Skocz do zawartości
IGNORED

KEF R300 czy KEF Q900 ? Prośba o opinie.


skylux70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chcialbym kupic nowy wzmacniacz i kolumny.

 

Preferencje, co chciałbym uzyskać :

czyste wysokie tony, ale nie kłujace w uszy, szczegolowe i detaliczne, aksamitne

ciepłe, słodko brzmiące wokale

szeroką scene muzyczną

dobrą rozdzielczosc i lokalizację dzwięków

niski bas

 

Źródło: Laptop Dell XPS 15, pliki flac.

 

 

Obecnie mam Lepai 2020 + Wharfedale 10.2 i jestem bardzo zadowolony. Chcialbym kupic nowe kolumny i wzmacznicz, ewentulanie subwoofer. Pokoj 25 salon z aneksem.

Budżet na wszystko 6000 zł. Chciałbym kupić nówki. Moga być podłogówki lub podstawkowe. Kolumny muszą w miarę wygladać i najlepiej by miały membrany większe nie mniejsze niż 16 cm.

 

Moje propozycje wzmacniacza:

Marantz 6006

Onkyo 9050

 

Kolumny:

KEF R300

 

KEF Q900 (Jaki wzmacniacz pociągnie te molochy? Onkyo 9050 sa radę ?)

 

Q Acustics 3050

 

KEF Q750

 

 

 

Subwoofer:

Maganat 302 A

 

Prośba o podpowiedzi co jeszcze mógłbym rozważyć.

 

1.Czy zakup DAC-A to dobry pomysł?

2.Są wzmacniacze które można łaczyć po USB w tej cenie?

3. Czy do Marantza 6006 podlaczę subwoofer?

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie wypowiedzi, które wnoszą cos do wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Wydaje mi się, że trzeba uporządkować Twoje potrzeby i zacząć zupełnie od początku gdyż na podstawie tej wiadomości nie da się odpowiedzieć nic konkretnego. Porównanie kolumn R300 z Q900, może subwoofer, średnica membran... no za dużo tego :) Chętnie spróbujemy to usystematyzować ale w tym celu gorąco zachęcam do kontaktu telefonicznego lub najlepiej wizyty w dobrym salonie gdzie doświadczona osoba wytłumaczy od początku jak to wszystko powinno wyglądać :)

 

Pozdrawiam,

Michał.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na odsłuchubw salonie. Mieli R700, Q750 podłączone pod Marantza 8000.

 

Powiem tak, nie wiem czy to ten audiofilski wzmacniacz czy to charakter grania Kefa, ale jak dla mnie to dźwięk jest bardzo przestrzenny, ale też totalnie odcięty z basu.

 

Jeszcze R700 maja go tylko wtedy kiedy jest naprawdę zaznaczony.

 

Obecnie Wharfedale 10.2 i śmieszny Lepai 2020 dużo lepiej oddają niskie tony.

 

Najgorsze jest to, że oprócz świetnie ułożenej szerokiej sceny, realistycznych wokalu, wysokie tony nie robiły efekty wow.

 

Słuchałem też Elac BS 244.3 z głośnikiem wstegowym i one miały i lepszy bas i cudownie szczegółowe średnie i wysokie. Ale nie dość że cena 6tys to jeszcze są wybredne i najtańszy wzmak za 3 tys.

 

Jestem teraz w kropce.

Ma ktoś Wharfedale 10.2? Jaki jest upgrade po tych głośnikach?

 

 

 

PS. Membrana którą widać w R700 mierzy 11 cm, reszta jest ukryta. Wizualnie wygląda jakby głośnik był bardzo niewielki.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Sorki ale porównywanie Wharfedale 10.2 i Kef R700 to niezły mezalians.

To zupełnie inna klasa głośników, a jeśli tego nie słychać to gdzieś musi być jakiś dławik :)

Jak dla mnie to jest upgrade i to naprawdę niezły i bardzo uniwersalny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez nigdy brzmienie KEFa nie pasowalo.

Jest suche, matowe wykastrowane, bez basu i bez gory. Bez wzgledu na wzmacniacz. Jakies takie plytkie to granie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez nigdy brzmienie KEFa nie pasowalo.

Jest suche, matowe wykastrowane, bez basu i bez gory. Bez wzgledu na wzmacniacz. Jakies takie plytkie to granie.

