Skocz do zawartości
IGNORED

Aktywne 3 drogi, kilka pytań


Coltrane

Rekomendowane odpowiedzi

Te kolumny zaprojektowano na początku lat 70. W

A wiesz jak grały? Naprawdę świetnie.

Czy Rogers był amatorem?

Jego LS3/5A (pasywne ;-) ) były na wyposażeniu wielu studiów. Grały rewelacyjnie choć oczywiście z mocno naciągniętym basem o ile o basie można było w nich mówić. Cała reszta w nich to absolutne miodzio, ale możliwe że upływ czasu trochę idealizuje te monitory w mojej pamięci. Wtedy byłem pod ich wrażeniem z wyłączeniem niskiego zakresu.

Nie wierzr jednak, że przy projektowaniu tego systemu wziął pod uwagę wpływ rezystancji szeregowej na dobroć woofera, co przekłada się na konieczność dokładnego przeprojektowania tunelu linii transmisyjnej.

Pomiary wersji wzorcowej w instrukcji montażu były przedstawione. Wyglądały doskonale.

tylko Tobie się wydaje, że zestawy pasywne nie maja żadnych korzyści i nie oferują wysokiej klasy dźwięku.

Skąd taki wniosek? Przecież pisałem że często zestawy pasywne w złożeniu z jakąś cudzą akustyką podobały mi się lepiej niż to co ja mam. To przecież nic niezwykłego. Np. B&W801M w bardzo dobrej akustyce grały nieomalże genialnie, ale np. Focale Grande Utopia w przeciętnej akustyce już nie pokazały na co je stać mimo że czuć było potencjał. Te B&W801M w tych samych warunkach co te Focale też nie wykazywały się niczym szczególnym, więc miałem jakieś odniesienie.

Niestety nie zmienia to faktu, że prawdopodobnie większość muzyki jakiej słuchasz, zostało zapisane i poddane masteringowi za pomocą głośników pasywnych :)

Nie wnikam w to, nagrania oceniam technicznie tylko pod względem tego co słyszę u siebie. Z reguły pokrywa się to z oceną techniczną prezentowaną w pismach fachowych choć nie zawsze bo oceniać można to tylko subiektywnie, każdy w swoich warunkach. Korespondencyjnie subiektywna ocena może być różna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Osoba o tych cechach które wymieniłeś wyżej nie będzie negować technicznych faktów. Dowody techniczne były przytaczane. Nie podważa to oczywiście bardzo dużego doświadczenia (wiem o nim) w/w w dziale zestawów pasywnych, choć chyba z aktywnymi o ile pamiętam też robił doświadczenia. Może nie wykazał się odpowiednią starannością albo ma jakiś inny cel w sugerowaniu tezy o wyższości układów pasywnych nad aktywnymi.

 

 

Adam, puste hasła to chyba domena innych, "wiem, ale nie powiem" ;-).

 

Ok, to kiedy się spotykamy na odsłuch Twojego zestawu aktywnego vs pasywny, z którym bym przyjechał? Skoro to jest tak oczywiste zapewne wrócę z podkulonym ogonem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to kiedy się spotykamy na odsłuch Twojego zestawu aktywnego vs pasywny, z którym bym przyjechał? Skoro to jest tak oczywiste zapewne wrócę z podkulonym ogonem

Z młodzieżowych zachowań wrosłem już dawno. W domu przyjmuję tylko zaufanych kolegów i znajomych. Możesz natomiast zrobić chyba takie porównanie w firmie APS. Jakiś czas temu na forum jeden z konstruktorów tej firmy proponował odsłuch ich produktów. Nawet wtedy chciałem tam jechać, ale jak zwykle lenistwo wzięło górę. Pewnie się starzeję ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z młodzieżowych zachowań wrosłem już dawno. W domu przyjmuję tylko zaufanych kolegów i znajomych. Możesz natomiast zrobić chyba takie porównanie w firmie APS. Jakiś czas temu na forum jeden z konstruktorów tej firmy proponował odsłuch ich produktów. Nawet wtedy chciałem tam jechać, ale jak zwykle lenistwo wzięło górę. Pewnie się starzeję ;-).

