Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór Głośnikow DAC czy Karta Dzwiękowa


makus1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Forumowiczów.Chciałbym by parę mądrzejszych "uszów"oraz głów doradziło koledze w doborze dobrze brzmiącego stereo pod PC.Jestem świeżo przed zakupem Głośnikow Edifier R2730DB i przydałby sie do tego dobry dac lub tez karta dźwiękowa(obecnie ASUS Xonar DG).Nie jestem audiofilem ale do słuchania muzyki mam dobry sprzęt z lat 80+gramofon bądź CD,natomiast do PC chciałbym coś co ma "kopa" oraz dobrze brzmiące Stereo. Nie mam aż tak wytrawnego ucha ale chciałbym posłuchać muzyki w formacie bezstratnym na PC.Głęboko zastanawiam sie nad kupnem DAC Audiotrak Prodigy Cube lub Creative Sound Blaster X G5. Liczę iż doradzicie koledze czy ktoś miał styczność z taka karta lub DAC-iem oraz kolumnami.Nie potrzebuje sprzętu za 3k wystarcza mi kolumny za 900 i dobry DAC czy też Karta....(nie wiem do konca co jest lepsze czy karta czy też DAC do PC stacjonarnego)Licze na wasze uzasadnione opinie oraz pomoc Pozdrawiam Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edifier R2730DB z ASUS Xonar DG możesz podłączysz kablem optycznym i powinno mieć kopa. Nie wiem czy do tych głośników opłaca się kupować zewnętrzny przetwornik i czy będzie słyszalna różnica. Może ktoś inny doradzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zapomniałem dodać iż karta dźwiękowa ma być zewnętrzna na USB

 

Edifier R2730DB z ASUS Xonar DG możesz podłączysz kablem optycznym i powinno mieć kopa. Nie wiem czy do tych głośników opłaca się kupować zewnętrzny przetwornik i czy będzie słyszalna różnica. Może ktoś inny doradzi?

 

Chciałbym ciut lepszej jakości dźwięku niż oferuje mi karta Asus DG za 120zł dlatego zastanawiam się nad wymiana karty lub DAC-iem. Gdzieś tam znalazłem na necie połączenie Edifier R2730DB z DAC Audiotrak Prodigy Cube i facet był zachwycony jak on to nazwał" odkrywając stare piosenki od nowa" ale być może to słowa takiego samego amatora jak i ja:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup głośniki skoro i tak jesteś zdecydowany, podłącz i zobacz czy ci się podoba. Jak będzie ok to po co wydawać dodatkowe pieniądze? Dopiero potem ewentualnie DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup głośniki skoro i tak jesteś zdecydowany, podłącz i zobacz czy ci się podoba. Jak będzie ok to po co wydawać dodatkowe pieniądze? Dopiero potem ewentualnie DAC.

 

 

 

Może i masz racje ale miałem microlaby solo6c nówki(oddałem je) i grały z tą kartą nazwałbym "poprawnie" czuć niedosyt dlatego jest myśl by dokupić DAC-a................. zresztą musi być różnica miedzy karta za 120zł a DAC-iem za 500 nie wspominając różnice w głośnikach 450/900 plnów. Licze na opinie ludzi co posiadają takie lub podobne głośniki PC

 

Nie jestem znawcą DAC-ow ale AUDINST HUD-MINI lub Prodigy CUBE idealnie chyba zastąpią Kartę dźwiękowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamieniłem ostatnio sc808 za (500zł) na matrix dac mini2i za (2500zł) i wielkiej róznicy nie doznałem , tylko funkcjonalność o którą mi chodziło . Tak że ta karta jest naprawde dobrym użadzeniem o naprawde dobrych parametrach . Jest całkiem spore forum o tej karcie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamieniłem ostatnio sc808 za (500zł) na matrix dac mini2i za (2500zł) i wielkiej róznicy nie doznałem , tylko funkcjonalność o którą mi chodziło . Tak że ta karta jest naprawde dobrym użadzeniem o naprawde dobrych parametrach . Jest całkiem spore forum o tej karcie ...

