Skocz do zawartości
IGNORED

Projekt ,, bezkompromisowego'' suba.


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.12.2018 o 07:12, subfan napisał:

PSA fajny jest i pompuje dużo powietrza tymi 2x18 ale nie ustawimy go jak pb16 tyłem do ściany.  Jedyny sensowny sposób to bokiem do jednej ze ścian. 

Jednak nie, pojawiła się dziś krótka recenzja, podobno jest niewrażliwy zbytnio na ustawienie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

No to zabawa z pomiarami i DSP zakończona. Audiosynergia bawił się u mnie z tym ponad trzy godziny.

Wyszło na wykresach nieźle. Liniowe pasmo jest u mnie w pokoju od 15Hz. Suba odcięliśmy na 80Hz.

Ja jeszcze czegoś takiego nie doświadczyłem. To co robi ta zabawka jest niewyobrażalne. Nawet Piotr który już co nieco słyszał był pod sporym wrażeniem możliwości i swobody z jaką on kopie. Nie ma chyba możliwości w warunkach domowych żeby go zmęczyć. Podczas testów na krótko daliśmy mu z karty/generatora popracować mocniej i ciśnienie było grubo powyżej 100dB.

I nic, zero zniekształceń, buczenia, nieczystości. Non stop pełna kontrola. Muszę poszukać jakiegoś filmu który by dał mu pole do popisu. 

W porównaniu z Velodyne DD12, to teraz mam, co ciekawe, na znakomitej większości filmu ,, jaśniej''. Natomiast jak ma w danym momencie bas być, no to jest po prostu oszałamiająco. Bardzo często nie słyszymy dźwięku ale już czujemy masaż. Obecnie porównując doznania z tych dwóch subwooferów to na DD12 chyba miałem bas podkręcony za bardzo ale po to, żeby w momencie jak ma być było go sporo. Teraz większość filmu ma mniejszą ilość basu, bo nie jest on sztucznie podkręcony ale w momencie jak ma faktycznie być to jest go ogrom plus masaż całego ciała. Nie tylko ciała zresztą. Mam masywne ciężkie fotele ze skóry i nawet one całe pracują jak jest ku temu powód na ekranie. Przy trzech częstotliwościach muszę usunąć wibrujące elementy w pokoju. Np. drzwiczki od komody przy 37Hz, ale wszystkie udało się nam zlokalizować i ich uspokojenie nie będzie problemem.

Głos Venom-a .... no to trzeba usłyszeć. 

A i jeszcze jedno. Nie wyobrażam sobie jak można tego kalibru bas zrobić w lekkiej obudowie. No-way. Moja skrzynka z głośnikiem ma pewno około 80kg. Podczas np. uderzenia statku kosmicznego na filmie Venom, jak przystawi się rękę do tej bardzo ciężkiej konstrukcji to i tak czuję się jej bardzo mocne wibracje. Podczas zabawy z generatorem częstotliwości ustawiony na subie amplituner o wadze prawie 30kg wydawało się że się rozleci w drobny mak. Od razu wyłączyliśmy. Nie wiem co by się działo z konstrukcją o takiej mocy pracy 18'' membrany ale zamkniętej np. w 20kg. Myślę że ciężko by ją było dogonić w pokoju.

Postaram się jutro wrzucić jakieś zdjęcie, np. z porównaniem wymiarów do Velodyne DD12.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyglada az tak strasznie duzy ten sub. Moj BK pewnie podobnych gabarytow. 

 

Tego DD to prawie bym nie zauwazyl na tych fotach, nie dosc zs sie zlal to jeszcze jest bardzo malutki. 

 

Wspomniales ze ma olbzymie drgania. co z Koncowka? Jest wewnatrz czy zewnatrz? Nie zalatwisz jej od drgan? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Nie ma olbrzymich bo jak na niego patrzysz podczas pracy to niby stabilny jak skała. Ale jak postawiliśmy na niego amplitner i włączyliśmy go głośno ta każda blacha w nim grała i to mocno. 

Końcówka jest w półce nie w subie.

