Skocz do zawartości
IGNORED

Laptop + TV + Stereo


Sebastian90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem Sebastian i dziś założyłem konto na tym portalu/forum. Domyślam się, że takich tematów było wiele ale potrzebuję dość szybkiej i rzeczowej odpowiedzi. Chcę podłączyć laptopa z tv i zestawem stereo w postaci amplitunera i dwóch kolumn stereo plus opcjonalnie odtwarzacz. Obecnie mam dwie rzeczy tzn laptopa z jednym złączem HDMI i telewizor z 3 złączami HDMI. W tym miejscu mam problem bo o ile wiem to kolumny z amplitunerem i odtwarzaczem podłącze bez problemu lub znajdę gotowy zestaw to nie wiem co dalej, Chcę np puszczać filmy z laptopa tak by obraz był na tv a dźwięk był na amplitunerze i kolumnach i nie wiem jak to połączyć mając tylko jedno złącze HDMI w laptopie i 3 złącza HDMI w tv. Szukałem w internecie ale nie mogę znaleźć saysfakcjonującej mnie odpowiedzi jak to zrobić by była wysoka jakość dzwięku. Bardzo proszę o pomoc, dziękuję z góry i pozdrawiam Sebastian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to coś słabo szukałeś, gdyż podpowiedzi o "połączeniach" jest cała masa ;)

poza tym trudno będzie Ci pomóc, jeżeli zostawiasz w tym układzie jedną niewiadomą, mianowicie o jakim amplitunerze/wzmacniaczu mówimy i w jakie złącza jest on wyposażony. Sam TV posiada ARC, wyjście optyczne?

Co w odpowiedziach, które znalazłeś, było takiego, że uznałeś, że jakość dźwięku nie będzie najwyższych lotów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, o amplitunerze nie napisałem od razu bo nie wiem jaki wybrać. Stereo czy wielokanałowy. Sprawa rozchodzi się o to, że filmy mają być puszczane z laptopa na tv i żeby obraz był na tv a dźwięk na amplitunerze. TV mam już skalibrowany i chciałbym zachować tę jakość obrazu po podłączeniu wszystkiego w całość. Chcę by jakość obrazu i dźwięku była jak najwyższa i dlatego pytam czy kupić amplituner stereo z kolumnami no ale on nie ma wejścia hdmi czy amplituner wielokanałowy z hdmi i podłączyć do niego dwie kolumny stereo, tylko czy da się wszystko połączyć tak by laptop był tylko żródłem filmów i muzyki np audio lub koncertów a na tv był obraz a na amplitunerze dźwięk bez straty jakości. Więc pytania mam dwa:

1 Amplituner stereo + 2 kolumny czy amplituner wielokanałowy + 2 kolumny stereo?

2 Jak to połączyć tzn laptopa tv i amplituner stereo bez hdmi a jak laptopa tv i amplituner wielokanałowy z hdmi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Amplituner stereo + 2 kolumny czy amplituner wielokanałowy + 2 kolumny stereo?

2 Jak to połączyć tzn laptopa tv i amplituner stereo bez hdmi a jak laptopa tv i amplituner wielokanałowy z hdmi?

 

Jeśli chcesz użytkować amplituner kina domowego tylko z dwoma frontami to nie ma sensu. Z druiej strony jak byś nawet chcial zbudować 5.1 to jeśli nie masz dedykowanych scieżek dźwiękowych w filmie to efektów nie będzie. Najrozsądniej chyba kupić amplituner stereo i połączyć optykiem dźwięk TV-Amplituner.

 

Myślałeś już nad jakimiś konkretnymi modelami amplitunera stereo ?

 

Pozdrawiam,

Grzegorz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko jak podłączyć laptopa telewizor i amplituner stereo tak by z laptopa był puszczany film i by obraz był na tv a dźwięk na amplitunerze stereo? Chodzi mi o to jak połączyć te 3 urządzenia by wszystkie jednocześnie chodziły razem i by było tak jak chcę bez utraty na jakości obrazu czy dźwięku?

