Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner lub procesor i końcówki


bolbo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem do czego ty porównujesz. Ja porownuję do swoich klocków i do swoich upodobań.

 

Wreszcie pelna zgoda: w audio OPPO to sredniak, w video na topie. Podobno video mozna lepiej z PCa. Nie wiem, nie probowalem, PCet i jego zerowy interfejs obslugi mnie odrzuca z zalozenia.

 

Topowe kino domowe?

OPPO 203 jak zrodlo materialu AV z szuflady i z plikow plus procesor Trinov plus odpowiednie koncówki i kolumny wg. upodobań. Osobiscie postawilbym na uzywane system oparty na koncówkach JBL MPA i glosnikach estradowych lub kinowych JBL z lat 90-ych oparty na dwoch pasywnych subach, kazdy z dwoma 15-o calowymi papierowymi glosnikami. Wszystkie pozostale glosniki to papierowy srednio/niskotonowiec 10" plus tuba wysokotonowa. Potrzeba jednak duzo miejsca. Paradoksalńie taki set 11.2 to jedynie ok. 3000-4000 EUR jak sie dobrze poszuka. Koncowki to koszt ok. 7000-10000 zl. OPPO 203 ... wiadomo, jak sie jeszcze dostanie, jak nie to z drugiej reki. Niestey cenowo zabija procesor, nowy to prawie 100 tysiecy ale na poczatek mozna .... jakiegos Marantza za 10-15 tys i jestesmy w kinowym niebie.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No widzisz , można bez nerwów. Mówisz o grubych tysiącach złotych. Ja próbuję zrobić to taniej i może poziom niżej. Kolega wyżej pisał że do Oppo podłączył końcówki Atolla i sobie chwali ,moim zdaniem dobrze wydał swoje pieniądze. Wydał trochę ponad 10 tys i ma system który mu się podoba i to jest najważniejsze. Może to nie twój poziom ale uwierz mi wiele osób chciało by mieć takie Oppo 205 i np. Nuforca MCA20. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem z kupnem Oppo 205.Obdzwoniłem parę sklepów i nie będą mieli.Drugi problem brak możliwości odsłuchu z wybraną końcówką np:emotiva xpa-7 gen 3.

Zostaje kupno amplitunera dobrego w kinie i zostawienie wzmacniacza stereo.Proszę o porady który ampli wybrać do 8-9 tys.

 

 

 

Marantz 7010 i wyzsza. Za 3500zl mozna upolowac uzywke.

Onkyo 820/830 w zaleznosci ile chcesz kanalow

Denon x4400 lub wyzszy.

 

Te 3 powyzsze to raczej ta sama polka jakosciowa.

 

 

Potem masz drozsze amitunery Arcama i Anthem nie wiem jak to gra i czy warto, bo podejzewam ze niektorzy jaraja sie cena tych klockow a nie graniem.

 

A tak poza tym to nic lepszego do KD nie ma i chyba nie ma sensu isc w jakies wynalazki. Ktorykolwiek z powyzszych amplitunerow kupisz bedziesz zadowolony i przy odrobinie pracy - akustyka, kalibracje, glosniki efekt koncowy bedzie lepszy niz w komercjalnym kinie. Takie moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie. Co najmniej trzy albo cztey poziomy niżej. Sorry.

 

Nie interesuje mnie co wiele osob chcialoby miec. To jest Ich a nie mój wybor. Dowcip o muchach znasz. Ja patrzę na jakośc w skali bezwzględnej. I swoj TOP za rzosadne pieniądze, które pokazalem, zdefiniowalem powyzej baaardzo dokladnie. I system za 10 tys mnie nie interesuje bo nie spelnia jakosciowo moich wymagań.

 

Jak chcesz top topów, gdzie gra kasa i marketing, to bez bańki albo i dwóch nie podchodź.

 

No widzisz , można bez nerwów. Mówisz o grubych tysiącach złotych. Ja próbuję zrobić to taniej i może poziom niżej. Kolega wyżej pisał że do Oppo podłączył końcówki Atolla i sobie chwali ,moim zdaniem dobrze wydał swoje pieniądze. Wydał trochę ponad 10 tys i ma system który mu się podoba i to jest najważniejsze. Może to nie twój poziom ale uwierz mi wiele osób chciało by mieć takie Oppo 205 i np. Nuforca MCA20. Pozdrawiam

 

Nie. Co najmniej trzy albo cztey poziomy niżej. Sorry.

