Skocz do zawartości
IGNORED

Windows 10 i bit Perfect dla xmos usb


bmxmen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam malutki problem.Jako transport używam mały pc Wintel w8 który ma wgrany Windows 10 i niestety systemu zmienic nie idzie. Próbuje zmusić pc do pracy bit Perfect z interface xmos 764khz usb. Niestety bez skutku, mimo wielu ustawień wciąż mam możliwość regulacji głośności jak i balansu w windowsowym mikserze. Do odtwarzania używam foobara 2000 , mam asio do xmos usb jednak jest to wersja 2. Nowsza na windows 10 nie dala sie wgrac. Na pc z Windows 7 wgralem bez problemu wersje 3.2 i tam bit Perfect mam. Czy ktoś walczył z Windowsem 10 pod usb xmos? Dziękuję za sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem z Windows i zainstalowałem sobie Linuksa. Bez żadnych modów zagrało to lepiej po zmianie jak dla mnie, co prawda mam chyba inny układ USB audio 2.0.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z windowsa nie chce rezygnować, muszę mieć foobara i jego wtyczki. Co dziwne na laptopie z Windows 7 bez problemu wszystko działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem KS i wciąż mogę sciszac i podglaszac w mikserze Windowsa.w przypadku wasapi tak samo. Jakaś bzdura. jak ustawic tryb wyłączności w wasapi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Windowsa 10 i żadnych problemów z nim związanych. Jeśli w Fobarze ustawię Output na ASIO:USB DAC ASIO to omijam wszystkie systemowe regulacje głośności i balansu. Korzystam ze sterownika ASIO XMOS od producenta DAC-a SMSL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pc jaki używam może tylko z Windows 10 pracować. Mam ustawione .org asio od xmos usb i mam systemowe volume jak i balans. Nie mam już pojęcia jak z tym wygrać,chyba się skończy nad zmianą pc bo na lapku z win7 ruszyło od kopa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina systemu, tylko raczej Foobara. Na początek usuń wtyczkę foo_out_asio i uruchom ponownie Foobara. Następnie zainstaluj ponownie tą wtyczkę. Jesli nie pomoże, to odinstaluj Foobara programem, który usuwa pozostałości po deinstalacji. Ja używam IObit Uninstaller, może być Revo Uninstaller Pro. Wyczyść rejestry systemowe np. CCleaner lub Advanced SystemCare. Zrestartuj komputer i ponownie zainstaluj Foobara z wtyczką foo_out_asio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 to bzdura.

Postaw sobie Win7 i zapomnij o problemach.

 

Hahaha...co Ty powiesz? ;-)

A pamiętasz, jak śmiałeś się ze mnie, że używam prehistorycznego Windowsa XP?

Do dzisiaj go mam. Żadnych problemów (nawet z tym znienawidzonym Fidelizerem).

 

To najlepszy system Windowsa do audio.

Żadne nowsze wersje nie będą lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo XP jest prehistoryczny.

od lat bez wsparcia i sterowników do wielu urządzeń.

 

Ale widzę, że lubisz nosić swój krzyż :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunięcie i instalacja asio lub KS ew wasapi nie nie zmieniła. Więc jutro pozostaje usunąć całkowicie foobara. Na systemie win 7 gdzie mam też foobara to ruszyło odrazu bez gadania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zglupialem.. trochę powalczylem z Windows 10 jednak wciąż bez skutku,więc wyciąglem laptopa z win7 na którym wcześniej zainstalowane amanero na pewno było w bit Perfect i podłączyłem ponownie xmosa jak zrobiłem to za pierwszym razem,testuje volume w windowsie, balans,jeb działa!?a sądziłem że za pierwszym razem jak testowałem, na szybko xmosa to nie działał. Więc zrobiłem jak kolega radził,usunąłem wszystko,zainstalowałem wszystko od nowa i nadal działa. Niby nie wyświetla się dźwięk na limiterze (ta zielona podskakujaca wskazowka)ale sciszyc jak i ustawić się balans da. Zgłupialem totalnie.. jak wygląda instalacja. Instaluje xmosa, system znajduje i instaluje podstawowe sterowniki, następnie ja instaluje sterowniki dedykowane z strony diyinhk, w ustawieniach dźwięku zaznaczam że nie ma byc dźwięków Windowsa,że xmos ma byc domyślna karta dźwiękowa. Następnie instaluje foobara, asio do foobara(wasapi jak i KS też testowałem,ten sam efekt)wtyczkę do obsługi flac. Ustawiam w preference asio xmos..., wysoki priorytet i hiffor coś akurat domyślnie było 1000. Chyba robię wszystko poprawnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem w W10 - jak ustawie direct sound mogę odtwarzać dźwięk z dwu urządzeń (mixer działa) i reguluje sobie w tym mixerze głośność cyfrową np. od playera, a jak ustawie WASAPI exclusive event już tego nie mogę zrobić i dział tylko player (jest dźwięk)...niby jest normalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten sam efekt występuje na dwóch różnych systemach, to jedynym wspólnym elementem jest sterownik ASIO. Poszukaj innego i sprawdź działanie. Możesz też zobaczyć jak będzie działać na systemowym sterowniku. Ja zanim zainstalowałem dedykowany sterownik od producenta DAC-a, słuchałem na systemowym sterowniku z Win 10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co wy macie z tym WIN10. Od roku działam bezproblemowo z Pro-Toolsem, Cubase, Reaperem i Samplitude - wszystko śmiga, Jeżeli są sterowniki to wszystko działa lepiej niż na WIN7. Urządzenia ze sprawnymi sterownikami asio przy pracy z programami wykorzystującymi asio omijają mikser, jeżeli sterowniki są multiclient to jednocześnie dźwięki systemowe i inne grają przez mikser windowsa i te można ściszać czy wyłączać, a asio sobie gra niezależnie. Inne zachowanie to nie jest wina windowsa tylko sterowników i tyle.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety.

