Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Video Show: 16-18 listopada 2018


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

O słuchawkach nikt nie pisze. W końcu usłyszałem dobre prawdziwe nie szeleszczące takie live prawdziwe wokale męskie i żeńskie z DAC-a z wzmacniaczem słuchawkowym na pokładzie Chorda grało to z dalej mz. chimerycznymi słuchawkami Ultrasone. Trochę brakowało mi wypełnienia ale wymiana kabla zasilającego pomogła. Chord 50kzł tak że łaski nie robił. Podobnych wokali szukałem z topowych kolumn Rockport Lyra ale mi trochę na wokalach brakło wypełnienia. Ciekawy byłem czy Liry prawidłowo odtworzą najniższy bas i stwierdzam że było poprawnie. Topowe MBL-e fajne do klasyki tak że wąska specjalizacja, coś tam mi dzwoniło w nich na średnicy tak że znając niższe modele należy podejrzewać że to tzw efekt pewnej wystawienniczej przypadłości. Poza tym Takie Zeta Zero które o dziwo (te najmniejsze białe) grały klasykę po dwóch poprzednich latach w końcu spójnie, czekam na następny rok prawie się udało i konstruktor wyciągnął wnioski.i cały czas rozwija projekt. Tak że Zeta i MBL bardzo się wyspecjalizowały w rodzaju odtwarzanej muzyki i nie są to a szkoda kolumny uniwersalne. Marteny mz trochę odstawały od Lyr Rockporta i MBL-i ale w końcu ktoś ogarnął te ceramiki od Accutona i to muszę podkreślić. Co do prezentacji Wilsonów i wzmacniaczy Dana to rok zeszły znacznie lepiej wypadł w tym słabo to wypadło przy tym budżecie. Wracając do słuchawek, za normalne pieniądze (4kzł) z dziurki w Passie grały nowe zamknięte słuchawki grały bardzo relaksująco ale z dobrą przestrzenią i naturalnością instrumentów akustycznych, pewnie łapkę przyłożył DAC Coplanda.Tak ogólnie pewnie inne słuchawki np nowe Sennheisery 820 by lepiej zagrały ale wystawcy na całej lini w SN dali ciała z sprzętem współpracującym tak że kolejny rok z słuchawkami uniemożliwił nam skuteczne z nimi zapoznanie i nawet wymienienie modelu było by krzywdzące. Dziś pora na Tulipa i Sobieskiego, byłbym zapomniał na SN słuchałem Harbethów 30 później Sl5 i te ostatnie maleństwa oczarowały mnie mimo małych wymiarów i mniejszego rozciągnięcia pasma swoją muzykalnością. Tak że nie zawsze większe musi być lepsze cokolwiek to znaczy LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobieski - Tulip

Dynaudio 30 ustawione w rogu, i jak co roku słabo :( ale to już taka tradycja Nautilusa, szkoda bo sam posiadam od 20lat contiour 1.8mkII

Audio Note - jak oni to robią, żadnej adaptacji, kolumny wciśnięte w same rogi przy ścianach a gra i to fajnie :)

4HiFi - eksperyment z adaptacją i bez, na obu takich systemach gra Yello Touch, bez adaptacji nawet gra. W drugim pokoju z panelami jakiś pan się wydziera o wyższości wełny nad gąbkami i że nas na niego nie stać bo robi adaptacje akustyczne dla instytucji. Tylko Yello gdzieś zniknęło !!! totalna porażka :D

Wilanów II kolumny Avantgarde Duo Mezzo + Accuphaze - SUPER - to gra wszystko od Rammsteina, Floydów do Bacha

Miłe zaskoczenie Marton Opusculum

W tym roku palmę pierwszeństwa stracił Grobel na rzecz Lampizatora / Sveda Audio - do słuchania godzinami :) Grobel w tym roku jednak przekombinował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 06:22

 

Użytkownik Pasqual dnia 17.11.2018 - 20:49 napisał

 

