Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Video Show: 16-18 listopada 2018


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Przelaciałem Sobieskiego jak on Turków pod Wiedniem. Byłem ok 13. Wszyscy grzali sprzęty. Nie było gdzie odpocząć. Marton piękny. Przy -21dB Wilsony podskakiwały. Grzanie? 2x byłem, bez zmian.

Brakowało piątkowego Tulipa. Zmarnowałem dzień. Parter Sobieskiego w ogóle do zburzenia. Dopłacać powinni.

Przesadzam nieco. Chyba starzeję się.

Jutro stadion. Niedziela Tulip.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Stadionie kilka fajnych tematow

nr 1 Rockport z VTL. ale to kosmos.

nr 2 Vienna Accoustic z Diavlet

nr 3 Audiovector z Primare

nr 4 rewelacyjne jak zwykle Gato. dzis z malutkimi kolumienkami za 8 koła za komplet.

nie dalo sie sluchac Auralic i paru innych rzeczy. beznadziejna Yamaha w tym samym pokoju co Diavlet i Magico ktorego nie sluchalem

ogólnie dzisiaj duzo powietrza i przestrzeni. dobre warunki odsluchowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yunnan TEA fakt parter do parteru,chyba że legendy Altusa...!

Zobacz moje wpisy, na narodowym jest OK, w GT pewnie będzie efektownie (Grobel i ..)

Życzę wszystkim ML i. ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

kuna nie miało być na całą stronę!!!

 

Przelaciałem Sobieskiego jak on Turków pod Wiedniem.

 

Zajrzyjcie jeszcze w S. do pokoju gdzie gościu JBL L19 zasilał starą robioną końcówką Accu, L100 sie chowaa.

 

Dobra, wychylam ostatniego, jutro trzeba wstać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nr 1 Rockport z VTL. ale to kosmos.

 

 

Świetna prezentacja! Pełna zgoda. Jak dla mnie druga po MBL - jeśli ktoś nie miał okazji słuchać w Monchium, to koniecznie nie się wybierze. Problem w tym, że to system nie do wszystkiego :-].

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 x AK4495, 3 oddzielne tory w analogówce, pełna symetria. Lampki na wyjściu widziałem.

Cały tor ogarniany, łącznie z końcówką Accu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze konfiguracje, miał Lampizator, praktycznie można było spotkać w innych pokojach też wyroby lampizatora, nawet na starszych modelach, gra to wszędzie najładniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam uwagę i zarazem wielką prośbę do wszystkich Pań i Panów Wystawców. Konfigurujcie systemy tak, żeby nie wykładały się na muzyce klasycznej. Słuchałem dziś systemu DAC produkowany przez Wystawcę + Accuphase + monitory (firmę pominę) System grał świetnie odtwarzając jazz, całkiem wyłożył się na Nabucco Falvettiego i prawie całkiem na Cecylii Bartoli. Panowie ! Przecież to tak samo jak kupić Toyotę Landcruiser do wyścigów formuły I zaprosić prasę, radio i TV - wiadomo, że Toyota przegra organizator wyścigów będzie się czego wstydził przed całym światem. Toyota Landcruiser to dobry samochód,ale nie nadaje się do wszystkiego. Ponownie apeluję do Zainteresowanych - Panie i Panowie Wystawcy, nie zarzynajcie już na samym początku swoich wyrobów !!! W obecnym stanie o tym, że robicie dobre rzeczy wiecie Wy i Wasi znajomi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie...

Ufff... to była moja w końcu pierwsza wizyta na Audio Show:)

 

Generalnie super, ale uwag wiele - za małe pomieszczenia w których grały "przewymiarowane kolumny" - tam raczej kiepsko.

Za dużo wszystkiego na raz:)

 

Byłem tylko w Sobieskim - i tak:

 

1 miejsce - dla mnie wielka niespodzianka ale zarazem pełne uznanie dla.... Haiku Audio!!!!

wzmacniacz Origami z tymi niepozornymi prototypowymi kolumnami pozamiatały dużo droższe systemy!!!! Genialny dźwięk !!!!

 

2. miejsce hm... chyba Lavardin z kolumnami Aurelia - ale pokoik mikro... za mały... generalnie jako tranzystor Lavardin wielka klasa!!!

 

3. ex aequo: monitory GMPTech, Lucarto Audio - cały system i niepozorny systemik Sparkler Audio - normalne niewymuszone granie....

 

Wyżej wymienieni to dla mnie pełne zaskoczenie!

