Skocz do zawartości
IGNORED

Zamiana Xavianów na... no właśnie?


Manolo

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno poszukiwałem zastępstwa dla mojego Yaqina mc-100. Padło sporo ciekawych propozycji, które nawet po drodze miałem okazję sparawdzić, ale jak się okazało, podłączanie różnych piecyków (Haiku SOLe, Sudgen, Vicek) nie dało efektu łał, a w większości przypadków po prostu się nie zgrało z Xavianami. Najlepiej zagrał Vincent 237, ale nie do tego stopnia, żeby znacząco przeskoczyć Janka.

 

Co zagrało jednak lepiej, w kierunku jakiego poszukuję, to inne kolumny. Więc poszukuję zastępstwa dla Xavianów. :)

Yaqin zostaje, żonę udało się przekonać, że jakoś uniemożliwimy synkowi dotykanie lamp, bedziemy go pilnować, itd. Ja jednak zostałem z niedostytem.

 

Szukam brzmienia, pełnego, mięsistego, dobrze dociążonego, ale bass szyb nie musi trząść. Nie słucham bardzo głośno. Podba mi się efekt przestrzennej ściany dźwięku.

Dziwięk może być lekko podkolorowany, ale nie przydymiony, nie za ostry z góry. Ciekawy i ekscytujacy.

 

Muzyka: prog rock, elektornika, klasyczna, ambient.

Metraż: 20m

Budżet: do 8k max

Stan: zarówno nowe jak i używane

Sprzęt: Yaqin 100b mod, dac Hegel, allo digione, kable tellurium q black

 

Moje pomysły:

- Vienna Acoustics Mozart Grand - czytałem opinie, które wskazuja, że mogą grać jak lubię, ale nie wiem czy Yaqin je pociągnie, podobno są trudne

- Opera Grand Mezza - słuchałem ich z Vincentem i było bardzo ciekawie,

- Audio Academy Hyperion IV Plus

- Studio 16hertz Minas Anor IV - słuchałem z Sudgenem i było fajnie

- Dynaudio?

- Focal Chorus?

 

Zapraszam do komentowania moich pomysłów, plus podrzucania innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczym problemem w Twojej sytuacji będzie jakość wzmacniacza. Niestety, nie jest to propozycja dla lepszych kolumn.

Pomysły masz ciekawe, ale nie widzę sensu. Zastanów się nad tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczym problemem w Twojej sytuacji będzie jakość wzmacniacza. Niestety, nie jest to propozycja dla lepszych kolumn.

Pomysły masz ciekawe, ale nie widzę sensu. Zastanów się nad tym.

 

A możesz rozwinąć myśl? Yaqin nie będzie docelowy, ale uważam że na tej półce cenowej daje radę. Z kolumnami za 8k raczej nie będzie mezaliansu. Tylko trzeba dobrze dobrać elementy.

 

W mojej sytuacji, wiem że to jednak kolumny będą miały największy wpływ. Nie twierdzę, że Yaqin pociągnie dowolne kolumny, ale moja wersja z po zmianach w środku i niezłych lampach gra bardzo fajnie.

 

Moje pytanie bardziej dotyczy tego z którymi może zagrać najlepiej i czy że wszykimi da radę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Znając produkty Yaqin-a ja akurat wierzę w ten wzmacniacz zwłaszcza, jeśli przeszedł on rozsądną kurację tuningową. Potencjał tych wzmacniaczy jest naprawdę duży i jedynym ich problemem jest w zasadzie zbyt niska cena aby właściwie je docenić. Myślę, że kolumny w budżecie jakim dysponujesz są jak najbardziej adekwatne. Opera Grand Mezza to dobra propozycja. Grają bardzo poukładanym dźwiękiem, muzykalnym, barwnym, znakomicie kontrolowany bas co przyda się przy stosunkowo niewielkim pomieszczeniu. Hyperion IV z kolei da bardzo duży zastrzyk emocji i energii przy zachowaniu muzykalności i naturalnego przekazu. Warto spróbować - znamy dobrze połączenie tych kolumn z Yaqinami. Dynaudio to fajne kolumny ale nie wiem czy czasem z tym wzmacniaczem dźwięk nie będzie przygaszony. Ponadto większość "Dynek" lubi dużo prądu. Zwróciłbym natomiast uwagę na Tannoy XT8f - to na prawdę bardzo udana kolumna, której dźwięk może Ci się spodobać. Zachęcam do odsłuchów :)

 

Pozdrawiam,

Michał.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo, że posiadam inne Xaviany to dopiero podpięcie dobrego tranzystora pomogło im rozwinąć skrzydła.

