Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki sub do KD


Arkadiusz_72275

Rekomendowane odpowiedzi

Ok wiec co kupic? Zaden ze mnie audiofil ale slysze ze bas sie ciagnie. 50% muzyka 50% filmy :) No i zeby sie zmiescic w 2k z lekkimi gorkami dolkami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany cały czas dyskusja o waszym zdaniem bdb subach nie przekroczyła 3 tyś za sztukę.

 

Jakosc niestety kosztuje i choć byście przewalili wszystkie suby świata do 1 tyś dolców to cudów nie będzie w tym budżecie

 

Przekonywanie że samochodem Rolls Royce, Lamborghini czy Bugatti jeździ się lepiej niż Fiatem Seicento lub Oplem Astra nie jest specjalnie odkrywcze i nie wnosi nic do dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. Sprawa mocno dyskusyjna.

2. Kwestia gustu.

3. W Polsce ktoś go sprzedaje?

 

Wystarczy zwrocic uwage na parametry a okaze sie, ze T-Zero nie da mu rady.

Latwo dostepny w sieci.

A czy to kwestia gustu to nie wiem, gdybys za te same pieniadze mogl kupic Renault Clio lub Audi a6 to raczej nie kierowalbys sie gustem, tylko raczej rozsadkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przekonywanie że samochodem Rolls Royce, Lamborghini czy Bugatti jeździ się lepiej niż Fiatem Seicento lub Oplem Astra nie jest specjalnie odkrywcze i nie wnosi nic do dyskusji.

 

Dokladnie. Ale jezeli przyjmiemy ze za te same pieniadze mozemy miec T-Zero (Renault Clio) i BK XXLS400 (Audi a6), to wnosi do rozmowy bardzo wiele, bo rozmawiamy o roznej klasie sprzetu za te same pieniadze.

 

Pany cały czas dyskusja o waszym zdaniem bdb subach nie przekroczyła 3 tyś za sztukę.

 

Jakosc niestety kosztuje i choć byście przewalili wszystkie suby świata do 1 tyś dolców to cudów nie będzie w tym budżecie

 

Kolego nie kazdy ma na suba 1000 baksow.

Autor jasno okreslil budzet i szukamy optymalnej opcji dla niego.

A to ze Ty uwazasz ze do 1000 dolcow nie ma nic ciekawego jest troche plytke, bo moze zaras sie pojawic w rozmowie urzytkownik z grubszym portfelem od Twojego i Cie wysmieje za to, ze uwazasz ze za 1000 dolcow to juz mozna cos kupic bo on uwaza ze ponizej 6000 dolcow to wszystko to jest lipa.

I jak sie wtedy poczujesz?

To tak jak by ktos przyszedl do salonu samochodowego kupic auto za 35000zl bo akurat na takie go stac, a Ty jako sprzedawca powiedzialbys mu ze ponizej 100000zl nie ma co kupowac bo to nie bedzie jezdzic. Troche zrozumienia, kazdy kupuje to na co go stac.

Nie odbieraj tego jako atak personalny, ale pomysl sobie ze kiedys mozesz stac przed wyborem suba do powiedzmy 15kzl i wiesz ze wiecej nie dasz rady wycisnac a tu wcina sie w dyskusje koles, ktory stwierdza ze do 15kzl to sa same buczydla i nie ma w czym wybierac. I co wtedy mu odpowiesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Ale jezeli przyjmiemy ze za te same pieniadze mozemy miec T-Zero (Renault Clio) i BK XXLS400 (Audi a6), to wnosi do rozmowy bardzo wiele, bo rozmawiamy o roznej klasie sprzetu za te same pieniadze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

BK XXLS400: 528.15 GBP × 4.8681 = 2570 PLN

REL T-Zero: 1890 PLN

 

Do BK trzeba jeszcze doliczyć koszt wysyłki do Polski.

 

Niezupełnie te same pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

BK XXLS400: 528.15 GBP × 4.8681 = 2570 PLN

REL T-Zero: 1890 PLN

 

Do BK trzeba jeszcze doliczyć koszt wysyłki do Polski.

 

Niezupełnie te same pieniądze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

No. Prosze bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Mój portfel ma tu niewielkie znaczenie bo kupiłem go za 7tys ,może i mnie ktoś wysłać z subem za 30 czy 50k tyle że dla mnie nie jest to racjonalna cena nawet po wygranej w totka ,czysty snobizm. Napisałem o xtz i jestem pewny że tłucze BK na łeb

 

Piszecie o subach dla ludzi ktorym t5 od RELa wystarczy w 35m bo były i takie przypadki ale w takim wyrazie takie zapotrzebowanie na bas można zaspokoic pykając rytmicznie widelcem w karton po butach hahahahahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój portfel ma tu niewielkie znaczenie bo kupiłem go za 7tys ,może i mnie ktoś wysłać z subem za 30 czy 50k tyle że dla mnie nie jest to racjonalna cena nawet po wygranej w totka ,czysty snobizm. Napisałem o xtz i jestem pewny że tłucze BK na łeb

 

Piszecie o subach dla ludzi ktorym t5 od RELa wystarczy w 35m bo były i takie przypadki ale w takim wyrazie takie zapotrzebowanie na bas można zaspokoic pykając rytmicznie widelcem w karton po butach hahahahahaha

 

 

Dlaczego uwazasz ze racjonalna kwota jest akurat ta ktora Ty przeznaczyles na suba?

Ktos z budzetem 2kzl moze uznac to za snobizm, tak samo jak Ty nazywasz snobizmem wydawanie na suba 50kzl.