Ja mam uwagę i zarazem wielką prośbę do wszystkich Pań i Panów Wystawców. Konfigurujcie systemy tak, żeby nie wykładały się na muzyce klasycznej. Słuchałem dziś systemu DAC produkowany przez Wystawcę + Accuphase + monitory (firmę pominę) System grał świetnie odtwarzając jazz, całkiem wyłożył się na Nabucco Falvettiego i prawie całkiem na Cecylii Bartoli. Panowie ! Przecież to tak samo jak kupić Toyotę Landcruiser do wyścigów formuły I zaprosić prasę, radio i TV - wiadomo, że Toyota przegra, a organizator wyścigów będzie się wstydził przed całym światem. Toyota Landcruiser to dobry samochód, ale nie nadaje się do wyścigów. Ponownie apeluję do Zainteresowanych - Panie i Panowie Wystawcy, nie zarzynajcie już na samym początku swoich wyrobów !!! W obecnym stanie o tym, że robicie dobre rzeczy wiecie Wy i Wasi znajomi :)

 

A czym to wyłożenie się objawiło...?

Dźwięk był całkiem nienaturalny, płaski, skrzeczący. Falvettiego nie dało się słuchać, a Bartoli było słuchać przykro. Niestety prawie wszyscy Wystawcy puszczają muzykę, która dobrze zabrzmiałaby nawet na "jamniku". Przecież w ten sposób ukrywacie potencjał prezentowanych urządzeń ! To samo było na poprzednich wystawach Audio Show, choć muszę przyznać że w tym roku nie słyszałem "uuuuum, aaaaaa" z płyty Stockfish-a, jest więc pewien postęp :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4HiFi - eksperyment z adaptacją i bez

 

Na czym grają? Jaki sprzęt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam uwagę i zarazem wielką prośbę do wszystkich Pań i Panów Wystawców. Konfigurujcie systemy tak, żeby nie wykładały się na muzyce klasycznej. (...) Panie i Panowie Wystawcy, nie zarzynajcie już na samym początku swoich wyrobów !!! W obecnym stanie o tym, że robicie dobre rzeczy wiecie Wy i Wasi znajomi :)

 

Dla mnie mistrzem wyłożenia się był Electrocompaniet. Wiadomo, że ten sprzęt ma w ogólności piękną barwę, ale słabą dynamikę. A wystawca zapodał na tym high dynamic range test - test z perkusją. Żal było słuchać, bo klocki tanie nie są, a pokazano je od najgorszej strony, akcentując ich podstawową wadę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to w co trzecim pokoju slychac było albo Yello Toy ewentualnie Touch Yello albo Daft Punk Random...

 

Ale mimo ze zaliczyłem jedynie Sobieskiego to uważam ze warto było odwiedzić. Osobiście najdłużej zasiedzialem się w pokoju z kolumnami Eryk S i czeskimi czerwonymi blokami, gdzie zaskoczyla mnie potęga dźwięku z niedużych w sumie podstawkowców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wnioski po tegorocznym audio show (byłem w sobotę):

Na plus:

+ zmiana repertuaru, znacznie częściej grana jest inna muzyka niż Jazz co jest zaskoczenie na plus.

+ coraz więcej muzyki z sieci, to duży przeskok względem zeszłego roku. Gdzie niegdzie wogóle nie było CD czy winylu.

+ parę fajnych zestawów, łącznie z uwielbianymi przeze mnie Wilson Audio, Pokój DIY w Sobieskim czy nowe ELAC FS407, Haiku Audio z prototypami kolumn (paskudne, ale ładnie graly)

+MBL!!

 

Skupie się raczej na minusach :) bo to ciekawsza strona.

- Pylon Diamond 30, moim zdaniem nieco gorzej to gra od modelu 28. Miły sopran i środek ale nieco za twarde.

-Taga w całej swojej prezentacji :/

-/+ Studio 16 HZ z Nowymi Minas Anor IV, tu dał bym neutralnie. Z polecanym ciepłym lampowym Pratagonistem i topowym Cayinem spodziewałem się wiecej zaokrąglenia na dole. Tutaj bardzo twardo. Dobre granie, ale jednak nie moje. Daje neutrala :D

-- wielki minus to Naim Statement + Focal, Totalna porażka. To samo co w zeszłym roku Boom boom umcy umcy. Serio. Zaczyna się zastanawiać czy to Focale czy Statement który z Monitor Audio Platinum 500 grał równie źle!!

- Kino domowe Rotel + Bowersy serii 6. Siekiera na górze, twardość na dole. Brak głębokiego basu. Klipsch zdecydowanie lepiej

- Panowie z wyższego pietra na narodowym, 2 czy 3 sale. Około godziny 18 zaczeli słuchać tak głośno że aż odstraszało to słuchaczy. Masakra.

