Skocz do zawartości
IGNORED

Karta dzwiekowa / DAC z equalizerem recznym pod USB do KEF Q950 i Marantz 6006


skylux70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem świezo po zakupie KEF Q950 i Marantza 6006. Obecnie podpinam je pod odtwarzacz mp3 przejsciowką cinch na mini jack. Czy myslicie, że wymiana kabla, cinch->jack mogła by poprawić dzwięk ? Obecnie mam taki zwykły. Jesli tak to jaki kabel warto kupic?

 

PS. Poszukuję tez rozsadnej cenowo (do 600 zł) karty muzycznej pod USB do laptopa, tak bym mógł wyjśc na wzmacniacz Marantza PM6006 wyjsciem optycznym. NO chyba, że różnica pomiedzy optykiem a cichami jest żadna, wtedy mogłby być z wyjsciem na cinche.

 

Jest jakiś wynalazek, który jest odtwarzaczem mp3, daciem i ma reczny korektor poszczegolnego pasma? Obecnie do odtwarzania plików FLAC służy mi Sansa CLIP z ROXBOXEM i tam mogę ustalić, skorygować każde pasmo np. zdjąc bas na 300 HZ. Pytanie gdy gdzieś znajdę podobne urządzenie.

 

Myslalem o:

 

NuForce uDAC-3

xDuoo X3 II

Cambridge DAC 100

SMSL V2 SilverAudiophile DAC

Soundblaster X FI

 

Prośba o pomoc, Dziękuje.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym programie do odtwarzania masz equalizer, w jednych mniej w innych bardziej rozbudowany.

 

Chociaż fakt, że nie masz problemu że za źródło w normalnym stereo robi ci grajek mp3 i laptop (po analogu) świadczy raczej o tym, że powinieneś poszukać sobie innego hobby...

 

Czy myslicie, że wymiana kabla, cinch->jack mogła by poprawić dzwięk ? Obecnie mam taki zwykły. Jesli tak to jaki kabel warto kupic?

 

tak, myślę, że o jakości dźwięku wręcz decyduje kabel od grajka mp3 - wymieniłbym go w pierwszej kolejności na coś chociaż za tysiaka.

 

Poszukuję tez rozsadnej cenowo (do 600 zł) karty muzycznej pod USB do laptopa, tak bym mógł wyjśc na wzmacniacz Marantza PM6006 wyjsciem optycznym.

 

Jak nie masz wyjścia cyfrowego w laptopie to zmień laptop albo kup konwerter USB-Spdif, a nie kartę dźwiękową.

 

NO chyba, że różnica pomiedzy optykiem a cichami jest żadna,

 

Matko święta :/ Nie wiesz jaka różnica jest między sygnałem cyfrowym i analogowym? Polecam zacząć od zgłębienia tej różnicy 0_o

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż fakt, że nie masz problemu że za źródło w normalnym stereo robi ci grajek mp3 i laptop świadczy raczej o tym, że powinieneś poszukać sobie innego hobby...

 

Dlaczego?

 

@Skylux

 

Przy szukaniu/wyborze zewnetrznego DACa rozwazyl bym ewentualnie czy oprocz wejscia USB ma tez mozliwosc komunikacji przez WiFI (przy uzyciu AirPlay albo BT AptX)

Laptop z odpowiednim to najlepsze zrodlo/odtwarzacz, jaki mozesz znalezc. Masz zupelna swobode w wyborze playerow i obrobki dzwieku (DSP / DRC)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy szukaniu/wyborze zewnetrznego DACa

 

DAC jest we wzmacniaczu, nie ma sensu kupować kolejnego, wystarczy konwerter usb/spdif albo np. chromecast audio.

 

Dlaczego?

 

Dlatego, że to nie jest wyjście liniowe? Poziom mocy takiego wyjścia i ogólnie dopasowanie elektryczne w ogóle nie nadaje się do podłączania stereo - nic nie brzmi gorzej niż wyjście w słabym grajku mp3 - wiem bo na studiach w desperackich sytuacjach podłączałem grajka pod miniwieże i jest to świetny sposób żeby zdegradować brzmienie miniwieży. Jak ktoś tego syfu nie słyszy i nie szuka normalnego źródła, tylko equalizera to znaczy, że na to forum trafił bo zabłądził w internecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grajekt mp3 albo laptop mozna pdlaczyc nie tylko przez wyjscie liniowe :-) Tak ze to nie jest problem grajka czy laptopa tylko uzycia miernego wyjscia liniowego stadartowej karty dzwiekowej zabudowanej w laptopie.

BTW. Wyjscie liniowe MacBook Pro wcale nie jest takie zle ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grajekt mp3 albo laptop mozna pdlaczyc nie tylko przez wyjscie liniowe :-)

 

Eeeee... nie wiem o czym piszesz. Są wypasione grajki za setki i tysiące złotych wyposażone w odpowiednie wyjście liniowe do podłączenia do zestawu stereo, ale kolega tutaj pisze o chińskim grajku za pisiont groszy sprzed 10ciu lat, do którego można podłączać słuchawki dodawane do telefonów komórkowych a nie zestawy stereo - to wyjście zwyczajnie prądowo i impedancyjnie nie wyrabia bo nie jest przeznaczone do takiego podłączenia - jakość dźwięku jest wtedy ze dwa razy gorsza niż na słuchawkach.