 

Nie interesuje mnie co wiele osob chcialoby miec. To jest Ich a nie mój wybor. Dowcip o muchach znasz. Ja patrzę na jakośc w skali bezwzględnej. I swoj TOP za rzosadne pieniądze, które pokazalem, zdefiniowalem powyzej baaardzo dokladnie. I system za 10 tys mnie nie interesuje bo nie spelnia jakosciowo moich wymagań.

 

Jak chcesz top topów, gdzie gra kasa i marketing, to bez bańki albo i dwóch albo i więcej nie podchodź. Np. siedem dolnych kolumn to JBL Everest.

 

Całe szczęście mnie na takie systemy tez nie stać. Tylko nie mówmy i nie piszmy, że taki za 5 tys czy za 10 tys gra DOBRZE. Dobrze jest pojeciem wzglednym w skali bezwzglednej. I takim jest system z OPPO 205 bez procesora. Dobrym w swojej klasie ... cenowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Co najmniej trzy albo cztey poziomy niżej. Sorry.

 

Nie interesuje mnie co wiele osob chcialoby miec. To jest Ich a nie mój wybor. Dowcip o muchach znasz. Ja patrzę na jakośc w skali bezwzględnej. I swoj TOP za rzosadne pieniądze, które pokazalem, zdefiniowalem powyzej baaardzo dokladnie. I system za 10 tys mnie nie interesuje bo nie spelnia jakosciowo moich wymagań.

 

Jak chcesz top topów, gdzie gra kasa i marketing, to bez bańki albo i dwóch albo i więcej nie podchodź. Np. siedem dolnych kolumn to JBL Everest.

 

Całe szczęście mnie na takie systemy tez nie stać. Tylko nie mówmy i nie piszmy, że taki za 5 tys czy za 10 tys gra DOBRZE. Dobrze jest pojeciem wzglednym w skali bezwzglednej. I takim jest system z OPPO 205 bez procesora. Dobrym w swojej klasie ... cenowej.

Piotr że masz pojecie i to nie wąskie w kinie jak i w stereo , to wiem . Ostatnia porównywałem Oppo105 bezpośrednio z koncówki Arcam P777 i pre Arcam AV8 jakość dżwięku w stereo na korzyść Arcama bez porównania, głośniki to cały set Kef Reference . Tak jak wspominałeś wcześniej najlepiej złozyć dzielony system Meridian ,Arcam, Lexicon, Może uda się dostać końcówki JBL Synteis . ale również Linn daje radę w stereo . Jak i u nas mało znany Tag Maclaren czyli tak naprawdę Audiolab . Na Angielskim forum często czytałem że Tag Maclaren świetnie nadaję się również do stereo , i często nie ustępuje dzielonym systemom Np Naima. Np zestaw z końcówki mocy P7 lub P777 i Arcam Av888 da się kupić za 11-14 tyś zł + Oppo 105 D nie mówiąc o drogim ale najlepiej grającym playerze Blu ray Oppo105 AudiocomReference . ale tam cena wysoka , jeszcze warto poszukać Oppo95 SE Nuforce .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do Twojej wspaniałej konfiguracji OPPO plus końcówki. Robiłem osobiście próby na OPPO 95 ze ścieżkami DDTHD i DTS HD MA podłączonymi do Onkyo 905. I dekodowanie w Onkyo dawało LEPSZE rezultaty dźwiękowe niz dekodowanie w OPPO i puszczenie po analogu na wejście analogowe. Więc prosze nie pisz, że coś jest lepsze jak nie testowałeś i nie porównywałes do tego drugiego. A ja testowałem na tych samych klockach, na tym samym materiale, w tym samym pomieszczeniu.

Pozdro

 

Nie wiemy co testowałeś i jak...aby ustawić sekcję analogową z DSP trzeba się trochę znać i mieć chociaż jakiś mikrofon pomiarowy i soft z RTA i FFT, wiedzieć co zmierzyć i jak. Zwykły miernik nic nie da. Nie wiemy nawet jak ustawiłeś menu w Oppo - czy nie ustawiłeś jakiegoś filtra załączonego. Druga sprawa - nie widziałem instrukcji serwisowej ani schematu Onkyo - ale jeśli po analogu był słaby sygnał to równie dobrze może być słabość konstrukcji sekcji analogowej Onkyo. Przecież w ten sposób nie wiesz czy testowałeś Oppo, czy tory Onkyo...