Macie rację.

 

 

 

Między sterownikiem do RME a XMOS jest przepaść. Używałem jednego i drugiego.

Pierwszy to sprzęt pro to i sterownik pro.

Choć na Linux takie problemy z drajwerami występują sporadycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety.

Macie rację.

 

 

 

Między sterownikiem do RME a XMOS jest przepaść. Używałem jednego i drugiego.

Pierwszy to sprzęt pro to i sterownik pro.

Choć na Linux takie problemy z drajwerami występują sporadycznie.

 

Nie tylko RME, teraz np. słucham na TC Konnekt na firewire(!). Po wejściu WIN10 stare sterowniki od WIN7 powodowały absolutny zwis z bluescreenem, dedykowane do WIN10 działają bez problemu. To samo dotyczy praktycznie każdego normalnego sprzętu, wliczając Lexicon Alpha, czyli sprzęt dla uboższych hiphopowców. Wynalazki wymagają fidelizerów i innych badziewi, żeby w ogóle jakoś działać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynalazki wymagają fidelizerów i innych badziewi, żeby w ogóle jakoś działać ;)

 

Fidelizer źle działa z kaprawymi systemami. Mało było na forum skarg do Pana Boga, że ten wstrętny fidelizer

rozpieprza system Windows?

Jak ktoś nie potrafi go używać zgodnie z przeznaczeniem, to tak ma...i później płacze, że ma problemy.

A wystarczy przeczytać instrukcję producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczyk z diyinhk twierdzi że ten sterownik co mi dał powinien działa prawidłowo,mało tego Windows 10 sam powinien sobie znaleźć sterowniki i zainstalować w pełni działające,no tak nie jest. Xmos 768khz to raczej usb bardziej pro niż amanero,co dziwne amanero na pewno działało z sterownikami amanero kombo. Jest jakiś inny sposób sprawdzenia czy mam bit perfect? Słyszałem że ludzie kupują amplitunery żeby testować to. Tak się składa że xmos ma wyjście coaxial, może jakby podpiąć je pod amplituner? Ampli też mam. Tylko że nie pamiętam czy to powinien być flac,czy może jakiś dsd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczyk z diyinhk twierdzi że ten sterownik co mi dał powinien działa prawidłowo

 

Spróbuj zainstalować sterownik z tej strony. Sprawdź X-USB Driver (2018 MODEL) i X-USB Driver.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje, spróbuje. Ale też zakupilem sterownik dedykowany, nie jak wcześniej wersję Free. Może właśnie taki przymus że masz kupić inaczej działać nie bedzie, a jak działać nie bedzie to miły pan z chin będzie musiał do mnie przyjechać i to ustawić. dużo czytalem na temat xmosa i jest chwalony więc to raczej jedno z lepszych usb do i2s. A kolega powyżej to uważa że który usb to i2s jest tym profesjonalnym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś inny sposób sprawdzenia czy mam bit perfect? Słyszałem że ludzie kupują amplitunery żeby testować to.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niestety, pliki testowe w tej chwili już niedostępne. Ale zgłoś się do Yayacka w sprawie plików, powinien Ci pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.