Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Video Show: 16-18 listopada 2018


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Moze to zabrzmi dosadnie, ale mnie ciagle martwi brak postepu.

 

No niestety, Audio Pixels już ponad 10 lat robią nowy typ głośnika i końca nie widać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale prosze wypowiadać się w temacie wątku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebotyczne ceny w audio to tam pikus, juz sie ludzie zdazyli z tym oswoic mentalnie. Moze to zabrzmi dosadnie, ale mnie ciagle martwi brak postepu. Jest rok 2018, telewizory 8k, virtual reality, znaczny postep w n-dziedzinach technologicznych, a tutaj ktos proboje komus opchnac kolumny na klasycznych przetwornikach, z pasywna zwrotnica i skrzynka mdf nie raz za 100k w ladnym lakierze. Stawiam dolary przeciw orzechom ze jakby za jakas kotarke wstawic jakis top zestaw z lat 80tych to tam by sie moglo wielu zdziwic.

Czasem tak bywa. E=mc2 nie obeszliśmy od 100 lat, podobnie jest z wzorem na efektywność głośnika dynamicznego. Jednak jakiś postęp od lat 80-tych nastąpił, większość starych gruchotów przegrałaby sromotnie z dzisiejszymi solidnie skonstruowanymi kolumnami podobnej wielkości. Przynajmniej w obiektywnie mierzalnych aspektach. Rozebrałem kiedyś stare kultowe głośniki (które osobiście spaliłem jak miałem 2 lata) i byłem zdziwiony totalną nieoptymalnością wszystkiego w nich - zawieszenie prawie od razu uderzające o nabiegunnik itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yasica re Avatar

 

Ja już wcześniej napisałem, że Avatar coraz bardziej mnie do siebie przekonuje. Zgadzam się ze wszystkim, co napisałeś. Cisza, spokój, na uboczu, dobra muzyka, sama przyjemność. Dźwięk i rozdzielczy i muzykalny. Brawo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Trzeba pogratulować organizatorowi AS - mamy wystawę na światowym poziomie :-)

Byłem przez 3 dni , a i tak nie posłuchałem dokładnie wszystkiego co bym chciał.

 

Było bardzo dużo różnorodnie grającego sprzętu - każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

 

Niestety ceny sprzętu są paranoidalnie wysokie. Słuchając niektórych zestawów za kilkaset tysięcy zastanawiałem się skąd bierze się "jeleni" którzy takie rzeczy kupują ... bo to naprawdę trzeba nie lada sztuki marketingowej aby kogoś nabrać na taką cenę za sprzęt audio. Widzę pewne podobieństwo do wystawy malarstwa nowoczesnego gdzie byle bohomaz kosztuje setki tysięcy dolarów - a jednak ktoś to kupuje.

 

Były też perełki. Q Acoustic 3050i kosztowały 1800zł za sztukę ( słownie: tysiąc osiemset ). Grały tak ładnie , że najlepsze zestawy kolumnowe grające na AS nie mają prawa kosztować więcej niż 10 razy tyle - czyli 18000 za sztukę.

 

Główny minus AS to wszechobecność gramofonów. Trudno ocenić jakość brzmienia zestawu jeżeli źródło dźwięku wnosi szumiąco-cykające zniekształcenia. Ja bym wprowadził zakaz grania z gramofonów na AS .... albo może dajmy szanse gramofonom - mogą grać , ale tylko do pierwszego cyknięcia lub zatrzeszczenia , a potem wywalamy gramofon z płytą za okno ;-)

 

Niektóre polskie firmy udowodniły, że potrafią zrobić fajny sprzęt za rozsądne pieniądze. Chyba nadszedł już ten moment , że napis "Made in Poland" może być powodem do dumy ... przynajmniej w sprzęcie hi-fi :-)

 

pozdrawiam

Arkadix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebotyczne ceny w audio to tam pikus, juz sie ludzie zdazyli z tym oswoic mentalnie. Moze to zabrzmi dosadnie, ale mnie ciagle martwi brak postepu. Jest rok 2018, telewizory 8k, virtual reality, znaczny postep w n-dziedzinach technologicznych, a tutaj ktos proboje komus opchnac kolumny na klasycznych przetwornikach, z pasywna zwrotnica i skrzynka mdf nie raz za 100k w ladnym lakierze. Stawiam dolary przeciw orzechom ze jakby za jakas kotarke wstawic jakis top zestaw z lat 80tych to tam by sie moglo wielu zdziwic.

