Skocz do zawartości
IGNORED

Projektor JVC DLA RS1000/N5 współczynnik rzutowania projekcji z instrukcji a błędne informacje z projectorcentral.com


fhvbn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakładam nowy temat ponieważ mam pytanie od kuzyna właśnie tworzy obecnie pokój kinowy i chcę nowy model JVC z natywnym 4K albo z linii pro RS1000 lub N5 z konsumenckiej wszystko zależy od ceny i warunków sprzedażowych. Ale jest tego typu problem znajomy ma bardzo krótki pokój i chcę zrobić ekran 100 calowy w 16:9, ale nie może powiesić JVC pod sufitem ponieważ jest skos to wymyślił że umiejscowi projektor na szafce i teraz od tej szafki i co za tym idzie miejsca zainstalowania projektora do ekranu jest 310-316cm oko obiektywu ekran i nie da się już odsunąć tej szafki do tyłu ze względu na skos więc według instrukcji przy maksymalnym zoomie N5/RS1000 z 316cm zrobi 100 cali w 16:9 ale co innego podaje kalkulator na projector central com tam 100 cali N5/RS1000 zrobi z 330cm a niestety nie może już odsunąć do tyłu tego projektora ze względu na skos w pokoju i spore gabaryty sprzętu 50cm głębokości i teraz pytanie może śmiało zamawiać do produkcji ekran Adeo 100 calowy i sugerować się katalogiem że z 316cm przy maksymalnym zoomie da się zrobić taką wielkość ekranu czy najpierw nabyć projektor i sprawdzić czy się zmieści w polu rzutowania obrazu a jeżeli nie to zamiast 100 cali to zamówić np. 90 cali?

 

Planował oglądać 100 cali z 2,6-2,9m.

 

Według kalkulatora projector central 100 cali w 16:9 ten model JVC zrobi z 328cm przy maksymalnym zoomie a w katalogu RS1000 oraz instrukcji obsługi piszę że zrobi z 315cm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , i teraz pytanie komu wierzyć czy możliwe aby współczynnik rzutowania obrazu z kalkulatora tak powszechnie znanego i cenionego jak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

podawał błędne informacje o rzutowaniu skoro w instrukcji obsługi N5/RS1000 wynika że obraz o takiej samej wielkości da się zrobić jakieś 13cm bliżej?

 

Pytanie czy lepiej zamówić taki 100 calowy ekran i liczyć że na granicy zoomu się wstrzeli w te 315cm, czy może dla spokoju zamówić ekran 90-95 cali i odjechać trochę zoomem kilka cm i nie będzie problemu?

Pozdrawiam.

 

Edit. tak z ciekawości przy Sony VW270ES/570ES też ten kalkulator podaje błędne informacje bo wychodzi że 100 cali 16:9 zrobi z 319cm a w katalogu tych modeli Sony wynika że zrobi z 305cm. Ciekawe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam większośc modeli JVC ma tam błędne dane.

 

PS. czy ten kuzyn nie jest czasem z Górnego Śląska? Takie mam przeczucie bo rozmawiałem nt. takiego ustawienia ze dwa miesiące temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest z Górnego Śląska.

 

Ale jak w instrukcji piszę że ekran 100 calowy jest możliwy z 315cm to znaczy że taki będzie i nie ma co się przejmować tym co pisze na projectorcentral, ale z tego co sprawdziłem to projektory Sony też mają tam błędne dane o rzutowaniu. Ale też chcę przekazać tę informację że w tabelce o współczynniku projekcji w katalogu JVC piszę o tym że trzeba przyjąć +-5% próg błędu z 315cm to jest przedział od 300-330cm więc może te wyniki na projectorcentral są uwzględnione z tym poziomem błędu.

 

No nic przekaże mu te informację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5% próg błędu?? No chyba ktoś sobie jaja robi? Może 0,5%, ale nie tyle... 30 cm różnicy na średnicy to jest mega dużo, coś takiego jest niedopuszczalne. Doczytaj dokładnie tą instrukcję, bo nie chcę mi się wierzyć w taką amatorkę przy sprzęcie za tą kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj , że ekran jest odsunięty od ściany jakieś 6-7 cm . Uchwyty w ekranie Adeo odsuwają ramę od ściany .

 

Jak zależy na tych centymetrach , Twój znajomy może kupić samo płótno i we własnym zakresie zrobić ramę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 5% próg błędu +- piszę w katalogu JVC link :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czyli 5% z 316cm do 100 cali w 16:9 to jest możliwy przedział dystansu 300-330cm dla takiej wielkości obrazu.

Pod tabelką z wymiarami w linku piszę : Projection distanced are design specification, so there is +- 5% variation.

 

Max720 na jakiej podstawie ekran ramowy Adeo jest odsunięty od ściany na 6-7cm, przecież to nie ekran rozwijany tylko ramowy więc z samej nazwy musi wskazywać przyleganie do ściany, ewentualnie sama rama może odstaje na te 6cm ale samo płótno według mnie przylega do ściany no może odstawać na 1-2cm góra.

 

Jak uchwyty w ekranie ramowym mogą odsunąć płótno od ściany, może ramę odsuwają ale płótno jest przecież płytsze od samej aluminiowej ramy przecież i to płótno jest na pewnym wgłębieniu w ramie raczej a nie na odwrót.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w instrukcji Adeo , jest w pdf

 

Gdzieś na którymś z forum był link z porównaniem n5 i n7 . Jednym słowem , szkoda kasy na 5 , lepiej dołożyć do 7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze tak wtrace.

 

Jest sens w pchanie sie w projektor z natywnym 4k dla ekranu 100"?

To juz nie lepiej zainwestowac w telewizor 85" np sony lub qleda od samsunga? (nie wiem czy sa wieksze tv dostepne)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramowym Adeo odległość ekranu od ściany to niecały cm. Te pdf-y wprowadzają w błąd. Pamiętam jak je przeglądałem i też mi się wydawało, że odległość będzie większa.

Z tym 5% progiem błędu to jest jakaś abstrakcja. Albo po prostu JVC pisze tak asekuracyjnie, gdyby jakimś cudem w danym egzemplarzu coś miało się nie zgadzać. Też korzystałem z projectorcentral do wyznaczenia przekątnej i wszystko zgadzało się niemal co do cm, a mój projektor to nie topowy JVC.

 

Pytanie czy lepiej zamówić taki 100 calowy ekran i liczyć że na granicy zoomu się wstrzeli w te 315cm, czy może dla spokoju zamówić ekran 90-95 cali i odjechać trochę zoomem kilka cm i nie będzie problemu?

Zrób jak wszyscy radzą w tym przypadku: najpierw kup projektor, ustaw go tak jak będzie stał, rzuć obraz na ścianę i zmierz jego wymiary. Dopiero wtedy kupuj ekran.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd :) Uchwyty miałem z wersji Curved . W standardowym ekranie mogą być "płytkie" uchwyty .

Przepraszam za zamieszanie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.