Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Video Show: 16-18 listopada 2018


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Chodząc po pokojach w Sobieskim zastanawiałem się czy po animalsów nie zadzwonić. Być może wśród tych kabli grubości przedramienia odnaleźli by pytona z nad Wisły.

 

Pewnie był i się pomylili i wpieli go w system-systemy bo w zeszłym roku sporo systemów lepiej grało i było 4 równych zawodników właśnie z fałszywymi pytonami.

 

To ile w sumie pytonów z nad Wisły faktycznie szukają? no skandal i dezinformacja i utajnienie przez władze publicznego zagrożenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trochę z innej beczki jako ciekawostkę mało pozytywną. W Sobieskim w pokoju jednej z firm która bardzo mocno udziela się na naszym forum było kilka kartonów z płytami winylowymi z czego cały 1 karton stanowiły pozycje które w empiku czy biedronce stoja w cenach 39,99 czasem 45zl a tam w cenach 70 zł za sztukę. Miałem wielką ochotę powiedzieć niezwykle małemu panu, że to czyste sk***ysyństwo ale się powstrzymałem. Aczkolwiek opinii nie zmienię bo to było czyste skur...

 

Ten gościu miał jeszcze płyty CD na sprzedaż. Kiedy spytałem go o "Aero" J. M. Jarre'a powiedział, że ma tylko na winylu. Więc odpowiedziałem mu "niestety nie posiadam gramofonu, dziękuję", a on na to trybem wręcz rozkazującym: "to kup sobie gramofon!". Niestety, ale jego kultura osobista pozostawia wiele do życzenia... czyli zgadzałoby się, że to skur...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I obok szwajcarskie kolumny Stenheim z Nagrą. Z naciskiem na kolumny. Nie miałem odwagi zapytać o cenę.

Ja się odważyłem zapytać - miedzy 240 a 250 tys. złotych (w zależności od kursu franka CHF:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która końcówka Accu grała z L19?

 

Dzięki

 

Accuphase P-102

 

Zdjęcia później może jakieś wrzucę, bo aplikacja potrzebna by zgrać na PC.

 

Sieciówki przy mnie zmieniali (dla lampowego RT-Project DAC One i tranzystorowego wzmacniacza mocy P-102) tak dla ciekawości/porównania - jak ktoś z nich przyniósł dodatkowy kabel zasilający.

 

Jakiś spleciony kabel - coś jak AudioQuest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accuphase P-102

 

Zdjęcia później może jakieś wrzucę, bo aplikacja potrzebna by zgrać na PC.

 

Sieciówki przy mnie zmieniali (dla lampowego RT-Project DAC One i tranzystorowego wzmacniacza mocy P-102) tak dla ciekawości/porównania - jak ktoś z nich przyniósł dodatkowy kabel zasilający.

 

Jakiś spleciony kabel - coś jak AudioQuest.

 

To były kable Ziggiego naszego rodzimego producenta.

 

I jak one Twoim zdaniem wpasowywały się w system?

 

Grały też na parterze ze Strusem i moim zdaniem tam dobrze robiły żle zremasterowanym nagraniom grupy YES.

 

Tu do kolegi TUX-a info te nagrania YES w tamtych czasach wydawane na vinylu dobrze brzmią jak bym ich wtedy nie słuchał to bym o tym nie wiedział :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ogólne wrażenie jest podobne jak w zeszłym roku czyli dlaczego nie całość wystawy na SN?

 

Komfort znacząco lepszy, parking ogromny, czasowo do ogarnięcia na luzie i bez umęczenia w jeden dzień, adaptacje akustyczne da się ogarnąć bo było lepiej niż rok temu. Do tego można na miejscu coś zjeść itp. Czy problemem jest brak wystarczającej liczby pomieszczeń, czy było wykorzystane wszystko czym dysponuje SN? (Może już o tym było ale nie doczytałem)

 

Co do sprzętów to spodobały mi się kolumny Ciarry ze względu na idące "pod prąd" trendom, brzmieniowo całkiem przyjemnie, wizualnie rzecz gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ogólne wrażenie jest podobne jak w zeszłym roku czyli dlaczego nie całość wystawy na SN?