 

Trudno się nie zgodzić. Jest na YT taki kanał Rosjanina ( nick : MrShaman42 ), który handluje wysokiej klasy sprzętem vintage, wygląda na to, że ściąganym bezpośrednio z Japonii. Niektóre zestawy grają tak, że nie mają się czego wstydzić nawet dziś......

 

Panowie ale prosze wypowiadać się w temacie wątku...

 

Przepraszamy, ale to już tak jest, że z jednego tematu wynika drugi, trzeci,czwarty...;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden naprawdę bardzo mały kamyczek do ogródka Haiku Audio.

Właściwie do zasad jakie panowały w ich pokoju, bo co do samej prezentacji systemu ze wzmacniaczem Origami wraz z prototypowymi kolumnami to było naprawdę wyśmienicie - przynajmniej na prezentowanych przez Ekipę Haiku nagraniach.

No właśnie - gdy zapytałem o możliwość zagrania czegoś innego to kategorycznie poinformowano mnie, że mogę wybierać tylko z ich pudełeczka. A w pudełeczku tylko bezpieczny materiał. Powiecie że to profesjonalizm? Dla mnie nie do końca bo każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o możliwościach 10 watowej lampy na EL34 SE z kolumnami na chyba papierowych (tu nie mam pewności) przetwornikach wie że taki zestaw wszystkiego wybitnie nie zagra. To propozycja dla ludzi którzy wiedza czego chcą o określonych gustach muzycznych i to też trzeba jasno powiedzieć.

Kolega z którym miałem przyjemność słuchania zestawu chciał sprawdzić jak działa gałka potencjometru w egzemplarzu który stał z boku - tu również spotkał się z odmową w stylu - "nie można dotykać sprzętu" i... zrobiło się nam trochę smutno. Na pocieszenie w Tulipie pozwolono bez problemu pokręcić gałką tylko odrobinę droższego Audio Tekne i humory nam się poprawiły

Nadmienić muszę (i tu zdecydowany plus dla Haiku), że dziewczę które robiło za cerbera przy Origami było przemiłej aparycji, co nie uszło naszej uwadze jako audiofilom i melomanom czyli osoba wrażliwym na piękno w każdej formie... cholera może zatem nie powinienem się czepiać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za tak tłumne przybycie. Ta wystawa jest dla Was.

 

A teraz zamierzam przez tydzień spać.

 

2 ostatnie tygodnie, podczas których nie spałem więcej niż 3-4h na dobę, strasznie mnie wykończyły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MBL najlepszy na AVS 2018. Tak że ten rozjebał konkurencję. Za nim Dan D’Agostino / Wilson Audio

Ostatni utwór w sobotę kolumn Wilson Audio. Czekałem kiedy zjarają się głośniki. Piece chodziły prawie na full. Po zakończeniu przedstawienia : ) zostaliśmy sami z Panem prowadzącym.

Pogadaliśmy sobie troszku : ) No i była akcja. Kto podniesie końcówkę Dan D’Agostino : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-51219-0-00235900-1542778909_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się relacja na HiFi Pig:

 

'Another journey East to what is to my mind perhaps the best audio show in Europe at the moment.'

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Duma!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety RMS nie ma się czym chwalić. Triangle wypadło bardzo blado. Ostro. Dobrze pamiętałem te kolumny jeszcze za czasów Polpak. Ostre granie bez cienia przestrzeni. Bardzo mało popularne w Polsce, obawiam się że nie uda się Wam ich wypromować :/

 

A dziękuję, już wypromowaliśmy, bo przytłaczająca ilość osób wychodziła z naszych pokojów bardzo zadowolona. Mamy pozytywne opinie od użytkowników forum Audio.com.pl i Audio Muzo Fans, także jesteśmy bardzo zadowoleni :) Opinie były dokładnie odwrotnie - ludzie byli zdziwieni, że to nie gra jak Triangle

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos czasami skrajnych różnic w ocenach tych samych systemów - polecam felieton kolegi Stempura:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Triangle to te duże podłogówki nie brzmiały ostro moim zdaniem. Góra błyszczała , ale nie była męcząca. Bas był solidny przez co równowaga tonalna była całkiem dobra. Mniej mi się podobały te białe monitory. Tu już było dla mnie za jasno. Lubię bardziej gęste, cieplejsze brzmienie .Za to grały szybko. Duży plus za repertuar. Akurat jak byłem leciały dynamiczne kawałki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to za 12 godzin melduję się jak co roku na wystawie.