 

Tłumacz to jak chcesz, odpowiedz znałem nim je zadałem. Wyroles z gierek praktycznych, ze słownymi jak widać masz się całkiem dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumacz to jak chcesz, odpowiedz znałem nim je zadałem.

To po co pytałeś? ;-)

P.S. Odsłuchy w firmie APS Tobie nie odpowiadają? Dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To po co pytałeś? ;-)

P.S. Odsłuchy w firmie APS Tobie nie odpowiadają? Dlaczego?

 

Taki jesteś pewny siebie, z chęcią bym zweryfikował z czego ta Twoja pewność się bierze :-) tylko, że Ty umywasz rece i domyślam się czym jest to podyktowane. Chcesz to możesz przywieźć swój system do mnie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jesteś pewny siebie, z chęcią bym zweryfikował z czego ta Twoja pewność się bierze :-) tylko, że Ty umywasz rece i domyślam się czym jest to podyktowane. Chcesz to możesz przywieźć swój system do mnie :-)

Jeszcze raz zadam pytanie, dlaczego nie odpowiada Tobie poznawanie systemów aktywnych w firmie APS? Będziesz pewnie miał tam do dyspozycji kilka systemów łącznie trzy drożnymi Trinity czyli takimi które są w temacie wątku.

Weryfikuj raczej siebie a nie innych. W moim przypadku nie potrzebuję złośliwej weryfikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze raz zadam pytanie, dlaczego nie odpowiada Tobie poznawanie systemów aktywnych w firmie APS? Będziesz pewnie miał tam do dyspozycji kilka systemów łącznie trzy drożnymi Trinity czyli takimi które są w temacie wątku.

Weryfikuj raczej siebie a nie innych. W moim przypadku nie potrzebuję złośliwej weryfikacji.

 

Firma APS czemu nie, ale bardziej mnie interesuje Twoja osoba i Twoja pewność siebie.. na jakim gruncie to siedzi ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma APS czemu nie, ale bardziej mnie interesuje Twoja osoba i Twoja pewność siebie.. na jakim gruncie to siedzi

Moja pewność siebie, o ile taka wystąpiła twoim zdaniem, jest podparta zawsze merytorycznie a nie zdawkowym "wiem ale nie powiem". Jak coś wiem to jestem zawsze pewny swego, ale muszę również być obiektywny i stwierdzić że zawsze można się dowiedzieć wielu rzeczy o których nie miałem precyzyjnej wiedzy np. takiej że nauka jeszcze wszystkiego w dziedzinie audio nie odkryła ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moja pewność siebie, o ile taka wystąpiła twoim zdaniem, jest podparta zawsze merytorycznie a nie zdawkowym "wiem ale nie powiem". Jak coś wiem to jestem zawsze pewny swego, ale muszę również być obiektywny i stwierdzić że zawsze można się dowiedzieć wielu rzeczy o których nie miałem precyzyjnej wiedzy np. takiej że nauka jeszcze wszystkiego w dziedzinie audio nie odkryła ;-).

 

Kotek pięknie odwrócony ogonem, pozostaje mi pogratulować, że się wymigales jak zawsze :-)

 

 

Amatorami raczej można nazywać osoby nie widzące przewagi technicznej układów aktywnych nad pasywnymi, oraz takie które nie umieją wykonać prawidłowego technicznie odsłuchowego testu porównawczego w domenie słuchu porównując różne elementy toru audio.

 

To jest w takim razie fałszywa pewność siebie, jakbyś to nazwał? Słowami rzucasz jak serią z karabinu, a jak pojawia się okazja spotkania i porównania to mówisz że wyrosłeś... Czytajac Twoje słowa + ucieczka przed konfrontacja zalatuje jak już wcześniej wspominałem zwykłą piaskownicą, a nie jakąś tam wiedzą na którą się powołujesz.. Twoja odpowiedź dla Ravena wygląda jakbyś nie wiele z niej zrozumiał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotek pięknie odwrócony ogonem, pozostaje mi pogratulować, że się wymigales jak zawsze

Niektórzy wiedzą dlaczego, ale Ciebie nie mam zamiaru szczegółowo informować. Zresztą systemy są moje i mają mi grać a nie komuś, co innego firma APS, oni tworzą na sprzedaż. Chyba że przyświecał Tobie inny cel niż chęć zapoznania się z systemami aktywnymi.

