Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz + DAC do amplitunera Marantz SR6011


jazzy25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam obecnie amplituner Marantz SR6011 do tego fronty Paradigm Monitor 9. Chciałbym dokupić do zestawu wzmacniacz stereo do preout amplitunera. Do kompletu również przydałby się DAC. Wprawdzie Marantz posiada fajne funkcje sieciowe a mam trochę muzyki na serwerze NAS ale po lekturze różnych wątków coraz bardziej przekonuję się do DAC. Tutaj jeszcze mam dylemat ponieważ posiadam NAS starszej generacji sprzed kilku lat z USB 2.0 i wyczytałem że nie ze wszystkimi DAC będzie on w stanie współpracować, po drugie NAS jest w całkiem innym pomieszczeniu niż miałby się znajdować DAC i raczej nie będę miał możliwości przeciągnięcia kabla USD do odtwarzania flacow, - i tu kolejny dylemat czy jednak nie iść w stronę streamera sieciowego. Celuje raczej w sprzęt używany, budżet do 3500.

 

Moje typy -

Wzmacniacz - myślałem nad którymś z modeli NAD np 356 ewentualnie coś z Denon ale tu nei wiem jaki model byłby ok -ograniczeniem jest to że musi posiadać wejście main in / direct in do współpracy z ampli. W przypadku NAD myślałem też nad modyfikacją.

 

DAC - Audiolab M-DAC lub AUDIOLAB Q-DAC ewentualnie Arcam irDAC-II

Streamer - Cambridge Stream Magic 6

do zestawu celuję też w używany CD np Marantz cd 63 / 67 (do modyfikacji)

 

I teraz pytanie - jakie rozwiązanie wybrać DAC czy streamer, czy streamer będzie grał na poziomie DAC? Czy do DAC jako źródło da się podłączyć amplituner?

 

Czy powyższe modele będą ok? czy może wybrać coś innego lub może jest całkowicie inne rozwiązanie an taki zestaw?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy -

Wzmacniacz - myślałem nad którymś z modeli NAD np 356 ewentualnie coś z Denon ale tu nei wiem jaki model byłby ok -ograniczeniem jest to że musi posiadać wejście main in / direct in do współpracy z ampli. W przypadku NAD myślałem też nad modyfikacją.

 

Odpada będzie za jasno. Popatrz na Atoll IN80SE lepiej wpasuje się w Paradigm Monitor 9.

 

DAC - Audiolab M-DAC lub AUDIOLAB Q-DAC ewentualnie Arcam irDAC-II

 

Arcam irDAC II będzie ok dźwięk przejżysty, przyjemny w odsłuchu, dobrze kontroluje niskie czestotliwości. Bardzo dobrze i bezpośrednio oddaje nam wokal.

 

I teraz pytanie - jakie rozwiązanie wybrać DAC czy streamer, czy streamer będzie grał na poziomie DAC? Czy do DAC jako źródło da się podłączyć amplituner?

 

Lepiej DAC i do tego sieciówka jako transport po optyku lub coaxialu.

 

 

Podsumowując:

Atoll IN80SE + Arcam irDAC-II + iEAST M30(odtwarzacz sieciowy).

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Atoll IN80SE będzie współpracował z ampli Marantza? Patrząc na zdjęcia nie widzę wejścia main in. Ceny znacznie przekroczy zakładany budżet. Może jeszcze jakiś inny typ? Jeśli chodzi o iEAST M30 rozumiem że wpinam go do sieci i podłączam pod DAC czyli będzie służył jako źródło. Czy jest też w stanie przesłać gęste flac do DACa? Widzę też że nie posiada coaxiala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o takim myślałem tylko czy zagra porównywalnie do DAC czy lepiej kombinować DAC + siekówka. Czy przy takim rozwiązaniu różnica będzie na tyle duża żeby nie iść w stronę streamera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dokupić do zestawu wzmacniacz stereo do preout amplitunera. Do kompletu również przydałby się DAC. Wprawdzie Marantz posiada fajne funkcje sieciowe a mam trochę muzyki na serwerze NAS ale po lekturze różnych wątków coraz bardziej przekonuję się do DAC.