Przez 2 dni (sobotę i niedzielę) zdążyłeś osłuchać wszystko, łącznie ze słuchawkami i jeszcze pogawędzić :)

 

Cała sobota i niedziela wystarczyła na osłuchanie wszystkich zespołów głośnikowych - pomijając niemalże wszystkie słuchawki :)

Wszystko oprócz słuchawek.

 

Żeby, jeszcze słuchawki osłuchać - to trza i piątek - całe trzy dni.

 

O słuchawkach nikt nie pisze. W końcu usłyszałem dobre prawdziwe nie szeleszczące takie live prawdziwe wokale męskie i żeńskie z DAC-a z wzmacniaczem słuchawkowym na pokładzie Chorda grało to z dalej mz. chimerycznymi słuchawkami Ultrasone. Trochę brakowało mi wypełnienia ale wymiana kabla zasilającego pomogła. Chord 50kzł tak że łaski nie robił. Podobnych wokali szukałem z topowych kolumn Rockport Lyra ale mi trochę na wokalach brakło wypełnienia. Ciekawy byłem czy Liry prawidłowo odtworzą najniższy bas i stwierdzam że było poprawnie. Topowe MBL-e fajne do klasyki tak że wąska specjalizacja, coś tam mi dzwoniło w nich na średnicy tak że znając niższe modele należy podejrzewać że to tzw efekt pewnej wystawienniczej przypadłości. Poza tym Takie Zeta Zero które o dziwo (te najmniejsze białe) grały klasykę po dwóch poprzednich latach w końcu spójnie, czekam na następny rok prawie się udało i konstruktor wyciągnął wnioski.i cały czas rozwija projekt. Tak że Zeta i MBL bardzo się wyspecjalizowały w rodzaju odtwarzanej muzyki i nie są to a szkoda kolumny uniwersalne. Marteny mz trochę odstawały od Lyr Rockporta i MBL-i ale w końcu ktoś ogarnął te ceramiki od Accutona i to muszę podkreślić. Co do prezentacji Wilsonów i wzmacniaczy Dana to rok zeszły znacznie lepiej wypadł w tym słabo to wypadło przy tym budżecie.

 

Pozom super, szczególnie na Stadionie Narodowym zdecydowanie najlepsze systemy i największy procent najlepiej grających zestawów.

W Golden Tulip i Sobieskim też znalazło się ciekawie grające systemy. Ogólnie Super Show :)

 

W MBL zauważyłeś coś podobnego, co ja już lata temu przy tańszym modelu.

German Physiks jeszcze brakowało do kompletu ;D. Słabizna od niemiaszków m.in. Kii Audio Three.

 

WA Alexx - jak dla mnie lepiej niż w poprzednich latach, gdzie miały za słabe wzmocnienie (Dan D’Agostino Progression Mono; wcześniej Dan D’Agostino Momentum M400) i ledwo się snuły. Teraz z topowymi monoblokami (Dan D'Agostino Relentless Mono) Alexx'ie dostały dynamiki, potęgi, rozmachu. Grały porządnie, ale nie najlepiej.

 

Wilsony u wielu noszą przydomek - ''pancerne zamulacze'' ''tłuste kluchy''. Dan D’Agostino Progression Mono / Momentum M400 - do tańszych/mniejszych Wilson-ów ujdzie. Przy wysokich modelach kolumn Wilson-a, tych monobloków potrzeba tyle ile sekcji/modułów w kolumnach - żeby coś rozruszać.

