Skocz do zawartości
IGNORED

Dynaudio Special Forty


bachx80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z jakim wzmacniaczem do 10.000zl warto posluchac kolumn Dynaudio Special Forty? Chodzi o wzmacniacz nowy i uzywany. Slucham glownie muzyki klasycznej, z zamilowaniem do Straussa, jak rowniez jazzu, z wokalami koniecymi... pozdrawiam miło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dynaudio Special forty dobrze współgrają z Atoll IN300SE lub Vincet SV-237MK. Vincent ma tę przewagę iż można modulować brzmienie dzięki wymianie lamp. Vincent to brzmienie bardziej plastyczne i nasycone. Atoll IN300SE charakteryzuje się dużą dynamiką i szeroką sceną dźwiękową.

 

Pozdrawiam

Szymon

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Według mnie odpowiadz dosyć prosta i oczywista. Roksan Caspian M2 - rozdzielczy, szczegółowy z dobą dynamiką. Bardzo dobrze buduję scenę i dba o właściwą selektywnośc w utworach instrumentalnych. Audia Flight FL Three S - to bardziej Włoskie granie lekko ocieplone ale też z niezłym wypełnieneim dźwięku. Spokojniejszy i bardziej dostojny.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Atollem oddechów chóru raczej nie usłyszysz ...Rotel starszy to umożliwi,

ale reszta musi być przejrzysta.

Chrzanię, bo może nie OTAKE muzyke ;-) Ci chodzi i lubisz tzw. granie pościelowe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon pma720ae...

Ciekawe czy ktos poza Szymonem (Q21) i chcheckitout chociaz widzialo na zywo S40, o sluchaniu nie mowiac...

Ale co tam, w koncu kazde Dynaudio gra jak seria DM...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane Octave V70SE to 12-13 tyś więc pewnie w zasięgu. Warto posłuchać, myślę, że z każdymi Dynkami zagra bardzo ładnie, zwłaszcza tą muzykę, o której piszesz. Warto zrobić dodatkową inwestycję i zmienić lampę wejściową na coś "porządnego".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry moze sie nie znam ale ani Atoll a tym bardziej Vincent nie dam tym Dynia pradu ile potrzeba.Jesli chodzi o Vincenta to zadna wymiana lamp,on gra koepsko....Szukaj wypozyczaj 40 to fajne glosniki chociaz szczerze mowiac do tego rodzaju muzyki poszukalbym czegos innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio na premierę prezentowało je z jakimś NADem, a What HIFI testowało je z Roksanem Blak. Może to żadne wytyczne ale jakiś punkt zaczepienia. Leema to pewnie zacny klocek ale czy ktoś to w ogóle słuchał z S40 ? Żaden salon mający Dynaudio nie ma chyba w ofercie Leemy, a sam chciałem ją kiedyś odsłuchać po forumowym hype.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan Caspian M1NG, M2 nie wysteruje w pełni Dynaudio Special 40, Dynaudio Focus 160. Te niepozorne monitory potrzebują wydajniejszego prądowo wzmacniacza. Z Roksanów bardzo dobrze napędził Dynki dopiero dzielony zestaw Platinum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie 40 to wredne kolumny i jesli dostana duzo ale to duzo dobrego pradu odwdziecza sie b.dobrym dzwiekiem.Zeby to zagralo trzeba zainwestowac wieksze pieniazki niz 10 tys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam yamahę od modelu as1100 wzyż, czyli potem as2100, aż po topowy as3000. Jeśli ten ostatni to w tym budżecie może trafi się używany. Wszystki te wzmacniacze mają porzadne zasilanie wyjątkowo dużą objętość kondensatorów filtrujacych jak na ten budżet, as3000 ponad 100 tys. uF co oznacza, że poradzi sobie dobrze ze spadkami impedancji. Poza tym wszytkie te wzmacniacza mają przyzwoite PHONO mm/mc oraz wzmacniacz słuchawkowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S40 nie do końca takie wredne w porównaniu do np SE25 które też miałem (przez jakiś czas jednocześnie). Słuchałem ich w salonie z V80 i później z V70 (w salonie i w domu) i na moje ucho nie było dramatycznej różnicy.

 

Aczkolwiek prawie je odsłuchałem z Master-3 / Master-2H / Master-10 ale nie mogłem się zdecydować którą/który z nich wziąć na odsłuchy i dostałem duży upust na V70 SE także wyszło jak wyszło.

 

Dość ciekawie wypada AGD cenowo pomijając 2H i można wypożyczyć za kaucją, a klocki mają na pewno pary choć nie to jest ultimatum do wysterowania Dynek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie piotrek7 zluzuj gumkę w majtach

Leema przez wielu chwalona za synergie z dynkami

A przecież wiadomo ze trzeba odsłuchać

Na giełdzie hifi są 4 używki własnie w kwocie ok. 10 tys.

Moze któraś lokalizacja bedzie blisko szukającego to sprawdzi

Pozdrawiam

 

Do piotrek7

Przepraszam za mój wpis

Grypa i gorszy dzień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjęte

Co do Leema. To dość egzotyczna marka (co nie znaczy zła). Wielu o niej słyszało ale mało kto słuchał jak gra.