 

 

O czymś zapomniałem?

 

+/- Nowe PMC Fenestria, kurcze nie mam zdania. Napaliłem się na nie strasznie a tu mega nautral. Ale doczytałem poźniej że tak zostały projektowane. Wiec chyba + ale też nie moje granie.

 

EDIT:

 

+ autobusy, świetny patent brawo dla organizatora!

- Dynaudio Contour 30. Masakra. Chciałem te kolumny vs moje PMC Twenty 26. Dzwiek płytki, średnica totalnie nie moja bajka. Magiczny uznawany za najlepszy Esotar 2 nie urzekł. Specjalnie puściłem swoją płytę. Wielkie rozczarowanie! Słabiej od Pylon Diamond 30

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Dynaudio - potwierdzam. Sam sią na nie mocno nastwaiłem, ale trzeba będzie jechać gdzieś do salonu ze swoją elektroniką, bo połączenie z tym Octavem to jakieś nieporozumienie. Średnica zmatowiona, niski bas kompletnie bez kontroli, a esotar w ogóle nie pokazał na co go stać. Nie wiem kto wydumał sobie, że by tak prądożerne kolumny podłączyć do takiej słabowitej lampy... One potrzebują mocnego tranzystora. Niestety, ale potencjał tych kolumn został kompletnie zmarnowany na tym pokazie. Kiedyś miałem okazję posłuchać Dynaudio C2 z Nadem M2 i odtwaraczem cd Ayre - i to była poezja... Wtedy esotary pokazały co potrafią, wszystko było nieporównywanie lepsze. Po powrocie do domu i włączeniu swojego zestawu po prostu grało jak zza ściany. Teraz niestety, ale wolę swoje Focusy z Marantzem niż Contoury z Octavem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynki już od dawna jakieś dziwne.

Dobrze też dzisiaj nie przejaskrawiony M. Levinsom z S4700 BG i Johnny Cash ;) - Relax, tylko kawy i gazetki brakuje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Dynaudio Contour 30. Masakra. Chciałem te kolumny vs moje PMC Twenty 26. Dzwiek płytki, średnica totalnie nie moja bajka. Magiczny uznawany za najlepszy Esotar 2 nie urzekł. Specjalnie puściłem swoją płytę. Wielkie rozczarowanie! Słabiej od Pylon Diamond 30

Zgoda, płasko, szaro, nudno.

Ale z pewnością to nie mogła być wina esotara2, ani jego implementacji! Esotar jest lepszy niż te w PMC.

Ponadto wbrew temu co się tutaj wypisuje, zestawienie Dynaudio z Octave jest jednym z najlepszych i synergicznych.

 

Co do Dynaudio - potwierdzam. Sam sią na nie mocno nastwaiłem, ale trzeba będzie jechać gdzieś do salonu ze swoją elektroniką, bo połączenie z tym Octavem to jakieś nieporozumienie. Średnica zmatowiona, niski bas kompletnie bez kontroli, a esotar w ogóle nie pokazał na co go stać. Nie wiem kto wydumał sobie, że by tak prądożerne kolumny podłączyć do takiej słabowitej lampy... One potrzebują mocnego tranzystora. Niestety, ale potencjał tych kolumn został kompletnie zmarnowany na tym pokazie. Kiedyś miałem okazję posłuchać Dynaudio C2 z Nadem M2 i odtwaraczem cd Ayre - i to była poezja... Wtedy esotary pokazały co potrafią, wszystko było nieporównywanie lepsze. Po powrocie do domu i włączeniu swojego zestawu po prostu grało jak zza ściany. Teraz niestety, ale wolę swoje Focusy z Marantzem niż Contoury z Octavem.

Prawie topowy Octave to słabowita lampa... :) Gratuluję dobrego poczucia humoru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, płasko, szaro, nudno.

Ale z pewnością to nie mogła być wina esotara2, ani jego implementacji! Esotar jest lepszy niż te w PMC.

Lepszy czy nie lepszy gra gorzej, co mnie cieszy :D

Ponadto wbrew temu co się tutaj wypisuje, zestawienie Dynaudio z Octave jest jednym z najlepszych i synergicznych.

