Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny do yamahy as 1100


jacquess

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawą opcją do Yamahy jest Neat Acoustics Momentum SX3i. Bass jednym słowem konkret, średnica szeroka bezpośrednia wypełniona, góra wyraźna lecz nie mecząca jednym słowem konkret(polecam) :)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Słuchałem 2100 z D28 i to było bardzo dobre zestawienie.

Szczegóły można "doszlifować" kablami.

Ważne też, żeby mieć "ogarniętą" akustykę pomieszczenia.

W byle jakim pomieszczeniu zagra to przeciętnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie ( prawie ) chyba są, więc posłuchać albo i wypożyczyć to raczej nie problem,

warto byłoby sprawdzić u siebie. Kable kolega już wspomniał ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli te głośniki kosztujące 22 tys za parę? Na pewno znajdziesz odpowiednie kable do tego zestawienia :)

 

Dla wyjaśnienia

Mimo wszystko warto dobierać elektronikę i głośniki ze zbliżonego przedziału cenowego. Większe prawdopodobieństwo, że stworzą udaną parę. Z Rubicon słuchałem tych mniejszych. Po kilku minutach miałem dość. Wstęga na wysokich tonach to nie jest to, co Dali wychodzi najlepiej, Ten dźwięk męczy. Nawet z lampą. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest Audiovector. Fajne głośniki które dobrze zgrywają się z Yamaha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć wątek, bo [powoli] noszę się z wymianą kolumn z AS 1100 i proszę bardziej doświadczonych o poradę. Obecnie ten wzmacniacz gra u mnie z KEF R300. Był to dla mnie już poważniejszy zakup sprzętu audio. Zestaw gra w salonie (ok 20m) niestety dość słabo przystosowanym akustycznie - dywanik, ale gołe ściany, niezbyt dobra mozliwość odstawienia kolumn od ścian. Monitory grają w rozstawieniu ok. 2,2 m od siebie, jest ładna scena stereofoniczna, stoją w odległości ok. 40 cm. od ściany. Wysokość standu: 70 cm. Źródła: CD Marant 7001 KI signature + DAC Audionemesis DC 1 upgrade (najwięcej słuchamy z CD), gramofon Luxman 282 (prosze się nie smiać, kupiłem co mogłem, płyt słuchamy w drugiej kolejności), jakaś TV z DAC MagicPlus, konsole jako część zestawu kina domowego (1100 chodzi jako koncówka mocy na fronty). Najwięcej jednak korzystamy z czystego stereo.

Ogólnie KEFy kupiłem najpierw. Mają dla mnie sporo basu (zatykam basreflexy połowicznie zatyczkami producenta). Okablowanie: Telurium Ultra Blue (pełne - kable do głosników + zworki). Udało mi się przekonać Żonę o skromnej adaptacji akustyczniej pomieszczenia; najpierw panele z pianki za monitorami.

Moj problem ? Brak "tego czegoś". To nie jest tak, że zestaw gra źle. Gra poprawnie, mega szczegółowo (jak już na moje jeszcze nie wyrobione ucho). Wokale są ok, słuchamy dużo elektroniki, nic nie drażni, może poza tym dziwnym basem, spowodowanym częściowo zatkanym basreflexem, ale to nie problem. Czuję, że z tego systemu można wydusić więcej, tylko jak ? Myslę [ powoli] o zmianie kolumn - budżet docelowo to 8 / 10 tys. złotych. Ważna jest dla mnie ogólna poprawna - więcej szczegółów, może lekkie ocieplenie, bardziej jednak " to coś" - jakkolwiek to brzmi. Ważne też jest dla mnie bym nie kupił drogich kolumn a potem gonił króliczką z wymiana wzmacniacza. AS 1100 chcę zostawić na parę lat jako docelowy wzmacniacz.

Śmieszna sprawa; w drugim zestawie (w gabinecie) mam nic specjalnego: 803D+ nabyte niedawno (przejściowo) Cabasse Antigua 170. I ten drugi zestaw... choć wyraźnie mniej detaliczny, ogólnie jakościowo (i na ucho) słabszy daje na dłuższą metę przyjemniejszy (nieco) dźwięk, chociaż podkreślam nie tak szczegółowy i napowietrzony jak 1100 + R300.

Ważna sprawa - pomieszczenie, w którym gra 803 z Antigua jest lepsze akustycznie (panele, dużo regałów, ksiązki, dywnik itp.).