Słowami rzucasz jak serią z karabinu, a jak pojawia się okazja spotkania i porównania to mówisz że wyrosłeś...

Spotykam się, ale unikam takich co mówią/piszą o sobie że mają doświadczenie i wiedzą, ale nic nie powiedzą ;-).

 

P.S. Proponuję wrócić do tematu wątku. Co masz do powiedzenia na temat aktywnych trzy drożnych systemów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy wiedzą dlaczego, ale Ciebie nie mam zamiaru szczegółowo informować. Zresztą systemy są moje i mają mi grać a nie komuś, co innego firma APS, oni tworzą na sprzedaż. Chyba że przyświecał Tobie inny cel niż chęć zapoznania się z systemami aktywnymi.

 

Spotykam się, ale unikam takich co mówią/piszą o sobie że mają doświadczenie i wiedzą, ale nic nie powiedzą ;-).

 

A co Ci moja osoba do tego, sprzęt sam by się obronił lub pogrążył. Ty byś ocenił subiektywnie, ja bym ocenił subiektywnie i Ty byś coś wiedział o mnie a ja o Tobie. Wiedzielibyśmy czego słuchamy, jakie mamy gusta soniczne. Daje to inna podstawę do ewentualnej dyskusji na forum. Nie wiele więcej napisałeś ode mnie powołujesz się ciągle na jakieś artykuły lub krótkie ogólniki.. nic więcej nie prezentujesz, wiec powtórzę się po raz kolejny przyganiał kocioł garnkowi. Poza tym kreujesz się na autorytet choćby stwierdzeniami o amatorach, ale nie masz żadnej podkładki. Puste słowa o wiedzy i puste słowa o grającym aktywnym systemie. Nie chcę napierać, ale już Ci pisałem, że manipulujesz na forum mocno i nic z tego nie wynika. Też mogę zacząć wypowiadać haselka i później pisać, że wszystko jest znane.. też mi argumenty.. rób co uważasz, ale wznosisz mało wiedzy, ale za to dużo zamieszania. Lubisz zamieszać. Takie masz chyba hobby, już o tym wspominałem.

 

Dodam tylko jestem za tym by każdy miał swoje zdanie. Gdyby były oczywiste odpowiedzi to by się przyjął jeden trend. Jednak każdy trend ma swoje argumenty, widocznie nie jest tak łatwo wykazać wyższości jednego na drugim w faktycznym porównaniu zachowując pewne podstawy sensowności o czym wspomina Raven. Tylko tyle i aż tyle. Nie zamierzam dalej mieszać w wątku. EOT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci moja osobą do tego, sprzęt sam by się obronił lub pogrążył.

Chyba nie wszystko zrozumiałeś, sprzęt jest mój opinia na jego temat osoby która "wie, ale nie powie" do tego mocno złośliwej mnie nie interesuje. Musisz znaleźć inną płaszczyznę do poznawania systemów aktywnych.

Ty byś ocenił subiektywnie, ja bym ocenił subiektywnie

Oceny subiektywne są bezwartościowe bo kierują się emocjami, często złośliwymi.

Ty byś coś wiedział o mnie a ja o Tobie.

Do zdobycia takiej wiedzy wystarczy wymiana poglądów na forum. Ja już tą wiedzę mam. Pewnie nie kompletną, ale wystarczającą.

Nie wiele więcej napisałeś ode mnie powołujesz się ciągle na jakieś artykuły lub krótkie ogólniki.. nic więcej nie prezentujesz, wiec powtórzę się po raz kolejny przyganiał kocioł garnkowi

Zaprezentowałeś się jako osoba z doświadczeniem, która "wie ale nie powie".

Poza tym kreujesz się na autorytet choćby stwierdzeniami o amatorach, ale nie masz żadnej podkładki.