 

 

 

Z banalnych powodów SN nie zmieści całej imprezy, poza tym nie ma tak dużo małych pokoi z ceną do udźwignięcia przez małych przypomnę też ciekawych wystawców.

 

Jeszcze to co interesuje odwiedzających to słuchanie na takim metrażu jaki oni mają czytaj sporo osób w domu ma między 12 a 25m2 pokoje i moim zdaniem tylko w takiej akustyce podobnej do domowej można się przekonać czy system zagra czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast Sveda audio... żałuję, że nie dopytałem jak system był zbudowany (tam wszystko aktywne czy pasywne monitory + lampi?) i nie zostałem dłużej ale trzeba było wracać na śląsk

 

 

sprzęt do sprawdzenia na spokojnie na pewno

góra wyglądała tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie prześladował Dave Brubeck - Take Five - z kilkanaście razy słyszałem, od oryginalnego winyla po streamowane....

Zgadza się :-) Dave Brubeck jest największym wygranym tegorocznej wystawy. Jak nie muzyka to gdzieś dyskretnie w kącie oparta okładka płyty :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jeszcze do słuchawek, w końcu po paru latach z systemu Jadisa zagrały słuchawki Stax-y SR - 009 z literką s na końcu. Także poza ogólną wadą dla tego typu konstrukcji czyli problemem z artykułowaniem najniższego basu i jego energii wypadły bardzo dobrze. Oczywiście nie jest to taka fajna przestrzeń do przodu jak w Starych modelach SR-007 czy legendarnych Orfeuszach Sennheisera (które w nowym wydaniu z wysuwanymi lampami nie powtórzyły sukcesu protoplasty) ale była po prostu muzyka czysto i klarownie podana, resztę można dopieścić towarzyszącym systemem (słuchałem z własnych plików WAVE)

 

Na stadionie tez były ciekawe dynamiczne na dodatek budżetowe (1500zł) słuchawki rodzimej produkcji firmy Shipibo Audio bardzo przypominające stare słuchawki Grado z serii 1000 myślę że dla początkującego melomana można by je polecić. Osobiście zalecał bym najpierw przetestowanie tych słuchawek z obudową z miękkiego drewna choć by dla tego że dużo osób ma po domach mocno jazgoczącą elektronikę.

Przy większym zacięciu w kierunku Staxów poprzez słuchawki planarne do napędzenia z klasycznego wzmacniacza słuchawkowego ale bez STAX-owego budżetu można by się skierować w stronę słuchawek Mania firmy Erzetich lecz cena katalogowa to już jest wyższa bo 5300PLN. Uprzedzam te słuchawki swoje ważą tak że jak ktoś nie lubi mieć 700gramów na głowie to proszę się dobrze zastanowić przed zakupem.

 

Zgadza się :-) Dave Brubeck jest największym wygranym tegorocznej wystawy. Jak nie muzyka to gdzieś dyskretnie w kącie oparta okładka płyty :-)

 

 

Ale ja go lubię i w domu zapominam go słuchać tak że ja jestem happy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Na ten koniec pamiętajmy że słuchanie muzyki wymaga skupienia i na koncercie live nie ma pilota i ciągle nie przeskakujemy z utworu na utwór co czasem może sygnalizować u nas szczątkowe ADHD.

.

Nie p...ł Ci się target...? Chyba tak...rozmawiają tu poważni ludzie, słuchacze czy dzieci jakieś z JBL Go w dłoni? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec bo trzeba w końcu zacząć pracować bardzo dużo decyduje o prezentacji podstawowa elektronika i tak jak w zeszłym roku w końcu topowe Sonusy zagrały z ARC Galileo tak tym razem powtórzyła to ze znacznie lepszym wynikiem firma Megalith Audio prezentująca kolumny GX-SE (42000PLN). W czym tkwi sukces z tymi kolumnami? Moim zdaniem firma przeprosiła się z nowymi trendami w podziale zwrotnicy między głośnikami i zrobiła to po ludzku jak robili to topowi konstruktorzy kolumn z lat 80". W tym małym pomieszczeniu byłem bardzo, bardzo happy! Jak jeszcze dało by radę z 7piętra Sobieskiego ściągnąć od Lampizatora tą magię wokali można by już zapomnieć o sprzęcie i przeprosić się na nowo z odtwarzaniem płyt CD. Panu Piotrowi Panficowi dziękuję za ciekawą rozmowę. Kolumny moim zdaniem co pokazał system dobre już do małych pomieszczeń.