Co do konkretnego modelu amplitunera KD czy Stereo to się zastanowię jak będę całkowicie pewien, która opcja zadziała lepiej łącząc w sobie słuchanie muzyki z płyt cd, You-Tube itd oraz z filmów, które mam najczęściej w formacie MKV, dlatego chcę by laptop był podpięty i do amplitunera i do tv jednocześnie i by obraz był na tv a dźwięk na amplitunerze ale tak by zachować to jak mam skalibrowany tv i by dźwięk był wysokiej jakości bez dokupowania Dac-ów czy dodatkowych wzmacniaczy, przejściówek itd. Jest wogóle możliwe jednoczesne połączenie tv laptopa i amplitunera stereo tak by było to ok i do filmów i do muzyki? Na 5.1 mi nie zależy, ale też nie jestem audiofilem stereo, po prostu chcę mieć te 3 rzeczy a więc tv, laptop i audio połączone w jedną całość by z poziomu laptopa wszystkim sterować i filmy i muzyka są dla mnie tak samo ważne. Dziękuję za odpowiedź.

 

A czym podłączyć laptopa do amplitunera stereo by uzyskać wysoką jakość i czy jak laptop będzie podłączony do amplitunera i tv też podłączone do amplitunera to czy dodatkowo trzeba łączyć tv z laptopem np przez HDMI?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że idealnym rozwiązaniem jest Onkyo TX-8270. Komplet złącz analogowych, cyfrowych + HDMI. Jedno urządzenie a wszelkie możliwe połączenia, bez dodatkowych DAC itp.

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zanim się wybierze jakieś rozwiązanie trzeba wiedzieć czy się idzie w kino domowe i zestaw wielokanałowy, czy w stereo.

A po drugie trzeba wiedzieć jaki jest budżet.

 

Przy amplitunerze kina domowego nie ma problemu, łączysz laptopa z amplitunerem przez HDMI, potem amplituner z telewizorem również przez HDMI.

 

W przypadku stereo sprawa się troszkę komplikuje.

Możesz wybrać amplituner stereo taki jak ten onkyo TX-8270 i wtedy połączenia będą dokładnie takie same jak przy amplitunerze wielokanałowym - ale nie koniecznie jest to optymalne rozwiązanie ze względu na jakość dźwięku.

Teoretycznie najlepszą opcją jest kupienie zwykłego wzmacniacza stereo oraz zewnętrznego DACa.

Wtedy łączysz laptop z telewizorem przez HDMI, oraz z DACkiem przez USB. Wtedy nie potrzebujesz również żadnego odtwarzacza CD, płytki możesz puszczać z leptopa.

Od biedy możesz kupić wzmacniacz stereo z wbudowanym DACem.

 

A jakie koluny stereo i odtwarzacz cd do tego? Kolumny podłogowe oczywiście, no i jak gra ten amplituner?

 

Po co ci w ogóle odtwarzacz CD? Całe forum to dyskusje o tym jakie kolumny kupić. Może zacznij od przeczytania chociaż pierwszych 25ciu tematów o tym? I jak to jak gra ten amplituner? A słyszałeś już jakiś? Jakiej odpowiedzi oczekujesz na takie pytanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze na jakie możesz sobie pozwolić bo to kolumny w głównej mierze decydują o brzmieniu.

 