 

WA Alexia Series 2 + Marton Opusculum Reference 3. Ocena poszła w górę jak zapuścili utwór z muzyką elektroniczną. Trochę doświetlenia, dynamiki detalu, zwinności, ale nadal można było wyczuć ''dopompowanie z kolumn Wilson''. Dobry ten polski wzmacniacz mocy Marton i nie jest jak Dan :)

 

YG Acoustics Hailey 1.2 - mieli szczęście, że jakiś w koszulce diyaudio, przyszedł ze swoją płytą i zarzucił utwór, którego prowadzący nie pozwoli już drugi raz włączyć :D. Góra była bdb, detaliczna jasna i nie ostra, no i dobry bas. Fajnie.

 

Rockport Lyra - z VTL trochę delikatnie i miękko, ale jak ktoś tak lubi to niech ma. Brzmienie na poziomie. Wolałbym je z Simaudio Moon 888.

 

Grających dobrze było bardzo dużo, tak dużo, że można spokojnie uzbierać z 30-40 systemów :)

Często brzmienie jest nie gorsze i nie lepsze - a po prostu inne, na podobnym poziomie.

 

Wymienił tylko 5-ęć systemów. I co tam (u palton-a) w ogóle zgubiły te monitorki Diapason :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - toż to było słabe i można było spokojnie znaleźć kilkanaście lepszych systemów z samymi monitorami.

 

JBL L100 Classic (wyważone), Harbeth M40.2 (dla lubiących ciemniejsze), Yamaha NS-5000 (dla lubiących jaśniejsze) - i wiele innych nawet 2-way monitorków.

 

Konstruktor kolumn Zeta Zero zachwala swoje Bi-Stereo, jak tylko się da - nie wymieniając wad, tylko zalety jak on uważa. Jaką to przewagę mają na tradycyjnymi kolumnami z kopułkami, i takie tam. A nic nie wspomniał o instrumentach dętych i wokalach - może konstruktor ma kilka par narządów głosowych i usta dookoła głowy haha :D

Zeta Zero - góra i przestrzeń - to na plus. Minusy - bas, masywny i nie najlepiej kontrolowany - nie idący na jakość, a na ilość. Rozbucha przestrzeń, kosztem skupienia i precyzji sceny - jak w MBL. Bas zrobił na potęgę w Zeta Zero, bo przy szybkim kontrolowany dole, mogłoby być go za mało względem góry.

 

MBL - delikatniutki gładki i czyściutki. Nie usłyszałem tam dynamiki, przyłożenia żadnego na wysokich czy basie. Przestrzeń była, no i neutralność lepsza niż w tańszych MBL. Najlepiej z dotychczasowych MBL.

 

18.11.2018 23:00 | palton :

Audio System, PGE Narodowy, sala TV 2

Na koniec kompletny system MBL, złożony z najwyższych modeli elektroniki oraz flagowych kolumn 101 X-treme .

Długo zastanawiałem się, czy wyróżnić system MBLa . Z jednej strony znakomita góra pasma i duża przestrzeń, z drugiej scena mało precyzyjna, a średnica i bas pogrubione. Krótko mówiąc zbyt mała separacja dźwięków spowodowana brakiem konturu natarcia dźwięku. Szczególnie boli bałagan na dole, wygląda na to, że pomimo mocy wzmacniaczy, nie kontrolują one tego co się dzieje z membranami kolumn. Szkoda, bo koncepcja szerokiej propagacji fal jest mi bliska.

 

Ameryka robi dużo lepsze rzeczy i o tym wszyscy którzy mają pojęcie o audio doskonale wiedzą. Żadne zaklęcia tego nie zmienią :-)

California-Audio-Technology.jpg

Z całą ekipą jednogłośnie wybraliśmy :

 

Best of Audio Video Show 2018 (Warsaw): McIntosh XRT2.1K Loudspeaker System (Line Array) + 4x McIntosh MC1.25KW Mono Power Amplifier.

 

Jak koncertowy set up - 81 głośników/przetworników na kolumnę :

 

2,000 Watt power rating

Ported 4-Way; Tri-amp & Tri-wire

Line Array design with 81 drivers

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos czasami skrajnych różnic w ocenach tych samych systemów - polecam felieton kolegi Stempura:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przeczytalem i nie znalazlem w tym tekscie zadnej istotnej tresci. Taki tekst moze napisac kazdy nawet nie bedac osobiscie na AS. To ze audiofile maja rozne gusty to sprawa oczywista. Chyba zwyczajnie wypadalo aby na portalu wstereo zajmujacym sie audio ktos cos napisal o AS2018...