Special 40, sam o nich myślałem i dałem sobie spokój , Zastanawia mnie, że ludzie sprzedają je po kilku tygodniach, miesiącach od zakupu. Może to kwestia niespełnionych oczekiwań a może oczekiwania czegoś wyjątkowego. HiEnd za cenę dobrego dobrego HiFi. Sugerowanie czegoś w ciemno obarczone jest w przypadku tego konkretnego modelu sporym ryzykiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Special 40, sam o nich myślałem i dałem sobie spokój , Zastanawia mnie, że ludzie sprzedają je po kilku tygodniach, miesiącach od zakupu. Może to kwestia niespełnionych oczekiwań a może oczekiwania czegoś wyjątkowego. HiEnd za cenę dobrego dobrego HiFi. Sugerowanie czegoś w ciemno obarczone jest w przypadku tego konkretnego modelu sporym ryzykiem

Bo Dynaudio to trudne monitorki są. Żeby przyzwoicie zagrać potrzebują wydajnej amplifikacji, bardzo dobrego źródła, precyzyjnego ustawienia, sporo wolnego miejsca wokół, właściwie zasypanych stanów, odpowiedniego do ich klasy okablowania a odwdzięczą się blaskiem, soczystością i swobodą i bogactwem brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon pma720ae...

Ciekawe czy ktos poza Szymonem (Q21) i chcheckitout chociaz widzialo na zywo S40, o sluchaniu nie mowiac...

Ale co tam, w koncu kazde Dynaudio gra jak seria DM...

 

To chyba lekka przesada.

 

Slucham tych kolumn bardzo czesto u mojego przyjaciela w polaczeniu z Lavardin IS w pomieszczeniu 25m2. Robilismy proby z moim Rega Elex -r bo szukam kolumn i chcialem zobaczyc jak zagra z Dynaudio.

Ich brzmienie zdecydowanie nie nie dla mnie, zarowno z Lavardinem jak i z Rega brzmia bardzo grubo, troche ociezale z lekko przygaszona gora

Jedyne co mi sie w nich podoba to wokale kobiet, ale wokale meskie sa zbyt pogrubione co daje nienaturalny efekt.

Natomiast wogole nie zauwazylem czegos takiego jak brak pradu do ich wysterowania, zarowno Lavardinem jak i Rega radza sobie z tymi kolumnami swietnie. Nie ma mowy o braku mocy czy czyms takim.

 

Zaznacze jeszcze tylko ze obydwa wzmacniacze nie przekraczaja 80W/kanal a Lavardin nie przekracza chyba nawet 50W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba lekka przesada.

 

Slucham tych kolumn bardzo czesto u mojego przyjaciela w polaczeniu z Lavardin IS w pomieszczeniu 25m2. Robilismy proby z moim Rega Elex -r bo szukam kolumn i chcialem zobaczyc jak zagra z Dynaudio.

Ich brzmienie zdecydowanie nie nie dla mnie, zarowno z Lavardinem jak i z Rega brzmia bardzo grubo, troche ociezale z lekko przygaszona gora

Jedyne co mi sie w nich podoba to wokale kobiet, ale wokale meskie sa zbyt pogrubione co daje nienaturalny efekt.

Natomiast wogole nie zauwazylem czegos takiego jak brak pradu do ich wysterowania, zarowno Lavardinem jak i Rega radza sobie z tymi kolumnami swietnie. Nie ma mowy o braku mocy czy czyms takim.

 

Zaznacze jeszcze tylko ze obydwa wzmacniacze nie przekraczaja 80W/kanal a Lavardin nie przekracza chyba nawet 50W.

 

Dopóki nie porównasz z jakimś naprawdę bezsprzecznie wydajnym wzmacniaczem to tak naprawdę tylko może Ci się wydawać że jest świetnie. Pod względem wydajności prądowej oba te wzmacniacze są przeciętne. Samej mocy nie braknie bo do głośnego słuchania potrzeba pojedyncze waty.

 

Nie wiem jak to się zgrywa ale przyzwoitym wzmacniaczem do 10k jest np. MF m5si, z klasy D są np. Nuprime IDA-16, Primare I15 Prisma. Obecnie warto wydaje się szukać czegoś w klasie D bo ma to dobrą wydajność prądową przy nawet niedużej mocy wyjściowej no i zużywa kilka razy mniej prądu niż klasa A czy AB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klasy D poza amplitunerem AV od Pioneera sluchalem jeszcze Primare i32 bo mialem zamiar go kupic uzywanego zamiast Elex-r jako nowy. Moim zdaniem jezeli ktos szuka mocy to Primare go zadowoli, natomiast jezeli chodzi o granie muzyki to duzo tansza Rega (biorac pod uwage cene nowych) kladzie go na lopatki.