 

Dobry żart byłby gdyby to byla prawda.

To zapraszam do siebie na mały odsłuch. Zobaczymy ten brak basu i brak góry.

Nie wiem na czym słuchałeś KEF'y, ale to co piszesz mija się z rzeczywistością.

A już stwierdzenie "bez względu na wzmacniacz" pozostawię bez dalszego komentarza (domyś się dlaczego).

 

Co do samego pytania - strasznie Kolego rozjechałes się w poszukiwaniach.

Kefy z serii Q nie grają tak, jak te z serii R. R bliżej brzmieniem do seri Reference (ale to nadal nie to samo).

Q900 to nie "molochy", a kolumny głośnikowe mające na celu grać w pomieszczeniach dużych, gdzie m3 są naprawdę spore.

Nie idzie to w parze z jakością, chodź nadal seria Q trzyma poziom na solidnym poziomie.

Osobiscie widzę je jednak (seria Q) bardziej w zastosowaniach HOME CINEMA, ale nic nie stoi na przeszkodzie by słuchać na nich audio w stereo.

 

Do typowych pomieszczeń mieszkalnych w blokach oraz patrząc na Twoje źródło polecałbym KEFy LS50.

 

Byłem na odsłuchubw salonie. Mieli R700, Q750 podłączone pod Marantza 8000.

 

Powiem tak, nie wiem czy to ten audiofilski wzmacniacz czy to charakter grania Kefa, ale jak dla mnie to dźwięk jest bardzo przestrzenny, ale też totalnie odcięty z basu.

 

Jeszcze R700 maja go tylko wtedy kiedy jest naprawdę zaznaczony.

 

Obecnie Wharfedale 10.2 i śmieszny Lepai 2020 dużo lepiej oddają niskie tony.

 

Najgorsze jest to, że oprócz świetnie ułożenej szerokiej sceny, realistycznych wokalu, wysokie tony nie robiły efekty wow.

 

Słuchałem też Elac BS 244.3 z głośnikiem wstegowym i one miały i lepszy bas i cudownie szczegółowe średnie i wysokie. Ale nie dość że cena 6tys to jeszcze są wybredne i najtańszy wzmak za 3 tys.

 

Jestem teraz w kropce.

Ma ktoś Wharfedale 10.2? Jaki jest upgrade po tych głośnikach?

 

 

 

PS. Membrana którą widać w R700 mierzy 11 cm, reszta jest ukryta. Wizualnie wygląda jakby głośnik był bardzo niewielki.

 

Porównywanie Wharfedale do Kef to jakies nieporozumienie.

Nawet seria Jade nie była w stanie zagrać tak dobrze, jak R700.

I pisze o najwyższym Jade jaki był dostępny.

 

W KEF R700 bas bywa szybki, czasem zbyt punktowy. Ale przy dobrze dobranym wzmacniaczu nie mozna napisac, że jest go mało lub jest spłaszczony.

Kompletnie nie rozumiesz specyfiki tych głosników.

Nie wspomnę, że źródło o jakim piszesz chyba niewiele ma wspólnego z wykorzystaniem potencjału KEF R700.

 

Wharfedale to typowy budżetowy sprzęt mający robić efekt "wow". Taki market show and go.

A już czumś zgoła niepoważnym jest połączenie marantz'a do KEF i oczekiwanie by ten set grał pełnią brzmienia, i bawił słuchacza róznymi poziomami niskich oraz intrygującym wysokim zakresem.

 

Na koniec wspominasz o ELAC'u. Po pierwsze porównujesz wstęgę do Uni-Q - kompletnie inne granie, inna prezentacja muzyczna.

Czytając Twoje posty ma się wrażenie, że wpadłeś do salonu Skody, zobaczyłeś obok zaparkowaną Toyotę, a chcesz wyjechać Mustangiem 5.0 Coyote.

Przy czym to wszystko chcesz napędzić LPG.

Tak się nie da. Najlepsza rada - posłuchaj wpierw kilku różnych zestawów i wybierz brzmienie Tobie odpowiadające.

Bo na razie to zaczynasz od nazw firm, potem jesteś zaskoczony brzmieniem.

Połączenie KEF kompletnie od czapy (marantz), a oczekiwania jakby stał tam co najmniej zestaw C49+4xP49 i Blade II.