 

Wyjscie liniowe MacBook Pro wcale nie jest takie zle ;-)

 

Zintegrowane karty dźwiękowe dają radę, np. na lepszych płytach głównych (czyt, tych drogich) - bo mają ekranowanie, separowane ścieżki, dedykowane wzmacniacze, kondensatory itd, odpowiednie zasilanie - ale nie w laptopie gdzie ta karta dźwiękowa to jest jeden scalak nie spełniający żadnych parametrów i zbierający wszystkie zakłócenia elektryczne świata i ledwo wyrabiający prądowo. W MacBooku też ofkors też może być nieźle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchawki dodawane do telefonów komórkowych a nie zestawy stereo - to wyjście zwyczajnie prądowo i impedancyjnie nie wyrabia

To mi wyjaśnij.

Słuchawki mają nominalnie 32R, często schodzi w rzeczywistości do 16R.

Wejście liniowe ma grube kR (od 10 do 100 zwykle)

Co ci nie wyrabia prądowo??

 

@skylux,

jeśli chcesz korzystać z daca wbudowanego w ampli, to kup sobie konwerter USB->SPDIF Mozesz kupić chińskiego XMOSa. Albo kartę muzyczną z wyjściem optycznym. Polecam jakieś nowsze żeby miała więcej niż 16bit.

Jeśli chcesz jakości, kup porządniego daca na usb i wejdź do wzmacniacza wyjściem liniowym. Popatrz sobie na przykład na wytwory Nostromo. Albo jakiegoś fajnego chińczyka na AK4490. Do tego jakiś przyzwoity kabelek RCA-RCA (znaczy nie za pierdyliard, ale też nie za 5zł - taki żeby był ekranowany i z przyzwoitymi wtyczkami)

A ty daca masz przyzwoitego w tym Marantzu - korzystaj z niego. A wejścia USB on nie ma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ci nie wyrabia prądowo??

 

a co ci wyrabia prądowo w sansie clip?

Miałem na studiach grajki tej klasy i wiem jak to brzmi po podłączeniu do stereo - zaczyna zamulać dwa razy bardziej niż z podłączonymi słuchawkami.

W konkretnym grajku można wyjść na stereo i z wyjścia słuchawkowego i pewnie będzie w miarę ok. Natomiast dedykowane wyjście liniowe to jest dedykowane wyjście liniowe - parametry których oczekują wzmacniacze są inne niż te których oczekują słuchawki i jakaś logika za tym musi się kryć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujemny mam wiele różnych hobby, porządne kolumny mam od tygodnia, ale abstrahując od tego Twoje życie musi być smutne, gdy w zyciu kierujesz się tylko cena. Ten XDuoo 3 II jest karta dźwiękowa oparta na AK4490, który pojawia się często za kilka tysięcy złotych.

 

Kable cinch Jack za tysiąc złotych. Zabawne rzeczy opowiadasz. W sumie od tego momentu nawet szkoda Ci odpowiadać bo pewnie jesteś trolem.

 

 

@MICWOJ

Ten XDuoo 3 II ma właśnie USB DAC i AK4490. Myślisz, że to będzie dobry wybór?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten XDuoo 3 II jest karta dźwiękowa oparta na AK4490, który pojawia się często za kilka tysięcy złotych.

 

No tak, odtwarzacz mp3 za kilkanaście dolarów to musi być super źródło dla zestawu stereo bo ma taką samą kość DAC xD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kup sobie na początek takie cóś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak sobie kupisz, to on na dwóch pinach ma wyjście SPDIF. Wystarczy podlutować kabelek z RCA z drugiej strony. I już masz przyzwoitej jakości konwerter USB-spdif. Tylko wsadzisz to w jakieś pudełko od zapałek, schowasz za ampli i wszyscy szczęśliwi.

A jak będziesz chciał potestować daca to sobie coś kupisz. Pełny player ci chyba nie jest potrzebny.

 

jakaś logika za tym musi się kryć

A. Czyli coś dzwoni tylko nie wiesz w którym kościele ale wydajesz przy tym kategoryczne opinie. Takie: "nie znam się więc chętnie się wypowiem"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne rzeczy opowiadasz.

 

Ja ci próbuję pomóc, ale rzeczy o jakie pytasz to jest kompletna abstrakcja, stąd trudno się powstrzymać :)

 

Polecam odrobić pracę domową: czym się różni transmisja cyfrowa od analogowej, i dlaczego dobry DAC kosztuje kilka tysięcy złotych i waży kilka kg, a nie kilkanaście dolarów i 50g.

 

Wydałeś 6koła na sprzęt, a na źródło ma robić chińska empetrójka - i to ja jestem trolem? Ty się pytasz o kabelek do grajka mp3 i to ja jestem trolem? :)

 

Czyli coś dzwoni tylko nie wiesz w którym kościele ale wydajesz przy tym kategoryczne opinie.

