Skocz do zawartości
IGNORED

Talerze - koniecznie ciężki i aluminiowy?


Reaper

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam temat bo nigdzie nie mogę zanaleźć tego typu dyskusji.

 

Czy stosowanie talerzy z akrylu czy szkła to jakas wada?

Pytam odnośnie kilku modeli gramofonów Pro-Ject czy Rega.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło może ładnie wygląda (jak dla kogo) ale szkło "dzwoni" nie tłumi rezonansów.Gramofony REGA to tzw.deskofony moim zdaniem badziew i to zawieszenie silnika..tragedia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak odlewane aluminium to podstawa.

 

Wychodzi na to, ze z nowych modeli niema nic ciekawego. Ani u Pro-jecta ani u Regi w cenie do 2500 zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom REGI i jej wykonanie (oprócz najdroższych modeli) to żenada..talerze toczone z MDF..krzywe koślawe..silnik zawieszony w sposób prymitywny.Ramię byłoby ok.bo zaletą jest jednolita belka ale łożyskowanie(osi poziomej) na łożyskach tocznych ma zawsze większe opory niż np.łożyskowanie na kiełkach(AS-212) abstrahując już od łożyskowania typu nożowego(SME).Oczywiście każdy sam wybiera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I te setki tysięcy ludzi, którzy w ciągu czterdziestu lat istnienia Regi kupili gramofony tej firmy to może wg. ciebie idioci i frajerzy?

 

IMO, Rega robi dobre gramofony za (w miarę przyzwoite pieniądze) dla ludzi, którzy chcą słuchać muzyki a nie wiecznie pie..yć się ustawianiem gramofonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może wg. ciebie idioci i frajerzy?

 

ja tak poniekąd sądzę , może nie tak dobitnie . Ale większość z nich to pantoflarze , którzy o wszystko pytają żony i ignoranci , którym to wisi . Jest jeszcze kilka procent złapanych na recenzje i tych co chcieliby nowe , a nie mieli co kupić.

 

Tak nawiasem mówiąc to trzeba być ślepym , żeby tyle za tak tani w produkcji gramofon dać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, miałem dwa Sondeki, kilka Thorensów (w tym TD3001 z SME) a i tak uważam, że największą frajdę daje mi Rega i to z niewyszukanym Ortofonem MC.

Widać jestem idiotą, ignorantem, pantoflarzem i co tam jeszcze sobie na mój temat pomyślisz.

Ale jest mi to całkiem obojętne.

 

(atak personalny)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy sam wybiera..ale..hmm..

REGA która przeszła przez moje ręce(kupiłem dla wkładki praktycznie nową) była jeszcze "lepiej" wykonana-aczkolwiek to był niższy model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy sam wybiera..ale..hmm..

REGA która przeszła przez moje ręce(kupiłem dla wkładki praktycznie nową) była jeszcze "lepiej" wykonana-aczkolwiek to był niższy model.

Znajomy kupił nowe Volvo i zaraz pompę wymieniał :D

To co dopiero przy gramofonie , zawsze się coś takiego trafi tym bardziej że prawie nowym :)

Rega jest dobra jeśli chodzi o jakość cena .

 

A ramiona :D Kupiłem Oracle i też była z Rb !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramię nie jest najgorsze , ale trwałość napędu i jego jakość to jak u chińczyków - loteria.

Ani to dobre , ani trwałe , a biorąc używki pod uwagę i nie tanie . Robione po taniości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi chińczykami to kula w płot.

Ale czegóż nie pisze się w imię obrony własnej ideologii?

Rega, tak jak Naim i Linn, ma całą produkcję ulokowaną w Wielkiej Brytanii.

 

A co do używek. Nie ma ich wiele na rynku to cenę trzymają.

Ludzie, którzy ich używają wiedzą co są warte.

 

Co do trwałości. Jednej z moich Reg (P5) stuknęło w tym roku 14 lat.

Działa, nie rozpada się i nic nie wskazuje na to, że zamierza przenieść się na Łono Abrahama w najbliższym czasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można porównać talerze współczesnych gramofonów do prawie mojego rówieśnika, który obecnie stanął w moim salonie (model 491A). Na jednym ze zdjęć widok talerza od spodu, z widocznym ciężkim odlewem pod obrzeżem i śladami jego wyważania. Nawet mata jest klejona do talerza, bo wyważana była razem z nim.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W nowszym Dualu (CS-515), który służy już komuś innemu, pod brzegiem talerza była wkładka obciążająca i tłumiąca rezonanse, wykonana z jakiegoś białego, miękkiego tworzywa, czy gumy. Współczesnym gramofonom daleko do dawnych rozwiązań ze złotej epoki płyty winylowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy sam wybiera..ale..hmm..