To Twoja prywatna opinia. Autorytety na forum są inne, mógłbym je wymienić, ale one nie biorą udziału w niemerytorycznych gierkach słownych. A jak już dyskutują to nie na zasadzie "wiem ale nie powiem".

Puste słowa o wiedzy i puste słowa o grającym aktywnym systemie.

Jasne, argumentów technicznych nie zauważyłeś? Do czego zmierzasz?

Lubisz zamieszać.

Jeszcze raz bo pewnie jak zwykle nie zauważyłeś, co masz do powiedzenia w temacie trzy drożnych systemów/kolumn aktywnych? Jak w temacie wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz jak grały? Naprawdę świetnie.

 

Nie wiem jak grały, bo ich nie słyszałem. Ale skoro grały świetnie mimo takiej zwrotnicy, to dziś dałoby się zrobić to jeszcze lepiej.

 

Jego LS3/5A (pasywne ;-) ) były na wyposażeniu wielu studiów. Grały rewelacyjnie choć oczywiście z mocno naciągniętym basem o ile o basie można było w nich mówić. Cała reszta w nich to absolutne miodzio, ale możliwe że upływ czasu trochę idealizuje te monitory w mojej pamięci. Wtedy byłem pod ich wrażeniem z wyłączeniem niskiego zakresu.

 

Pasywnie i rewelacyjnie? No niemożliwe.

 

Pomiary wersji wzorcowej w instrukcji montażu były przedstawione. Wyglądały doskonale.

Względnie równa charakterystyka częstotliwości jeszcze nic nie mówi o doskonałości :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wszystko zrozumiałeś, sprzęt jest mój opinia na jego temat osoby która "wie, ale nie powie" do tego mocno złośliwej mnie nie interesuje. Musisz znaleźć inną płaszczyznę do poznawania systemów aktywnych.

Oceny subiektywne są bezwartościowe bo kierują się emocjami, często złośliwymi.

 

Do zdobycia takiej wiedzy wystarczy wymiana poglądów na forum. Ja już tą wiedzę mam. Pewnie nie kompletną, ale wystarczającą.

 

Zaprezentowałeś się jako osoba z doświadczeniem, która "wie ale nie powie".

 

To Twoja prywatna opinia. Autorytety na forum są inne, mógłbym je wymienić, ale one nie biorą udziału w niemerytorycznych gierkach słownych. A jak już dyskutują to nie na zasadzie "wiem ale nie powiem".

 

Jasne, argumentów technicznych nie zauważyłeś? Do czego zmierzasz?

 

Jeszcze raz bo pewnie jak zwykle nie zauważyłeś, co masz do powiedzenia w temacie trzy drożnych systemów/kolumn aktywnych? Jak w temacie wątku.

 

Zbijaj argumenty innymi argumentami, bo faktycznych brak. Znów nie wszystko zrozumiałeś. Nie zamierzam być złośliwy, Ty po prostu jesteś osobą, z którą nie da się normalnie pisać. Każda przestrzeń jaką się Tobie zostawi spożytkujesz, że tak to ujmę bzdurnymi wpisami, które niby coś udowadniają, a de fakto wcale tak nie jest - są zwykłą manipulacją. Już to przerabialiśmy i nie widzę sensu do tego wracać. EOT jak już wspomniałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro grały świetnie mimo takiej zwrotnicy, to dziś dałoby się zrobić to jeszcze lepiej.

Całkiem możliwe, tego już się nie dowiemy mimo że te kolumny nadal grają w mieszkaniu mojego śp. kolegi.

Pasywnie i rewelacyjnie? No niemożliwe.

Melo naprawdę brak mi słów, czytaj to co piszę. Pasywnie też może być rewelacyjnie, ale po uaktywnieniu może być jeszcze bardziej rewelacyjnie.

Względnie równa charakterystyka częstotliwości jeszcze nic nie mówi o doskonałości :)

Możliwe, nie badałem tematu, wiem że bardzo drogie zestawy pasywne potrafią nie mieć płaskiej charakterystyki i często bardzo duże odchyłki w tym zakresie, przykład kiedyś podawałem. Może w tym tkwi ich zaleta, ale w takim razie poco robić pomiary? W końcu kolumny o wybitnie płaskich pomiarach nie dominują w sprzedaży na świecie.