11 minut temu, Lolo2 napisał:

Nie wyglada az tak strasznie duzy ten sub. Moj BK pewnie podobnych gabarytow. 

U mnie 63 cm wysokość, 59 szerokość i 69 głębokość. A ten Twój BK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać że taki wielki ale ma aż 70cm głębokości. Jeśli ma stać w tym miejscu docelowo to pasowałby jednak bardziej gdyby był wyższy i nie tak głęboki. Ale to już czepianie się :)

BK największy sub jaki ma to Monolith  54 x 42 x 56 (wys x szer x głęb), spora różnica 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj sub jest "oszukany" rozmiarowo bo z przodu jest glosnik + otwor bassreflexu.  U ciebie jedna wielka membrana na cala sciane. 

 

To kiedy drugi sub? Do pary. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2018 o 23:13, gość napisał:

No to zabawa z pomiarami i DSP zakończona. Audiosynergia bawił się u mnie z tym ponad trzy godziny.

Wyszło na wykresach nieźle. Liniowe pasmo jest u mnie w pokoju od 15Hz. Suba odcięliśmy na 80Hz.

....

A i jeszcze jedno. Nie wyobrażam sobie jak można tego kalibru bas zrobić w lekkiej obudowie. No-way.

Nie wiem co by się działo z konstrukcją o takiej mocy pracy 18'' membrany ale zamkniętej np. w 20kg. Myślę że ciężko by ją było dogonić w pokoju.

Ja mam dwie takie "lekkie" 18-stki, o ktorych piszesz, i nic po pokoju nie musze gonic. Tak ze te opowiadania o pdskakujacych subwooferach to dla mnie bzdura ;-) 

Ale to nie wazne.

Ciekawsze sa wyniki pomiarow. Poniewaz odcinasz tego suba przy 80Hz, to znaczy ze pracuje w zakresie, w ktorym na pewno melduja sie mody pomieszczenia. Jestem ciekam, na ile udalo wam sie skorygowac te mody przy uzyciu pocesora DSP zabudowanego w twoim wzmacniaczu (Crown). Popros tego goscia z Audiosynergii, aby ci podeslal koncowe wyniki pomiarow (najlepiej przed i po korekcji). Wystarcza zrzuty z ekranu z jego programu do pomiarow. 

Czy probowaliscie takze inne miejsce ustawienia (jesli miales taka mozliwosc)? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Dual Sub to dwa niezaleznw subwoofery, ktore mozesz niezaleznie ustawic w roznych miejscach, np. na przeciwleglych stronach pomieszczenia. Dzieki temu mozesz minimalizowac problemy wynikajace z modow pomieszczenia i osiagnac rownomierniejszy rozklad cisnienia w calym pomieszczeniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)
W dniu 21.12.2018 o 09:42, Lolo2 napisał:

Moj sub jest "oszukany" rozmiarowo bo z przodu jest glosnik + otwor bassreflexu.  U ciebie jedna wielka membrana na cala sciane. 

 

To kiedy drugi sub? Do pary. 

Daj żyć:-)

Syn wczoraj wracał od znajomego jak my już byliśmy po pomiarach i testowaliśmy nową zabawkę na Venomie i mówił że bas słyszał już jakieś 50 m od domu:-)

W dniu 21.12.2018 o 10:08, xajas napisał:

Ja mam dwie takie "lekkie" 18-stki, o ktorych piszesz, i nic po pokoju nie musze gonic. Tak ze te opowiadania o pdskakujacych subwooferach to dla mnie bzdura ?

Ale to nie wazne.

Ciekawsze sa wyniki pomiarow. Poniewaz odcinasz tego suba przy 80Hz, to znaczy ze pracuje w zakresie, w ktorym na pewno melduja sie mody pomieszczenia. Jestem ciekam, na ile udalo wam sie skorygowac te mody przy uzyciu pocesora DSP zabudowanego w twoim wzmacniaczu (Crown). Popros tego goscia z Audiosynergii, aby ci podeslal koncowe wyniki pomiarow (najlepiej przed i po korekcji). Wystarcza zrzuty z ekranu z jego programu do pomiarow. 