Muzykalnosci w Primare nie zaobserwowalem, dlatego wybralem Elex-r.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ta ociezalosc w brzmieniu S40 z Lavardinem i Rega elex r to wlasnie przejaw za slabej wydajnosci tych piecykow dla tych kolumn? Co ciekawe Rega Elex r z mniejszymi Dyniami X14 grala bardzo zywo, zero ociezalosci, troche brakowalo dociazenia i wypelnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie każde Dynki potrzebują wzmacniacza z wyższej półki niż one same są. Idąc tym tropem aby S40 zagrały optymalnie trzeba wzmacniacza (biorąc pod uwagę ceny katalogowe) z poziomu 20 tyś i wyżej. Myślę, ze nie byłoby przesadą podłączenie ich do wzmacniacza za 40 tyś. zł. Dla przypomnienia powiem, że moje DM 3/7 zagrały optymalnie dopiero z Octave.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie każde Dynki potrzebują wzmacniacza z wyższej półki niż one same są. Idąc tym tropem aby S40 zagrały optymalnie trzeba wzmacniacza (biorąc pod uwagę ceny katalogowe) z poziomu 20 tyś i wyżej. Myślę, ze nie byłoby przesadą podłączenie ich do wzmacniacza za 40 tyś. zł. Dla przypomnienia powiem, że moje DM 3/7 zagrały optymalnie dopiero z Octave.

Z tego co gdzieś czytałem duża średnica cewki w głośniku nisko-średnio tonowym powoduje że trzeba więcej prądu aby taka kolumna dobrze grała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie każde Dynki potrzebują wzmacniacza z wyższej półki niż one same są. Idąc tym tropem aby S40 zagrały optymalnie trzeba wzmacniacza (biorąc pod uwagę ceny katalogowe) z poziomu 20 tyś i wyżej. Myślę, ze nie byłoby przesadą podłączenie ich do wzmacniacza za 40 tyś. zł. Dla przypomnienia powiem, że moje DM 3/7 zagrały optymalnie dopiero z Octave.

Dokladnie problem w tym ze ludzie kupuja te glosniki,wczesniej byl ten sam problem z 25atkami i podlaczaja do nich elektronike za 4-6tys i co bo to nie gra....sluchalem ich z devialetem (dwoma 200)i bylo mega tylko ta cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat może warto przenieść do Klubu Dynaudio i wątek poświęcony temu modelowi.

Od siebie dodam, że w trzymaniu za pysk nieskotonowych Dynaudio mogą pomocne okazać się odpowiednie kable głośnikowe. Każdy niech szuka w zależności od chęci i możliwości :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ta ociezalosc w brzmieniu S40 z Lavardinem i Rega elex r to wlasnie przejaw za slabej wydajnosci tych piecykow dla tych kolumn? Co ciekawe Rega Elex r z mniejszymi Dyniami X14 grala bardzo zywo, zero ociezalosci, troche brakowalo dociazenia i wypelnienia.

 

Na moje ucho to w tych Dynaudio bas jest troche przewalony i nie mozna za to winic wzmacniaczy, bo z innymi kolumnami zgrywaja sie swietnie. Mojemu koledze tego typu brzmienie bardzo odpowiada a mnie po godzinie boli glowa od nadmiaru basu.

Jezeli mialbym stawiac te kolumny u siebie, to staralbym sie dobrac do nich cos grajacego lekko i zwiewnie, bardzo przestrzennie i klarownie.

Moze wlasnie Primare albo Hegel ale napewno nie wzmacniacze grajace typowym, cieplym a wrecz czasami kluchowatym dzwiekiem.

 

Prawie każde Dynki potrzebują wzmacniacza z wyższej półki niż one same są. Idąc tym tropem aby S40 zagrały optymalnie trzeba wzmacniacza (biorąc pod uwagę ceny katalogowe) z poziomu 20 tyś i wyżej. Myślę, ze nie byłoby przesadą podłączenie ich do wzmacniacza za 40 tyś. zł. Dla przypomnienia powiem, że moje DM 3/7 zagrały optymalnie dopiero z Octave.

 

Mysle ze da sie upolowac cos tanszego co sie sprawdzi z tymi glosnikami. Trzeba szukac czegos o odpowiedniej sygnaturze, jezdzic i sluchac a nie sugerowac sie cena i opiniami.

 

 

Z tego co gdzieś czytałem duża średnica cewki w głośniku nisko-średnio tonowym powoduje że trzeba więcej prądu aby taka kolumna dobrze grała.

 

Nie jestem pewien, ale chyba chodzi o ciezar. Wieksza cewka wazy wiecej wiec zwieksza mase drgajaca. Cos w tym moze byc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje ucho to w tych Dynaudio bas jest troche przewalony i nie mozna za to winic wzmacniaczy, bo z innymi kolumnami zgrywaja sie swietnie. Mojemu koledze tego typu brzmienie bardzo odpowiada a mnie po godzinie boli glowa od nadmiaru basu.

 

Dynaudio 25 SE grają u mnie dokładnie jak mówisz z Kimberem TC. Bas klucha, krzykliw góra itd. Transparent sprawę załatwia. Bas jest pod kontrolą, brak krzykliwością. Nie potrzeba zmieniać wzmacniacza. Wystarczy kabel który zapanuje nad dyniami. Z tym, że wiadomo, teraz w różnych modelach Dynaudio gra inaczej i nic w ciemno kupować nie można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.