Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Video Show: 16-18 listopada 2018


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

A trochę z innej beczki jako ciekawostkę mało pozytywną. W Sobieskim w pokoju jednej z firm która bardzo mocno udziela się na naszym forum było kilka kartonów z płytami winylowymi z czego cały 1 karton stanowiły pozycje które w empiku czy biedronce stoja w cenach 39,99 czasem 45zl a tam w cenach 70 zł za sztukę. Miałem wielką ochotę powiedzieć niezwykle małemu panu, że to czyste sk***ysyństwo ale się powstrzymałem. Aczkolwiek opinii nie zmienię bo to było czyste skur...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w wielkich pomieszczeniach wystawiali Cabasse Atlantis i Pacific 600 razem z amplifikacją Sphinksa. Wymiatało!

Mega przestrzeń i to co się w niej działo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 12:10

 

Użytkownik Pasqual dnia 18.11.2018 - 10:00 napisał

 

Przecież w ten sposób ukrywacie potencjał prezentowanych urządzeń !

Dobrze wiedzą co robią. Ukrywają w ten sposób brak potencjału swoich produktów.

Nie masz racji. Wiele z tych urządzeń znam z poprzednich wystaw albo je mam - są naprawdę bardzo dobre.

 

Tak na marginesie.

Jakie urządzenia na wystawie podobały się Wam najbardziej ? Proponuję odpowiedzi wg zasady - bardzo dobre o świetnym stosunku jakości do ceny, potem takie, które chcielibyście wziąć sobie do domu (załóżmy, że miły darczyńca zapewniłby transport i wniesienie)

Dla dobrego przykładu zacznę

Wzmacniacze: Wile Jazz, Naim Statement

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tak małe pomieszczenie

 

 

Jak można Adriatisy 600 wciskać do takiego metrażu, ło matko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pokoju 518(Sobieski) była firma Soundkaos audio, jakie to były wzmacniacze, cudownej urody i takie malutkie monobloki? Raczej nie są ich producentami. Ale nie jestem pewien.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zwłaszcza"mały" Lampizator z litewskimi kolumnami z Sobieskiego("duży" z Tulipa nie robił aż takiego wrażenia).

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

Te malutkie kolumny z 20 watowymi monoblokami i DAC-em Lampizatora słuchane dziś wieczorem zagrały genialnie i tak dobrych barw dźwięku można sobie było poszukać dopiero poza terenem AVS w lokalach gdzie grają artyści na żywo. Jak dla mnie nr1 jeśli chodzi o małe kolumny i cały złożony system. Rok temu dla odmiany Sveda Audio zaprezentowała z Lampizatorem bardzo dobry dźwięk. Zaczepiłem Łukasza Fikusa i spytałem dlaczego z Sveda Audio nie jest tak genialnie, Łukasz tłumaczył się że nie zdążyli w Tulipie zrobić adaptacji akustycznej bo do pokoju w Tulipie wpuszczono ich z piątku na sobotę po pierwszym dniu wystawy. Zwróciłem też uwagę że trochę inne okablowanie i urządzenia towarzyszące były w zeszłym roku.

 

Ciekawym faktem jest sprawa z YG Audio gdzie góra i średnica rok temu były genialne a w tym roku na większych ich kolumnach w identycznej zeszłorocznej konfiguracji sprzętowej mogliśmy posłuchać tego samego wszechobecnego jazgotu co na pozostałych stoiskach z tą tylko różnicą że jazgot był czystszy za tym przyjemniejszy w odbiorze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek opinii nie zmienię bo to było czyste skur...

 

Tak to już w życiu jest, że pewne zjawiska możemy nazywać bardzo różnie :-). Można to nazwać czystym skur...., a można zwyczajnie, przyziemnie...szukaniem jelenia :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statement? Żartujesz? Z tymi focalami? Ja to określiłem jako jedno z gorzych grań. 3 rok z rzędu.

To było g...o po prostu. Ciekawe czy słuchawki utopia też są takie słabe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla mnie mistrzem wyłożenia się był Electrocompaniet. Wiadomo, że ten sprzęt ma w ogólności piękną barwę, ale słabą dynamikę. A wystawca zapodał na tym high dynamic range test - test z perkusją. Żal było słuchać, bo klocki tanie nie są, a pokazano je od najgorszej strony, akcentując ich podstawową wadę.