REGA która przeszła przez moje ręce(kupiłem dla wkładki praktycznie nową) była jeszcze "lepiej" wykonana-aczkolwiek to był niższy model.

"Bujaj! Bujaj!!!" - jak to Balcerkowa krzyczała w Alternatywach 4.

 

No i talerz posłuchał.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć, że Rega czy Pro-Ject, które mają dobre ramiona produkują gramofony, które jako całość są badziewne w swoim przedziale cenowym. No ale możliwe, ze tak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z wszystkich tych nowości najlepszy nowy gramofon biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny to pewnie będzie Reloop Turn2, który posiada aluminiowy talerz i wkładkę OM10, którego można nabyć za 900 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilkukrotnie już ten temat był wałkowany .

ciężki talerz działa jak koło zamachowe stabilizuje obroty i tłumi rezonanse , jest kilka rodzajów stabilizacji elektronicznej i tam by zmiany następowały szybciej , talerze są lżejsze.

 

A czy talerz jest wystarczająco dobry czy nie , ocenia jego właściciel . Jak z dziewczynami , każda nawet potwora ma swojego amatora .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest z mosiądzu...a jak nie, to przynajmniej jebitnie ciężki ;-)))

Zwłaszcza w perkusji!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z wszystkich tych nowości najlepszy nowy gramofon biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny to pewnie będzie Reloop Turn2, który posiada aluminiowy talerz i wkładkę OM10, którego można nabyć za 900 zł.

 

Tego akurat nie znam.

 

Ja osobiście stawiałbym na Pro-Ject The Classic.

Bardzo miło go wspominam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety , ale masz , takie prawo.

 

Tak mam i jeszcze raz powtórzę - Rega to bardzo przyzwoita marka i bardzo zacne gramofony.

A jeżeli ktoś lubi dłubać to w przypadku Regi ma bardzo szerokie możliwości rozbudowy.

Od białego paska Regi poprzez subplatery Isokinetik-a, Michel Tecnoweight aż po talerze z Delrinu czy też Silent Stage SRM.

W zasadzie można zbudować własny gramofon pod swój gust.

Niemniej taki P5 czy RP6 nie wymaga żadnych nakładów, prócz może ściennej półki, aby grać bardzo zadowalająco.

 

A o czymś innym niż rega , masz jakieś zdanie ? Bo temat nie tylko tyczy się regi.

 

A o czym chcesz porozmawiać?

Miałem Thorensa TD 150, 160, 3001; był też Sondek dwa razy, kilka Pro-Jectów, Sony PS-X555ES, Lenco L75, kilka japończyków.

Miałem w domu także m.in. Garrada 401, kredensa, Phonosophie 1.

Gramofonów, które słuchałem u ludzi i w sklepach nie wspominam.

Sam kiedyś zbudowałem dwa gramofony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o czym chcesz porozmawiać?

 

tyle ich , miałeś . to po coś zmieniałeś? , skoro tekturowy talerz ci odpowiada (nie czepiam się , ja uważam talerz z mdf-u za żart producenta ,a z każdym innym jest znośnie).

 

Proponuje odpuścić konkretne modele , by wojenek nie prowadzić. Bo co osoba to inne oczekiwania , preferencje i sympatie . Bo nie o to w wątku autorowi chyba chodziło.

 

Do wniosków jakiś własnych pewnie doszedłeś odnośnie talerzy? Jedni uważają , że to bzdury inni nie. Jednym grają - mają jakiś wpływ , innym nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ich , miałeś . to po coś zmieniałeś? ,(...)

 

Z ciekawości.

Ale też po to by wiedzieć, że łączenie AS212 z Thorensem 160 to średni pomysł dla zawieszenia gramofonu (tam nie ma chyba obciążników takich jak w TD 2001 i TD 3001 do równoważenia ciężaru ramienia).

IMO, lepszy efekt dałby Moerch lub SME Series III.

