Skocz do zawartości
IGNORED

rDAC + Komputer vs Streamer


rayjk

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam rDACa podłączonego do laptopa przez USB Supra. Jestem zadowolony z dźwięku ale układ do wygodnych nie należy. Czy polecicie jakiś Streamer który będzie łączył się ze Spotify, Tidal ale też podłącza go do TV, PS4 i laptopa? Jest to w ogóle możliwe i zagra przynajmniej tak dobrze jak rDAC? Reszta systemu nie jest istotna. Mój budżet to ok 3000 PLN. Z góry dzięki za wszelkie sugestie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być jedno urządzenie to:

- CA Stream Magic 6

- CA CXN

- Bluesound Node 2

 

CA używka ok. 2000

Node 2 używka poniżej 2000, nowy 2500

Ew. CA CXN używka (w 3000 powinieneś dostać, gra tak samo jak Stream Magic, wyposażenie podobne albo takie samo ale ma kolorowy wyświetlacz, jest młodszy)

 

Grać będą w zależności od systemu, akustyki, upodobań ale moim zdaniem wszystkie zagrają zdecydowanie lepiej niż komputer z rDAC, przerabiałem wszystkie te rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! a jeszcze pytanie laika: czy streamery jakoś działają razem z tabletami/smartphonami? w sensie, czy tez ekran na streamerze jest w ogóle potrzebny?

 

Jeśli ma być jedno urządzenie to:

- CA Stream Magic 6

- CA CXN

- Bluesound Node 2

 

CA używka ok. 2000

Node 2 używka poniżej 2000, nowy 2500

Ew. CA CXN używka (w 3000 powinieneś dostać, gra tak samo jak Stream Magic, wyposażenie podobne albo takie samo ale ma kolorowy wyświetlacz, jest młodszy)

 

Grać będą w zależności od systemu, akustyki, upodobań ale moim zdaniem wszystkie zagrają zdecydowanie lepiej niż komputer z rDAC, przerabiałem wszystkie te rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest potrzebny (większość streamerów ma możliwość obsługi aplikacją na telefon/tablet).

Node2 ma bardzo dobrą aplikację.

CA po ostatnich poprawkach również (aktualizacje były chyba też na Stream Magic z tego co pamiętam).

Wyświetlacz jest jakaś tam dodatkową funkcjonalnością ale można bez tego żyć.

Podobnie jak pilot fizyczny - mają go streamery CA (ja bez tego nie umiem za bardzo żyć :) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Node2.

Bardzo małe, eleganckie pudełeczko ze świetną aplikacją i bardzo dobrym dźwiękiem.

To jest streamer i DAC w jednym. Nowy poniżej 2000, używkę widziałem gdzieś ostatnio za 1100pln.

Nie ma pilota, ale ma funkcję konfiguracji dowolnego pilota (ja używam kilku klawiszy z pilota TV; play, stop, następny/poprzedni utwór).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

zostaw rdaca, a zamiast laptopa podłącz raspberry z nakładką allo digione. Sporo kasy zostanie w kieszeni, a dźwięk Cię zaskoczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaw rdaca, a zamiast laptopa podłącz raspberry z nakładką allo digione

Możesz Rucia1 rozwinąć temat bardziej. Tak dla laika.

Kupno np tego urządzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) załatwi sprawę odsłuchu muzyki bez użycia lapka ?

Czy lapek musi być włączony np w innym pokoju i wysyłać sygnał przez wifi ? Jestem zielony w tych sprawach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rDAC jest taki sobie. Za chwilę pytający doczyta, że żeby zagrał dobrze to potrzebuje lepsze zasilanie (druga skrzynka, może już nawet autor ma?).

Do tego transport w postaci maliny.

Dużo tych skrzyneczek się robi, jeden dobry streamer jest też dobry z tego powodu, że jest jeden :)

 

Poza tym co kto woli i o ile malina wniesie sporo dobrego względem standardowego komputera to jednak moim zdaniem i CA i Node2 zagrają lepiej niż kombinacja dobrego transportu w postaci maliny z rDAC.

Do tego oprócz sterowania aplikacją na telefonie, całość można obsłużyć pilotem, dla wielu osób to duży plus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem żeby bawić się w malinki jak ktoś ma jakieś pojęcie, ale polecanie tego osobom bez podstaw wiedzy w tych tematach to nie porozumieniem. A osoba która się na to zdecyduję utrudni sobię tylko życie.

 

@konradwo

Dobrze napisał zasilacz do daca zasilacz do malinki, kable zasilające, cyfrowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Możesz Rucia1 rozwinąć temat bardziej. Tak dla laika.

Kupno np tego urządzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) załatwi sprawę odsłuchu muzyki bez użycia lapka ?

Czy lapek musi być włączony np w innym pokoju i wysyłać sygnał przez wifi ? Jestem zielony w tych sprawach .

 

Tak to jest to urządzenie + allo digione

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łączysz z rdac po coaxialu. Do raspberry wgrywasz system volumio lub moodeaudio i masz radio onternetowe, tidal,spotify i oczywiście pliki flac z nas lub dysku. Nie lapka nie używasz wtedy.Obsługa przez telefon, tablet lub laptopa.

 

. 939e8bed56e0bcc098b6f17d311b0cec.jpg

 

Ja rozumiem żeby bawić się w malinki jak ktoś ma jakieś pojęcie, ale polecanie tego osobom bez podstaw wiedzy w tych tematach to nie porozumieniem. A osoba która się na to zdecyduję utrudni sobię tylko życie.