 

Przez jakiś czas miałem lampę Cayina CS-55A i grało to poprawnie.

W jazzie i muzyce wokalnej było przyjemnie, ale blues, czy ambient już niekoniecznie.

 

Jeśli dźwięk Xavianów Ci odpowiada może warto wypożyczyć dobrego trana jak choćby Baltlab Epoca 3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na ofertę Impuls Audio, możesz wypożyczyć i przetestować u siebie dowolnie wybrane kolumny, nawet mają teraz w Outlecie model "Lagune", warto się nim zainteresować. Jak dobrze pogadasz z właścicielem to na nowe zestawy może jakiś upust uda Ci się załatwić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, czy jesteś pewny że zgrałeś odpowiedni wzmacniacz z Xavianami?

 

Pomimo, że posiadam inne Xaviany to dopiero podpięcie dobrego tranzystora pomogło im rozwinąć skrzydła.

 

Przez jakiś czas miałem lampę Cayina CS-55A i grało to poprawnie.

W jazzie i muzyce wokalnej było przyjemnie, ale blues, czy ambient już niekoniecznie.

 

Jeśli dźwięk Xavianów Ci odpowiada może warto wypożyczyć dobrego trana jak choćby Baltlab Epoca 3

 

Myślę, że miałem dotąd całkiem niezły przekrój różnych wzmaków z Xavainami, sluchałem ich z Maranzem Pearl Lite, Haiku Sol I i II, Atollem 100, Vincentem 237, Sudgenem, no i moim Yaqinem. Wzmaki to różny pułap ceny, różne pomysł na brzemienie i różne konstryjcje, również tranzystory.

 

Wnioski mam takie, że Xavainy mają pewaną charatkerystykę, którą lampa rozwija w super sposób. I żeby nie było, jestem zawdolony z tego połączenia i traktuję je jako bardzo fajne brzemie. Niemniej, miałem okazję posłuchać innych kolumn i bardziej dociążonego dźwięku, bardziej nasycowanego i to mi się podoba. Takich kolumn szukam teraz. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z względnie niewielkich kolumn można by wymienić jeszcze np:

 

- WiggArt Arvil

- ProAc Recponce D18, D20

- Esa Neo 2

- Inpuls Audio Lagune

- Coś z oferty BMN

- Pylon Audio Diammond D25/D28, niestety jedne i drugie mogą dawać za dużo basu w 20m2.

- Dynaudio Excite x34

- Xavian Neox 2

 

Pokój masz nie za duży i może być problem z nadmiarem niskich częstotliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie wasze wpisy i mam wrażenie, że piszę wśród "szczypiorków"

Czy naprawdę widzicie sens kupować tak dobre kolumny do takich budżetowych urządzeń?

Sprawdźcie proszę drogi wzmacniacz z tańszą kolumną i wtedy się przekonacie co się wydarzy.

 

 

Monolo-> na Twoim miejscu odkladałbym pieniądze na przyszłe zakupy.Podświadomie sprawi Ci to frajdę, że w przyszłości kupisz sobie lepsze rzeczy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie proszę drogi wzmacniacz z tańszą kolumną i wtedy się przekonacie co się wydarzy.

A co się ma wydarzyć? Nastąpi jakieś zjawisko paranormalne? Moim zdaniem tańsze kolumny zagrają lepiej niż z tańszym wzmacniaczem... Sam podłączałem np. wzmacniacz za 5kPLN do kolumn za 2kPLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyczułem o co biega w pierwszej chwili.