 

 

 

 

Tak ogólnie chciałbym podziękować za dłuższe rozmowy panom (kolejność nazwisk przypadkowa) Roger Adamek, Wojciech Szemis, Łukasz Fikus, Nobumasa Mori, Sebastian Kienz. Osoby pominięte bardzo przepraszam ale czasowo warto było ze mną dłużej porozmawiać ;)

 

.

Nie p...ł Ci się target...? Chyba tak...rozmawiają tu poważni ludzie, słuchacze czy dzieci jakieś z JBL Go w dłoni? ;-)

 

 

Tu ani na innym forum nie, mediana jest na prawdę sporo niżej i ja to rozumiem i szanuję! Nie każdy musi być tak jak ja wieloletnim pasjonatem dobrze odtworzonej w domowych warunkach muzyki.

 

Z ciekawostek na AVS skrytykowano mnie za opis pewnego dużego koncertu live; to mnie cieszy! ja na prawdę też nie muszę się znać na kontrapunkcie ale powinienem się dalej uczyć! Pewne tam "rozchwianie" artystów w tym odtworzeniu muzyki mnie nie przeszkadzało ale innym już tak! No ale kto teraz słucha najwybitniejszego przed Moniuszką i Chopinem rodzimego kompozytora-kto go zna? Kompozytor ten ma wiele fajnie zrealizowanych w PL płyt w małych nakładach i jeszcze można je kupić. Jego muzyka 3 lata temu dostała bardzo ważną nagrodę. Kurcze muszę się wgryźć tyle jeszcze do nauczenia a końca nie widać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No ale kto teraz słucha najwybitniejszego przed Moniuszką  i Chopinem rodzimego kompozytora-kto go zna? Kompozytor ten ma wiele fajnie zrealizowanych w PL płyt w małych nakładach i jeszcze można je kupić. Jego muzyka 3 lata temu dostała bardzo ważną nagrodę. Kurcze muszę się wgryźć tyle jeszcze do nauczenia a końca nie widać

 

Tu masz absolutną rację...życia nie starczy :-(

 

PS. Dawaj tego kompozytora bo muszę poznać :-)...nie da mi to spokoju...

 

Moim zdaniem firma przeprosiła się z nowymi trendami w podziale zwrotnicy między głośnikami i zrobiła to po ludzku jak robili to topowi konstruktorzy kolumn z lat 80".

 

Szczegóły poproszę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może zdjęcie zestawu z pokoju Haiku Audio bo nie mogę sobie przypomnieć?

zdjęcie nie moje, z ich FB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co raz sceptyczniej patrzę na produkty luksusowe po tych wystawach. Jak widzę wkład materiałowy i złożoność konstrukcji kolumn dajmy na to AP za 50 tys Euro które nawet nie mają pełnej skali jakiej można byłoby sobie życzyć po takiej kwocie to aż głupio się czuje być związanym z tym hobby gdzie wychodzą tak nieadekwatne kwoty za produkty, które prezentowane ze śmiałością aż uwłaczają sugestią traktowania tego na poważnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co raz sceptyczniej patrzę na produkty luksusowe po tych wystawach. Jak widzę wkład materiałowy i złożoność konstrukcji kolumn dajmy na to AP za 50 tys Euro które nawet nie mają pełnej skali jakiej można byłoby sobie życzyć po takiej kwocie to aż głupio się czuje być związanym z tym hobby gdzie wychodzą tak nieadekwatne kwoty za produkty, które prezentowane ze śmiałością aż uwłaczają sugestią traktowania tego na poważnie.

