Skocz do zawartości
IGNORED

kabel zasilający


arturpj

Rekomendowane odpowiedzi

Testowałem wireworld stratus 7.

Macie jakiegoś sensownego gigawata w przystępnej cenie?

 

W źródle czy wzmacniaczu? Jak w twoim systemie się spisał ?

Ten Stratus to wskazany do źródła lub dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można miękkiego metalu, jakim jest lutowie, mocować ściskając. Po drugie po pewnym czasie w przypadku dużego prądu połączenie może się nagrzać i lutowie może się topić. Do tego są tulejki - zwłaszcza w połączeniach sieciowych. Nie wolno tam lutować a potem ściskać.

Może się też nagrzewać, jak miedź się utleni albo zostanie ściśnięta luźna linka bez jakiegokolwiek zespolenia. Pobielanie w takim przypadku na pewno jest lepsze niż goła linka pod śrubę, bo mogą się pościnać poszczególne druty miedziane szczególnie jeśli to drobna skrętka, ale na pewno lepsza od tego jest tuleja zaciskowa :) Są jednak miejsca gdzie pobielanie jest złym wyjściem i nie ma kompletnie sensu to miejsca połączeń urządzeń gdzie przewody stykają się z elementami grzejnymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prosba o pomoc i wytłumaczenie...

 

od kilku dni mam wzmacniacz słuchawkowy Audio GD nfb-6 (podłączony do streamera Onkyo 6170 Harmonixem 230mk2), prąd z gniazdka prowadzę poprzez listwę Tomanka z filtrami shaefnera i kablami tomanka, takimi za 120zł.

 

Dziwna rzecz bo słyszę takie chropowatości np w trąbce a czasem poprostu aż zachrzęści i zatrzeszczy jak jest dużo dzwieków, czy na skrajach pasm (tak mi sie wydaje), to jest takie uczucie jakby prąd nie wyrabiał z dzwiekami, nie wiem jak to profesjonalnie opisac,

 

kiedy podłączone miałem bez listwy tomanka prosto do gniazda to było jeszcze wiecej tych brzydkich efektów, listwa je złagodziła i zmniejszyła ilościowo, ale o dziwo kiedy kabel tomanka zamieniam na kabel fabryczny od wzmaczniacza AudioGD to jest jeszcze lepiej i czysciej... no zgłupiałem, jak to mozliwe? czy to oznacza że jak kupie duzo lepszy kabel np Vocalis to bedzie gorzej??? kompletnie tego nie rozumiem. pomocy

Sprawdź jak gra bez listwy tomanka bezpośrednio z gniazdka. Kabel sieciowy Tomanka jest bardzo przyzwoity (jeśli to ten w srebrnej otulinie). On robi kable na bazie przewodów przemysłowych Lapp z dobrą konfekcją, więc mimo niskiej ceny są przyzwoite. Daj im się wygrzać. Ale masz rację, że im lepsze kable podłączysz tym więcej usłyszysz słabych stron swojego toru audio (niestety). Dlatego do każdego poziomu cenowego dobiera się odpowiednie komponenty z tego samego segmentu. Rozumiem, że gain ustawiony jest właściwy dla słuchawek? Sprawdź polaryzację przewodów oraz jakimś miernikiem napięcie w gniazdku czy z zasilaniem jest ok bo może sprzęt jest na to wrażliwy.

Przy okazji już w cenniku nie ma kabla zasilającego vocalis przesunęli go do serii initio. Jak będziesz chciał go kupić mam fabryczny komplet za 50% ceny (już wygrzany w idealnym stanie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc mimo niskiej ceny są przyzwoite

 

120 zł to niska cena?

Ja Ci zrobię lepsze za 30, ale jeśli usłyszysz różnicę na plus, to kupisz je ode mnie za 200.

Zgadzasz się?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jak gra bez listwy tomanka bezpośrednio z gniazdka. Kabel sieciowy Tomanka jest bardzo przyzwoity (jeśli to ten w srebrnej otulinie). On robi kable na bazie przewodów przemysłowych Lapp z dobrą konfekcją, więc mimo niskiej ceny są przyzwoite. Daj im się wygrzać. Ale masz rację, że im lepsze kable podłączysz tym więcej usłyszysz słabych stron swojego toru audio (niestety). Dlatego do każdego poziomu cenowego dobiera się odpowiednie komponenty z tego samego segmentu. Rozumiem, że gain ustawiony jest właściwy dla słuchawek? Sprawdź polaryzację przewodów oraz jakimś miernikiem napięcie w gniazdku czy z zasilaniem jest ok bo może sprzęt jest na to wrażliwy.