Czy probowaliscie takze inne miejsce ustawienia (jesli miales taka mozliwosc)? 

Jednego moda się nie udało skorygować ( to znaczy audiosynergia tego nie robił bo mówił, że nie warto i wręcz się nie powinno, mnie nie pytaj dlaczego) na około 60Hz. Tu potrzebna jest u mnie adaptacja akustyczna pomieszczenia. jako, że to jest pokój tylko kinowy to może w końcu się za to wezmę. Czekam jak mi moja plazma padnie wtedy pojawił by się u mnie projektor i m.in. sufit zastąpiłbym ekranami akustycznymi. Wykresy widziałem i faktycznie do 15Hz prawie deska ( oprócz wspomnianego dołka na 60Hz). Poniżej 15Hz jest też lekki dołek i znowu co ciekawe na 10-12Hz linia wraca na linię i potem już opada mocno.

Nie próbowaliśmy na razie przestawiania suba. Stoi na około 1/3 długości krótszej ściany, pomiędzy frontami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
27 minut temu, xajas napisał:

Dla mnie Dual Sub to dwa niezaleznw subwoofery, ktore mozesz niezaleznie ustawic w roznych miejscach, np. na przeciwleglych stronach pomieszczenia. Dzieki temu mozesz minimalizowac problemy wynikajace z modow pomieszczenia i osiagnac rownomierniejszy rozklad cisnienia w calym pomieszczeniu

Niby tak ale dwa driwery w jednej obudowie to nie jest jeden ale i nie dwa oddzielne suby, ciekaw jestem po prostu czy lepiej rozkłada się bas w pomieszczeniu z takiego niż z jednego driwera ,teoretycznie tak powinno być. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Czy ja wiem. Przecież umiejscowienie źródła dźwięku będzie takie samo.

 

A i jeszcze jedno. Pomiary i DSP wprowadzaliśmy dla dwóch miejsc odsłuchowych. Na kanapie albo na fotelach. Muszę się nauczyć na Crownie zmieniać te dwa zapisane presety z przycisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego crowna masz 2000 czy 4000?

Ja muszę jakiegoś sobie kupić do tych moich 2 focali myślę że 4000 wystarczy.

Ogólnie fajnie to wygląda faktycznie jak byś go zlicował z stolikiem to by zniknął.

Co tam za kolumny?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)
W dniu 11.12.2018 o 09:42, janunio napisał:

Moje trzy grosze:

- brak mi opinii w sprawie szybkości pracy tworzonego suba. W tej sprawie martwi 7 cm amplituda membrany. To spowolni reprodukcję, bo musi. Ideał powinien mieć tzw. "kopa".

- proponuję także zespolenie suba z żelbetowym stropem. To nie jest takie trudne z zachowaniem estetyki.

 Już mogę napisać, że w naturze podczas bardzo intensywnej sceny, która wprawia w drgania nawet masywny fotel i całym ciałem czujemy ,,falę uderzeniową'' skok ma może 1cm.  Więc tak jak przypuszczałem te możliwe do uzyskania 7cm skoku w moim przypadku jest poza zapotrzebowaniem. Skoro jednak ten głośnik potrafi naprawdę bez zniekształceń pracować z tak olbrzymią amplitudą to przy skoku 1, choćby 2 cm chyba pracuje bez najmniejszego wysiłku.

 

Propozycja z zespoleniem suba ze stropem byłaby chyba ogromnym błędem. Nie mam pojęcia czemu miałoby służyć przenoszenia drgań na konstrukcję budynku?

Raczej tego rodzaju konstrukcje izoluje się od podłoża a nie odwrotnie. U mnie obecnie stoi na stopach z grubego filcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że nie wykorzystasz jego możliwości amplitudowych nawet w 40% i dobrze bo wtedy pracuje na niskich zniekształceniach. To jest obudowa zamknięta?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Dzisiaj pobawiłem się trochę nową zabawką.

