Jump to content
IGNORED

RT-project, polski przetwornik cyfrowo-analogowy


Recommended Posts

  • Administratorzy

Witamy serdecznie wszystkich zgromadzonych na forum pasjonatów audio. Muszę się przyznać, że również spędzałem tutaj długie wieczory mniej więcej 20 lat temu, czyli na samym początku audio.lukar.net.

Zapewne część z Państwa zna nas doskonale ze spotkań na Audio Show z ostatnich dwóch lat, niemniej jednak chcielibyśmy oficjalnie wszystkich na forum powitać.

Jest nas dwóch, zajmujemy się elektroniką od zawsze, czyli od ponad 20 lat, pracujemy zawodowo w korporacji, odpowiadając za projektowanie hardware’u oraz software’u dla różnych dziedzin inżynierii, od lotnictwa, poprzez biznes energetyczny, na wydobyciu ropy i gazu kończąc.

 

Ponieważ jesteśmy również audiofilami i dobra muzyka towarzyszy nam w codziennym życiu, jako osoby uzdolnione i doświadczone w zakresie elektroniki przez lata popełnialiśmy różne urządzenia, które lądowały na naszych zestawach, u znajomych lub znajomych znajomych. Rozwój dziedziny cyfrowej spowodował, że od lat szukaliśmy ciekawego rozwiązania dla przetwarzania cyfrowo analogowego, które spełniało by nasze wymagania. Pojawił się głód świetnych urządzeń, które potrafią pracować z materiałem powyżej 44.1/16. Po zapoznaniu się z ofertą komercyjną, postanowiliśmy zbudować sobie takie przetworniki lub po prostu spróbować je zbudować, mieliśmy odczucie, że można to zrobić lepiej. Ponieważ sama aplikacja nie wiąże się z sukcesem na odsłuchach, tym bardziej całe przedsięwzięcie było obarczone sporym ryzykiem. Pojawiające się pożądanie oraz niezmierna ciekawość spowodowały, że prace ruszyły dość intensywnie w 2015 roku. Po niezliczonej liczbie godzin, dni oraz problemów, a później testów oraz modyfikacji powstało urządzenie, które jest zupełnie inne od wszystkich. Po niezmiernie udanym przyjęciu, postanowiliśmy oddać nasz talent i pracę Państwu, żebyście również mogli usłyszeć różnicę.

 

Tak narodził się DAC ONE. Jeżeli chodzi o szczegóły konstrukcyjne, nie mamy żadnych tajemnic, są one skrupulatnie opisane na naszej stronie. Chętnie również odpowiemy na wszelkie pytania, nie zasłaniając się magicznymi terminami.

https://www.rt-project.pl/

Biorąc pod uwagę wszystkie dostępne na rynku urządzenia, a śledziliśmy ten temat dość skrupulatnie, możemy śmiało powiedzieć, że nasze urządzenie jest jednym z najbardziej zaawansowanych oraz jako jedyne łączy stopień skomplikowania z dostosowaniem finalnego brzmienia poprzez dobór elementów pasywnych oraz aktywnych, jak i ich optymalnej aplikacji.

Potwierdzają to liczne odsłuchy, spotkania w gronach melomanów, szereg pozytywnych opinii po wydarzeniach Audio Show, osób, które nam zaufały i nabyły przetwornik jak i opinie profesjonalisty, Pana Marka Dyby:

http://www.highfidelity.pl/@main-3258&lang=

http://hifiknights.com/recenzje/rt-project-dac-one/

 

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć, jakie najbardziej mnie zawsze ekscytowały jako audiofila, inżyniera elektroniki.

 

Urządzenia oczywiście zawsze można odsłuchać przed zakupem, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że weryfikacja musi nastąpić tylko w swoim systemie, jak i repertuarze oraz w gronie zainteresowanych przyjaciół. Można się z nami również spotkać, chętnie przedyskutujemy, doradzimy, poznamy się. Chcielibyśmy, żeby Państwo byli zadowoleni tak samo jak my, aby można było wreszcie cieszyć się DACiem na lata, który jest polski, nie jest kompromisem i możemy być z niego dumni. My już jesteśmy.

 

Zapraszamy do nas na Audio Show 2018, hotel Sobieski, pokój 218. W tym roku będą nowe, bardzo ciekawe urządzenia towarzyszące.

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy długich godzin świetnej muzyki

Bartek i Mikołaj

RT-Project

[email protected]

1D2N0454 copy.jpg

1D2N0460 copy.jpg

1D2N0461 copy.jpg

1D2N0475 copy.jpg

1D2N0477 copy.jpg

1D2N0481 copy.jpg

bestproduct2018.png

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:
https://www.audiostereo.pl/magazyn/

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja bym nie zapłacil za to nawet 1/10 ceny.

 

I nie dlatego, że cena jest wydumana. Być może jest nawet prawidłowo skalkulowana.

To jest zwykły przerost formy nad treścią. To tak, jakby konstruktor mając do zaprojektowania łopatę, zaprojektowałby helikopter do kopania w ogródku.

 

Kuriozum są lampy. Wstawione oczywiście z powodu mody, bo technicznego uzasadnienia nie ma.

Myśl miesiąca: "Właśnie zakupiłem swój egzemplarz dCS Network Bridge, także w kolorze czarnym. I to jest chyba najlepsza rekomendacja ;) . Nie ma nic trudniejszego niż głosowanie własną kasą."

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.