Miło się tego słuchało - bez nadęcia... nic na siłę, bez upiększenia

 

Super impreza!!!!! Gratulacje dla organizatorów oraz dla licznie przybyłych odwiedzających za kulturę i klasę na odsłuchach (z małymi wyjątkami:)

Posłuchać zobaczyć warto było:)

 

A Haiku zburzyło mój cały pogląd o audio:)) i potwierdziło jedno: "pieniążki nie grają"

Do miłego:)

 

p.s.

aaa i bym zapomniał - ciekawe granie było też u Brystona.. kolumienki Mini A - też ciekawa barwa - no i nie "przecukrowana"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwiedziłem jeszcze wszystkich pięter Sobieskiego, ale zgadzam się, że Haiku genialne. Wzmacniacz za mniej niż 5k, jakby kosztował dwa razy tyle, to dalej byłoby mistrzostwo. Pytanie tylko czym zastąpić te DIY kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwiedziłem jeszcze wszystkich pięter Sobieskiego, ale zgadzam się, że Haiku genialne. Wzmacniacz za mniej niż 5k, jakby kosztował dwa razy tyle, to dalej byłoby mistrzostwo. Pytanie tylko czym zastąpić te DIY kolumny.

 

Tych genialnych paczek niczym nie zastąpisz - to kompletna synergia!!!

Haiku muszą to doprowadzić do końca i sprzedawać!!!

Bardzo o to prosiłem ekipę Haiku:)

 

Kurcze jestem już w domu i cały czas chodzi mi po głowie ten dźwięk to brzmienie....

normalnie jaja jakieś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w wątku o Haiku.

Zawsze najdłużej i najwięcej słuchałem w Sobieskim. Teraz to posiedzieć idzie tylko w SN!?

Fajne tuby u Grobela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JS-YG Acoustics z Audionet, Octave z Dynaudio, Haiku Audio (zapytałem jakie tam lampy wsadzili, myślałem że NOS-y) genialnie.

SN- MBL, Gato Audio z z FM, zaskoczeniem było dużo bardzo ładnie grających systemów, rok temu tak nie było.

GT- Gauder Akustik z Vitus, Boenicke W13, wreszcie posłuchałem, a byłem w Bazylei i odwiedziłem tą manufakturę, ale wtedy nie wyszło z odsłuchem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna prezentacja! Pełna zgoda. Jak dla mnie druga po MBL - jeśli ktoś nie miał okazji słuchać w Monchium, to koniecznie nie się wybierze. Problem w tym, że to system nie do wszystkiego :-].

Jakoś nie lubię pływajacych niskotonowych. Nie mogłem uwierzyć.

I tak mi nie leźały cenowo, he he...

 

JS-YG Acoustics z Audionet, Octave z Dynaudio, Haiku Audio (zapytałem jakie tam lampy wsadzili, myślałem że NOS-y) genialnie.

SN- MBL, Gato Audio z z FM, zaskoczeniem było dużo bardzo ładnie grających systemów, rok temu tak nie było.

GT- Gauder Akustik z Vitus, Boenicke W13, wreszcie posłuchałem, a byłem w Bazylei i odwiedziłem tą manufakturę, ale wtedy nie wyszło z odsłuchem.

YG Acoustics? No proszę. Znasz cenę?

Dynaudio? Znakomite.

Dzisiaj na stadionie TAD. Oj tak. I obok szwajcarskie kolumny Stenheim z Nagrą. Z naciskiem na kolumny. Nie miałem odwagi zapytać o cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem lepiej, był jazz, moja muza.

A YG wiem ile kosztują, jak zdobędę fundusze to kupię :)

To obudowa zamknięta może grać nawet w 20m2,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tych zachwytów nad Haiku Audio. Akurat trafiłem na wariant ze Spendorami. Prowadzący zapuszczał jakąś koszmarną polską wersję Cohena w stylistce "Starego dobrego małżeństwa". Nie powiem, że grało źle - ale były dziesiątki lepszych prezentacji, również polskich - np. Studio 16hz, a zwłaszcza"mały" Lampizator z litewskimi kolumnami z Sobieskiego("duży" z Tulipa nie robił aż takiego wrażenia).

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVS z punktu widzenia wystawcy który przyjeżdża z daleka (kilkaset km) :

 

- Mało czasu na przygotowanie. Klucze dostajemy najwcześniej w czwartek o 16:30, zanim się przeniesie sprzęt z samochodu i rozpakuje, to już się robi taka pora, że należałoby iść spać. A przecież trzeba jeszcze przetestowa parę konfiguracji sprzętowych w zastanej akustyce, bo nazajutrz należałoby; zaprezentować dźwięk który przyciąga, a nie odstrasza.

