Skocz do zawartości
degsterr

Zestaw (wzmacniacz + kolumny podłogowe) do 5-6k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Słucham głównie muzyki elektronicznej o genre: Drum&Bass, Trip-Hop, Downtempo, Chillout, a także Hip-Hop, trochę Alternative, ale lubię też dla odmiany Stinga, Phil'a Collinsa, Sade czy Comę i Rammstein.

Poszukuję wzmacniacza z DAC i wyjściem USB (dla podłączenia laptopa), optycznym (np. TV) z możliwością deaktywacji źródeł cyfrowych.

Wstępnie odsłuchiwałem aplitunery (Onkyo 8250 i Yamahę R-N803D) z monitorami KEF R300 / Pylon Diamond Monitor, ale zrezygnowałem myślę słusznie na rzecz wzmak+"streamingowiec".

Moje pomieszczenie dla sprzętu to salonik 18m2 +6m2 otwarty aneks kuchenny.

1. Marantz PM 7005 + Pylon Audio Diamond Monitor (wyjątkowo) / Dali Spector6 / Focal Chorus 716

2. Arcam SA10 + j.w.

Na odsłuchach podobał mi się nr 1 z PA, Arcam natomiast mnie rozczarował.

Udało mi się przekonać żonę do kolumn podłogowych ;) i czy z tym Marantz'em dobrze będą się zgrywać kolumny:

1. Pylon Audio Pearl 27 / Sapphire 25

2. Heco Aurora 700

3. Tannoy Mercury 7.4

4. Inne?

Które z powyższych najlepiej będą pasować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Co do konkretnego wyboru to ciężko by było jednoznacznie mi określić, które z wybranych kolumn spodobają się Panu. Na pewno z listy wykreśliłbym Pylon Pearl 27 najsłabsze z wymienionych, co do pozostałych chyba najwyżej oceniałbym Heco i Pylona Sapphire to kolumny grające bardzo podobnie choć w wypadku Heco z większą równowagą tonalną. Tannoy pasowałby ale jednak brzmi troszkę gorzej od wyżej wymienionej konkurencji. Zapraszam na odsłuch wszystkie cztery firmy posiadamy i będzie mógł Pan osobiście wybrać dla Pana najciekawszą.

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

1. Marantz PM 7005 + Pylon Audio Diamond Monitor (wyjątkowo) / Dali Spector6 / Focal Chorus 716

Nie wiem czy skupiał bym się an tym modelu. Nie wiele lepszy od 6006 a do 8006 zaś dużo mu brakuje.

Udało mi się przekonać żonę do kolumn podłogowych ;) i czy z tym Marantz'em dobrze będą się zgrywać kolumny:

1. Pylon Audio Pearl 27 / Sapphire 25

2. Heco Aurora 700

3. Tannoy Mercury 7.4

4. Inne?

Heco z Pylonem łączył bym bardziej z elektroniką NAD. Dobrze pracuje z ciepłym brzmieniem.

Tannoy Mercury 7.4 ewentualnie z Marantz PM6006 ciekawe połączenie, często wybierane.

Oprócz tego spójrz też na Dali Zensor 7 i np Yamaha R-N803D też dosyć uniwersalny zestaw. Inną ciekawą propozycją kolumn będzie Monitor Audio Bronze 6 i tu też raczej kierował bym się do nich w stronę Marantz'a

KEF R300 to wyższa półka trzeba by było do nich coś dynamicznego. Ogólnie to udana konstrukcja dosyć basowa spokojnie dająca radę w większych metrażach.

W razię jakichś pytań pisz śmiało.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj.

Do 6 tyś kupisz zestaw oparty na Heco Music Style 1000 (lub Aurora 700) + do tego Pioneer a70 lub a50da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako następny zestaw odsłuchowy wybiorę:

1. Q Acoustics 3050

2. Heco Aurora 700

3. Dali Spektor 6 / Zensor 5 / Oberon 5 -któreś wyeliminuje ;)

4. Monitor Audio Bronze 5 / 6

A Magnat Shadow 209?

Użytkownik degsterr dnia 07.11.2018 - 23:26 napisał

Nie wiem czy skupiał bym się an tym modelu. Nie wiele lepszy od 6006 a do 8006 zaś dużo mu brakuje.

7005 ma USB-B z DAC, a 6006 go nie ma.. Z tym Marantz'em, to naprawdę nie wiem może używany 8006 albo "nyc"

Witaj.

Do 6 tyś kupisz zestaw oparty na Heco Music Style 1000 (lub Aurora 700) + do tego Pioneer a70 lub a50da.

A-50DA (którego jeszcze nie słyszałem, a chcę skonfrontować) + Aurora 700 da radę w tej cenie 6k, wyższe modele już nie ;)

Może jeszcze Denon PMA-800NE czy Vincenty SV-400 - ale ten drugi podobno "bida"

Edytowane przez degsterr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie źródłem będzie laptop - podłączony przez USB, następnie Raspberry Pi po coax'ie no i tv po optica;'u

Co do elektroniki to wybiorę spośród:

1. Marantz PM6006 + Przetwornik cyfrowo/analogowy (do laptopa) --> Chyba lepsza opcja od PM7005?

2. Pioneer A-40AE + Przetwornik cyfrowo/analogowy

3. Advance Acoustic X-i75 - ma w zasadzie i USB typ B z przyzwoitym myślę DAC oraz USB A

4. Pioneer A-50DA

Kolumny j.w.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi