Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór wzmacniacz lampowego


blackromek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chyba nadszedł czas na zakup wzmacniacza lampowego do tej pory gram na hybrydzie różnorodność opcji na rynku powala więc zanim poproszę o radę podam resztę mojego toru

Kolumny - Paradigm studio 100v5

Dac - audio Gd 28 + Pioneer pd 9700 + Cayin idap 6

Pro ject 5.1 ortofon bronze + pro ject tube ds box

I najważniejsze muzyka metal 90% rock jazz pochodne 10% czyli kupa źle zrealizowanych albumów

Budżet 7-10 tys

Z mojej lektury internetu wynika że w moim przypadku najlepiej szukać coś na lampach Kt-88,Kt-120,Kt-150

Moje wstępne wybory to

Wba thunderbird

Cayin -88

Ayon spirit III , Scorpio

Proszę o pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam Cayina. Poczytaj w klubie dowiesz się więcej o tym modelu. Sam mam piecyk tej firmy ale inny model. Ayon jest bardzo przewartościowany moim zdaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam Cayina. Poczytaj w klubie dowiesz się więcej o tym modelu. Sam mam piecyk tej firmy ale inny model. Ayon jest bardzo przewartościowany moim zdaniem.
Według ciebie przy moich preferencjach którym modelem cayina powinienem się zainteresować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayon Scorpio to bardzo dobry i mocny wzmacniacz. Słuchałem go u siebie z trudniejszymi kolumnami na podobnym repertuarze i było to bardzo dobre i lampowe granie

Jeśli chcesz trochę ochłodzenia spróbuj koniecznie Haiku Williamson na lampach 655p lub 6ca7, u mnie było lepiej z tym drugim.

Rzadkością na rynku wtórnym, a jako cena nowego trochę powyżej budżetu, jest Rogue Audio Cronus Magnum II.

Wg mnie jeden z lepszych wzmacniaczy do rocka i metalu w cenie około 10tys pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według ciebie przy moich preferencjach którym modelem cayina powinienem się zainteresować

Jak używany to A88TMKII, jak nowy to CS88A. Ten drugi zastąpił modelowo pierwszy z wymienionych. Do Twoich preferencji muzycznych będzie ok. Jak jesteś ze śląska to w Tychach masz dystrybutora i możesz się umówić na odsłuch. LineMagnetic nie słyszałem, ale wiem, że kilku userów chwaliło markę. Z tym,że chyba u nas nie ma dystrybutora i musiałbyś ściągać z Chin bezpośrednio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto ukleić coś sprawdzonego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak używany to A88TMKII, jak nowy to CS88A. Ten drugi zastąpił modelowo pierwszy z wymienionych. Do Twoich preferencji muzycznych będzie ok. Jak jesteś ze śląska to w Tychach masz dystrybutora i możesz się umówić na odsłuch. LineMagnetic nie słyszałem, ale wiem, że kilku userów chwaliło markę. Z tym,że chyba u nas nie ma dystrybutora i musiałbyś ściągać z Chin bezpośrednio.

dealer jest we francji, takze w granicach unii, bez dodatkowych oplat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam Cayina. Poczytaj w klubie dowiesz się więcej o tym modelu. Sam mam piecyk tej firmy ale inny model. Ayon jest bardzo przewartościowany moim zdaniem.

Cayin to nie jest przewartościowany, u Chińczyka na Ali za połowę polskiej ceny che, che. (Niestety wersja 220V).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayin to nie jest przewartościowany, u Chińczyka na Ali za połowę polskiej ceny che, che. (Niestety wersja 220V)

wersja 220v więc ten sam, ale nie taki sam. Dolicz cło, vat, kwestie gwarancji a raczej problematycznej jej realizacji w razie potrzeby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayon Scorpio

 

a ja dopisuje się do ayona .

Tak nawiasem mówiąc to pod rodzaj muzyki kolumny powinno się dobierać , a nie wzmacniacz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie kolumny a do nich wsmacniacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio i lampa to zazwyczaj kiepski pomysł. Mocny tran i to możliwie neutralny,o potężnej wydajności prądowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Czasem słucham u znajomego Focusów 360 które napędza lampa Haiku na KT88 i nie ma z tym żadnych problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem słucham u znajomego Focusów 360 które napędza lampa Haiku na KT88 i nie ma z tym żadnych problemów.

To posłuchajcie kiedyś dobrego trana w tym zestawie i porównajcie :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Słowo „dobry” jest względne a w audio po dwakroć ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio, gra pięknie z lampą, tylko trzeba mocnej lampy szukać. Oczywiście to jest zestawienie dla ludzi którym czegoś brakuje w tranzystorowym systemie. Jak ktoś osiągnął już zamierzony cel to nie namawiam do zmian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim dobrze radzi sobie z Harbeth. Z drugiej strony nawet mocne końcówki Naima nie potrafią w pełni kontrolować wymagających Dynaudio. Lampowy Octave nie ma najmniejszego problemu z zapanowaniem nad trudnymi głośnikami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżam temat panowie proszę o porównanie według was który z tej dwójki jest bardziej godny uwagi

Wba thunderbird vs. Cayin a 55Tp

P.s magnetic line ma polskiego dystrybutora co z ich oferty jest godne posłuchania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwóch wymienionych przez Ciebie powyżej Cayin A55tp jest bardziej żywiołowy niż Thunderbird.

Line magnetic nie ma jeszcze polskiego dystrybutora.

Jak pisałem kilka postów wyżej myślę ze warty przesłuchania by był model LM-88iA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.