 

Topowe monobloki były ospałe, ogólnie taki senny był w tym roku Electrocompaniet-szara myszka.

 

Dla odmiany dobry dźwięk był u Grobela z kolumnmi Destination Audio, problem pewnie będzie z tymi kolumnami w opiniach słuchaczy że ten dźwięk wymagał skupienia słuchacza i nie było cykania na górze ;)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leci pomysł - być może debilny sami oceńcie - wszędzie gra ta sama składanka (czy to na cd czy w plikach) - tak odgórnie dobrany przekrój różnych nurtów, ale wszyscy uczestnicy imprezy wiedzieliby co porównać do czego w danych pokojach wiedząc jakie kawałki akurat ich do weryfikacji interesują?

 

Ciężko jest dziś bezpośrednio zestawić sprzęt (o akustyce nie wspomnę) gdy w jednym pokoju śpiewa Jopek a w drugim śmiga Hard Rock a przy tylu wystawcach człowiek nie ogarnie by wszędzie włączać swoje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zgoda, płasko, szaro, nudno.

Ale z pewnością to nie mogła być wina esotara2, ani jego implementacji! Esotar jest lepszy niż te w PMC.

 

 

Miałem pecha przegapiłem Esotara ale PMC bez samego Tl którego dalej z racji opóźnienia czasowego nie lubię jak na sprzęt studyjny zagrały bardzo przyzwoicie.

 

 

Zgoda, płasko, szaro, nudno.

Ale z pewnością to nie mogła być wina esotara2, ani jego implementacji! Esotar jest lepszy niż te w PMC.

 

 

Miałem pecha przegapiłem Esotara ale PMC bez samego Tl którego dalej z racji opóźnienia czasowego nie lubię jak na sprzęt studyjny zagrały bardzo przyzwoicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam , też widziałem to negatywne zjawisko.

Każda okazja jest dobra , to takie polskie.

 

A trochę z innej beczki jako ciekawostkę mało pozytywną. W Sobieskim w pokoju jednej z firm która bardzo mocno udziela się na naszym forum było kilka kartonów z płytami winylowymi z czego cały 1 karton stanowiły pozycje które w empiku czy biedronce stoja w cenach 39,99 czasem 45zl a tam w cenach 70 zł za sztukę. Miałem wielką ochotę powiedzieć niezwykle małemu panu, że to czyste sk***ysyństwo ale się powstrzymałem. Aczkolwiek opinii nie zmienię bo to było czyste skur...

Miało być do tej konkretnej wypowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-- wielki minus to Naim Statement + Focal, Totalna porażka. To samo co w zeszłym roku Boom boom umcy umcy. Serio. Zaczyna się zastanawiać czy to Focale czy Statement który z

 

Przecież słychać że powinni wstrzymać produkcję tego wydumanego "dzieła" Naima.W sumie topowych Focali też bo straciłem nadzieję że czymś można je sensownie napędzić.

 

Czy ktoś słuchał/oglądał NAJDROŻSZY polski wzmacniacz.

Jak pisze prasa: "Manron Delta SE 150 – polski wzmacniacz lampowy za milion złotych".

 

Pomińmy cenę, bo wzięta chyba z sufitu, ale jestem ciekaw jak to monstrum gra i wygląda w realu.

 

Mocno świecił po oczach, ciekawe po ile będą jak filtrujące szkło ołowiowe zamówimy. Delta gubiła się w dokładniejszych dźwiękach które trzeba było odtworzyć, tak sobie go uproszczała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w tym roku bezkonkurencyjny był system w pokoju RCM w Golden Tulip z nowymi kolumnami na naszym rynku FINK Team wraz z Bułgarską elektroniką oraz źródłem gramofonowym TechDas.

Brawa dla RCMu!!!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statement? Żartujesz? Z tymi focalami? Ja to określiłem jako jedno z gorzych grań. 3 rok z rzędu.

Poważnie, gdybym miał zabrać do domu jedno urządzenie to byłby to Naim Statement. W tym roku wprawdzie nie można było posłuchać płyt (były tylko pliki do słuchania), ale w zeszłym roku identycznie skonfigurowany system zagrał rewelacyjnie. Szkoda, że dystrubutor nie wpadł na pomysł dostawienia CD.

