Skocz do zawartości
IGNORED

Wpływ padów na brzmienie słuchawek


Funnykris

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że moje pady w Dt990 PRO uległy totalnemu spłaszczeniu (do tego stopnia że uszy mnie gryzły od muszli a pady gniotły) postanowiłem wymienić je na nowe. Znalazłem informację, jakoby trwalsze były pady od AKG K242 HD. Zakupiłem więc parę oryginalnych padów od AKG. Dzisiaj przyszły. Zdarłem stare i o dziwo bezproblemowo naciągnąłem nowe (kołnierz jest minimalnie większy i bardziej rozciągliwy). Można powiedzieć że zmieniłem słuchawki bez zmiany słuchawek. Kompletna zmiana charakteru tych słuchawek. Pady dodały trochę basu, który przy tym stracił nieco na przejrzystości a scena się sporo poszerzyła. Nie jestem jednak pewny do końca, czy nie przyzwyczaiłem się do spłaszczonych padów które przybliżały mi przetwornik do ucha pewnie o dobry cm w stosunku do tego co mam teraz (pady mogą być czasem wyższe niż oryginały) i stąd moje odczucia. Może jak były nowe też tak grały? :P Macie jakieś doświadczenia i spostrzeżenia w tej materii? Chętnie poczytam o tego typu eksperymentach z wymianą padów na inne. Może komuś to pomoże dopasować swoje słuchawki bez potrzeby ich wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , z jednej strony jeżeli zmiana dźwieku przypasowała to OK. Z drugiej jednak zmieniła sie na pewno sygnatura brzmienia tych słuchawek jaką się miały w zamierzeniach producenta charakteryzować.

 

No ale co kto lubi/co się komu podoba.... nic w tym złego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku h słuchania nie czuję już teraz tak tej różnicy. Bas już znowu jest punktowy i detaliczny. Albo pady jakoś lepiej siadły na nauszniki albo słuch spór tak szybko przyzwyczaja :P

Generalnie zmiana jest ok. Coś ciekawego. Pady dużo sztywniejsze i mniej miłe w dotyku, jednak wciąż wygodne. Po zastosowaniu tych z AKG zwiększyła się trochę izolacja od dźwięków z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.