 

 

Powiem tak, jestem kobietą, sama złożyłam i zaprogramowałam maline na podstawie tutoriali. Nie potrzebna jest do tego super wiedza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz też zapewne świadomość że jesteś jedną z niewielu :) no i jest to też twoja pasja. Czy obsługa tidala na wszelakich softach pod malinkę dalej odbywa się wyłącznie przez upnp?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Czy obsługa tidala na wszelakich softach pod malinkę dalej odbywa się wyłącznie przez upnp?

 

nie, w myvolumio jest aplikacja natywna

 

. 4c54c53d6d762c55fd524e2e2f7d3fc3.jpgbd48b63745c56809c207375b63e7d484.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako kobieta chyba najmniej powinnaś się dziwić, że jesteś w stanie robić takie rzeczy. Dziwne, że cię to dziwi, czy raczej że to podkreślasz, jak coś zaskakującego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raspberry z nakładką allo digione. Sporo kasy zostanie w kieszeni, a dźwięk Cię zaskoczy

 

A jak taki zestaw ma się do chromecasta, w jakości dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ja polecę system daphile na jakimś mini kompie. Gra dobrze a obsluga tez daje rade.

 

Miałam daphile od foobar gra lepiej. W porównaniu do raspberry gra bez głebi, stereofoni.

 

A jak taki zestaw ma się do chromecasta, w jakości dźwięku?

 

Osobiście nie słuchałam chromecasta ale tu masz kilka cytatów:

 

Napisano przez RobG1974 w 26.10.2017 - 11:57 w PC Audio

 

Potwierdzam jak kolegacWrona sam w sobie chromecast audio jest fajny ale jak robiłem porównanie z Daphile i Maliną z hifiberry Digi+ pro a dac to CA StreamMagic6 to zdecydowanie u mnie najlepiej zagrała Malina, później Daphile (Na fsc q900) i na końcu Chromecast. Ale faktycznie jest małe fajne urządzenie i do słuchania Tidala z telefonu fajnie się sprawdza. U mnie malina zdecydowanie wygrała nad Daphile. Separacja, dynamika zdecydowanie na plus.

 

Mam Chromecasta i mam Maline z DigiOne mam tez Daphile. DAC Gustard x20Pro. Z malina po Coaxial z Daphile po USB a Chromecast po Optyku.

 

Gustard z racji, ze ma dobre wejscie USB nie pozwala mi duzo lepiej ocenic Maliny niz Daphile, jest lekka przewaga Maliny.

Chromecast - jakby sie sluchalo tylko tego urzadzenia to szczeka opada, intuicyjne, proste w konfiguracj, Tidal z oryginalnej Apki np. - samograj i jakosc naprawde jak za te pieniadze OK, ale w porownaniu do Maliny czy Daphile prze dobrym wzmacniaczu, kolumnach - wtedy totalnie wymieka przechodzimy na nastepny powziom - np. w wysokich pasmach ukazuje sie roznica, smaczki, jedwabistosc ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa wady Chromecast Audio to brak obsługi DLNA i brak odtwarzania gapless. Raspberry nie jest wiele lepsza, bo o ile ma DLNA, to z gapless są kłopoty, szczególne w Spotify.

 

IMHO najtańszy sensowny streamer to Yamaha WXAD-10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensowna WXAD-10 oczywiście. Wszystkie chyba serwisy, pliki po sieci, radio.

 

Ale u mnie Chromecast po analogu gra lepiej.

 

Każdemu polecam spróbować na początek. 170 zł. Jeżeli się nie spodoba, może robić za streamer do dac po kablu optycznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Vienna Acoustics Bach Grand <- Yamaha A-S1100 <- Myryad Z20 Dac <- Chromecast Audio + kable wg audioburak i gra muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

najtańszy sensowny streamer to Yamaha WXAD-10.

 

Tylko ta yamaha ma wyjście RCA, brak coaxiala, a wbudowany dac nie jest jakiś super. Ale wiadomo, każdy musi zdecydować sam co mu bardziej odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywołam raz jeszcze post nr 2

Urządzenia spełniają założenia pytającego (streamer) i będzie to grało lepiej niż przyzwoity transport połączony z rDac, wszystko w 1 urządzeniu, bez dodatkowych zasilaczy itp.

 

Jeśli zaś z jakichś przyczyn autor chce pozostać przy rDAC to wspomniana malina będzie na pewno dużo lepszym rozwiązaniem niż komputer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Myvolumio to to samo co volumio? Sorry za głupie pytanie, ale mam Volumio i nie mogę znaleźć wtyczki Tidal master, a widzę że wklejacie screeny z Myvolumio i Tidal master jest...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta yamaha ma wyjście RCA, brak coaxiala, a wbudowany dac nie jest jakiś super.

Sprzętowo to byłoby mniej więcej jak RPI z HiFiBerry DAC+ Pro.

 

mam Volumio i nie mogę znaleźć wtyczki Tidal master

I pewnie nie będzie wtyczki, bo MQA nie jest darmowe i do tego zabezpieczone przed nieuprawnionym użyciem. Literka 'A' z nazwy oznacza "uwierzytelnione" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Czy Myvolumio to to samo co volumio? Sorry za głupie pytanie, ale mam Volumio i nie mogę znaleźć wtyczki Tidal master, a widzę że wklejacie screeny z Myvolumio i Tidal master jest...?

 

Myvolumio to inny obraz, płatny 2,99 Eur na miesiąc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wracając do własnego tematu, tak, mam zasilanie Tomanka, i nie, nie chce Maliny - juz miałem i sprzedałem :P

A głupie pytanie, czemu Chord Hugo tyle kosztuje? czy to faktycznie jakiś odjazd jakościowy i zamiata rDACA i te wymienione streamery? Bo wygląd tego Hugo specjalnie nie tłumaczy ceny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.