Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon na start i dłuższy czas


Pawko

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, temat pewnie jak kilka innych ale osadzony w dużych konkretach więc zdecydowałem się założyć jako nowy;)

 

Chodzi oczywiście o zakup nowego gramofonu. Chciałbym zacząć swoją przygodę z czarną płytą i interesuje mnie gramofon nowy, w budżecie do ok 5 tys PLN.

Trochę czytałem ale póki co określam się mianem laika w tym temacie i szukam porady doświadczonych czarno-krążników;)

 

Po wstępnej selekcji rozważam następujące gramofony:

 

Clearaudio Concept (MM)

Thorens TD 206

Thorens TD 209

Thorens TD 309

 

206 i 209 to chyba bliźniacze konstrukcje różniące się kształtem plinty. 309 to niby półka wyżej. No i Clearaudio, na ten moment jest mi najbliżej do niego.

Wszystkie modele dostępne w moim budżecie czy to w ramach promocji czy też wyprzedaży outletowych.

 

Bardziej chodzi mi o samą konstrukcję, jej niezawodność, bo wiem że dźwięk można w dużym stopniu zmieniać wkładką.

 

Gramofon będzie grał w torze z Musical Fidelity M6i oraz Amphionami Argon 7L.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

czy nie lepiej byłoby zapakować tego Musicala plus kable i przjechać się do jakiehoś salonu tophifi gdzie maja te Amphiony i posłuchać tych gramofonów i pobawić się nimi bo też je przecież maja a jak mają odpowiednio długo to i bedzie widac jak wytrzymują trudy eksploatacji. Z tych modeli Concept sprawia najlepsze wrażenie pod kazdym względem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie - przeglądając różne używane gramofony wpadł mi w oko Yamaha pf 800. Ten gramofon ma coś w sobie, bardzo mi się podoba jego wygląd a sądząc po dużym entuzjazmie dla sprzętu vintage, jest szansa że stary gramofon zagra równie dobrze jak nie lepiej od obecnych gramofonów z tzw. półki budżetowej.

 

No i teraz pytanie - mam dylemat między Clearaudio Concept a ta Yamahą. Co byście poradzili?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yamahę bym odradził - tylko , że ładnie wygląda , dziwaczne ramię bez heada , bokiem ci wyjdzie jak będziesz miał więcej wkładek .Dobre yamahy to niestety te drogie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz pytanie - mam dylemat między Clearaudio Concept a ta Yamahą. Co byście poradzili?

 

Kieruj się własnym odczuciem. Oba modele to solidny sprzęt. Brzmienie załatwisz wkładką oraz przedwzmacniaczem.

Gdybym był na Twoim miejscu, również miałbym dylemat. Obydwa wyglądają doskonale, ale biorąc Yamahę, szukałbym

egzemplarza używanego poza krajem.

Pozdro!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że wyglądają

 

Rozwiń proszę, co masz na myśli. Facet szuka pomocy - Ty mówisz: to nie, tamto nie, bo złe, bo tylko wygląda, bo ludzie mówili że dziwnie grają...

Po co piszesz w ten sposób? Jako to ma sens?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję jeszcze jedną niewiadomą do równania - Technics SL 1200. Można kupić używane w stanie różnym a także nowe w wersji GR. Nowy jest co prawda trochę ponad zakładany budżet ale gdyby było warto, czyli był to istotnie lepszy grajek niż Clearaudio i Yamaha w dobrym stanie... to pewnie bym się szarpnął. Model 1200 ma generalnie bardzo dobre opinie. Pytanie czy ta nowa wersja jest też tak dobra?

 

I od razu drugie pytanie - czy jest w Krakowie jakiś dobry fachowiec od gramofonów, który mógłby przejrzeć używany gramofon i wydać opinię tudzież przywrócić używany do stanu świetności?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Tech 1200 na start :D

A gdzie pre , gdzie wkładka - czytasz sam siebie ?

 

A czy to jest coś złego? pytam poważnie - ma być na start i na dłuższy czas.

 

W kwestii wkładki i pre - jedno nie wyklucza drugiego. Pre oczywiście też musi być. I zdaję sobie sprawę że są lepsze i gorsze ale wolę wydać na start trochę więcej pieniędzy i mieć na długi czas spokój z gramofonem niż żonglować sprzętem. Wystarczy mi jak wkładkę raz na jakiś czas zmienię czy tez pre. Ja wolę słuchać muzyki;) A gramofon z jakąś wkładką na dzień dobry jest. Lepszą lub gorszą. Wolę na kitowej wkładce pograć miesiąc-dwa i wtedy zmienić, podobnie pre, jak będę wiedział w którym kierunku zmieniać brzmienie, niż za pół roku zmieniać cały gramofon.