 

- Godziny otwarcia AVS dla zwiedzających. 10-20 w sobotę to jest bite dziesięć godzin na nogach, i sprawia, że wystawca już po pierwszym dniu pada z nóg. Jestem zdania że w piątek 14-18, w sobotę 10-18 i w niedzielę 10-16 byłoby w sam raz. Bo przecież jeszcze trzeba wszystko popakować, załadować do samochodu, i dojechać do domu nie zasypiając po drodze i nie rozwalając się na przydrożnym drzewie bądź w jakimś rowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tych zachwytów nad Haiku Audio. Akurat trafiłem na wariant ze Spendorami. Prowadzący zapuszczał jakąś koszmarną polską wersję Cohena w stylistce "Starego dobrego małżeństwa". Nie powiem, że grało źle - ale były dziesiątki lepszych prezentacji, również polskich - np. Studio 16hz, a zwłaszcza"mały" Lampizator z litewskimi kolumnami z Sobieskiego("duży" z Tulipa nie robił aż takiego wrażenia).

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Bo trafiłeś na prezentację Selene ze Spendorami. I faktycznie czar gdzieś się ulotnił i się zrobiło mocno przeciętnie. Wcześniej kiedy Origami grało z kolumnami Haiku na przetwornikach Tonsila było naprawdę świetnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja mam uwagę i zarazem wielką prośbę do wszystkich Pań i Panów Wystawców. Konfigurujcie systemy tak, żeby nie wykładały się na muzyce klasycznej. Słuchałem dziś systemu DAC produkowany przez Wystawcę + Accuphase + monitory (firmę pominę) System grał świetnie odtwarzając jazz, całkiem wyłożył się na Nabucco Falvettiego i prawie całkiem na Cecylii Bartoli. Panowie ! Przecież to tak samo jak kupić Toyotę Landcruiser do wyścigów formuły I zaprosić prasę, radio i TV - wiadomo, że Toyota przegra organizator wyścigów będzie się czego wstydził przed całym światem. Toyota Landcruiser to dobry samochód,ale nie nadaje się do wszystkiego. Ponownie apeluję do Zainteresowanych - Panie i Panowie Wystawcy, nie zarzynajcie już na samym początku swoich wyrobów !!! W obecnym stanie o tym, że robicie dobre rzeczy wiecie Wy i Wasi znajomi :)

 

A czym to wyłożenie się objawiło...?

 

Nie rozumiem tych zachwytów nad Haiku Audio. Akurat trafiłem na wariant ze Spendorami. Prowadzący zapuszczał jakąś koszmarną polską wersję Cohena w stylistce "Starego dobrego małżeństwa". Nie powiem, że grało źle - ale były dziesiątki lepszych prezentacji, również polskich - np. Studio 16hz, a zwłaszcza"mały" Lampizator z litewskimi kolumnami z Sobieskiego("duży" z Tulipa nie robił aż takiego wrażenia).

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

I rozumieć nie musisz...pewnie komuś innemu się podobało ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tegoroczna wystawa już niestety się zakończyła. Dwa intensywne dni w trakcie , których udało się zobaczyć i posłuchać wielu wspaniałych systemów. Gratulacje i podziękowania dla organizatorów za zorganizowanie świetnej wystawy, która jest prawdziwym świętem dla wszystkich miłośników audio :-) Czytając Wasze spostrzeżenia nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ilu nas jest tyle jest różnych oczekiwań, upodobań i spostrzeżeń. I bardzo dobrze. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Ze stadionu najbardziej utkwiły w pamięci systemy Blumenhofera, kolumny DeVoreFidelity ze wzmacniaczem AirTight, Stenheim ( 250 tys PLN ) z Nagrą. Fajnie grało u Pana Sikory - jego elektronika z tubami Horns oraz bardzo ciekawe nowe kolumny marki Fyne.

W Sobieskim podobały mi się EggShell z kolumnami Ciarra(?), system JAG, Aida Acoustic z Lectorem, Studio 16hz z Cayinem, Haiku, Phast, Graham Audio z kolumnami LS6 w wersji monitor oraz podłogowej. Ale największe wrażenie i uznaję to za swój dźwięk wystawy, zrobiły na mnie małe Falcony z Primare. W Tulipie zgodnie z oczekiwaniami świetnie, a najlepiej Jadis z Destination Audio i prezentacja Ayon. Z tych topowych zestawów też Marton z Wilsonami wczoraj pod wieczór pięknie grał jakiś big band.

Było fajnie. Teraz trzeba czekać znowu długi rok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.