Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw sluchawkowy i pytania


bachx80

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktos z uzytkownikow posiada Marantz NA 11s1? Mam pytanie, na jaka jest jakosc brzmienia wbudowanego wzmacniacza sluchawkowego? Czy ten wzmacniacz poradzi sobie z Sennheiser hd 800 lub jakosciowo podobnych sluchawek?

 

Nie znam sie i stad pytanie, jak glosne sa sluchawki otwarte jesli chodzi o wspolmieszkancow zza sciana? Czy dzwiek bedzie docieral za sciane gdy bedzie sie sluchalo na normalnej-bezpiecznej glosnosci?

 

Jakosciowo lepiej np. Wybrac Marantz SA 14s1 plus wzmacniacz sluchawkowy np. Trilogy 931 albo wybor Marantz NA 11 z wbudowanym wzmacniaczem sluchawkowym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sennheiser HD800 to bardzo wymagające słuchawki i jeszcze nigdy nie zagrały mi poprawnie prosto ze wzmacniacza zintegrowanego. Zdecydowanie lepszym wyborem byłoby dokupić porządny wzmacniacz do nich. Napisz proszę jakich gatunków muzycznych słuchasz i co chciałbyś uzyskać, ponieważ każdy wzmacniacz będzie prezentował inne brzmienie.

W moim odczuciu HD800 bardzo dobrze współgrają ze wzmacniaczami lampowymi, które nadają barwy tym słuchawkom. Polecałbym Feliks Audio Elise lub jeżeli wystarczy środków to model Euforia. Oba wzmacniacze są wręcz stworzone dla tych słuchawek. Dodatkowym atutem jest możliwość wymiany lamp dzięki którym można modulować brzmienie.

Jeżeli szukasz wzmacniacza tranzystorowego to Trilogy 931 jest dobrym rozwiązaniem. Dorzuciłbym jeszcze opcję dedykowanego wzmacniacza z DAC Sennheiser HDV820, który bardzo dobrze sprawdza się w przypadku HD800 i nieco gorzej w przypadku HD800s.

Zapraszam na odsłuchy i ustalenia cen na priv.

 

Pozdrawiam

Szymon

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sennheiser HD800 to bardzo wymagające słuchawki i jeszcze nigdy nie zagrały mi poprawnie prosto ze wzmacniacza zintegrowanego. Zdecydowanie lepszym wyborem byłoby dokupić porządny wzmacniacz do nich. Napisz proszę jakich gatunków muzycznych słuchasz i co chciałbyś uzyskać, ponieważ każdy wzmacniacz będzie prezentował inne brzmienie.

W moim odczuciu HD800 bardzo dobrze współgrają ze wzmacniaczami lampowymi, które nadają barwy tym słuchawkom. Polecałbym Feliks Audio Elise lub jeżeli wystarczy środków to model Euforia. Oba wzmacniacze są wręcz stworzone dla tych słuchawek. Dodatkowym atutem jest możliwość wymiany lamp dzięki którym można modulować brzmienie.

Jeżeli szukasz wzmacniacza tranzystorowego to Trilogy 931 jest dobrym rozwiązaniem. Dorzuciłbym jeszcze opcję dedykowanego wzmacniacza z DAC Sennheiser HDV820, który bardzo dobrze sprawdza się w przypadku HD800 i nieco gorzej w przypadku HD800s.

Zapraszam na odsłuchy i ustalenia cen na priv.

 

Pozdrawiam

Szymon

 

 

Witam milo,

Uwielbiam muzyke klasyczna, jazz. Doctego kreci mnie tez rock w wykonaniu Queen, Pink Floyd, Led Zeppelin...

 

Mam jeszcze pytanie, jaki minimalnie odtwarzacz cd, strumieniowy czy DAC pokaze walory dzwiekowe Sennheiserow hd 800 lub innych sluchawek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie idź w osobny wzmacniacz słuchawkowy. Każdy, powyżej 700 zł będzie lepszy niż ten wbudowany.

 

Bzdura. Od razu mozna dostrzec, ze autor nie sluchal Marantz...

wg mnie wartosc wbudowanego wzmacniacz sluchawkowego to w granicach 3000zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy, powyżej 700 zł będzie lepszy niż ten wbudowany

 

A może wystarczy taki powyżej 636 zł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam milo,

Uwielbiam muzyke klasyczna, jazz. Doctego kreci mnie tez rock w wykonaniu Queen, Pink Floyd, Led Zeppelin...

 

Mam jeszcze pytanie, jaki minimalnie odtwarzacz cd, strumieniowy czy DAC pokaze walory dzwiekowe Sennheiserow hd 800 lub innych sluchawek?

 

HDV820 załatwia sprawę wzmacniacza i DACa. Odtwarzacz CD można w takim zestawie traktować wyłącznie jako transport.

 

Pozdrawiam

Szymon

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.