Albo Rega RB700. Regę stosuje Phonosophie a ja mam ochotę kiedyś zrobić jakiegoś Thorensa na modlę gramofonu tej firmy.

 

skoro tekturowy talerz ci odpowiada (nie czepiam się , ja uważam talerz z mdf-u za żart producenta ,a z każdym innym jest znośnie).

 

Włąśnie zważyłem SZKLANY talerz Ragi RP6.

Nieźle - 2,2 kilograma,

Chyba TD160 ma talerz o podobnej wadze?

 

Do wniosków jakiś własnych pewnie doszedłeś odnośnie talerzy? Jedni uważają , że to bzdury inni nie. Jednym grają - mają jakiś wpływ , innym nie.

 

Jakieś przemyślenia mam w tym temacie.

Tak czy inaczej szkło w Redze ma sens.

Było, nie było szklane talerze miało też kilka innych gramofonów robionych w W. Brytanii (np któryś z tańszych Voyd).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AS212 z Thorensem 160 to średni pomysł dla zawieszenia gramofonu

 

powinieneś wiedzieć jak ustawia się subchassis thorensa 160 , ale ci przypomnę ci , że ustawiasz napięcie sprężyn razem z płytą ramieniem , dociskiem . To nie worek cementu , sprężyny są napięte normalnie , jak przy tp16.

żeby zachodziła potrzeba równoważenia , to ramię musiało by być cięższe niż talerz . To taż zależy w którym miejscu masz sprężyny.

 

IMO, lepszy efekt dałby Moerch lub SME Series III.

 

nie narzekam na ortofona więc sensu w wymianie nie widzę.

 

Włąśnie zważyłem SZKLANY talerz Ragi RP6.

Nieźle - 2,2 kilograma,

Chyba TD160 ma talerz o podobnej wadze?

 

 

nie licząc metalowego subpattera thorensa to tak

 

Tak czy inaczej szkło w Redze ma sens.

Było, nie było szklane talerze miało też kilka innych gramofonów robionych w W. Brytanii (np któryś z tańszych Voyd).

 

coś na temat wreszcie , ale spodziewałem się jednak więcej , miałeś fontesa jakie różnice wprowadzał b,ciężki talerz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kredensa miałem przez niedługi czas. Przywiózł mi go pewien człowiek który chciał mi go opchnąć.

Nie kupiłem bo nie chciałem się pakować w kłopoty a po za tym moim zdaniem był potwornie nieforemny, po prostu nie dało się na niego patrzeć.

Więcej nie napiszę bo kredens to dla niektórych Graal analogu i zaraz mnie zlinczują.

 

powinieneś wiedzieć jak ustawia się subchassis thorensa 160 , ale ci przypomnę ci , że ustawiasz napięcie sprężyn razem z płytą ramieniem , dociskiem . To nie worek cementu , sprężyny są napięte normalnie , jak przy tp16.

żeby zachodziła potrzeba równoważenia , to ramię musiało by być cięższe niż talerz . To taż zależy w którym miejscu masz sprężyny.

 

Nie zrozumieliśmy się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rysunek 12 i 13.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że zrozumiałem , zobacz jak wygląda subcassis thorensa 160 , masz tam sprężynę zawieszenia zaraz przy ramieniu , nie ma tam takiej "huśtawki" jak w 3001 . Temu jest mniej wrażliwy. Na ciężar ramienia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być.

3001 potrafił ładnie gibać jak się go źle ustawiło.

Za to można go było stawiać prawie na każdym meblu bez większej szkody dla grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zalozylem bo mam dylemat. Czy brac Rege z talerzem szklanym, Pro-Jecta z akrylowym czy Reloopa Turn2 z aluminiowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko talerz jest w gramofonie ważny?

Np zaletą Reloopa jest nieosiągalne dla pozostałych tłumienie drgań. Wiem coś o tym, bo kiedyś miałem pokrewny model. Wewnątrz obudowy jest ciężki kawał stalowej blachy, który nadaje jej sporą bezwładność, a sprężyny w nogach są tak dobrane, że gramofon jest na "pływającym" zawieszeniu i nawet silne drgania nie szkodzą podczas odtwarzania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zalozylem bo mam dylemat. Czy brac Rege z talerzem szklanym, Pro-Jecta z akrylowym czy Reloopa Turn2 z aluminiowym.

 

było tak pisać od razu .

 

odpowiedź jest prosta - regę ze szklanym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.