Jeśli chodzi o kolumny to byłyby to MBL Radialstrahler 101 X-treme. Dobrze grających i rozsądnie wycenionych kolumn było sporo, więc tu nie chcę się wypowiadać - NB miłym zaskoczeniem był dla mnie Altus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyjcie jeszcze w S. do pokoju gdzie gościu JBL L19 zasilał starą robioną końcówką Accu, L100 sie chowaa.

 

Dobra, wychylam ostatniego, jutro trzeba wstać ;)

 

Dla mnie to był top 3, a biorąc pod uwagę price/performance to #1.

 

Trafiłem lepiej, był jazz, moja muza.

A YG wiem ile kosztują, jak zdobędę fundusze to kupię :)

To obudowa zamknięta może grać nawet w 20m2,

 

Raczej 30m2 to za mało. Wiem z autopsji. Gram na mniejszych Carmel2, ale Hailey miałem na odsłuchu.

 

Dla mnie bardzo dobry system dźwiękowo w pokoju 401 MojeAudio. LUMIN X1, głośniki Gradient 1.4 i elektronika NormaAudio. W tle p. Krzysztof który potrafi wydobyć emocje z muzyki i zestawu ;) Miło było spędzić kilka chwil :)

 

Przy okazji pozdrowienia dla organizatorów za wspaniała i profesjonalna organizacje wystawy :)

 

Zgoda: Moje Audio, RT-Project i Stellar Audio (Arkadia IV) to były wg mnie najlepsze systemy w Sobieskim i w ogóle na całym AVS.

No i YG Acoustics, choć prezentacja zbyt ofensywna jak na mój gust.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Najdłużej zatrzymałem się w sali hotelu Golden Tulip i nie chciałem z niej wychodzić gdzie grał Lampizator i Sveda audio.

Bardzo podobało mi się to brzmienie i ten przyjemny bas z obudowy zamkniętej:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami ciężko było ocenić dźwięk z płyty którą słyszy się 1 raz, ciężko też coś powiedzieć jak leci jakaś popierdółka czy inne jęczenie albo techniawa

 

natomiast Sveda audio... żałuję, że nie dopytałem jak system był zbudowany (tam wszystko aktywne czy pasywne monitory + lampi?) i nie zostałem dłużej ale trzeba było wracać na śląsk

 

 

sprzęt do sprawdzenia na spokojnie na pewno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YG Acoustics pod koniec dnia chyba już zmęczone były, bo grały mocno średnio, rok temu (ale chyba na innej elektronice) były świetne

 

MBL poza konkurencja, ale tu nie jestem obiektywny, bo ten typ dźwięku mi pasuje w 100%. Bliski, namacalny, pełnopasmowy, z prawdziwa koncertową dynamiką. Jedyny minus, to ze nie znikały zupełnie jak kilka lat temu 101ki ( nie Extreme). Z godzinę mi zeszło aby odzwyczaić uszy od MBL-i, po nich nawet początkowo Wilsony obok brzmiały jakoś mizernie. Jedyny kuriozalny pomysl to bylo prowadzenie prezentacji, gdzie ten Kanadyjczyk mowil po angielsku, a wlasciciel Audiosystemu (chyba) czytał to po polsku z kartki (!), z problemami zresztą. Pewnie tłumaczenie symultaniczne szło by mu o wiele składniej, zwłaszcza ze spokojnie się wcześniej porozumiewali. Poza tym wyszło, jakby Kanadyjczyk wyuczył się swojej kwestii na pamięć.

 

Golden Ear Triton z Meitnerem i jakąś lampą nawet przyjemnie, choć miałem wrażenie, że bardziej bezpośredni tranzystor by im bardziej leżał

 

Cabasse Adriatisy na jakiejś lampie świetne, mimo ze wciśnięte małym pokoiku.

 

Harbeth 40 w pokoju KBL Sound pomyłka, podobnie jak absurdalnie grube kable sieciowe, chyba z 2 razy grubsze od wtyczki.

 

Z kolei w pokoju bok SHL-ki całkiem fajnie, choc mialem wrazenie, ze im bardziej dynamiczny numer tym bardziej one go ugrzeczniały.