Przy okazji już w cenniku nie ma kabla zasilającego vocalis przesunęli go do serii initio. Jak będziesz chciał go kupić mam fabryczny komplet za 50% ceny (już wygrzany w idealnym stanie)

 

Bez listwy było gorzej, zmieniłem kable na lekko drozsze i jest poprawa, choc dla mnie nadal jest trochę zbyt jazgotliwie czasami, np kiedy trąbka gra cicho, szum powietrza zamiast byc grzecznym szumem jest taki ziarnisty, kontrabas czasem wchodzi w rezonanse itp

 

Słuchawki mam Focal Clear, jaki powinien byc gain ustawiony. LOW czy High?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 zł to niska cena?

Ja Ci zrobię lepsze za 30, ale jeśli usłyszysz różnicę na plus, to kupisz je ode mnie za 200.

Zgadzasz się?

Wtyczki w tym kablu kosztują więcej niż 30 pln.

Używam innych kabli ale miałem ten przewód i podpiąłem pod dwa tory więc posłuchałem co wnosi do systemu i wrażenia / cena do możliwości jak najbardziej pozytywna. Znajomemu został.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez listwy było gorzej, zmieniłem kable na lekko drozsze i jest poprawa, choc dla mnie nadal jest trochę zbyt jazgotliwie czasami, np kiedy trąbka gra cicho, szum powietrza zamiast byc grzecznym szumem jest taki ziarnisty, kontrabas czasem wchodzi w rezonanse itp

 

Słuchawki mam Focal Clear, jaki powinien byc gain ustawiony. LOW czy High?

To musisz przetestować (ten sam fragment przy obu ustawieniach) bo w jednym z trybów powinieneś przy dużo niższym wzmocnieniu osiągać podobną głośność. Nie znam audio Gd oraz Focali. Możesz słuchawki i wzmak z kablami zabrać do kogoś aby na innym źródle to przesłuchać. Jeśli to samo to przesłuchać z innym wzmacniaczem i kolejno spróbuj wyeliminować przyczynę. Przy założeniu że sprzęt działa poprawnie to kablami dźwięk można trochę zmodyfikować (ale tylko trochę). Nie poprawisz już nic co wychodzi ze żródła. Zawsze tylko coś odbierasz/tracisz w kolejnych elementach toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno zauwazylem - jesli wypnę kable zasilające na kilka minut to znow po wlączeniu jest lepiej dluzszy czas...

 

Noi jeszcze jedna rzecz, ktorą caly czas mówi mi druga połówka, może te utwory są po prostu tak nagrane? Bo nie każdy brzydko brzmi i nie ciągle, sa tylko takie momenty. Np kontrabas gra w utworze i jest ok i tylko niektore szarpniecia struny wpadaja w rezonans... Tak samo nie wszystkie trąbki mają charkot. Może ja sie doszukuje jednak czegos czego nie poprawie bo to tak zostało nagrane?

 

nie mam zbytnio do kogo isc posluchac.

 

czyli mam ustawic gain tak żeby przy mniejszym podbiciu glosnosci bylo tak samo glosno tak? w moim przypadku na HIGH przy glosnosci 10 jest tak jak na LOW przy 25

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory zmuszony byłem zasilać sprzęt z gniazdka sieciowego zamontowanego w drugim pokoju. W ścianie 2x2,5mm2. Poprowadzone było ok. 4m przewodu (przedłużacza) 2x2,5mm2 przez ścianę działową. Przewód trój żyłowy, biały kupiony w markecie budowlanym w rodzaju OBI czy Castorama zaprawiłem wtykami Viborg 501. Gniazdko sieciowe Gigawatt, kable sieciowe Furutech 314ag zasilające sprzęt, wtyki Viborg gold i rodo, Furutech FI-E11 gold, rodo.

Sprzęt zasilany z kondycjonera Helion 1700 z wymienionymi gniazdami na Monacor (wiem, że zdania na temat kondycjonerów są podzielone).

Zmieniłem ten przewód (kabel) na 4m GIGAWATT LC-Y MK3+ 3X4 i zmiana okazała się zbawienna dla sprzętu.

Poprawa w każdym aspekcie.

Teraz zastanawiam się nad porządną listwą zasilającą w rodzaju Furutech e-TP60E lub ER.

Tylko czy przyniesie poprawę w stosunku do kondycjonera? A może zastosować oba elementy. Mam oprócz sprzętu audio jeszcze Blu Ray'a, nc+ i inne więc gniazd w kondycjonerze brakuje.

Wypozycz DB4 lub DB5 i porównaj z tym co masz i z ewentualnym sprzętem tego typu który masz na oku. Bardzo prawdopodobne, że poszukiwania na tym zakończysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co to?

 

Poszukiwania zakończyłem. Wypożyczyłem i muszę ją mieć.

Chodzi o Furutech e-TP60ER SE

Jeśli zakończyłes to nie zawracam głowy.

 

Co to?

 

To taki "cudo" co kolega dyzman69 wszędzie promuje.

Czy pisanie pozytywnie na forum audio o urządzeniach audio które są dobre to promowanie? Dajmy już spokój. Kolega znalazł to czego szukał i nie było tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.