 

Wydaje mi się to logiczne ale naprostuj mnie jeżeli się mylę. Będę wdzięczny za radę i konkretną odpowiedź, pośmiejmy się razem jeżeli w moim myśleniu jest błąd, ale mnie uświadom najpierw ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na start kup nowego Pj z tych tanich ale nie Rpm , pre Pj Ds bo ceny mają dobre ostatnio i zobacz czy chcesz w to dalej iść .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jest wart uwagi i cena jest adekwatna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Bardzo fajny sprzęt i ładny.

 

Ja bym brał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za wszystkie propozycje. Skłaniam się raczej do kupna nowego, dobrego gramofonu. Nowy dlatego, że na ten moment za mało wiem o meandrach konstrukcyjnych i po prostu zamiast zastanawiać się czy sprzęt gra tak jak powinien chciałbym się skupić na słuchaniu. Ten Sansui jest sprzedawany przez handlarza a to jest dla mnie zawsze znak zapytania - podobnie jak z autami z komisu albo oferowanych przez ściągających z zagranicy. Więcej w tym loterii niż rzeczywiście dobrych ofert.

 

Jak na ten moment mam dylemat między Clearaudio Concept a Technicsem SL 1200GR. Obydwa dostępne jako nowe, obydwa na różnych forach zbierających dobre opinie. Technics dostępny z wkładką Ortofon 2M Blue, Clearaudio z firmową wkładką Concept MM2.

 

Gdyby zawęzić wybór do tych dwóch, co byście wybrali?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się raczej do kupna nowego, dobrego gramofonu.

 

Audio-Technica AT-LP1240

Pół roku temu miałem go przez 3 miesiące - kolega chwilowo nie grał setów.

Bardzo solidny gramofon. Przyzwoite ramię, regulowane jak ci się żywnie podoba, ciężki aluminiowy talerz i napęd bezpośredni.

Zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie.

Po przełożeniu mojego headshella z 2M Black grał zawodowo (kolega używa DJskich pickupów wysokosygnałowych, dla mnie nie do zaakceptowania)

Koszuje ok.2k, do tego wkładka za 2k i jesteś 2k do przodu. ;)

Pozdro!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężki aluminiowy talerz

 

kilka osób już psioczyło , że kupiło lub widziało krzywy. Ja nie miałem z nim do czynienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talerz można obejrzeć/podejrzeć w sklepie. Jak dla mnie stosunek jakość/cena bardzo dobry.

Aaaa, ma też fajne samopoziomujące się stopki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być to wada produkcyjna , a może też to być zużywające się przedwcześnie łożysko trudno to jednoznacznie stwierdzić.

 

bardziej znaczy lepiej , miałem na myśli np jelco , micro lub acos lustre

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na ten moment mam dylemat między Clearaudio Concept a Technicsem SL 1200GR

 

Jeśli tak wysoko mierzysz to Technics.

Ten Sansui jest sprzedawany przez handlarza

 

Ostatnio kolega u tego handlarza kupił gramofon, było wszystko cacy.

 

może być to wada produkcyjna , a może też to być zużywające się przedwcześnie łożysko trudno to jednoznacznie stwierdzić.

 

bardziej znaczy lepiej , miałem na myśli np jelco , micro lub acos lustre

 

I cena tego gramofonu była by inna.

Ramie to ma wszystkie ustawienia, a cały gramofon gra bezbłędnie.

 

Ramiona dla Sansui robiło micro seiki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak wysoko mierzysz to Technics.

 

Ostatnio kolega u tego handlarza kupił gramofon, było wszystko cacy.

 

 

Oczywiście że sam fakt sprzedawania przez handlarza niczego nie przekreśla. Natomiast żeby kupować z takiego źródła trzeba mieć pojęcie co się kupuje i znać się trochę. Albo mieć kogoś kto się zna i oceni czy nabywany gramofon jest w takim stanie jak opisuje sprzedający:)

 

Ja tej wiedzy nie mam a sam Sansui mnie aż tak nie urzekł;) Urzekła mnie Yamaha ale chyba odpuszczę ze względu na brak wiedzy a poza tam ta Yamaha tania tez wcale nie jest bo sprzedający oczekuje 4100, pewnie do negocjacji ale to ciągle będą ok 4 tys za gramofon vintage podczas gdy za 2 tys więcej można mieć właśnie Technicsa SL 1200GR.

 

Dzięki za jednoznaczny głos w dyskusji SL 1200 vs Clearaudio Concept :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednoznaczny głos w dyskusji SL 1200 vs Clearaudio Concept

 

Gdybyś zapytał Technics SL 1200 czy Sansui, to Sansui.

Resztę kasy przeznaczyłbym na wkładkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ładny ten Roksan...ale wygląda na trudny do ustawienia dla niedoświadczonego winylarza;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny ten Roksan...ale wygląda na trudny do ustawienia dla niedoświadczonego winylarza;)

 

nic tam trudnego wszystkie tak samo się ustawia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.