Skocz do zawartości
IGNORED

kabel zasilający


arturpj

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, prosba o pomoc i wytłumaczenie...

 

od kilku dni mam wzmacniacz słuchawkowy Audio GD nfb-6 (podłączony do streamera Onkyo 6170 Harmonixem 230mk2), prąd z gniazdka prowadzę poprzez listwę Tomanka z filtrami shaefnera i kablami tomanka, takimi za 120zł.

 

Dziwna rzecz bo słyszę takie chropowatości np w trąbce a czasem poprostu aż zachrzęści i zatrzeszczy jak jest dużo dzwieków, czy na skrajach pasm (tak mi sie wydaje), to jest takie uczucie jakby prąd nie wyrabiał z dzwiekami, nie wiem jak to profesjonalnie opisac,

 

kiedy podłączone miałem bez listwy tomanka prosto do gniazda to było jeszcze wiecej tych brzydkich efektów, listwa je złagodziła i zmniejszyła ilościowo, ale o dziwo kiedy kabel tomanka zamieniam na kabel fabryczny od wzmaczniacza AudioGD to jest jeszcze lepiej i czysciej... no zgłupiałem, jak to mozliwe? czy to oznacza że jak kupie duzo lepszy kabel np Vocalis to bedzie gorzej??? kompletnie tego nie rozumiem. pomocy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy kabel tomanka zamieniam na kabel fabryczny od wzmaczniacza AudioGD to jest jeszcze lepiej i czysciej... no zgłupiałem, jak to mozliwe? czy to oznacza że jak kupie duzo lepszy kabel np Vocalis to bedzie gorzej??? kompletnie tego nie rozumiem. pomocy

Całkiem możliwe, ten Olflex to zwykły przewód sterowniczy, sam kiedyś spróbowałem na nim sieciówke chociaż pisali w dziale DIY, że szkoda czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, ten Olflex to zwykły przewód sterowniczy, sam kiedyś spróbowałem na nim sieciówke chociaż pisali w dziale DIY, że szkoda czasu.

 

Przecież z powodzeniem ludzie używają przewodów domofonowych YTDY 2x0,5 wielodrutowych skrętek, kabli instalacyjnych albo też sterowniczych i maja nirwanę. Wyraźnie twierdzą, że te rozwiązania są lepsze i to ponoć słyszą. Więc fabryczne przeznaczenie kabla nie ma znaczenia, do audio można ukręcić z czego się chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Panowie, prosba o pomoc i wytłumaczenie...

 

od kilku dni mam wzmacniacz słuchawkowy Audio GD nfb-6 (podłączony do streamera Onkyo 6170 Harmonixem 230mk2), prąd z gniazdka prowadzę poprzez listwę Tomanka z filtrami shaefnera i kablami tomanka, takimi za 120zł.

 

Dziwna rzecz bo słyszę takie chropowatości np w trąbce a czasem poprostu aż zachrzęści i zatrzeszczy jak jest dużo dzwieków, czy na skrajach pasm (tak mi sie wydaje), to jest takie uczucie jakby prąd nie wyrabiał z dzwiekami, nie wiem jak to profesjonalnie opisac,

 

kiedy podłączone miałem bez listwy tomanka prosto do gniazda to było jeszcze wiecej tych brzydkich efektów, listwa je złagodziła i zmniejszyła ilościowo, ale o dziwo kiedy kabel tomanka zamieniam na kabel fabryczny od wzmaczniacza AudioGD to jest jeszcze lepiej i czysciej... no zgłupiałem, jak to mozliwe? czy to oznacza że jak kupie duzo lepszy kabel np Vocalis to bedzie gorzej??? kompletnie tego nie rozumiem. pomocy

 

A kiedy ostatnio słyszałeś trabkę na żywo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież z powodzeniem ludzie używają przewodów domofonowych YTDY 2x0,5 wielodrutowych skrętek, kabli instalacyjnych

 

Druty solid core nawet z miedzi 3N są juz całkiem przyzwoite i jesli się ktoś przesiada na nie z linek z miedzi podobnej jakości to może odczuc poprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który wireworld?