Opinie, spostrzeżenia, rady, dezyderaty mile widziane. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch Heresy III i po temacie. JBL 4312SE i też będzie fajnie. Albo sprawdź czy coś z rodowodem BBC nie będzie "tym czymś". Np taki Rogers Monitor1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć wątek, bo [powoli] noszę się z wymianą kolumn z AS 1100 i proszę bardziej doświadczonych o poradę. Obecnie ten wzmacniacz gra u mnie z KEF R300. Był to dla mnie już poważniejszy zakup sprzętu audio. Zestaw gra w salonie (ok 20m) niestety dość słabo przystosowanym akustycznie - dywanik, ale gołe ściany, niezbyt dobra mozliwość odstawienia kolumn od ścian. Monitory grają w rozstawieniu ok. 2,2 m od siebie, jest ładna scena stereofoniczna, stoją w odległości ok. 40 cm. od ściany. Wysokość standu: 70 cm. Źródła: CD Marant 7001 KI signature + DAC Audionemesis DC 1 upgrade (najwięcej słuchamy z CD), gramofon Luxman 282 (prosze się nie smiać, kupiłem co mogłem, płyt słuchamy w drugiej kolejności), jakaś TV z DAC MagicPlus, konsole jako część zestawu kina domowego (1100 chodzi jako koncówka mocy na fronty). Najwięcej jednak korzystamy z czystego stereo.

Ogólnie KEFy kupiłem najpierw. Mają dla mnie sporo basu (zatykam basreflexy połowicznie zatyczkami producenta). Okablowanie: Telurium Ultra Blue (pełne - kable do głosników + zworki). Udało mi się przekonać Żonę o skromnej adaptacji akustyczniej pomieszczenia; najpierw panele z pianki za monitorami.

Moj problem ? Brak "tego czegoś". To nie jest tak, że zestaw gra źle. Gra poprawnie, mega szczegółowo (jak już na moje jeszcze nie wyrobione ucho). Wokale są ok, słuchamy dużo elektroniki, nic nie drażni, może poza tym dziwnym basem, spowodowanym częściowo zatkanym basreflexem, ale to nie problem. Czuję, że z tego systemu można wydusić więcej, tylko jak ? Myslę [ powoli] o zmianie kolumn - budżet docelowo to 8 / 10 tys. złotych. Ważna jest dla mnie ogólna poprawna - więcej szczegółów, może lekkie ocieplenie, bardziej jednak " to coś" - jakkolwiek to brzmi. Ważne też jest dla mnie bym nie kupił drogich kolumn a potem gonił króliczką z wymiana wzmacniacza. AS 1100 chcę zostawić na parę lat jako docelowy wzmacniacz.

Śmieszna sprawa; w drugim zestawie (w gabinecie) mam nic specjalnego: 803D+ nabyte niedawno (przejściowo) Cabasse Antigua 170. I ten drugi zestaw... choć wyraźnie mniej detaliczny, ogólnie jakościowo (i na ucho) słabszy daje na dłuższą metę przyjemniejszy (nieco) dźwięk, chociaż podkreślam nie tak szczegółowy i napowietrzony jak 1100 + R300.

Ważna sprawa - pomieszczenie, w którym gra 803 z Antigua jest lepsze akustycznie (panele, dużo regałów, ksiązki, dywnik itp.).

Opinie, spostrzeżenia, rady, dezyderaty mile widziane. Pozdrawiam.

Wypozycz polskie BMNy. W cenie koło 5tys masz model S3 II. Zamieniłem R300 na nie i to w ogóle inny wymiar brzmienia. Wzmak zostaw. Jest w porządku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Te Klipsche wyglądają zjawiskowo. Tylko stosunkowo mało o nich na forum.

2. Wszyscy tu polecają polskie konstrukcje do 1100 stąd też je brałem pod uwagę: minas anor iv, audio academy hyperion iv plus ewentualnie RLS nereida ale też mają tunel bass reflex do tyłu i boję się że problem wróci.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko stosunkowo mało o nich na forum.

Poszukaj. Trochę na ich temat jednak w klubie Klipscha znajdziesz. Jedne z najsłynniejszych głośników. Produkowane od wielu dekad głośniki zaprojektowane w tradycyjny sposób i w taki sam sposób zbudowane. Doskonała spójność brzmienia i doskonałe zestrojenie. Ich parametry na papierze nie wyglądają może imponująco ale to głośniki pracujące w obudowie zamkniętej. Wyobraź sobie jak będą wyglądały obok nawiązującej swym wyglądem do lat 70-tych Yamahy :) Zadaj sobie trochę trudu aby dotrzeć do nich. Warto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie powiem, że designem trochę sie sugeruje. Wygladałoby to obok "old-schoolowej" Yamahy bardzo dobrze. :) Trochę już od wczoraj szukałem, ludzie piszą, że grają tubowo. z pewnościa jednak wezmę na poważnie pod uwagę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie piszą, że grają tubowo

Tylko co to znaczy?