 

Emotiva ze swoimi głośnikami - chyba najgorszy dźwięk wystawy

 

Haiku Audio z tym prototypem na glosniku Tonsila i to jeszcze nieco zmęczonym - chyba największy „opad szczeki” wystawy. Brawo Panowie za odwagę i nieszablonowość w działaniu

 

Blumenhofer FS2 - świetna barwa i wokale, choć było trochę słychać podkoloryzowanie tubki

 

Chartwelle LS6F - bardzo muzykalnie

 

Bawią mnie zawsze zestawy, które udowadniają, ze mikrofon wokalista musi połknąć przed nagraniem, aby można było czuć fizycznie prace strun głosowych podczas śpiewania. Jeszcze trochę i wokale beda nagrywane w gabinecie laryngologicznym :-)

 

W jeden dzien obejrzałem moze z 50% wystawy, rzeczywiscie byla ogromna. Brawo Elberoth za organizacje i ilosc eventow towarzyszących.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej grała Yamaha, dystans do konkurencji, nie do przebycia, może stąd wynika niezrozumienie - niedocenienie przez niektórych czy wielu z słuchaczy-recenzentów.

 

Biorąc pod uwagę element skali, można być pewien tego osądu.

 

MBL - nie gra, przykro mi, po prostu mają ten fantastyczny patent na kolumny, co jest bezdyskusyjne, stąd efekt-jednak tylko efekt, dźwięk im dłużej słuchany, tym bardziej rozczarowujący, bas, ciągle taki sam, dolny środek, również, średnica nie mieniąca się barwami - kompletnie, góra, - bardzo dobra, ale tylko i wyłącznie dzięki przetwornikom, - ta jakość nie pochodzi z bogactwa prądu wzmacniacza, pochodzi w sposób oczywisty z technologi przetworników, ich symetrii - i tym wygrywa niemal zawsze konkurencję na dźwięk wystawy, po prostu.

Nie potrzeba było wiele aby się o tym wszystkim przekonać, w pokoju obok była konkurencja, która nie pozostawiała złudzeń.

D Agostino skalą ekspresji dynamicznej, powiązaną co jest kluczowe, z przebogatą paletą barw, urzekał, oczywiście było, czy jest, cięcie w górze pasma, lecz siedząc w centrum, na osi, już nie tak odczuwalne, natomiast pozytywne różnice, porządek w małych sygnałach / wysokofrekwencyjnych/, które w systemie MBL w ogóle nie występowały, z naddatkiem rekompensował dystans do wyszukanej technologii MBL.

 

Wśród innych drogich systemów, pozostałych, dostrzegłem sytuacje omyłkowe, po prostu osoby nie do końca potrafiły się odnaleźć w swoich rolach, autorzy tych eksperymentów/wynalazków.

 

Najprzyjemniejsza atmosfera to pokój RT.

AudioNote w tradycyjnej formie, bez uwag.

 

P.S.

Mój opis jest uproszczony, dźwięk jest jeden, nie ma gór ani dołów czy środków, ale tak się już potocznie przyjęło określać zakresy, choć rzeczywiście jakieś zakresy są bo wyznacza je zwrotnica głośnikowa różnicując elementy względem pasma.

 

P.S II

Był pewien tłok w konkurencji na najgorszy dźwięk wystawy, jednak nie chcę nikomu przypinać łatek, lista byłaby długa, granie z laptopów na wystawie Hi End to więcej niż omyłka..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę o Video moim skromnym zdaniem laserowy topowy projektor Sony okazał się jednak słabszym zawodnikiem od "konwencjonalnego topowego JVC, ten pierwszy wcześniej gubił obraz przy przejściu w ciemne elementy obrazu. Kiedyś pamiętam Plazma lepiej dawała w te "gierki" tak że nie jest lepiej, jest inaczej cokolwiek to znaczy. Przypomniałem sobie o SIM2 dwa ? lata temu ich prezentacja na prawdę była super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

. Specjalnie puściłem swoją płytę. Wielkie rozczarowanie! Słabiej od Pylon Diamond 30

Co tam ciekawego słuchałeś?

 

Chłopaki nie chodzicie na koncerty i.. ;) :)

Yamaha 5000 całkiem ok! ale niektórym się nie podobała.

 

Na koncerty chodzimy...dobrze nagłośnione ;-) a nie przegłośnione...

 

Może jest jakaś opcja by mieć choć trochę podobny dźwięk budżetowo?