 

Trąbkę na żywo słyszę często, bardzo często. Wiem że sama w sobie jest chropowata ale u mnie to nie jest brzmienie instrumentu tylko charczenie złego dźwięku, jakbyś w tanich głośnikach samochodowych włączył na full... Tylko oczywiście trochę mniej.

 

Czyli reasumując warto coś kupić? Vovox voccalis czy coś innego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie możesz po prostu wypożyczyć na test lub kupić w sieci?

Masz 14 dni na zwrot. Jedynie w taki sposób się przekonasz.

WireWorld Stratus też warto spróbować, chociaż to najtańszy z zasilających tego producenta.

 

Co do listwy sieciowej która poprawi w zasadzie całość, a na pewno nie zamuli, to sprawdź listwę/Filtr Sinusaudio (filtr sieciowy na rdzeniach nanopermowych + DC blocker). Do wzmacniaczy słuchawkowych (i nie tylko) bardzo dobry wybór i nie kosztuje majątku. Tomanek się umywa - pod każdym względem - porównywałem i szybko sprzedałem Tomanka.

 

Zasilanie to podstawa systemu, często zaniedbywana.

 

Czy słuchałeś innych wzmacniaczy słuchawkowych? Jeżeli to Audio GD nfb-6 "charczy" (lub Onkyo 6170 czy słuchawki) to żadną sieciówką tego nie wyeliminujesz.

 

Ja bym przede wszystkim zmienił tego Tomanka, to naprawdę nic szczególnego.

Zasilanie to podstawa i nie bagatelizował bym tego tak szybko, zmieniając Onkyo czy Audio GD.

Tym bardziej, że inwestując w solidną listwę z filtrami zostaje ona na lata, zmieniając klocki, listwa zostaje jako fajna baza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwę właściwie już mam upatrzoną Base Audio power 5 z gniazdami oyaide, tylko muszę na nią uzbierać.

 

Ani Onkyo ani wzmak nie charczą bo gdyby to była ich wina to nie byłoby różnicy na kablach i bez listwy a z listwą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie to podstawa systemu, często zaniedbywana.

 

Zasilanie - TAK!

W sensie - zasilacz urządzenia, ten w środku lub ten (najlepiej) jako odrębny element.

Tak i jeszcze raz tak!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co myślicie o tym kablu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co myślicie o tym kablu?

 

Ja dokładnie to samo co o wszystkich.

Opis w aukcji jest OK (przecież jakiś musiał być).

Jak poczytasz złotouchych to i tak jego właściwości soniczne wynikające z opisu są psu na buty, bo jedyną możliwością sprawdzenia jest przetestowanie w domu.

I albo usłyszysz różnice albo właśnie dałeś się zrobić w balona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wzmacniacza słuchawkowego to stanowczo za cienki kabel, powinien być co najmniej jak pokazany na stronie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A tak na poważnie, jak chcesz mieć pewność że masz solidny miedziany kabel można kupić sobie komplet chińskich wtyków (już od ok 100PLN wyglądających na oko całkiem dobrze) plus 1-2m giętkiego przewodu 3X1.5 mm2 np. z Telefoniki (5-10PLN) do połączenia wtyków i po sprawie. Jak się na tym nie znasz znajdzie się pewnie jakiś elektryk co za drobną opłatą kabel złoży (20 minut roboty). Najtańsze chińskie kable połączeniowe potrafią być kiepskie, pomijając oszukany przewód reszta to więcej "wydaje mi się" niż rzeczywisty wzrost jakości. (W ścianie i tak masz dziewiątki metrów zwykłego drutu o przekroju 2.5mm2).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblutowanie końcówek poddawanych przykręceniu we wtykach nie psuje kabli, tak się zwykle robi.

 

Zwykle tak się NIE robi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle tak się NIE robi.

Widać są dwie szkoły.

Jeżeli styk ma zacisk śrubowy to oblutowanie przewodu składającego się z wielu drobnych drucików jest jak najbardziej na miejscu bo zapobiega uciekaniu przewodu spod zacisku czy śruby. Co innego w przypadku gdy łączenie jest na ścisk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać są dwie szkoły.