W powszechnej świadomości tubowe granie kojarzy się z głośniczkami-szczekaczkami powieszonymi na peronach dworców. Takie coś co trzeszczy, szczeka i za cholerę nie można zrozumieć co gadają. Wielu ludzi coś powtarza utrwalając stereotypy mimo, że nie mieli nigdy do czynienia z danym zjawiskiem. A większość z nich dokonuje odsłuchów na swoich komputerkach na YouTube :) Tuba w przypadku Klipscha tuba to świetna czystość i dynamika i co najważniejsze naturalność brzmienia. Jakiś czas temu dopytywałem się o McIntosh MA252 (którego nie kupiłem, po prostu byłem ciekaw tego wzmacniacza). Jako najlepsze połączenie wskazano właśnie te Klipsche. Przypadek? Nie sądzę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jednak jak sam posłuchasz. Mam aktualnie Minasy IV w domu. To co mogę napisać to , że to świetne kolumny, ale i potrzebują odpowiedniej konfiguracji. Nie znam Twojej Yamahy więc ciężko coś doradzić. Ilościowo basu powinno być podobnie do R300, ale w Minasach ma on trochę miękkość, jest szybki i nieźle zróżnicowany, nie dudni. Mam trochę mniejszy pokój niż Ty, ale jednocześnie jest to pokój przejściowy i mam trzy otwory drzwiowe (bez drzwi) więc trochę ciśnienia ucieka. Z basem nie ma problemu. Kolumny mam postawione na granitach. Pod granitami filc i jak coś manewruje mini do przodu. Średnica jest barwna i pełna. Jest bardzo dużo informacji. Wysokie tony gładkie , ale z ładnymi wybrzmieniami. Wszystko też zależy jak bardzo pokój jest wytłumiony. Skontaktuj się z S16Hz może będzie szansa na prezentację w domu. Przy okazji może będzie szansa na posłuchanie Canto Grand, najlepiej w wersji Premium.

 

Hyperionów miałem okazję posłuchać 2-3 razy , ale nie u siebie i była to starsza wersja. Moim zdaniem potrzebują sporo miejsca z tyłu , żeby nie było problemu z basem. Może akurat trafiłem na złe warunki akustyczne. Nie wiem jakie są różnice względem nowej wersji Plus. Posłuchaj i daj znać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstępnie mam na uwadze własnie minasy IV i te Klipsche. Klipsche sprobuję przesłuchac w tym tygodniu jeszcze. Minasy miałem na uwadze bo mają bass reflex z przodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co po Tannoy Revolution XT 8F na co wymienic te kolumny intryguja mnie dali rubicon 8 co wy na to myslicie.

Mając 20 000 na kolumny ja bym kupił Heco Aurora 1000 i wzmacniacz za około 17000zł.

I tu masz Yamahe 3000 , Luxmany , Accuphase ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 20 000 na kolumny ja bym kupił Heco Aurora 1000 i wzmacniacz za około 17000zł.

I tu masz Yamahe 3000 , Luxmany , Accuphase ...

prosze o rozwiniecie tematu ...Heco Aurora 1000 to takie dobre kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o rozwiniecie tematu ...Heco Aurora 1000 to takie dobre kolumny

BARDZO dobre i na 30m idealne . U mnie grały z przykładowo Luxmanem L5050uX , Accuphase E-260 , Denonem PMA-2020AE a znowu z Unisonem Triode 25 nie dogadały się .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARDZO dobre i na 30m idealne . U mnie grały z przykładowo Luxmanem L5050uX , Accuphase E-260 , Denonem PMA-2020AE a znowu z Unisonem Triode 25 nie dogadały się .

nie bralem ich wogole pod uwage musze gdzies ich posluchac.to taka jest roznica w yamaha as 3000 a moja as 1100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że te Heco zagrały lepiej od R900 to nawet mnie nie dziwi, bo R są przereklamowane, ale litości. Znam te wszystkie podstawowe Magnaty, Heco. Nie oczekiwał bym szału z tych kartonowych kolumn. Bez przesady, widzę znowu zaczynamy kolejną szopkę pt "objawienie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście słuchałeś R900 jak i Aurora 1000 w różnych zestawieniach ;)

W czasie gdy miałem R900 miałem też inne droższe i dużo droższe kolumny ale mniejsza z tym .

Uważam że na tych Heco da się zbudować bardzo dobry system , wart nawet wzmacniaczy w takiej cenie .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze jako były posiadacz Celanów700 i Statementów, że z marką Heco trzeba uważać bo na przykładzie tych ww. mogą zabijać basem.

 

Na znanych portalach ostatnio za niewiele drożej od tych auror widzialem dynadio focus 360, oczywiście używane z as-1100 powinny zagrać bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Twój nick jest "rejestracyjny" ;-) nie musisz daleko szukać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

mało wrażliwe na ustawienie BR w podłogę i komis sprzedaje graty od dziesiątek lat - Ciołka.

a jest większy wybór - warto posłuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak szukasz "tego czegoś" to Klipsch czy MA to ślepe uliczki; ale to moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.