Czyli lepiej nie będzie? No to odpuszczam.

Teraz niestety, ale wolę swoje Focusy z Marantzem niż Contoury z Octavem.

Dokładnie miałem podobne odczucie. Miałem kiedyś na testach Focusy 260 vs Precision 6.4. Wtedy wybrałem Precision, ale Focusy orzekły mnie bardziej niż wczorajsze Countury. Z zamkniętymi oczami wycenił bym je na jakieś 6k. Wykończenie luksus!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w ten sposób ukrywacie potencjał prezentowanych urządzeń !

Dobrze wiedzą co robią. Ukrywają w ten sposób brak potencjału swoich produktów.

 

Aleee dynamika!!

Musiałem stamtąd wyjść szybko bo bas aż grzmocił wnętrznościami. Ani to zdrowe, ani lubiane przeze mnie. No, ale ze 2000 można za te głośniczki dać, na korektorze przyciąć bas i powinno jakoś grać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej nie będzie? No to odpuszczam.

Pewne jest to, że Octave z Dynaudio nie gra tak beznadziejnie jak pokazuje nam w tym roku dystrybutor.

W warunkach domowych to jest kompletne, dojrzałe, barwne i przejrzyste granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia zwykłego człowieka, może komuś da to racjonalne podejście do tematu a innych trochę wku...wi .

W Sobieskim uszy zaczęły mnie boleć już na parterze.. poważnie. Wilsony trochę złagodziły efekt. Jak byłoby ciszej w każdym pokoju można byłyby dłużej się cieszyć muzą. Nie będę się rozpisywał ale dla ludzi zaczynających biegać po wystawie polecam Golden Tulip. Boenicke z Accuphase- Siedziałem najdłużej, wracałem jeszcze 2 razy. dla mnie klasa! jedyny sprzęt który mógłbym wziąć na raty i spłacać przez resztę życia, jak byłyby troszkę tańszy :). Tak na dobrą sprawę, wszędzie gdzie grało ciszej, nie sypało sybilantami i była jakaś przestrzeń sprawiało więcej przyjemności. Może dlatego że mniej bolało i mniej kuło. Miałem nie jechać na stadion bo zostawiłem go sobie na koniec (ból głowy od hałasu) ale nie żałuję, sporo pięknych klocków za grube $$$

Następnym razem w Sobieskim odwiedzę tylko sprzęty które mnie najbardziej interesują a skupię się na wystawcach w większych salach, z niektórych pokoi żal było wychodzić, myślałem że nie będzie dalej już tak pięknie.

Szczere podziękowania organizatorom za transport na Narodowy spod Sobieskiego - super sprawa!

PS obskoczyłem wszystko w jeden dzień, za mało czasu na całą imprezę, również ze względu na zmęczenie hałasem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

dla mnie duże zaskoczenie na plus cyrus + audio physic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna prezentacja audiophasta w SN.

WA Sasha Daw i Gryphon.

 

edyta

WA lepiej się prezentują od rockportow!

W R. chuda ta średnica - ciężar dolnej. Wa wręcz przeciwnie :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne przypomnienie :)

- Szeroko pasmowe kolumny w Sobieskim, Takie wąskie. DRAMATY! Drugi rok z rzędu się wystawiają. Porażka.

- Nie tylko TopHiFi zaliczył wpadkę z kablami zasilającymi. W pokoju Audiocenter (chyba, nie pamiętam, nie chce oczerniać nikogo, ale tak mnie to rozbawiło że nie skupiłem się na tym) umiejętnie przykitrali kabel z Castoramy koło rogu, który szedł do potwornego przedłużacza stamtąd kablami jak moje przedramię do wzmaka :P

 

+ Audio Physic z Cyrusem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-16359-0-44742600-1542543369_thumb.jpgpost-16359-0-25029000-1542543396_thumb.jpgpost-16359-0-55713900-1542543729_thumb.jpgpost-16359-0-00084300-1542543765_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie coś proszę o klockach (szczególnie o drapaku) Yamaha serii 5000 ... sluchaliscie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na dobrą sprawę, wszędzie gdzie grało ciszej, nie sypało sybilantami i była jakaś przestrzeń sprawiało więcej przyjemności.