Słuchałem Dali Zensor 5 z amplitunerem AVR-X1300W oraz Dali Zensor 3 z amplitunerem RX-V373. Proste systemy a w odbiorze muzyki niczego nie brakowało. Przynajmniej gdy nie ma bezpośredniego porównania z innymi zestawami stereo.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak slyszałem niejeden amplituner. Po drugie zaznaczyłem, że nie chcę iść do końca ani w stero ani w wielokanałówkę tylko połączyć laptopa tv i zestaw audio w jedną całość przy jak najlepszej jakości. Budżet? Poproszę o zestawy z kolumnami do 3 5 i 10 tysięcy zł nie jestem audiofilem by wydawać na sprzęt tyle co na inne rzeczy ale to nie o tym zresztą. Po co mi odtwarzacz? Żeby czasem bez laptopa puścić muzykę z cd ale też chcę obejrzeć na tym zestawie filmy jak i posłuchać koncertów czy teledysków i muzykę jak i film mam rozłożone po równo. Więc ani nie potrzebuję kina za kilkanaście tysięcy czy stereo za podobną kwotę. Tak jak są ludzie co wydają dziesiątki tysięcy na sprzęt tak są ludzie co nie przykładają wagi do jakości wogóle tak są też ludzie, którzy chcą miło spędzić czas przy wysokiej lecz nie highendowej jakości i posłuchać muzyki, obejrzeć film itd bez przewagi jednego nad drugim bo oba kocham tak samo tzn film i muzykę. Powtarzam nie idę ani w film ani w muzykę chcę to jak najlepiej wypośrodkować by korzystać z obu i być zadowolonym nie ciągnać kabli, urządzeń i głośników po całym pokoju, tylko laptop tv amplituner 2 kolumny i odtwarzacz plus kable. Filmy mogę oglądać na stereo, nie jestem fanem dźwięku 5.1 itd tylko, że z tym stereo to jest taki problem, że jak sam piszesz amp stereo z hdmi to słabsza jakość a amp stereo bez hdmi to zabawa w DAC itd, i tu mam problem bo koniecznie zależy mi na tym by z pozycji laptopa tym wszystkim zarządzać i by 3 rzeczy (laptop, tv i audio) były połączone w jedną całość. A co do postów itd to od kilku dni czytam wiele porad, stron, forów itd i nigdzie nie jest jasno opisane co z czym i jak, czy wymagając jakości i prostoty połączenia wymagam zbyt wiele? Jeśli tak to mogę coś pokombinować czy coś ale zanim kupię chcę wiedzieć co jest lepsze dla kogoś kto chcę połączyć muzykę i film bez preferencji co do jednej z tych rzeczy, dziękuję za odpowiedzi doceniam i przepraszam za być może głupie pytania ale nie mam takiej wiedzy dlatego też pytam bardziej doświadczonych ludzi, Pozdrawiam Sebastian.

 

Jeszcze jedno amplituner plus kolumny bez względu czy amplituner stereo czy kd dodając do tego dwie podłogówki stero żeby było jakościowo to minimum 5 tysięcy za zestaw tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie zaznaczyłem, że nie chcę iść do końca ani w stero ani w wielokanałówkę tylko połączyć laptopa tv i zestaw audio w jedną całość przy jak najlepszej jakości.

 

No i właśnie takie odpowiedzi świadczą o tym, że jesteś tak zielony w temacie, że nawet dobrych pytań nie umiesz zadać.

Musisz zdecydować, czy chcesz iść w system stereo czy wielokanałowy, bo to fundamentalnie zmienia sposób podłączenia do niego źródeł.

Jak ktoś ma ci powiedzieć, jak masz połączyć laptop i telewizor, jak nie wie z czym ma to połączyć?

 

i tu mam problem bo koniecznie zależy mi na tym by z pozycji laptopa tym wszystkim zarządzać i by 3 rzeczy (laptop, tv i audio) były połączone w jedną całość.

 

Już ci dawno odpowiedziałem, DAC + wzmacniacz albo wzmacniacz z wbudowanym DACem, jeśli to dla ciebie jakieś uproszczenie.

 

Jeszcze jedno amplituner plus kolumny bez względu czy amplituner stereo czy kd dodając do tego dwie podłogówki stero żeby było jakościowo to minimum 5 tysięcy za zestaw tak?

 

Za nowy, żeby było przyzwoicie, to tak, dlatego większość osób w tych przedziałach cenowych decyduje się kupić używane klocki, które mają 40-50% niższą cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofilem nie jesteś, z dźwiękiem idziesz w stereo, chcesz możliwie zachować prostotę podłączenia z najmniejszą ilością kabli, to idź we wspomnianego już tutaj Onkyo TX-8270 (z możliwością zwrotu), podobne urządzenie można dostać chyba też ze stajni Yamahy i sam się przekonaj, czy taki poziom jakości dźwięku Ci wystarczy. Ampli KD (wielokanałowy) zupełnie sobie daruj. Tu co najwyżej będzie można obrać kierunek w drugą stronę - wzmacniacz stereo. Trudno doradzać, jeżeli nie masz żadnego punktu odniesienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem. mógłby mi ktoś wytłumaczyć czym różni się wzmacniacz stereo od amplitunera stereo? I czy jest duża różnica w jakości dźwięku?

 

Ok czyli optymalnie jest kupić klocek czy Ampli stereo plus dwie kolumny podłogowe stereo plus Dac plus ewentualnie odtwarzacz CD? I zarówno dźwięk i obraz dzięki połączeniu laptopa TV i zestawu stereo będzie dobrej jakości zarówno w filmach jak i w muzyce?

 

 

Czy za kwotę do 5 tysięcy jest możliwe kupić wzmacniacz lub amplituner stereo? Jaki wtedy dobrać Dac odtwarzacz CD i kable? Dziękuję z góry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem. mógłby mi ktoś wytłumaczyć czym różni się wzmacniacz stereo od amplitunera stereo? I czy jest duża różnica w jakości dźwięku?

 

Wzmacniacz stereo to urządzenie które wzmacnia sygnał analogowy stereo.

Amplituner stereo, to wzmacniacz stereo z radiem.

Amplituner kina domowego to wielokanałowy wzmacniacz wyposażony w wielokanałowy DAC oraz różne elektroniczne układy do obróbki cyfrowej audio i video (skalowanie, konwertowanie itd) oraz wiele innych układów cyfrowych do odbioru cyfrowych danych z najróżniejszych źródeł.

Ostatnio pojawiły się również urządzenia takie jak Onkyo TX-8270, które najlepiej byłoby nazwać amplitunerami kina domowego stereo. To jest w zasadzie to samo co amplituner kina domowego wielokanałowy, tyle, że nie wielokanałowy :)

 

I teraz tak: do tych amplitunerów kina domowego, wielokanałowych czy stereo - podłączysz wszystko co tylko chcesz, bo one mają komplet wejść dla cyfrowego audio i cyfrowego wideo (wbudowane przetworniki DAC i wszystkie inne możliwe) - ale po pierwsze to wszystko kosztuje, a po drugie miejsce w obudowie takiego amplitunera nie jest z gumy w związku z tym żeby zmieścić tyle różnych układów trzeba znaleźć na nie miejsce. To powoduje, że trudno o amplituner mogący konkurować jakością dźwięku stereo z klasycznymi wzmacniaczami stereo w tej samej cenie.

 

Jeśli twoim źródłem ma być laptop i chcesz słuchać w stereo to nie potrzebujesz połowy tych układów które będziesz miał w amplitunerach kina domowego (zwłaszcza wielokanałowych, ale stereo również), bo masz je już w laptopie - najefektywniej będzie kupić wzmacniacz stereo i DAC.

 

I zarówno dźwięk i obraz dzięki połączeniu laptopa TV i zestawu stereo będzie dobrej jakości zarówno w filmach jak i w muzyce?

 

Tak, bo obraz idzie z laptopa na TV, nie ma potrzeby go obrabiać, a dźwięk idzie na DAC i wzmacniacz stereo.

Minusem tej konfiguracji są dwa kable wychodzące z laptopa.

 

odtwarzacz CD?

 

Jak masz DAC to DAC zajmuje się obróbką dźwięku, wtedy możesz kupić bardzo tani odtwarzacz CD z wyjściem cyfrowym. W roli tzw. transportu łączysz go z DACkiem i wtedy to DAC odpowiada za jakość dźwięku, CD robi tylko za czytnik płyt.

Oczywiście opcji tu jest więcej, możesz np. Kupić odtwarzacz CD z kompletem cyfrowych wejść - działający jak DAC dla innych źródeł (dla laptopa) - ale chyba nie widziałem takiego urządzenia za mniej niż 2,5k.

 

Czy za kwotę do 5 tysięcy jest możliwe kupić wzmacniacz lub amplituner stereo? Jaki wtedy dobrać Dac odtwarzacz CD i kable?

 

Można, ale najtańsze. Dlatego najlepszym wyjściem jest kupienie używanego, wtedy za tą kasę kupisz już coś całkiem przyzwoitego.

Używany wzmacniacz za ~1,7k, używany DAC za ~1,3k i używane kolumny za ~1,7k, transport CD za 0,3k - tak bym to widział mniej więcej.

Alternatywnie 3k na wzmacniacz stereo z wbudowanym DACem, a dalej tak samo.

Kable to bajki dla dzieci, w najlepszym razie kupisz kable melodiki za ~100 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki "Ujemny" rozumiem że laptopa z DAC'iem łączę portem USB tak?