Rozgryzłem to przestawianie zaprogramowanych presetów w Crownie. Można ich tam chyba 15 zapisać. Są też jakieś fabryczne.

Banalnie jest to proste. Fajnie.

Przydałoby się zmniejszenie podświetlenia diód na Crownie i jego wyświetlacza. Ale chyba niczego takiego tam nie ma. Coś czuję,  że będę musiał nad jakąś zamykaną dymną pleksą na Crownie pomyśleć.

Obejrzałem trochę transformersów i pół Venoma. Nie ukrywam że dałem trochę w palnik. Muszę z jakimś budowlańcem pogadać czy mi chałupa nie popęka. Wrażenia sejsmiczne są niewiarygodne. To jest jakiś kosmos. I przy tym nie ma grama buczenia, wzbudzania się basu. W bardzo wielu miejscach filmów nie słyszę basu ale się go czuje całym ciałem. Dopiero później przychodzi uderzenie dźwiękiem. Velodyne DD12 nie schodził aż tak nisko i nie dawał takich drgań sejsmicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Myślę, że sporo więcej. DD12 kosztuje ponad 20tzł a przy tej samoróbce nie istnieje:-)

Tu by chyba trzeba było startować z DD18+ a to jest już ponad 30tzł. Ale i on ma mniejszą końcówkę mocy. Tylko 1250RMS przy moich 2000. 

Nie wiem ile by trzeba było w takim razie w sklepie zapłacić za taki sprzęt.

A koszt takiej zabawki u mnie to było 1500zł za Crowna ( w cenie wymiana wentylatorka na super cichy), 1800 skrzynia z transportem do domu, 2400 chyba głośnik z przesyłką zza wielkiej wody, 500zł bierze Audiosynergia za takie pomiary i parę stówek mnie jeszcze czekają za malowanie. Powiedzmy na okrągło 7000zł.

Jest też jeden minus w porównaniu z DD. Tam można było sobie samemu przeprowadzić pomiary pomieszczenia i ustawiać DSP.

Tu zleciłem to specjaliście i jakbym chciał np. zmienić umiejscowienie suba to trzeba by było do niego uśmiechnąć się ponownie.

No ale za to jest to zrobione sprzętem profesjonalnym np. kalibrowanym mikrofonem i przez specjalistę. I chyba powodzenie tej misji też tym jest podyktowane. Gdybym to chciał robić samemu to nie byłoby tak różowo. Tu jednak trzeba wiedzy, sprzętu i doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2018 o 20:50, gość napisał:

A koszt takiej zabawki u mnie to było 1500zł za Crowna ( w cenie wymiana wentylatorka na super cichy), 1800 skrzynia z transportem do domu, 2400 chyba głośnik z przesyłką zza wielkiej wody, 500zł bierze Audiosynergia za takie pomiary i parę stówek mnie jeszcze czekają za malowanie. Powiedzmy na okrągło 7000zł.

Nie chcesz go sprzedać, nie znudził ci się? ;) Dam 8000 tysięcy :)

Słuchasz muzyki z jego pomocą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)
7 minut temu, Adi777 napisał:

Słuchasz muzyki z jego pomocą?

Ja go mam w pokoju kinowym. Tam gram z amplitunera więc sam rozumiesz. Ale Audiosynergia robi dla siebie taki sam do stereo właśnie. I to baaaardzo zacnego. Na midbasie u niego są 15'' głośniki ręcznie robione AudioTechnology jak pamiętam za 1000eu sztuka. Więc nie wybrałby niczego co jakością w stereo nie byłoby w stanie dorównać tej klasie brzmienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2018 o 21:05, Gosc napisał:

Trzymam Cię za słowo. Gdzie Ci go przywieźć. Mogę nawet dzisiaj. Jeszcze wina nie otworzyłem.

Oż kurde :) Co z tą muzyką? Tak szczerze, to trochę duży jest, nie wiem, czy znalazłbym dla niego miejsce, chociaż, pewnie gdybym go posłuchał, to znalazło by się ze spokojem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 30

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.