 

No to jest niestety moje główne wspomnienie z Audio Show, na których bywałem w przeszłości :-(.

Widać wystawcy postępują zgodnie z zasadą, wedle której człowiek ponoć głośniejsze granie odbiera, jako lepsze :-).

I tak jak Ciebie mnie po godzinie dyńka już ostro naiwaniała, a po wyjściu z Sobieskiego zawsze czułem się, jak po 4 rundach z Tysonem....

I można się śmiać, ale to jest realny problem. Nie wiem, co musiałoby się zmienić, aby wystawcy coś z tym zrobili. Małe pokoje, w nich przecież często kolumny wielkości porządnego pieca na ekogroszek i rozbębnione to to na 2/3 fajery.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki nie chodzicie na koncerty i.. ;) :)

Yamaha 5000 całkiem ok! ale niektórym się nie podobała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bardzo dobry system dźwiękowo w pokoju 401 MojeAudio. LUMIN X1, głośniki Gradient 1.4 i elektronika NormaAudio. W tle p. Krzysztof który potrafi wydobyć emocje z muzyki i zestawu ;) Miło było spędzić kilka chwil :)

 

Przy okazji pozdrowienia dla organizatorów za wspaniała i profesjonalna organizacje wystawy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parter Sobieskiego w ogóle do zburzenia. Dopłacać powinni.

Przesadzam nieco. Chyba starzeję się.

Też tak mam, już coraz bardziej mnie męczy wielogodzinne słuchanie.

Uff było tego,

Najlepsza prezentacja EIC. Ogólnie cała gama z Monitor Audio jest godna uwagi. Trochę gorzej Dynaudio ale co roku wydaje mi się że nie do końca dobrze z ustawieniem.

Jedno ze słabszych brzmień wystawy to Pylon Diamond 30 ale też nie oczekujmy jakości od kolumn z tej klasy , może kwestia ustawienia tak jak w Dynaudio?

Średnio jak na moje oczekiwania Taga Harmony, w zeszłym roku byłem pod wrażeniem ;-)

O wyższych pólkach ciężko dyskutować ale zestaw za kilka mln. nie był dla mnie wart tych pieniędzy ale zestaw ale Rockport z VTL już tak, tylko że nigdy raczej dla mnie nieosiągalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słuchał/oglądał NAJDROŻSZY polski wzmacniacz.

Jak pisze prasa: "Manron Delta SE 150 – polski wzmacniacz lampowy za milion złotych".

 

Pomińmy cenę, bo wzięta chyba z sufitu, ale jestem ciekaw jak to monstrum gra i wygląda w realu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepsza prezentacja na AVS 2018 to Lampizator + Sveda Audio:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega klimat u S16Hz! JS/2.

B miło uściskać dłoń konstruktorom, Grzegorzowi i sławnemu McGiverowi :).

Protagonisty, Cayin 845 i Minas Anor świetnie się bronią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kolumny dźwięk wystawy i marzeń dla mnie to Wilson Audio (byłem na 2 razy na wystawie i w zeszłym roku to samo), potem bardzo dłuuuuuugo nic........ Podobało mi się jeszcze JBL l100 classic, Harbeth 40.2 i nawet fajnie Yamaha ns5000.

 

Może jest jakaś opcja by mieć choć trochę podobny dźwięk budżetowo? (wiem, wiem marzenia :) )

Chodzi o tą nienatarczywą a wyraźną górę, piękną średnicę i dosadny bas który czuje się w całym ciele. Ehhh..., rozmarzyłem się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest jakaś opcja by mieć choć trochę podobny dźwięk budżetowo? (wiem, wiem marzenia :) )

Chodzi o tą nienatarczywą a wyraźną górę, piękną średnicę i dosadny bas który czuje się w całym ciele. Ehhh..., rozmarzyłem się.

Studio16Hz plus lampa Cayin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to w co trzecim pokoju slychac było albo Yello Toy ewentualnie Touch Yello albo Daft Punk Random...

 

Mnie prześladował Dave Brubeck - Take Five - z kilkanaście razy słyszałem, od oryginalnego winyla po streamowane....

 

Szkoda, że tak małe pomieszczenie, bo kolumny by ogarnęły z 40 m2, ale i tak całkiem niezłe granie. Domyślam się, że główną gwiazdą był gramofon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.