 

Zbijaj argumenty innymi argumentami, bo faktycznych brak. Znów nie wszystko zrozumiałeś. Nie zamierzam być złośliwy, Ty po prostu jesteś osobą, z którą nie da się normalnie pisać. Każda przestrzeń jaką się Tobie zostawi spożytkujesz, że tak to ujmę bzdurnymi wpisami, które niby coś udowadniają, a de fakto wcale tak nie jest - są zwykłą manipulacją. Już to przerabialiśmy i nie widzę sensu do tego wracać. EOT jak już wspomniałem.

A w temacie trzy drożnych kolumn aktywnych coś się z Twojej strony pojawi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie trzy drożnych kolumn aktywnych coś się z Twojej strony pojawi?

 

Post #85 doskonale wyjaśnia skąd mój głos w wątku. Nie zamierzałem tu się wdawać w dyskusje bo systemy aktywne mnie nie interesują jak już wcześniej wspominałem. Posłuchać mogę chętnie, ale budować nie planuje.

 

Dorzucę Ci jeszcze raz jakbyś się nie dopatrzył "...Jednak każdy trend ma swoje argumenty, widocznie nie jest tak łatwo wykazać wyższości jednego na drugim w faktycznym porównaniu zachowując pewne podstawy sensowności o czym wspomina Raven..." - apropo Twoich prawidłowości technicznych.

 

Lechu zmień pozycję, z której rozmawiasz, nie rzucaj hasłami amatorzy, ja technicznie już wszystko wiem itd. Bo nie ma człowieka, który by wiedział wszystko. Życzę Ci więcej otwartości i zmiany pozycji jako rozmówcy na bardziej komunikatywną.. Nie byłoby takiej zbędnej postaci tej rozmowy, gdybyś chciał też trochę bardziej wsłuchać / wczytać się w to co inni mieli Ci do przekazania. Sam oczekujesz poprawności technicznej, a kiedy Raven porusza temat poprawności.. no właśnie, coś nie pykło u Cb. Życzę więcej pozytywnego nastawienia, mi się zwyczajnie nie chce już prowadzić głupich dyskusji tego pokroju co wyżej.. Nie potrafisz przyznać się do błędu, tylko ciągniesz niepotrzebnie temat napędzająć spiralę. Za dużo emocji, za mało meritum. Naprawdę dość EOT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzałem tu się wdawać w dyskusje bo systemy aktywne mnie nie interesują jak już wcześniej wspominałem.

System aktywny trzy drożny to temat tego wątku, masz coś do powiedzenia na ten temat?

Bo nie ma człowieka, który by wiedział wszystko.

To było o osobie adwersarza jakbyś się nie domyślił.

Życzę Ci więcej otwartości i zmiany pozycji jako rozmówcy na bardziej komunikatywną.

A ja Tobie na bardziej konstruktywną ;-).

Nie potrafisz przyznać się do błędu, tylko ciągniesz niepotrzebnie temat napędzająć spiralę.

Mam wrażenie że to Ty nakręcasz temat, ale może to tylko wrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

System aktywny trzy drożny to temat tego wątku, masz coś do powiedzenia na ten temat?

To było o osobie adwersarza jakbyś się nie domyślił.

A ja Tobie na bardziej konstruktywną ;-).

 

Mam wrażenie że to Ty nakręcasz temat, ale może to tylko wrażenie.

 

Unikasz niewygodnych tematów i brniesz w to, co Ciebie stawia w lepszym świetle. Not my problem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikasz niewygodnych tematów i brniesz w to, co Ciebie stawia w lepszym świetle. Not my problem :-)

A merytorycznie w temacie wątku masz coś do powiedzenia że tradycyjnie zapytam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A merytorycznie w temacie wątku masz coś do powiedzenia że tradycyjnie zapytam?