IMHO planujesz wydać pieniądze na zupełnie drugorzędne sprawy. Twój sprzęt ma bardzo dobry DAC, sensowne końcówki mocy i funkcjonalny streamer. Niewiele zyskasz, duplikując to samo. To co faktycznie się liczy, to akustyka pomieszczenia, jakość kolumn i systemy korekty akustyki. To ostatnie też masz w amplitunerze, ale nie znajdziesz tego w drogich klockach stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm wcześniej wiele czytałem że jednak amplituner nie zagra nigdy tak dobrze w stereo jak wzmacniacz, stąd chęci, nie wiem też jak grają DAC i czy będzie zauważalna różnica w jakości na korzyść wzmacniacz+DAC. Bo jeśli nie to faktycznie nie ma senu taka zmiana a może i lepiej zainwestować np w kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością inwestycja w kolumny, to jest najbardziej efektywny sposób na podniesienie jakości dźwięku. To samo dotyczy adaptacji akustycznej pomieszczenia, ale to nie zawsze jest możliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Atoll IN80SE będzie współpracował z ampli Marantza? Patrząc na zdjęcia nie widzę wejścia main in. Ceny znacznie przekroczy zakładany budżet. Może jeszcze jakiś inny typ? Jeśli chodzi o iEAST M30 rozumiem że wpinam go do sieci i podłączam pod DAC czyli będzie służył jako źródło. Czy jest też w stanie przesłać gęste flac do DACa? Widzę też że nie posiada coaxiala.

 

Main In = By Pass = Power Amp Direct / wyjście na końcówkę mocy z ominięciem przedwzmacniacza.

 

Jeśli chodzi o iEAST M30 rozumiem że wpinam go do sieci i podłączam pod DAC czyli będzie służył jako źródło. Czy jest też w stanie przesłać gęste flac do DACa? Widzę też że nie posiada coaxiala.

 

Producent podaje "Decoding: upto 24bit, 192kHZ" czy flac nie ma podanych infromacji. Można go spiąć na wi-fi. Jak dla mnie najlepsze rozwiązanie. DAC konkret Atoll ciepły, za końcówkę może robić. Brzmieniowo się to zgrywa, za sprawą tego DAC'a Arcam'a to już wogóle będzie mega poprawa.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością inwestycja w kolumny, to jest najbardziej efektywny sposób na podniesienie jakości dźwięku. To samo dotyczy adaptacji akustycznej pomieszczenia, ale to nie zawsze jest możliwe.

Ostatni element systemu to kolumny i to one własnie w Twoim przypadku będą najwazniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecany Atoll patrząc po opiniach wydaje się być dobrym wzmacniaczem jednak wraz z Arcamem przekracza dwukrotnie mój zakładany budżet. Może jakiś tańszy wzmacniacz z rynku wtórnego, który jest wart polecenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advance ktorego Ci polecilem fakturą brzmienia blisko mu do atolla,wiem bo posiadam atolla 200,jesli jednak koniecznie chcesz pojsc w atoll-a to radze idz juz w In100.Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Nadal szukam odpowiedniego zestawu do powyższej konfiguracji. Czy jest sens zakupu wzmacniacza gdzie i tak po połączeniu z preout będzie on pracował jako końcówka mocy, czy w takim razie nie lepiej kupić końcówkę mocy? Spotkałem się też ze stwierdzeniem że taki wzmacniacz/końcówka zagra tak jak napędzi ją amplituner i poprawy jakości znacznej nie będzie. Dlatego odsłuchałem też (biorąc pod uwagę zmianę samego amplitunera) inne ampli - CA CXR200 i Arcam AVR390. Poprawa jakości stereo była odczuwalna, Paradigmy chociaż już leciwe zagrały całkiem ładnie, przestrzennie jakby sciągnięto z nich koc. Czy jeszcze lepszy efekt za podobną kwotę uzyskam dzięki końcówce ? Moje typy to Atoll AM100SE - z wyglądu bardziej do mnie przemawiają niż wzmacniacze z tej serii (ew.AM200SE w okazyjnej cenie), Roksan Kandy K3 oraz Marantz MM7025 (chociaż nie wiem bo amplituner Marantz).

Co do dac to zdecydowałem się na Cambridge Audio CXN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.