 

Nie no nie potrzebuję aż tak wyśrubowanej jakości, wiesz jak będę miał własny dom to wtedy mogę zainwestować a obecnie mam dziewczynę z którą trochę już jestem i nie chcę wydawać 10 czy więcej tysięcy na sprzęt bo mamy powoli konkretniejsze plany co do mieszkania razem max w ciagu 2/3 lat więc interesuje mnie skompletowanie sprzętu za max 5 no 6 może 7 K. Tylko mówisz, że nowego za powiedzmy 6 k tzn choćby wzmacniacza i kolumn albo amplitunera i kolumn nie kupię? Hm wziąłbym te używane ale wiesz kolego boję się zainwestować 6 k w używany sprzęt co by potem nie żałować że np się spaliło coś czy przestało działać, wiem głupie to no ale naprawdę niewiele wiem poza jednym; słuchałem muzyki na stero (kiedyś miałem stary wzmak Sony i dwie kolumny) i muzyki na kinie dowowym, filmy również na obu zestawach oglądałem i nawet moja mini wieża Pioneer gra lepszą muzykę niż KD a co do dźwięku przestrzennego to jestem średnim fanem kina akcji czy science fiction a to tam najwięcej jest tych bajerów od wielokanałowego dźwięku prawda? Do oglądania "Ojca Chrzestnego" czy "Pulp Fiction" itd chyba stereo wystarczy? Dzięki naprawdę Panowie za pomoc, powoli mi rozjaśniacie co i jak tylko kurde jedna wątpliowść wzmacniacz czy amplituner stereo i kolumny podstawkowe czy podłogowe do tego? Pójść do sklepu czy do kogoś prywatnie na odsłuch czy jak najlepiej zrobić? W sensie wziąć płytę CD z ulubioną muzyką i kilka filmów na dysku przenośnym i usłyszeć jak to gra?

 

A co do muzyki to zależy mi na 3 rzeczach: wokal gitara i perkusja ogólnie naturalne instrumenty i muzyka typu rock and roll, klasyczna, jazz, blues i heavy metal więc pewnie stereo lepiej wychwyci wszelkie riffy czy solówki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki "Ujemny" rozumiem że laptopa z DAC'iem łączę portem USB tak?

 

tak

 

Tylko mówisz, że nowego za powiedzmy 6 k tzn choćby wzmacniacza i kolumn albo amplitunera i kolumn nie kupię?

 

Kupisz. Ale zrozum relacje cenowe. Gdy kupujesz sprzęt używany to płacisz połowę kasy. Za 5k kupisz sprzęt który by kosztował 10k. to już są całkiem fajne rzeczy.

Za 5k w przypadku nowych klocków starczy ci tylko na najtańsze rzeczy.

 

Hm wziąłbym te używane ale wiesz kolego boję się zainwestować 6 k w używany sprzęt co by potem nie żałować że np się spaliło coś czy przestało działać, wiem głupie to no ale naprawdę niewiele wiem poza jednym;

 

To się najpierw dowiedz, masz sporo kasy do zaoszczędzenia.

 

kolumny podstawkowe czy podłogowe do tego?

 

a jaki masz metraż, jak to będzie ustawione? Serio, zacznij od poczytania trochę forum bo ręce opadają.

 

Pójść do sklepu czy do kogoś prywatnie na odsłuch czy jak najlepiej zrobić?

 

No jak chcesz kupić nowe rzeczy to zacznij od śmigania po salonach i dowiedzenia się ile kosztuje to co dobrze gra :)

 

możesz np. kupić sobie taki wzmacniacz nowy:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a do niego za resztę kasy poszukać jakichś kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie myślę ostatnie pytanie czy zestaw stereo lub KD w budżetach od 2 do 5 tysięcy zł nie będą grały solidnie? Nie mówię o najwyższej jakości tylko o czymś więcej niż przeciętność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stereo oparte o klasyczny wzmacniacz ma szansę, KD w tym budżecie, do muzyki, będzie słabo.

Ale wszystko zależy też, jaki próg przeciętności kto sobie stawia.

Kolego, nawet tysiące zadanych pytań i przeczytanych postów nie zastąpi CI "nausznego" sprawdzenia.