 

MCINTOSH XR50...i bedziesz miał takiego samego misia... ;-) brrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leci pomysł - być może debilny sami oceńcie - wszędzie gra ta sama składanka (czy to na cd czy w plikach) - tak odgórnie dobrany przekrój różnych nurtów, ale wszyscy uczestnicy imprezy wiedzieliby co porównać do czego w danych pokojach wiedząc jakie kawałki akurat ich do weryfikacji interesują?

 

Ciężko jest dziś bezpośrednio zestawić sprzęt (o akustyce nie wspomnę) gdy w jednym pokoju śpiewa Jopek a w drugim śmiga Hard Rock a przy tylu wystawcach człowiek nie ogarnie by wszędzie włączać swoje...

 

litości, ja po 2 dniach słuchania jedyne czym się dzisiaj delektuję to cisza... jak sobie wyobrażę, że jeszcze miałbym wszędzie słuchać tej samej składanki, choć i tak często mam wrażenie, że tak właśnie jest ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litości, ja po 2 dniach słuchania jedyne czym się dzisiaj delektuję to cisza.

 

Wyrypa straszna była ale jak ktoś chciał dużo systemów usłyszeć po drodze porozmawiać z konstruktorami to po prostu także dla odwiedzającego ciężka harówka!!!

 

Jakaś metoda na targach resetu i relaksacji była. Jedni chodzą do pokoju z Kondo jak co roku z kolumnami wciśniętymi w kąt bo tym ostatnim to służy, inni chcą posłuchać dobrych winyli co znakomicie robi Szemis który tą muzyką zaprasza do swojej firmy by dopiero tam móc sobie coś wybrać na spokojnie dla siebie.

 

Byłbym zapomniał konstrukcje kolumn replik Snela prezentowane przez Szemisa kolorystycznie wyglądają znacznie lepiej w tym roku i sam Snell pewnie się teraz wstydzi w grobie że się nie przyłożył do estetyki. Trochę żałuję że nie było mojego ulubionego gramofonu, coś mu się tam przytrafiło i ten w zastępstwie na tych Snelach przy muzyce rockowej i jazzowej nie dawał aż takiego funu.

 

No cóż w tamtych latach w audio przykładano wagę żeby sprzęt grał, obecnie sprzęt musi wyglądać co tam po graniu ;)

 

Moim zdaniem jednak w dalszym ciągu dobry sprzęt dobre granie w audio to hobby elitarne i może niech tak zostanie. nie frustrujmy się tak strasznie chodźmy częściej na koncerty live muzyków bo oni po wprowadzeniu Tidal-ów, Spotify, etc. od tych instytucji żałosne tantiemy mają i co zarobią grając koncert na żywo to faktycznie ich.

 

Na ten koniec pamiętajmy że słuchanie muzyki wymaga skupienia i na koncercie live nie ma pilota i ciągle nie przeskakujemy z utworu na utwór co czasem może sygnalizować u nas szczątkowe ADHD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawa SUPER. Duzo roznorodnego sprzetu i roznorodnego brzmienia. WIELKIE podziekowania dla wystawcow i organizatorow. Glowny problem to absurdalne CENY sprzetu. Nie bylo na wystawie zestawu ktory ze wzgledu na brzmienie wart bylby wiecej niz 100000-zl. No i wkurzajaca jest wszechobecnosc gramofonow. Nawet te najdrozsze nie robia zadnego wrazenia jakoscia brzmienia a cykanie i trzeszczenie podczas odtwarzania tylko wkurza. Ja na AS przyjechalem aby sluchac brzmienia wysokiej klasy, a nie szumu winyla.

 

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AS przyjechalem aby sluchac brzmienia wysokiej klasy, a nie szumu winyla.

 

TUX

Ależ kolego proza życia bo vinyl to wyższa szkoła jazdy i nie każdy go potrafi prawidłowo zestawić. Znając gramofony z tamtej złotej epoki to odczuwam że obecne zestawiane są gramofony grające na sposób cyfrowy (w złym tego pojęcia znaczeniu) O przykładach nie będę pisał nie lubię sobie robić wrogów dlatego piszę tylko o dobrych dźwiękach , dobrych systemach, etc. Te złe niech polecają inni :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodząc po pokojach w Sobieskim zastanawiałem się czy po animalsów nie zadzwonić. Być może wśród tych kabli grubości przedramienia odnaleźli by pytona z nad Wisły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.