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Czy ktoś wypowie się na temat toru Galerii Audio? Spec+Davone?

Bardzo udane połączenie rozdzielczości z gładkością. Świetna dynamika. Oczywiście powyższe dotyczy brzmienia, gdy grał DPS. Więcej zdjęć w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

AVS_2018-0288.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Witam.

W związku z ograniczoną ilością czasu w tym roku mogłem pozwolić sobie tylko na zwiedzanie SN i GT.

 

Tak na spokojnie rozmyslajac po 2 dniach od wystawy, przeglądając zdjęcia robione tylko tam gdzie mi się najbardziej podobało to zdecydowanie najdłużej i najprzyjemniej słuchało mi się w GT w pokoju Azalia 3 – gdzie wystawiał sie Avatar Audio z kolumnami Holophon , zestaw nr 1 lub nr 2 (modułowe, trojdrozne)

 

Cichy, dobrze odizolowany pokój od innych.

Zamknięte drzwi.

Znikoma ilość ludzi.

Nikogo przedemna.

Siedziałem w hot spocie w 2 rzędzie.

Muzyka nie darla japy, umiarkowanie głośno.

Było to w Sobotę między 14 a 15.

 

Miód na moje uszy.

Muzyka raczej jakiś wokal, jakieś naturalne dzwieki jakieś płukania.

Nie znana mi, ale świetnie odtworzone przestrzeń, mikrodynamika, szczegół oddech i powietrze..

 

W związku z tym chciałbym Was zapytać co sądzicie o tych kolumnach i ich pokoju, systemie i odczuciach?

Macie podobne zdanie czy odmienne?

 

Przy okazji czy ktoś wie czym były napędzane te Holopnony, z braku czasu nie zdążyłem już zapytać wystawcy...

 

Goście z Avatar Audio chyba trochę ,, cyganią''. W opisie ich topowych pak czyli Holophony numer nr 1 czytamy:

 

,,Jednym z najważniejszych elementów kolumny jest fenomenalny głośnik średniotonowy z lat 50-tych, o najlżejszej 20-centymetrowej membranie w historii (5 gram) i co za tym idzie niezrównanej rozdzielczości, szybkości i precyzji.''

 

Zapomnieli napisać, ze to może i była prawda ale w latach pięćdziesiątych. Obecnie już nie.

Np. Audaxy HM210Z10 mają membranę o średnicy 21cm i masie 4,5g. Dzięki m.in. temu ich skuteczność to 101-102dB.

Wiem bo mam:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylem w Sobieskim ani Tulipie.

 

Jak dla mnie bezapelacyjny nr 1 na stadionie X-lecia to zestaw Rockport Lyra – VTL – Transparenty + gramofon (zapomniałem marki). Nie chciało się wychodzić stamtąd. Dźwięk wciągający, rozwibrowany, dynamiczny, zgodność wszystkiego z wszystkim po prostu. Nawet nie przeszkadzały mi trzaski z gramofonu . I pan Luka Manley puszczał normalne płyty a nie jakieś sample (przynajmniej w niedziele po południu).

 

D'Agostino plus Wilsony plus dCS – duża dynamika, ale ze zdolnością do nutki romantyzmu i subtelności, duża klasa.

 

MBL – przyjemnie słuchało się tego anglojęzycznego prezentera z nieodłącznym iPhonem w ręku. Koncept MBL-a niewątpliwie ma sens i należy docenić inżynierską wiedzie i zaangażowanie, bo trzeba pamiętać, że audio to niestety branża, gdzie co pewien czas jak Filip z konopi wyskakuje jakiś hochsztapler z zestawem teoryjek, którymi próbuje podeprzeć sprzedaż za grube dziesiątki czy setki tys. jakichś rzekomo rewolucyjnych komponentów, głośników czy kabelków. MBL to solidna inżynierska wiedza, zapłacze technologiczne i konsekwencja, bo ten "dźwięk dookólny" to nie jest cos, co pojawiło się wczoraj. MBL przyjemnie się oglądało i przyjemnie słuchało, acz w mojej skromnej opinii przekaz wydawał się przestrzenny jak najbardziej, ale całościowo nieco zdystansowany, nie tak wciągający jak VTL z Rockportami.

