Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki kabel do HIFIMan HE-400i


symik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak w temacie. jakie kable (za rozsądne pieniądze :)) polecacie do HIFIMAN HE-400i?

Coś polskiego? Jakaś przyzwoita chińszczyzna?

Jakie zmiany przyniosą? Słyszałem, że te dołączone oryginalnie są tragiczne, a jakoś tak się złożyło, że zupełnie o tym zapomniałem.

Więc chyba pora przynajmniej zastanowić się nad wymianą (dobrze, gdyby nie były tak sztywne jak oryginały i najlepiej całe czarne)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytałeś w FAW, ja zakupiłem u nich z metra i sam sobie zaplotłem warkoczyk do swoich HE400i :), robiłem też koledze pod HD600 i oszalał z radości , a miał wcześniej zrobiony z Canara.

Jak nie potrzebujesz specjalnie długiego przewodu to nie powinno być zbyt drogo, zapytaj za ile wystrugają Ci w FAW taki przewód. Podobno czeka się ok.14 dni, ale nie jestem pewien jak teraz to u nich wygląda.

A czy warto, czy nie?.... to grząski temat jak to z kablami bywa, jedni słyszą inni ni ch....

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli FAW to Forza Audioworks to chyba warto. Ja "zrekablowałem" sobie u nich budżetowe Grado bo firmowy kabelek się psuł. Poprawa brzmienia(choć też i zmiana charakteru) była znacząca. Do tych e400 to nawet możnaby próbować wypożyczyć taki kabel za kaucją(nie wiem czy jest taka opcja ale kontakt z właścicielem był OK).

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Najlepszą opcją są kable firmy ForzaAudioWorks, z którą współpracujemy od ładnych paru lat. Standardowy kabel do HE400i jest słabej jakości. Często ulega uszkodzeniu przy konektorach i nie pokazuje wszystkich walorów brzmieniowych tych słuchawek.

Wszystko zależy co chciałbyś osiągnąć wymieniając kabel? Jeżeli chcesz więcej góry i napowietrzenia to rozwiązaniem może być hybryda czyli połączenie miedzi ze srebrem. Jeżeli chciałbyś zachować charakter brzmienia słuchawek dodając im lepszą dynamikę oraz szczegółowość to wystarczy sama miedź OCC 7N - Claire HPC MK2

 

Pozdrawiam

Szymon

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 dni to nie problem. W POlsce i tak będę dopiero 14-go grudnia. Mam czas , żeby spokojnie coś wybrać. No i teraz mam problem :) - wybór między hybrydą a miedzią. Czy może ktoś gra zamiennie na obydwóch? Który tej osobie bardziej pasuje i dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje preferencje i nie da się określić co będzie lepsze dla Ciebie, ponieważ to Ty wiesz jakie brzmienie lubisz i na co stawiasz .

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc , była dla mnie bardzo cenna , zabieram się do analizy.

Mile widziane oczywiście dalsze sugestie :)

 

A pytałeś w FAW, ja zakupiłem u nich z metra i sam sobie zaplotłem warkoczyk do swoich HE400i :), robiłem też koledze pod HD600 i oszalał z radości , a miał wcześniej zrobiony z Canara.

Jak nie potrzebujesz specjalnie długiego przewodu to nie powinno być zbyt drogo, zapytaj za ile wystrugają Ci w FAW taki przewód. Podobno czeka się ok.14 dni, ale nie jestem pewien jak teraz to u nich wygląda.

A czy warto, czy nie?.... to grząski temat jak to z kablami bywa, jedni słyszą inni ni ch....

:)

 

Co się zmieniło po zmianie kabla? Jaki to był kabel ? Czy teraz wybrałbyś ten sam, może inny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem he-500 Hifimana i te miały za dużo wysokich tonów, brakowało dociążenia.

Zanim zrobisz zamówienie, polecałbym wypożyczenie z czystej miedzi na początek, a potem z domieszką srebra.

Nie znam brzmienia tych słuchawek.

Srebro zazwyczaj wzmacnia tony wysokie, miedź daje dociążenie. W swojej przygodzie ze słuchawkami zawsze wybierałem dobrą czystą miedź.

To po pierwsze.

Po drugie FAW są drogie. Warto poszukać kogoś, kto zrobi to samo, tylko taniej.

Chyba że koszta się nie liczą.

I pamiętaj o jednym. Przy odsprzedaży nikt nie zapłaci ci za kabel dodatkowo.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc , była dla mnie bardzo cenna , zabieram się do analizy.

Mile widziane oczywiście dalsze sugestie :)

Co się zmieniło po zmianie kabla? Jaki to był kabel ? Czy teraz wybrałbyś ten sam, może inny?

Wiesz co nie powiem co się zmieniło, bo fabrycznemu nie bardzo dałem szansę, nawet nie wiem, czy fabryczny jest wygrzany. Natomiast w bezpośrednim porównaniu na FAW brzmienie jest bardziej przestrzenne, ale ciepłe i rozdzielcze, takie jak to mówią "bardziej dojrzałe", lepiej poukładane, dźwięk lepiej odrywa się od sluchawek. :)

Nie bez znaczenia są też zastosowane wtyki, ale o tym nie będę tu pisać, bo to równie grząski temat ja kable, jak chcesz to pisz na PW.

FAW z metra jaki zastosowałem to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) OCC 7N Cryo

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.