 

Ja już skończyłem kilka postów temu, wszystko jest wyjaśnione jak na dłoni. Merytorycznie zwróciłem Ci uwagę, że zignorowałeś fakt, którego sam oczekujesz od innych. Ty ciągle zaczepiasz, skończ do mnie pisać to temat się zakonczy:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuje Ci, że jeśli powielisz transmitancje zwrotnicy pasywnej aktywnie to będziesz miał spory problem w odróżnieniu od siebie zestawu pasywnego i aktywnego .

Wiem bo robiłem takie porównania .

 

To w sumie jest oczywiste. Jednak koszty obu wersji będą w dzisiejszych czasach łatwiej rozróżnialne ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się z pytaniem.

 

Potrzebuję korekcji pasma w zakresie 30 - 200Hz ( podbicia od pomieszczenia ).

Myślałem o jakimś Crown-ie, z tego co czytam są świetne akurat pod tym względem.

Znalazłem kilka ofert w sensownych cenach, ale przy okazji trafiłem też na nowe końcówki Behringer-a z serii Nx, na przykład Nx 3000D.

No i cenowo jest bardzo ciekawie, bo w cenie jednej używanej końcówki od crowna z seriiXTi, można kupić dwie, albo i trzy nowe behringera...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Behringer aż tak bardzo odstaje od reszty?

O tej nowej serii niewiele można znaleźć w sieci.

Gdzieś tam wyczytałem że ich moc może być mocno naciągana. No ale jeśli nawet jest to o połowę zawyżona, to i tak kilka razy więcej niż potrzebuję.

 

W tej chwili mam końcówkę 2 x 80W z aktywnym filtrem która spokojnie napędza dwa mocno efektywne 15" woofery JBL. Do normalnego słuchania, bez katowania spokojnie wystarcza.

No i jest całkiem nieźle, z wyjątkiem dwóch części pasma z lekkim dołkiem i drugim z górką. DSP powinno to bardzo dobrze skorygować.

Nawet zakładając że do korekcji trzeba trochę więcej mocy, to i tak będzie zapas.

Ktoś coś podpowie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Who's Afraid of Music?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Nawet zakładając że do korekcji trzeba trochę więcej mocy, to i tak będzie zapas.

Ktoś coś podpowie?

Wydaje mi się że możesz mieć kłopot z regulacją głośności: będziesz miał dwa pokrętła. Myślę że lepiej kupić albo 4 kanałowy wzmacniacz z potrzebnymi filtrami w DSP albo wolnostojący DSP/prepro z regulacją głośności.

 

Co do tego Behringera brakuje THD i S/N w parametrach. Chyba nie ma czym się chwalić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pokrętła to raczej nie problem. W tej chwili mam takie rozwiązanie ( Dual Mono ) i nie sprawia to kłopotu.

Tak niskie częstotliwości nie są kierunkowe i niewielkie różnice są niezauważalne.

Poza tym będę chciał zrobić pomiary. Wystarczy raz ustawić poziom wzmocnienia dla suba i grać, bo regulacja dla wszystkich końcówek jest wspólna.

Behringer ma też opcję Dual Mono, co jest dla mnie istotne:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Co do tego Behringera brakuje THD i S/N w parametrach. Chyba nie ma czym się chwalić.

 

Przy pracy jako sub będzie to miało duże znaczenie? Pytam jako laik :-)

No i nie ukrywam że cena i gwarancja też jest istotna. Używany sprzęt i to estradowy to zawsze ryzyko...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Who's Afraid of Music?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki estradowe wielkiej mocy przy zastosowaniach domowych trochę szumieć mogą, trzeba sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się z pytaniem.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

też widziałem tego behringera, jeżeli potrzebna będzie trzecia droga na dół to na pewno go kupię.

 

Tymczasem przygotowałem oba rotele pod obecny projekt, ominąłem dwa elektrolity w torze OPA oraz regulację tonów, zlikwidowało to praktycznie do zera szumy własne wzmacniacza.

 

BXkrGHo.jpg

 

13568650_IMG_0091.jpg

 

Zobaczymy jak to zagra ;) już jestem przekonany że pozostanę przy 2way ale zamiast daytona chętnie dałbym tego gagatka i ciął około 1,8kHz

 

13568639_image.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem tego behringera:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dotarł bardzo szybko, wysyłali za pobraniem.