 

Brzmienie KEF jest ponad to, co potrafią zagrać wszystkie Wharfedale (łącznie ze świetnie brzmiącym Jade).

Trzeba tylko wiedzieć co się szuka i jak to wszystko połączyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry żart byłby gdyby to byla prawda.

To zapraszam do siebie na mały odsłuch. Zobaczymy ten brak basu i brak góry.

Nie wiem na czym słuchałeś KEF'y, ale to co piszesz mija się z rzeczywistością.

A już stwierdzenie "bez względu na wzmacniacz" pozostawię bez dalszego komentarza (domyś się dlaczego).

 

Co do samego pytania - strasznie Kolego rozjechałes się w poszukiwaniach.

Kefy z serii Q nie grają tak, jak te z serii R. R bliżej brzmieniem do seri Reference (ale to nadal nie to samo).

Q900 to nie "molochy", a kolumny głośnikowe mające na celu grać w pomieszczeniach dużych, gdzie m3 są naprawdę spore.

Nie idzie to w parze z jakością, chodź nadal seria Q trzyma poziom na solidnym poziomie.

Osobiscie widzę je jednak (seria Q) bardziej w zastosowaniach HOME CINEMA, ale nic nie stoi na przeszkodzie by słuchać na nich audio w stereo.

 

Do typowych pomieszczeń mieszkalnych w blokach oraz patrząc na Twoje źródło polecałbym KEFy LS50.

 

 

 

Porównywanie Wharfedale do Kef to jakies nieporozumienie.

Nawet seria Jade nie była w stanie zagrać tak dobrze, jak R700.

I pisze o najwyższym Jade jaki był dostępny.

 

W KEF R700 bas bywa szybki, czasem zbyt punktowy. Ale przy dobrze dobranym wzmacniaczu nie mozna napisac, że jest go mało lub jest spłaszczony.

Kompletnie nie rozumiesz specyfiki tych głosników.

Nie wspomnę, że źródło o jakim piszesz chyba niewiele ma wspólnego z wykorzystaniem potencjału KEF R700.

 

Wharfedale to typowy budżetowy sprzęt mający robić efekt "wow". Taki market show and go.

A już czumś zgoła niepoważnym jest połączenie marantz'a do KEF i oczekiwanie by ten set grał pełnią brzmienia, i bawił słuchacza róznymi poziomami niskich oraz intrygującym wysokim zakresem.

 

Na koniec wspominasz o ELAC'u. Po pierwsze porównujesz wstęgę do Uni-Q - kompletnie inne granie, inna prezentacja muzyczna.

Czytając Twoje posty ma się wrażenie, że wpadłeś do salonu Skody, zobaczyłeś obok zaparkowaną Toyotę, a chcesz wyjechać Mustangiem 5.0 Coyote.

Przy czym to wszystko chcesz napędzić LPG.

Tak się nie da. Najlepsza rada - posłuchaj wpierw kilku różnych zestawów i wybierz brzmienie Tobie odpowiadające.

Bo na razie to zaczynasz od nazw firm, potem jesteś zaskoczony brzmieniem.

Połączenie KEF kompletnie od czapy (marantz), a oczekiwania jakby stał tam co najmniej zestaw C49+4xP49 i Blade II.

 

Brzmienie KEF jest ponad to, co potrafią zagrać wszystkie Wharfedale (łącznie ze świetnie brzmiącym Jade).

Trzeba tylko wiedzieć co się szuka i jak to wszystko połączyć.

 

Zacznij pisać co i jak nie gra. Np. czemu Marantza 8000 nie parować z KEF R700 ? Bo narazie to żadnych szczegółów nie piszesz, tylko jakies porówniania jakbym Ci obraził kolumny.

 

Sam jestem zdziwiony czemu to nie zagrało. Chodzi o to, że wiem słuchałem piosenek we flacu i tylko tych, które słuchałem wiele razy i zadziwiajacy byl fakt, że tam gdzie powienien byc bas, po prostu się nie pojawił.

 

Marzyłem o Kef bo naczytałem się o ich szerokiej scenie. Ale odsłuch wszytsko zweryfikował. W ogóle nie zachwyciły mnie wysokie tony... W Elacach BS 244 bas pojawil się tam gdzie być powinien i na dodatek góra była potęznie szczegółowa. One naprawdę zrobiły na mnie wrażenie.