Jeżeli styk ma zacisk śrubowy to oblutowanie przewodu składającego się z wielu drobnych drucików jest jak najbardziej na miejscu bo zapobiega uciekaniu przewodu spod zacisku czy śruby. Co innego w przypadku gdy łączenie jest na ścisk.

 

Nie można miękkiego metalu, jakim jest lutowie, mocować ściskając. Po drugie po pewnym czasie w przypadku dużego prądu połączenie może się nagrzać i lutowie może się topić. Do tego są tulejki - zwłaszcza w połączeniach sieciowych. Nie wolno tam lutować a potem ściskać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory zmuszony byłem zasilać sprzęt z gniazdka sieciowego zamontowanego w drugim pokoju. W ścianie 2x2,5mm2. Poprowadzone było ok. 4m przewodu (przedłużacza) 2x2,5mm2 przez ścianę działową. Przewód trój żyłowy, biały kupiony w markecie budowlanym w rodzaju OBI czy Castorama zaprawiłem wtykami Viborg 501. Gniazdko sieciowe Gigawatt, kable sieciowe Furutech 314ag zasilające sprzęt, wtyki Viborg gold i rodo, Furutech FI-E11 gold, rodo.

Sprzęt zasilany z kondycjonera Helion 1700 z wymienionymi gniazdami na Monacor (wiem, że zdania na temat kondycjonerów są podzielone).

Zmieniłem ten przewód (kabel) na 4m GIGAWATT LC-Y MK3+ 3X4 i zmiana okazała się zbawienna dla sprzętu.

Poprawa w każdym aspekcie.

Teraz zastanawiam się nad porządną listwą zasilającą w rodzaju Furutech e-TP60E lub ER.

Tylko czy przyniesie poprawę w stosunku do kondycjonera? A może zastosować oba elementy. Mam oprócz sprzętu audio jeszcze Blu Ray'a, nc+ i inne więc gniazd w kondycjonerze brakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można miękkiego metalu, jakim jest lutowie, mocować ściskając. Po drugie po pewnym czasie w przypadku dużego prądu połączenie może się nagrzać i lutowie może się topić. Do tego są tulejki - zwłaszcza w połączeniach sieciowych. Nie wolno tam lutować a potem ściskać.

Stosowanie oblutowywania jest jak najbardziej dopuszczalne. Nic mi nie wiadomo aby jakieś przepisy tego zabraniały.

W takim przypadku ma się przewód pobielić a nie utworzyć na nim gluta z cyny. Przegrzania się zdarzają ale to dotyczy urządzeń typu pralka, terma tam gdzie prądy są maksymalne i przez długi czas.

 

Poniżej link na współczesny podręcznik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać są dwie szkoły.

Jeżeli styk ma zacisk śrubowy to oblutowanie przewodu składającego się z wielu drobnych drucików jest jak najbardziej na miejscu bo zapobiega uciekaniu przewodu spod zacisku czy śruby. Co innego w przypadku gdy łączenie jest na ścisk.

 

Sam widziałem w przynajmniej 3 firmach w przewodach z górnej połki że były pobielane jakąś twardą cyną i polerowane. Cyna była pomiedzy drucikami. A najlepiej to robi jeden z krajowych producentów i chyba używa jakiejś formy do tych końcówek bo wyglądały perfekcyjnie i swoją drogą nieżle grały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o linki czy przewody wielodrutowe o tak małym przekroju rzędu 1-2,5 mm2 to pobielanie jak najbardziej ma sens.

Oczywiście mam na myśli normalne pobielanie, a nie kąpanie przewodu w wiaderku z rozgrzaną cyną :)

Jednak najlepszym sposobem jest stosowanie tulejek - wystarczy raz zaprasować i amen.

A formowanie końcówek kablowych w energetyce jest powszechne, tyle że przy przekrojach 100x większych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, widocznie teraz można. Jak ja się tego uczyłem, to nie było można. IMO nie jest to mądre, ale co robić. Czasy się zmieniają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.