Dopóki nie będziesz miał żadnego punktu odniesienia i nie przyjdziesz i nie napiszesz, że słuchałeś właśnie ampli KD/ampli stereo/wzmacniacza stereo model X, z kolumnami Y i w Twojej ocenie było słabo/przeciętnie/podobało mi się/spadły mi kapcie, to tak możemy tutaj sobie prawić i przez kolejne miesiące, a Ty dalej nic nie będziesz wiedział

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jeszcze jedno pytanie: Załóżmy, że chcę amplituner stereo + DAC + 2 kolumny podłogowe stereo + odtwarzacz CD i podłączyć do tego laptopa i tv.

Rozumiem, że laptop z tv łącze kablem HDMI, kolumny z amplitunerem normalnie tzn kable w zestawie do kolumn są tak? I odtwarzacz również ma potrzebny kabel do podłączenia do amplitunera? Ok a tv z amplitunerem łączę kablem optycznym tak? Natomiast laptop z DAC przez Usb a DAC z amplitunerem jakim kablem? I wtedy mogę puszczać film i np odtwarzać you-tube z laptopa i obraz będzie na tv a dźwięk na kolumnach poprzez DAC i amplituner tak? Mogę też bez włączania tv i laptopa włożyć płytkę do odtwarzacza CD i amplituner zajmie się wzmocnieniem i basem a z kolumn usłyszę muzykę tak? Więc te dwa pytani to czy amplituner wystarczy połączyć kablem optycznym z tv tak? I drugie pytanie jakim kablem do jakiego wejścia łączę DAC z amplitunerem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy amplituner wystarczy połączyć kablem optycznym z tv tak?

Jeśli chcesz słyszeć dźwięk z tv na kolumnach to tak. Ale laptopa łączysz nie bezpośrednio do tv, ale do wejścia hdmi amplitunera, a drugim kablem hdmi z wyjścia ampli do tv - tak powinno być poprawnie.

 

jakim kablem do jakiego wejścia łączę DAC z amplitunerem?

Zwykłym analogowym interkonektem np. do wejścia CD in amplitunera.

Kable rzadko są dodawane do sprzętu, a już na pewno nie dostaniesz głośnikowych do kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W realnym świecie to jednak kupuje sie amplituner AV bo można wszystko bez problemu podłączyć i wygodnie później sterować. O obsłudze filmowych formatów dzwięku nawet nie wspomnę XD

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że chcę amplituner stereo + DAC + 2 kolumny podłogowe stereo + odtwarzacz CD i podłączyć do tego laptopa i tv.

 

Po co ci amplituner stereo? Kup sobie normalny wzmacniacz.

 

Rozumiem, że laptop z tv łącze kablem HDMI,

 

tak

 

kolumny z amplitunerem normalnie tzn kable w zestawie do kolumn są tak?

 

Do kolumn na pewno nie ma w zestawie nic.

 

I odtwarzacz również ma potrzebny kabel do podłączenia do amplitunera?

 

Skoro masz w zestawie DAC to źródła łączysz z DACem a nie z amplitunerem. Poza tym o jakim ty amplitunerze ciągle piszesz i co ty przez to rozumiesz?

 

Ok a tv z amplitunerem łączę kablem optycznym tak?

 

Co tu się w ogóle odjaniepawla? Jakim amplitunerem? Po co ci cyfrowe wejścia w "amplitunerze" i jeszcze DAC do tego? Zdecyduj się wreszcie :/

TV łączysz optykiem z DACem.

 

Natomiast laptop z DAC przez Usb

 

Raz ci się udało ;)

 

DAC z amplitunerem jakim kablem?

 

2xCinch-2xCinch

 

I drugie pytanie jakim kablem do jakiego wejścia łączę DAC z amplitunerem?

 

Po wuj ci ten "amplituner" i DAC jednocześnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jemu chodzi chyba o normalny kinowy amplituner z kompletem wejść cyfrowych, ale z wyjściem tylko na stereo. Nawet nie wiem czy jest coś takiego, bo nigdy nie szukałem takich wynalazków.

Już lepiej kupić normalny wzmacniacz stereo i do tego DAC-a z kompletem wejść do obsługi sygnałów cyfrowych. Wtedy laptopa i tv puścić przez tego DAC-a, a dalej na wzmak.

Albo normalny amplituner 5.1 lub 7.1 i nie kombinować już z tym DAC-em. Podłączenie dużo prostsze i obsługa łatwiejsza. Biorąc pod uwagę, że kolega jest początkujący to wybrałbym właśnie to rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.