 

Chyba jednak Q900 byłyby bardziej basowe. Pytanie czym napedzić tak potezne kolumny ?

Jaki wzmacniacz pasowalby do Elaców BS244, zakładajac, że budzęt na kolumny już przekraczam, więc maksymalnie do 2000 zł. Znajdzie się coś, czy nie ma sensu?

 

Szukałem tez innych głosników z głosnikami wstegowymi i napotkałem : Adam T7V. Slyszeliscie coś o nich ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to obaj koledzy polemizujący o brzmieniu KEFa możecie mieć rację i nie ma o co się sprzeczać. Rzeczywiście KEF jest kolumną w sporej części systemów wypada jako kolumna z szybkim, ale też twardszym basem, co nie oznacza, że w innych warunkach akustycznych i innej konfiguracji nie może zagrać zupełnie inaczej, ba, nawet na tyle inaczej, że wrażenia obu słuchających mogą się wzajemnie wykluczać.

 

Do Elac spróbuj sobie Cyrus One, ewentualnie Cambridge Audio CXA60, natomiast Adam to marka znana z monitorów studyjnych bliskiego pola, ten model jest jeszcze kolumną aktywną z tego co pamiętam, więc brzmienie albo się spodoba, albo trzeba z nim już zostać na jakiś czas :) Same w sobie do zastosowań studyjnych są bardzo dobre, ale wdomowych warunkach jak będziesz siedzisł od nich około 3m to średnio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez nigdy brzmienie KEFa nie pasowalo.

Jest suche, matowe wykastrowane, bez basu i bez gory. Bez wzgledu na wzmacniacz. Jakies takie plytkie to granie.

Jak tam zwrotnica za 30zl to jak to ma grać jak należy? Dlatego niektórzy wyczuli biznes i robią upgrade.

 

Generalnie to obaj koledzy polemizujący o brzmieniu KEFa możecie mieć rację i nie ma o co się sprzeczać. Rzeczywiście KEF jest kolumną w sporej części systemów wypada jako kolumna z szybkim, ale też twardszym basem, co nie oznacza, że w innych warunkach akustycznych i innej konfiguracji nie może zagrać zupełnie inaczej, ba, nawet na tyle inaczej, że wrażenia obu słuchających mogą się wzajemnie wykluczać.

 

Słuchałem swoich R w dwóch pomieszczeniach zupełnie innych i na różnych wzmakach. Pomijając bas to tej zlepionej srednicy i zamulonej góry nic nie ruszy. Nawet ostry krell czy inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem R500, XQ20 i LS50 z Densenem, Primare, Rega i Coplandem. Odsluch odbywal sie w pomieszczeniu w ktorym inne kolumny nie mialy problemow takich jak Kef.

B&W, PMC, Usher, Spendor sluchalo sie z ta sama elektronika z przyjemnoscia, niczego nie brakowalo.

Ja zrazilem sie do Kefa jeszcze na starszej serii IQ, ale po paru latach kiedy ponownie stanalem przed wyborem kolumn stwierdzam po kilku odsluchach, ze nic sie od tamtego czasu nie zmienilo. Dodatkowo musze powiedziec, ze skok jakosciowy pomiedzy seriami Kefa jest nieproporcjonalny do skoku cenowego.

W serii R placimy chyba za wykonczenie, bo brzmienie nie odbiega daleko od serii Q.

Slychac poprawe, ale nie jest ona warta tak duzej doplaty moim zdaniem. U innych producentow skok jakosciowy pomiedzy seriami jest duzo wyrazniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście KEF jest kolumną w sporej części systemów wypada jako kolumna z szybkim, ale też twardszym basem, co nie oznacza, że w innych warunkach akustycznych i innej konfiguracji nie może zagrać zupełnie inaczej

I to jest sedno sprawy odnośnie KEF'ów

W ich przypadku należy pamiętac o 2 kwestiach - nie każdemu ich brzmienie podejdzie i nie w każdej konfiguracji się sprawdzają.

Ale ich potencjał jest spory (aczkolwiek cena wzięta z sufitu) i można z nich wyciągnąć naprawdę sporo.

Za to w 100% wstęgowce zagrają o wiele barwniej i tutaj nie ma co dyskutować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wstęgami też nie jest to oczywiste. Pytanie jakiego producenta jest ta wstęga oraz jak została zestrojona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.