 

Może i masz racje ale sporo czytałem i zewnętrzna karta dźwiękowa do PC to lepsze rozwiązanie niż PCI oczywiście audiofilskie:) w kazdym razie poczekam na głośniki no chyba ze macie jakieś inne propozycje odnośnie słuchania muzyki bezstratnej poprzez PC budżet max 1500zł ,wiele czytałem i ten Edifier to taki rozsądny wybór

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny zestaw: Asus Xonar dx, ale z głośnikami Edifier 1280t. W tej klasie i cenie głośniki raczej bezkonkurencyjne. Warto przejrzeć ofertę Edifiera, ponieważ robią tanio, ale z poszanowaniem jakości wykonania. Ale nastaw się, że taki zestaw będzie tylko grał i nic więcej. Jeżeli chciałbyś realnie usłyszeć muzykę, a nie sprzęt grający to lepiej zwiększ budżet co najmniej 3-krotnie. Asusa wymieniłem na DAC FX-audio x7 i jakość dźwięku trochę się poprawiła, choć nadal to była tylko kosmetyka. Więc zainwestowałem: głośniki, wzmacniacz, listwa przeciwzakłóceniowa i porządne kable. A jakość dźwięku ? To już inna klasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny zestaw: Asus Xonar dx, ale z głośnikami Edifier 1280t. W tej klasie i cenie głośniki raczej bezkonkurencyjne. Warto przejrzeć ofertę Edifiera, ponieważ robią tanio, ale z poszanowaniem jakości wykonania. Ale nastaw się, że taki zestaw będzie tylko grał i nic więcej. Jeżeli chciałbyś realnie usłyszeć muzykę, a nie sprzęt grający to lepiej zwiększ budżet co najmniej 3-krotnie. Asusa wymieniłem na DAC FX-audio x7 i jakość dźwięku trochę się poprawiła, choć nadal to była tylko kosmetyka. Więc zainwestowałem: głośniki, wzmacniacz, listwa przeciwzakłóceniowa i porządne kable. A jakość dźwięku ? To już inna klasa.

 

 

 

Wszystko masz podpięte pod PC???Budżetu nie zwiększę 1500 to max co mogę wydać na głośniki+- 200zł i chyba Edifier jest liderem w tej cenie gdyż oferuje najwięcej chodz jeszcze rozmyślam nad budżetowymi głośnikami Amerykańskiej firmy Klipsch R-15PM. Mimo wszystko bardzo skłaniam się ku firmie EDIFIER Audiofilem nie jestem lecz dużo czytałem i niektóre zestawy tej firmy zawstydziłyby pod względem jakości 2 krotnie droższe podchodzące pod HIFI głośniki czy też kolumny wiodących firm.....nie napisze by nie urazić:):):):) (np Edifier S1000DB za 1500zł lub też Edifier s2000 pro łączące w sobie DAC+Wzmacniacz+Głośniki porażają jakością i czystością dźwięku)-są to opinie użytkowników forum audiofilskich....oraz opinie użytkowników tych ze zestawów iż w tej cenie nie maja konkurencji....Sam jestem ciekaw opinii ludzi którzy posiadają te zestawy.........bądź je słyszeli jak brzmią

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz podpięte pod PC???Budżetu nie zwiększę 1500 to max co mogę wydać na głośniki+- 200zł i chyba Edifier jest liderem w tej cenie gdyż oferuje najwięcej chodz jeszcze rozmyślam nad budżetowymi głośnikami Amerykańskiej firmy Klipsch R-15PM. Mimo wszystko bardzo skłaniam się ku firmie EDIFIER Audiofilem nie jestem lecz dużo czytałem i niektóre zestawy tej firmy zawstydziłyby pod względem jakości 2 krotnie droższe podchodzące pod HIFI głośniki czy też kolumny wiodących firm.....nie napisze by nie urazić:):):):) (np Edifier S1000DB za 1500zł lub też Edifier s2000 pro łączące w sobie DAC+Wzmacniacz+Głośniki porażają jakością i czystością dźwięku)-są to opinie użytkowników forum audiofilskich....oraz opinie użytkowników tych ze zestawów iż w tej cenie nie maja konkurencji....Sam jestem ciekaw opinii ludzi którzy posiadają te zestawy.........bądź je słyszeli jak brzmią

Również nie jestem audiofilem - bardziej melomanem. Tak całość mam sprzężoną z komputerem, więc tylko DAC generuje dźwięk. Wzmacniacz mam używany, tylko żeby napędzał kolumny. Poczytaj o listwach przeciw zakłóceniowych z ekranowaniem. Ostatecznie zrezygnowałem z aktywnych głośników. Zawsze poprzez dobór kabli głośnikowych i analogowych RCA-RCA można poprawić jakość dźwięku. I to już przy budżetowych kolumnach i wzmacniaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.