 

Nie wiem gdzie widzisz kategoryczną opinię, możesz cytować konkretną część do której się odnosisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, poprawka, ten xduo niedrogi jest? To OK. Tylko że ja słuchałem tego daca z analogówką oddzielnie zasilaną napięciem symetrycznym. Nie wiem jak to się sprawdzi w uproszczonym z baterii czy usb.

 

To bym musiał całość cytować :)

 

a co ci wyrabia prądowo w sansie clip?

Jeśli na słuchawkach które mają 16R (tak jak moje pchełki) prądowo jest OK, (z prawa ohma, powiedzmy 100mV/16R=6mA) to tym bardziej jest ok na wejściu wzmacniacza które ma np. 100kR (100mV/100kR=0,001mA) Nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie?

 

No jakoś nie, bo w praktyce dźwięk jest beznadziejny (znacznie gorszy niż na słuchawkach)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znacznie gorszy niż na słuchawkach

Jeju. Trudno jest znaleźć pełnoprawne stereo które doskoczy sensownym słuchawkom. I się dziwisz że jak porównujesz 1:1 to jest gorzej. A jak na wyjściu tego stereo włączysz słuchawki, to co, też znacznie gorzej? Jeśli tak, to podły wzmacniacz. I tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie porównuje stereo do słuchawek, tylko grajek mp3 w postaci źródła (z wyjścia słuchawkowego) do jakiegoś normalnego źródła (zwykłe tanie źródło ale z normalnym wyjściem na wzmacniacz).

Stereo z normalnym źródłem gra normalnie, stereo ze źródłem w postaci taniego grajka mp3 zaczyna strasznie zamulać.

Sprawdzałem jak gra w roli źródła odtwarzacz np. Hifimana i było jako tako - w awaryjnej sytuacji do przeżycia, natomiast najtańsze grajki, czy telefony mulą tak, że nie da się tego słuchać - natomiast na słuchawkach jakoś dają sobie radę. Teoretycznie powinno powinno być odwrotnie, a praktyce jest jak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stereo ze źródłem w postaci taniego grajka mp3 zaczyna strasznie zamulać.

Powiem ci że nie zauważyłem tego problemu. Pewnie że przyzwoity dac gra lepiej niż jakaś mptrójka.

 

Jutro zrobię tak: w pracy mam RS Headampa. Wezmę z domu sansaclipa i zobaczę. Ze słuchawkowcem (potek 50kR na wejściu) i bez :) Trochę różnic się spodziewam, ale raczej z przewagą na rzecz zestawu ze słuchawkowcem. Postaram się wyrównać poziomy tak, żeby headamp miał wzmocnienie 1 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie umiem. Bas jest. średnica OK. Stereofonia OK. Ostrości brak. Detale są...

Nie mam jakichś wielkich doświadczeń, ale tak szczerze to słyszałem do tej pory tylko jednego daca zdecydowanie lepiej grającego - AD1865 3lite-a. Ale to już inna para kaloszy.

 

No, podłączyłem sansę, postarałem się mniej więcej wyrównać poziomy i słucham. Pierwsze wrażenia:

Bezpośrednio podłączone słuchawki: bas jest bardziej okrągły i kluchowaty. Całość za lekkim kocem, drugi plan się lekko chowa. Średnica wywalona bardziej na pysk. Góra pasma podobnie, trochę nieczysto, ale maskowane tą kluchowatością.

Po podłączeniu do słuchawkowca całość odzyskuje detale i kontrolę, lepsza separacja dźwięków i lepszy atak. Drugi plan łatwiej wyróżnić z całości. Całość bardziej poukładana.

 

Także potwierdzam - jak się da słuchawkom więcej prądu to grają lepiej :)

 

A jak odpalę PCM5102 ptetrycza to już się robi fajnie, nieczystości znikają, a muzyce przybywa jaj, aż noga tupie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mogę wydać do 600 zł, ale na próbę postanowiłem zamówić, głównie za sprawą genialnych recenzji na portach francuskich:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Szczegołnie na tej pierwszej jest opisywany jako lepszy od:

Dac Matrix M-Stage

SMSL M3 CS4398

V-Dav Musical Fidelity

V-DAC 1

 

Jak ktoś chce to przetlumaczy sobie te strony. Za 100 zł ryzyko żadne :) Wlaściwie to myślę kupić coś jeszcze by mieć porównianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tymi recenzjami. Nie ma co słuchać, każda myszka ma swój ogonek...

 

Kiedyś w sklepie słuchawkowym słuchałem sobie różnych daców, słuchawek... I z daców wyszło mi, że poniżej tysiąca za gotowe urządzenie nic się nie da słuchać, bo shit totalny. Dopiero Aune x1 nadawało się do użytku. A recenzje tego złomu były piękne.

 

Podejrzewam że polskie Nostromo może jeszcze trzymać poziom, sam mam jakiegoś starego i IMO jest w porządku, cały czas go używam pod telewizor albo słuchawki, zależnie od humoru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej jakis interfejs audio:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

albo najprostszy:

 

UMC22 behringera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.