaliście i jeszcze chyba udało się Wam samych siebie przekonać, że jest to prawda :)

 

Sam słyszałem wzmacniacz (dzielony) za 200tys detal ... nie mogłem się nadziwić jak sprzęt za takie pieniądze może tak kiepsko grać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.