 

Co do samego Yaqin'a patrząc na to jak Yaqin 100b był oceniany nie sądzę aby poniżej 10kPLN dało się kupić wyraźnie lepszy wzmacniacz (zresztą autor wątki testował inne wzmacniacze bez rezultatu). 100b może jest wykonany przeciętnie i nie jest piękny (jak dla mnie) ale jak najbardziej można do niego spróbować podłączyć inne kolumny na wyższej klasy przetwornikach niż te zastosowane w Colonnie. Zawsze można kupić później lepszy wzmacniacz o wyższym WAF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie taki jest plan. Wiadomo, że najlepiej byłoby zrobić upgrade całego systemu, ale mam możliwości na robienie tego krok po kroku.

 

Opinie są tak skrajnie różne, że nie zostaje mi nic innego niż odsłuchy.

Inicjalny pomysł na ten wątek był taki, żeby zebrać opinie o kolumnach które wybrałem "na papierze", okazało się że poszło to w inną stronę.

 

Nie mam jasności co do tego, że wzmacniacz powinien być sporo droższy/lepszy niż kolumny. Małe googlowanie podpowiada inaczej. Tzw chłopski rozum też, bo jak podłącze kiepskie słuchawki do wzmacniacza vs do kompa to nie ma takiej różnicy jak lepsze słuchawki nawet do dziurki w o komputerze czy telefonie.

 

Ale robi się z tego off-top. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie są tak skrajnie różne, że nie zostaje mi nic innego niż odsłuchy.

 

I to jest właściwe rozwiązanie żadne opisy itp, jak już coś wybierzesz to powinieneś także odsłuchać w domu przed zakupem. Wzmacniaczem się nie martw jeżeli uważasz że te co sprawdziłeś nie były lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie yaqin mc100b gra z monitor audio platinum 100,,wymienilem kondesatory na jantzeny najpierw a od dluzszego czasu siedzą jupitery wax ,ktore barwowo i holograficznie wyniosły wzmacniacz na jeszcze inny poziom grania .Dla mnie ten wzmacniacz jest bezkonkurencyjny w swoim przedziale cenowym. Swietnie radzi sobie z moimi głośnikami ,dlatego juz 4 latka mijają i jakoś nie spieszno mi na zmiany.Pozdrawiam

 

dodam że czasem warto popracować również nad akustyką, jeśli coś można poprawić a efekt daje wymierne korzyści.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po Xavianie przesiadłem się na System Audio Pandion i już nie szukam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej twojej lampy i twoich preferencji pasowałaby Esa Neo 3SE, używkę można kupić od 8-9 tyś,

poczytaj recenzje na audiostereo i przesłuchaj je w sklepie z jakąkolwiek lampą niekoniecznie wydajną

- ten model Esa jest mało wymagający prądowo - przetworniki neodymowe i papierowe sprawdzają się

przy cichym słuchaniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po Xavianie przesiadłem się na System Audio Pandion i już nie szukam.

Z tego co pamietam miałes kiedyś Xaviana xn 250 ?

 

Jak wygląda porównanie dźwiękowe Xavianów do tych co teraz masz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej twojej lampy i twoich preferencji pasowałaby Esa Neo 3SE, używkę można kupić od 8-9 tyś,

poczytaj recenzje na audiostereo i przesłuchaj je w sklepie z jakąkolwiek lampą niekoniecznie wydajną

- ten model Esa jest mało wymagający prądowo - przetworniki neodymowe i papierowe sprawdzają się

przy cichym słuchaniu

Nie wiem czy te 20m2 to nie będzie za mało. Trzeba spróbować własnousznie, bo o ile same kolumny nie należą do olbrzymów to dźwięk dają potężny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Do tej twojej lampy i twoich preferencji pasowałaby Esa Neo 3SE, używkę można kupić od 8-9 tyś,

poczytaj recenzje na audiostereo i przesłuchaj je w sklepie z jakąkolwiek lampą niekoniecznie wydajną

- ten model Esa jest mało wymagający prądowo - przetworniki neodymowe i papierowe sprawdzają się

przy cichym słuchaniu

-Przepraszam za sformułowanie, ale "wazeliną zaszło"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.