Skocz do zawartości
IGNORED

Integra na KT88 do 4000


KrzKra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koleżanki i Kolegów. Zacząłem poszukiwania integry, która zagości u mnie na jakiś czas. Podstawowe wymagania? Prorytet to przejrzystość. Wiem, że w tej cenie tranzystory robią to lepiej, ale chcę mieć ten aspekt jak najlepszy w tej cenie. Scena zatem powinna być odpowiednio rozciągnięta w szerz i w głąb. Szczegółowość również jest dla mnie ważna. Reszta to dosyć równe pasmo i gęste, ciepłe brzmienie, ale na szczęście przy tego rodzaju bańkach nie jest to rzadko spotykane. Poza brzmieniem ważne jest dla mnie zdalne sterowanie. Rzecz jasna mogę się bez tego obejść i jakimś sposobem sobie to dorobić, ale by miło było mieć na pokładzie. Ostatecznie ważniejsza dla mnie jest jakość dźwięku. Z jakimi kolumnami będzie grał wzmacniacz? Audio Physic Sitara. Z tego względu nie musi być to mocarny wzmak. Zadowolę się kilkunastoma watami na kanał. Niestety budżet mocno ograniczony i nie mogę przekroczyć 4000zł. Co proponujecie? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za chwilę będę miał na sprzedaż Yaqin mc-100b po upgrade (m.in. auto bias, soft start, lampy NOS). Gra bardzo ciekawi, zwłaszcza na KT88.

Z ceną spokojnie się zmieścimy.

 

Jest sporo o nim w necie napisane. Jakby co zapraszam na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MC-100B po odpowiednim upgradzie to całkiem przejrzysty wzmak. Paradoksalnie mało który tranzystor może się okazać bardziej przejrzysty niż ta lampa...

Z dobrymi NOSami zaś może być wystarczająco gęste brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w tej cenie tranzystory robią to lepiej

 

Tak? A jakie tranzystory do 4000 zł?? Koledzy powyżej dobrze doradzają, popieram.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak? A jakie tranzystory do 4000 zł?? Koledzy powyżej dobrze doradzają, popieram.

 

Absolutnie nie twierdzę, że źle doradzają. Lubię brzmienie MC100B.

 

Hmmm.. Brzmienie zupełnie inne, ale chociażby Hegel 80 LUB już cieplej brzmiący Naim bodajże XS2. Da się zatem lepiej, ale mimo to brzmienie powyższych to nie moja bajka. Nie twierdzę, że jest źle, bo jest naprawdę dobrze, tylko po prostu można lepiej. Jednak te wzmacniacze mieszczą się w budżecie jako używane, więc może i Janek jest w czołówce. Ale to tylko takie przemyślenie :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... upierał się nie będę ale z tego co pamiętam ani ten Hegel ani ten Naim nie wydawał mi się bardziej przejrzysty niż MC-100B po upgrade.

Zależy też sporo od owych modyfikacji w Yaqinie i tego jakimi lampami obsadzony bo tu rozbieżności mogą być spore ale można przyjąć spokojnie, że większość tranzystorów w kwocie do 4000 jednak będzie mniej przejrzysta.

Inaczej sprawa ma się z Yaqinami na EL34, te już grają inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Cayin A88t. Pierwszą wersję tego wzmacniacza (bez autobias) kupiłem za 4500,- . Z przeciętnymi lampami zagrał lepiej, niż Krell kav 300i.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie nie moje i nie znam sprzedawcy, ale cena chyba ok.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayin to bardzo fajny sprzęt, ale... nie na tych lampach KT-120. Nie lubię doradzać, lecz jeśli mógłbym coś wtrącić, to nie kupuj wzmacniaczy z tymi lampami. Słuchałem kilku i, moim zdaniem, to nie jest takie równe i liniowe granie jak na KT-88. Co innego KT-150, lecz to są już znacznie droższe lampy (i wzmacniacze także).

 

Zakładam przy tym, że właściciel tego Cayin-a dokonał jakichś zmian w celu obsadzenia KT-120. Owszem, da się włożyć i to zagra (sam u siebie próbowałem na Jolida 502), lecz te lampy mają inne parametry niż KT-88 i dłuższa na nich praca będzie powodowała ich szybsze zużycie. Trzeba sprawdzić przed ewentualnym zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem , że Cayin A70 T mkII mógł pracować na KT88 i na KT120. Faktycznie w tym co wkleiłem A-88T MK2 siedzą KT120. Częściej widziałem je na KT88. Musiałby się wypowiedzieć ktoś z większą wiedzą czy A88T może bez żadnych problemów grać na KT120.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecę MC100B i z tego co czytałem w wątku o nim, to niektórzy stosowali w nim KT150

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.