Po prostu żyjemy w epoce post-industrialnej. Szkoła kształci nieuków z pretensjami, a każdy kto cokolwiek umie, zaraz żąda kasy niemalże jak CEO. Dlatego koszty manufakturowej produkcji poszły w kosmos, zwłaszcza że jest jeszcze amortyzacja nierzadko drogich maszyn, potrzebnych żeby zrobić wygląd "jak milion dolarów", na który obecnie panuje wyścig zbrojeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie, gdybym miał zabrać do domu jedno urządzenie to byłby to Naim Statement. W tym roku wprawdzie nie można było posłuchać płyt (były tylko pliki do słuchania), ale w zeszłym roku identycznie skonfigurowany system zagrał rewelacyjnie. Szkoda, że dystrubutor nie wpadł na pomysł dostawienia CD.

Pewnie Ci sprzedadzą w cenie 70% taniej i nie zamówią od Anglików więcej, żeby nie musieć tego wozić. Zagadaj do nich.

Co tam ciekawego słuchałeś?

Elektroniki i trochę rocka. BLADO. Bardzo

 

Ma ktoś może zdjęcie zestawu z pokoju Haiku Audio bo nie mogę sobie przypomnieć?

Grali na swoich prototypowych, ciosanych kolumnach :D Dość ciekawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaplecze MBL - a,

- PS Audio Power Plant 20 na pre, dac i preampie,

- porzadne zasilanie, przylacze wyglada na 32A

- sieciowki chyba Verastarr,

- glosnikowy Wireworld Eclipse 6 - relatywnie niedrogi jak na cene zestawow.

 

Ktoś widzial czy same cabulki byly wpiete do PS Audio czy do ściany ? Modul subbasowy na pewno był do ściany.

 

Co ciekawe sekcja basowa samych cebulek w ustawieniu smooth. Strach pomydlec co robi przestawienie jej na “attack” - heart attack ?:-)

 

89c4bb9cf3b09d3585a3717ce04622d5.jpg

 

fa4aca15129d2de01913e8ddf903a37e.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bylo za głośno w większości przypadkow...

Tak jakby dużym volumenem zachęcać do zwrócenia uwagi na system....

 

To takie wyróżnienie in minus

 

Na plus? Zrównoważone czyste naturalne brzmienie w pokoju Haiku Audio.

Koniec kropka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrównoważone czyste naturalne brzmienie w pokoju Haiku Audio.

Koniec kropka

 

he he stare papierowe głośniki czytałem właśnie że robiły robotę dla wielu jeden z najlepiej brzmiących pokoi właśnie , a pokój DIY AS jak się bronił ??

jak inni oceniają co najlepiej grało ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moglby napisac pare zdan po odsluchu Lyngdorfa? Ciekawy jestem tego wzmacniacza. Niestety nie moglem byc na AVS.

W Sobieskim na antresoli grał Lyngdorf TDAI-3400 z plików i kompaktów jak dla mnie słabo.

 

Na plus? Zrównoważone czyste naturalne brzmienie w pokoju Haiku Audio.

Koniec kropka

 

Świetne granie Haiku Origami, Selene ze Spedorami to już nie było to. Jeśli weźmiemy pod uwagę jakość grania/ do ceny to Haiku Origami zabił wszystko na tej wystawie. Tani wzmacniacz z reanimowanymi głośnikami prostymi kabelkami żródłem CD Mikroomega a pozamiatał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a pokój DIY AS jak się bronił ??

jak inni oceniają co najlepiej grało ?

W DIY AS byłem dwa razy - w piątek i w niedzielę. Nie śledziłem co konkretnie gra, ale za każdym razem grało co najmniej przyzwoicie, czego nie można powiedzieć o wielu pokojach "zawodowców". Mnie się podobało.

P.S. Raz to były kolumny na Gradientach, a raz takie bardzo wysokie. Ale nie wiem czym były napędzane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem wcześniej:

Wzmacniacz Origami z tymi niepozornymi kolumnami stworzyło coś takiego, co po prostu chciało się słuchać...

w innych pokojach mogłem słuchać natomiast z pokoju Haiku Audio nie chciało się wyjść (wracałem dwa razy)

 

aż głupio to brzmi - jakbym celowo czynił reklamę ale szczerze - to było wyjątkowe uczucie... muzyka ta po prostu pięknie brzmiała, docierała do serca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.