 

 

Gato – nieźle, ale w tamtym roku jakby lepiej (inne głośniki, B&W?)

 

B&W seria 600 nowa plus Rotel – wykonturowane nieco, dynamiczne brzmienie, rozumiem, że są amatorzy takiego grania i to jest zestaw dla nich.

 

Top Hifi nie zaprezentował natomiast ani Pass Labsa ani ProAc, czyżby to zapowiedz zmiany portfolio? Bo firmy w sumie zacne.

 

TAD – przekaz nieco osuszony, spodziewałem się większej muzykalności.

 

Gryphon Diablo 300 +CD Scorpio + glosniki Gryphona – dobrze, dynamicznie. O dziwo podobało mi się nieco bardziej niż Gryphon Zena z zestawem Wilsonów.

 

Zestaw McIntosha z dziesiątkami tweeterow – ilość chyba nie zawsze w jakość, mam wrażenie, że z tej elektroniki dałoby się wyciągnąć bardziej melodyjny i muzykalny przekaz.

 

 

 

Nowy odtwarzacz Metronomie Technologie – zagrał w towarzystwie nieznanej mi elektroniki lampowej My Sound plus jakieś niemieckie głośniki z tubowymi tweeterami. Sadze, ze z francuskiego CeDeka dałoby się wyciągnąć o wiele bardziej frapujący przekaz, tu było chyba za dużo lampowego charakteru, too much of a good thing.

 

Harbeth SHl5 Super z bodajże Vicentem, grało to całkiem przyjemnie, ale niefartem tego zestawu było to, ze zaserwowano tę sama płytę co wcześniej na Rockportach (Communiqué) i nie było niestety tamtej magii.

 

Naim Statement + Utopie – wpadliśmy o 17.55 i za krótko żeby ocenić.

 

W jednym z pokojów stały Magico, ale grał inny zestaw. Czyżby znowu akustyka nie okazała się w wystarczająco dobra dla tych wybitnych produktów?

 

 

Generalnie na + wystawy:

- to, ze w ogóle się odbyła, jest cala światowa czołówka w jednym miejscu,

- w wielu pokojach dało się po prostu posłuchać muzyki. Mniej było sytuacji z ubiegłych lat, gdy serwowano jedynie sample albo jakieś audiofilskie wykręty z pogranicza oniryzmu i kakofonii.

 

Na minus:

- gramofon jako bezalternatywne źródło dźwięku. Sprzęt za grube setki tys. zl, a słychać swojskie trzaski. Gdzie sens?

- skokowe wzrosty cen wielu zabawek.

 

Minusy nie przesłaniają nam rzecz jasna plusów, bilans zdecydowanie dodatni :).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miód na moje uszy.

Muzyka raczej jakiś wokal, jakieś naturalne dzwieki jakieś płukania.

Nie znana mi, ale świetnie odtworzone przestrzeń, mikrodynamika, szczegół oddech i powietrze..

 

W związku z tym chciałbym Was zapytać co sądzicie o tych kolumnach i ich pokoju, systemie i odczuciach?

Macie podobne zdanie czy odmienne?

Byłem tam w niedzielę po zmroku, siedziałem sam w tej sali w 3 rzędzie.

Brzmienie z którym mógłbym zostać na zawsze. Szczególnie moją uwagę przykuła średnica i wokale, które były przepiękne, trójwymiarowe, naturalne, barwne i jednocześnie przejrzyste. Reszta pasma chyba równie dobra. To jest ten typ grania przy którym nie zechcesz już nic innego robić poza słuchaniem muzyki.

Słuchałem tylko tych największych kolumn. Zastanawiam się czy te mniejsze Avatary zapewniłyby podobne brzmienie, oczywiście w mniejszej skali w warunkach domowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

JarlBjorn - z VTL-ami grał gramofon VPI Avenger Reference z wkładką Lyra Etna a jesli chodzi o Audio Klan to w w Studio TV1 Marcin Majewski prowadził prezentacje na wszystkich systemach po kolei (tak było przynajmniej przez cały piątek i niedzielne przedpołudnie), więc widocznie nie byliście wystarczająco długo. Nam udało się posłuchać wszystkich (najkrócej Yamahy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Byłem tam w niedzielę po zmroku, siedziałem sam w tej sali w 3 rzędzie.