Tyle pozytywów na początek, jest ich bardzo dużo, ale najpierw największy negatyw, chyba dla wielu skreślający ten klocek na starcie.

 

Jest niska cena, to musi być haczyk. Tu haczykiem jest... wentylator.

Śmiga bez przerwy, ale najgorsze jest to że hałasuje niemiłosiernie. Jak głośniej i "gęsty materiał", jakoś tam można wytrzymać. Przy cichym słuchaniu - zapomnij, nie da rady.

Wentylator to jakiś tani badziew.

Mogli by w takim razie dać układ sterujący pracą wiatraka.

No ale to przecież koszta...

 

Napisałem do dystrybutora, odpisał bardzo szybko i krótko: ta końcówka tak ma i że można wymienić wentylator lub wstawić układ termoregulacji, ale oni takich rzeczy nie robią, można samemu, ale oczywiście gwarancja, itd...

 

No i jestem w kropce, bo klocek wypadł ( pomijając wentylator ), po prostu świetnie. Do niskiego basu jest na prawdę doskonały i ma wielkie możliwości kształtowania dźwięku.

Trzyma membrany w ryzach i po wstępnym ustawieniu i kilku godzinach grania jest coraz lepiej, bas mocno zróżnicowany, miękki kiedy trzeba, i w odpowiednich momentach potrafi też nieźle kopnąć.

 

Miałem problemy z "podbiciami i dołkami" udało mi się prawie wszystko zniwelować. Na razie na słuch, ale jest na prawdę świetnie, takiej jakości basu jeszcze nie miałem.

 

Zastanawiam się czy nie olać tej gwarancji i wstawić inny cooler z regulacją obrotów.

Pozostaje obawa że klocek ma jakieś zabezpieczenie w razie awarii wiatraka i czy przy próbie odpalenia nie odeśle mnie do serwisu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Who's Afraid of Music?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko kupiłem Behringer iNUKE NU1000DSP to natychmiast wywaliłem fabryczny wiatrak. Poziom hałasu był nieakceptowalny. Założyłem jakiś cichy, komputerowy. Jego wydajność jest niższa niż oryginalnego ale wzmacniacz pracuję już od roku i nie ma problemów. Ciężko czasem napędza suba na Dyton RSS390HF-15". Powietrze wydostające się z obudowy trudno nawet nazwać ciepłym. Także śmiało, zmieniaj.

 

A trochę w temacie wątku. Przełączyłem Behringera dla eksperymentu na zasilanie basu w swoich 3Way. Pominąłem całą gałąź zwrotnicy niskotonowego i za pomocą oprogramowania wzmacniacza ustawiłem przebieg cięcia. Ten basowiec to właśnie Faital 15PR400. Mam więc teraz system półaktywny. Środek i górę zasila Yaqin MS30L.

 

Dynamika i walor brzmienia tego zestawienia na tyle mi się podoba, że planuję zakup dodatkowej końcówki mocy. Myślę o Monacor STA1000DSP.

 

Kto wie, czy z czasem nie wyląduję na w pełni aktywnym systemie. Na razie wczytuję się w możliwości takich wzmacniaczy jak FusionAmp FA252 czy FA253 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest niska cena, to musi być haczyk. Tu haczykiem jest... wentylator.

Hałasujący wentylator/wentylatory to cecha większości sprzętów z rynku PRO. Na tym rynku nie potrzebne są ciche rozwiązania. Na szczęście łatwo sobie z tym poradzić.

Śmiga bez przerwy, ale najgorsze jest to że hałasuje niemiłosiernie. Jak głośniej i "gęsty materiał", jakoś tam można wytrzymać. Przy cichym słuchaniu - zapomnij, nie da rady.

Chciałeś mieć tanio to teraz trzeba trochę pogrzebać ;-).

Zastanawiam się czy nie olać tej gwarancji i wstawić inny cooler z regulacją obrotów.

Odczekaj trochę i działaj w końcu to jest tak tani sprzęt że ryzyko jest niewielkie, zwłaszcza w warunkach eksploatacji domowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.