Smiem sadzic ze gdybys wygral w totka to kupilbys suba za piecdziesiat kawalkow i zaczalbys twierdzic ze do 50kzl nie ma w czym wybierac.

 

Reszte sprzetu tez masz napewno optymalna, prawda? Nie jest ani za droga ani za tania i wszystko co jest drozsze to snobizm a co tansze to niewarte uwagi.

 

Egocentryzm to sie nazywa jak cos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw klipscha będzie na 90% więc nie wiem czy to hiend i ampli denon a kupiłem taki sub bo lubię dobry bas i żeby nie pluć sobie w brodę po roku czy dwóch i nie myśleć a co by było gdyby. Jeżeli mniejszy budżet to klipsch 115 i tyle. Wydanie w moim przypadku 7 To i tak niewiele na sub r3ferencyjny i to mi wystarczy a co będzie jak wygram w totka hmmm opiszę jak wygram

 

Poza tym Uchatek to nie ja ustaliłem co nazywane jest budżetowym, co półka średnia a co wyższa itp. 10k to z jednej strony dużo ale z drugiej dal bym tyle za satysfakcje i zadowolenie na kilka lat . Ludzie dochodzą do takich wniosków po latach zabawy i poszukiwania w morzu takich low endowych guwien, mi na to szkoda życia

 

 

Ale ty ustaliles ze polka wyzsza to snobizm.

Wiec ktos kto ma na suba 50kzl moze powiedziec ze sub za 7kzl to porazka a taki za 100kzl to snobizm.

Tak wynika z Twojego rozumowania.

Widzialem juz kilka tematow z Twoim udzialem i jedyne czego mozna sie dowiedziec z Twoich wypowiedzi to jest to, ze tylko suby SVS sie licza a najlepiej takie z Twojego przedzialu cenowego, bo tansze to buczydla a drozszych nie ma sensu kupowac bo to snobizm.

Ja rozumiem ze kazda sroka swoj ogon chwali, ale troche respektu dla innych uzytkownikow, bo tak jak pisalem wczesniej kazdy ma inna sytuacje finansowa, inne oczekiwania i inne pomieszczenie.

Oznacza to ze niektorym wystarcza to ze slysza bas i nie musza go czuc na klacie czy w bebechach tak jak Ty.

Natomiast Twoja pomoc w tym watku rozpoczela sie od tego, ze ponizej 1000 dolcow nie ma czego szukac, na dodatek wynika to tylko z tego ze Twoj sub kosztowal 2000 dolcow i z niczego innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Szukałem suba i svs były mi znane bo wcześniej miałem sb13 ultra ale sprzedałem to bratu z całym zestawem . Ze stereo nawrocilem się na kino i jak to zwykle bywa zaczynam szukać . Wiadomo że nie chce wydać dużo kasy ale po tym jak zacząłem ściągać suby na testy j3st tylko lepiej i apetyt rośnie. Były plany na klipsch ale x2 ,to samo było z XTZ i wybrał bym właśnie je gdyby nie rozmowa z SoundClub i promocja,wyprzedaż czy jak tam zwał. Myślę, fuck sporo kasy ale mam suba o którym tyle czytałem i dużo mocniejszego od sb13 z którym będę spełniony na 100% i kończą się testy i porównania bo ciężko o coś lepszego. Jestem normalnie pracującym człowiekiem ale jestem w stanie zapłacić tyle za samo uczucie spełnienia i po prostu za spokój. Nie wykluczam upgradu ale tylko na pb16 bo na drugiego pb13 po prostu nie zmieszcze w salonie bez utrudniania sobie przemieszczania się w nim (20mkw) i tyle .

 

Suby za 50k czy nawet za 30k są niszą w niszy nawet w USA. Poczytaj trochę fora czy testy.

 

Oczywiście można kupić za 50k np paradigma z 6 membramami ale poza mocą nie będzie między nim a svs pb13 ultra takiej jakościowej przepaści jak pomiędzy pb13 i jakimś klipschem na przykład. Pb16 ultra to aktualnie święty gral amerykańskich basolubow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A teraz wiadomości z ostatniej chwili.

Do autora- dzwoniłem do XTZ i w przedsprzedaży możesz kupić do końca miesiąca sub 12.17 EDGE z innym,mocniejszym wzmacniaczem niż zwykły 12.17 . Do końca miesiąca kosztuje on z transportem 685€ zamiast 795(plus 40 za transport) i moc oczywiście większą od standardowych 500W czyli 700W. Jak dla mnie bomba i w tej cenie konkurencji brak !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, akurat tak sie sklada ze u mnie graja 2 suby. XTZ 12.17 i SVS PB 1000.Pierwszy byl PB 1000 i w 25 m2 dawal rade bez problemu, wiec polecam. Slucham muzyki z subami i mi bardzo jakosc tych subwooferow pasuje, bas jest dosc punktowy, nic sie nie rozlewa a w filmie tez potrafi przywalic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, akurat tak sie sklada ze u mnie graja 2 suby. XTZ 12.17 i SVS PB 1000.Pierwszy byl PB 1000 i w 25 m2 dawal rade bez problemu, wiec polecam. Slucham muzyki z subami i mi bardzo jakosc tych subwooferow pasuje, bas jest dosc punktowy, nic sie nie rozlewa a w filmie tez potrafi przywalic.

Jak się ma ten XTZ do SVS (charakter basu i ogólne wrażenia w kinie / muzyce) ?

12" vs 10" w dużej obudowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porownaniu do SVS, XTZ zchodzi niżej i gra duzo swobodniej niskie rejestry i o to mi chodzilo, przed zakupem.

Tak naprawde nie porownywalem osobno tych dwoch subow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.