Skocz do zawartości
Adasza

Radio internetowe w Foobar2000 - jakość muzyki

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że w najbliższym mam zamiar kupić DACa mam pytanie - czy jakość muzyki ze stacji radiowych, odtwarzanych w Foobar będzie podobnie, proporcjonalnie lepsza, jak w przypadku muzyki z plików, w porównaniu do puszczania za pośrednictwem dziurki słuchawkowej? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że stacje nadają w różnej jakości. Pytanie brzmi, czy jest tak co do zasady.

Mam zamiar sporo korzystać z radia. Czy biorąc to pod uwagę, trzeba na coś zwrócić szczególną uwagę, przy zakupie DACa?

I jeszcze przy okazji jedno pytanko, żeby nie tworzyć zbędnych wątków. Zadałem pytanie w innym wątku ale nie otrzymałem odpowiedzi, może tu :)

"Dzięki wszystkim za odpowiedź :)

W takim razie zaczynam spokojnie delektować się muzyką z 450tek i NADa. Gra to na prawdę fajnie :)

Jeszcze jedno przy okazji :D Zastanawiam się nad jakimś DACem do tego zestawu. Podobno warto ominąć preamp. Mam okazję tanio kupić kartę Audiotrak Prodigy CUBE a później ewentualnie dokupić opamp MUSES02. Czy warto to robić? Mam sporo muzy we flacach na laptopie a w nim integra Conexant 20585 Smartaudio HD. Czy gra warta świeczki? Szczerze mówiąc z tego wyjścia słuchawkowego (w laptopie nie ma nic innego), po RCA do wzmaka to tak sobie jest.

Z tego Audiotraka można by się chyba wpiąć do Main In bo ma regulację głośności. Co myślicie?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam zamiar sporo korzystać z radia.

Tutaj masz listę odtwarzania zawierającą stacje radiowe nadające strumień wysokiej jakości w formacie FLAC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj masz listę odtwarzania zawierającą stacje radiowe nadające strumień wysokiej jakości w formacie FLAC.

Gdzie ta lista? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi