Skocz do zawartości
IGNORED

Foobar nie dzieli płyt na piosenki


jarrro

Rekomendowane odpowiedzi

System przeinstalowałem i pliki flac w foobarze odwarzane są teraz bez podziału na piosenki, tylko te, które mają cue. Co ciekawe, z folderu ,gdy ręcznie się wybiera cue , podział jest, tylko sam foobar nie dzieli. W ustawieniach shell integration usunąłem wykluczenie cue, nic to nie dało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach shell integration usunąłem wykluczenie cue, nic to nie dało

Samo wykluczenie plików cue nie wystarczy. Trzeba jeszcze w polu "Restrict incoming files to" wpisać *.cue

 

EDIT

A tak w ogóle to najlepiej podzielić wszystko na pojedyncze utwory - nie będzie problemu żadnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie dało...

Dziwne. U mnie działa. Pojawia się tylko wtedy dodatkowy problem, bo na playliście pojawia się plik obrazu we flac również. Czyli na playliście po takim zabiegu mam pojedyncze utwory z podziału pliku obrazu i plik obrazu bez podziału. Dlatego tak czegoś raczej się nie robi.

Masz zwykłego, "gołego" foobara? Czy z jakimiś nakładkami? Niektóre nakładki zmieniające wygląd powodują złą integrację z systemem plików, złe skanowanie bibliotek i pewnie różne inne błędy.

 

Ale jak teraz przeczytałem jeszcze raz Twój pierwszy post i przyznaje się bez bicia, że nic z niego nie rozumiem.

 

pliki flac w foobarze odwarzane są teraz bez podziału na piosenki, tylko te, które mają cue.

Przecież to jest normalne. Tak musi być. Żeby zrobić podział musi być plik cue.

 

--------

gdy ręcznie się wybiera cue , podział jest, tylko sam foobar nie dzieli.

A tego nie rozumiem wcale ;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli, że jeśli pilik cue wyszukam ręcznie w zasobach plików, wybiorę cue, by było odtwarzane w foobar, to tak się dzieje. Natomiast ten sam plik odnaleziony za pomocą foobara odtwarza się w całości, bez podziału na utwory

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli, że jeśli pilik cue wyszukam ręcznie w zasobach plików, wybiorę cue, by było odtwarzane w foobar, to tak się dzieje. Natomiast ten sam plik odnaleziony za pomocą foobara odtwarza się w całości, bez podziału na utwory

Chyba znowu nie rozumiem ;) :)

ten sam plik odnaleziony za pomocą foobara

Ten sam plik cue?

 

To może inaczej wyjaśnię.

Bez pliku cue foobar nie wie, że ten pojedynczy, duży plik flac ma być podzielony na poszczególne utwory (ścieżki). Te informacje są zawarte w pliku cue. Dlatego foobar musi otworzyć plik cue a nie flac żeby mieć podział na poszczególne ścieżki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli plik FLAC nie ma tagów, a są one w pliku cue, to nagrania nie ma w ogóle w bibliotece foobara

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś mi się nareszcie rozjaśniło. ;) :)

 

Na początek trzeba trochę uporządkować informacje. Dla większości będą one znane.

Plik w foobarze możemy dodać do playlisty na kilka sposobów. Najczęściej używa się trzech:

1. poprzez opcję menu file->add files... - jeżeli mamy plik cue to przy pomocy tego sposobu klikamy właśnie na plik cue.

2. poprzez opcję menu file->add folder... - przy tym sposobie możemy dodawać całe foldery do playlisty. Jeżeli mamy pliki cue to przy tym sposobie nie będą one standardowo widoczne przez foobar dopóki nie zastosujemy "myku", o którym wspomniałem w poście #2. Wtedy jednak pojawia się problem, o którym wspomniałem w poście #4. Rzadko stosuje się ten sposób do plików cue.

3. poprzez bibliotekę foobara - żeby okład cue+flac był widoczny w bibliotece trzeba zrobić podobny "myk" jaki opisałem w poście #2 ale trochę w innym miejscu, w menu file->preferences->media library i tam, po prawej stronie pojawiają się pola wykluczenia i włączenia odpowiednich plików, rozszerzeń, dokładnie tak samo jak w Shell integration. Niestety to też sposób, który może powodować sporo zamieszania i kłopotów.

 

Jest jednak na to inny, stosunkowo prosty sposób. Mam nadzieję, że go dobrze opiszę, bo dawno go nie używałem.

Dodajemy plik cue do pliku flac, po angielsku to się nazywa embedded, a nie wiem jak po polsku.

W tym celu otwieramy w foobarze ten jeden duży plik flac z obrazem płyty. Zaznaczamy go i prawym przyciskiem myszy wybieramy Utilities->Edit cuesheet. Pojawia się kolejne okienko i tam klikamy na Load... Pojawia się widok folderu gdzie prawidłowo powinien być plik cue, czyli w tym samym folderze gdzie plik flac, do którego się odnosi ten plik cue. Zaznaczamy ten plik cue i otwieramy go. Automatycznie wrócimy do okienka Embedded cue sheet editor. Jeżeli automatycznie nie zaznaczy się pole na dole "Enable embedded cue sheet on this file" to musimy to zaznaczyć i na koniec zatwierdzić przez OK. I to wszystko. Od tego momentu plik obrazu flac będzie widziany jako kompletna płyta z podziałem na utwory. Również w bibliotece foobara.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fozzie, moja wdzięczność za pomoc jest nie do opisania.

Jeśli będziesz w Poznaniu, zapraszam na piwo.

Zmiana w zakładce Media Library przyniosła zmianę. W końcu!

Dziękuję BARDZO

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Oo... Teraz z kolei nie widzi foobar plików FLAC, tylko cue....

 

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo... Teraz z kolei nie widzi foobar plików FLAC, tylko cue....

Ale co zrobiłeś, a czego nie zrobiłeś, bo bez tych informacji nic nie wiem.

 

Najprostsze jest to, co opisałem pod koniec postu #8, czyli wklejenie pliku cue do pliku flac. Wtedy nie trzeba nic zmieniać w ustawieniach foobara.

 

Jeżeli edytowałeś pole "Restrict to" w zakładce "Media library", to może usunąłeś tam wpis *.flac

Prawidłowo powinno tam być np. tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli dodałeś do tego pliki cue, to powinno wyglądać np. tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale jak wspomniałem w poście #8 ten sposób może nieść za sobą sporo problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak napisałeś. W Media Library dodałem różne rodzaje plików i działa.

Bardzo dziękuję

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.