Brzmienie z którym mógłbym zostać na zawsze. Szczególnie moją uwagę przykuła średnica i wokale, które były przepiękne, trójwymiarowe, naturalne, barwne i jednocześnie przejrzyste. Reszta pasma chyba równie dobra. To jest ten typ grania przy którym nie zechcesz już nic innego robić poza słuchaniem muzyki.

Słuchałem tylko tych największych kolumn. Zastanawiam się czy te mniejsze Avatary zapewniłyby podobne brzmienie, oczywiście w mniejszej skali w warunkach domowych.

Powiedzcie mi jaki repertuar tam był serwowany?

Słyszeliście na tych Greencoinach cięższe gatunki, większe składy?

Bo najczęściej saby czarują owszem na średnicy ale raczej tylko przy mniej ,,obciążających'' je gatunkach muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powiedzcie mi jaki repertuar tam był serwowany?

Słyszeliście na tych Greencoinach cięższe gatunki, większe składy?

Bo najczęściej saby czarują owszem na średnicy ale raczej tylko przy mniej ,,obciążających'' je gatunkach muzyki.

 

Podbija pytanie jak radzą Sobie w środku, Hard Roku i Metallu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jaki repertuar tam był serwowany?

Słyszeliście na tych Greencoinach cięższe gatunki, większe składy?

Bo najczęściej saby czarują owszem na średnicy ale raczej tylko przy mniej ,,obciążających'' je gatunkach muzyki.

I tu jest pies pogrzebany z tymi Avatarami.

Gra pięknie ale tylko spokojne gatunki.

Co do dużych składów, rocka ciężko coś powiedzieć, gdyż Pan Cezariusz Andrejczuk unikał jak ognia takich nagrań.

Dwa lata temu, gdy poprosiłem go żeby puścił coś z rocka to z dużym trudem włączył "Time" grupy Pink Floyd.

Mimo sporego sentymentu jaki posiadam do tych kolumn pewne wnioski nasuwają się same (?).

Co do tegorocznego brzmienia wg mnie było nieco gorsze niż 2 lub 3 lata temu. Wtedy te konstrukcje grały wraz z wzmacniaczem lampowym i lampowym DACiem.

W tym roku grało ze wzmacniaczem hybrydowym o mocno kontrowersyjnym wyglądzie (kto widział wie o czym piszę).

W takim zestawieniu barwy, naturalność brzmienia nieco gorzej wypadła.

Odrobinę również ucierpiała scena muzyczna.

Bas choć nieco szybszy niż z lampą, jako całość tracił na muzykalnosci.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powiedzcie mi jaki repertuar tam był serwowany?

Słyszeliście na tych Greencoinach cięższe gatunki, większe składy?

Bo najczęściej saby czarują owszem na średnicy ale raczej tylko przy mniej ,,obciążających'' je gatunkach muzyki.

 

Podbija pytanie jak radzą Sobie w Rocku, Hard Roku i Metallu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podbija pytanie jak radzą Sobie w Rocku, Hard Roku i Metallu?

Jedyny sposób aby się o tym przekonać to wypożyczyć kolumny.

Na AVS Pan Cezariusz nie puszcza takich utworów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re wzmacniacz do Avatarów- zwróćcie uwagę, że na wzmacniaczu jak wół stało „prototyp”, czyli wnętrzności owinięte w stalową blachę wyjętą prosto z imadła. Na ten aspekt warto więc zamknąć oczy.

Muzyka faktycznie była raczej spokojna i może dla takich klientów jest ten zestaw dedykowany. Nic w tym złego IMO.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

I tu jest pies pogrzebany z tymi Avatarami.

Gra pięknie ale tylko spokojne gatunki.

Co do dużych składów, rocka ciężko coś powiedzieć, gdyż Pan Cezariusz Andrejczuk unikał jak ognia takich nagrań.

 

No to chyba wszystko jasne. Czyli jakby nic się nie zmieniło jeśli chodzi o to co można z tych starych przetworników wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.