Trzecia sprawa - usiadłeś w innym miejscu i miałeś zjawisko "comb filtering" więc już usłyszysz co innego... itd.

Więc taki test to sorry, ale żaden test to jedynie Twoja opinia którą w każdy wątku wałkujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale żaden test to jedynie Twoja opinia którą w każdy wątku wałkujesz.

 

Jak każdego piszącego na tym forum.

Dlatego jak zawsze wałkuję napiszę ponownie: niech każdy posłucha na swoje uszy przed zakupem.

 

PS. w moim tescie wykorzystałem TEN SAM TOR analogowy w obu przypadkach. Tylko za pierwszym razem sygnał był dekodowany w OPPO, za drugim razem w Onkyo. Bardzo łatwe przełączanie pomiędzy jeden i dwa, selektorem wejścia. Raz wejście HDMI, raz wielokanałowe wejście 7.1. Jesli Ci sie moja metoda nie podoba zawsze możesz skorzystać z własnej, mamy wolny kraj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem z kupnem Oppo 205.Obdzwoniłem parę sklepów i nie będą mieli.Drugi problem brak możliwości odsłuchu z wybraną końcówką np:emotiva xpa-7 gen 3.

Zostaje kupno amplitunera dobrego w kinie i zostawienie wzmacniacza stereo.Proszę o porady który ampli wybrać do 8-9 tys.

 

 

Jakbyś bardzo zawziął się na Oppo, kup używane Oppo 105 i od razu prewencyjnie wyślij do Cinematica na wymianę napędu póki serwis się nie zawinie. Masz spokój na najbliższe kilka lat. Ja płaciłem około tysiaka, zeszło z miesiąc, ale wysyłali do UK.

 

Piotr że masz pojecie i to nie wąskie w kinie jak i w stereo , to wiem . Ostatnia porównywałem Oppo105 bezpośrednio z koncówki Arcam P777 i pre Arcam AV8 jakość dżwięku w stereo na korzyść Arcama bez porównania, głośniki to cały set Kef Reference . Tak jak wspominałeś wcześniej najlepiej złozyć dzielony system Meridian ,Arcam, Lexicon, Może uda się dostać końcówki JBL Synteis . ale również Linn daje radę w stereo . Jak i u nas mało znany Tag Maclaren czyli tak naprawdę Audiolab . Na Angielskim forum często czytałem że Tag Maclaren świetnie nadaję się również do stereo , i często nie ustępuje dzielonym systemom Np Naima. Np zestaw z końcówki mocy P7 lub P777 i Arcam Av888 da się kupić za 11-14 tyś zł + Oppo 105 D nie mówiąc o drogim ale najlepiej grającym playerze Blu ray Oppo105 AudiocomReference . ale tam cena wysoka , jeszcze warto poszukać Oppo95 SE Nuforce .

Hehe wracamy do punktu wyjścia czyli do kasy. Arcam AV8 to dziadek nie dekodujący formatów HD, a AV888 ma taką cenę, że szczena opada:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zakładanym budżecie powinien się też zmieścić zestaw procesora + końcówka mocy rotela:

rsp-1572 (ewentualnie najnowszy 1576) + rmb-1555

ogólnie chwalony za dobrą jakość dźwięku (w swojej klasie cenowej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miałeś różnice ale cały czas w torze audio masz amplituner i przyznaj szczerze ,że nie słuchałeś zestawienia Oppo+ końcówki.

 

Ależ i owszem. Podłączane do moich 5-u Marantzów MA700. Porównanie nie ma sensu ponieważ nie porównujesz w tym samym torze czyli końcówki Onkyo vs. końcówki Marantza. Wtedy musiałbym zapiąć do pre-out.

 

I co z tego, że w torze mam amplituner, a raczej przedwzmacniacz analogowy? To źle? To mi daje funkcjonalność. I jego wyjęcie z toru wcale a automatu nie musi wnosić poprawy.

 

Dzięki temu dokonałem porównania w OPPO, gdzie dekodowanie daje lepsze rezutaty. I stwierdzam z cała odpowiedzialnością, że przesłanie sygnału cyfrowego przez HDMI do procesora i zdekodowanie tamże daje lepsze rezultaty niż zdekodowanie w OPPO i przesłanie do procesora po analogach. Juz nawet nie wspominając o tym, że potrzeba 4 pary dobrych analogowych interconnectów, co generuje dodatkowy koszt na poziomie samego OPPO.

 

Ja opisuje tutaj swoje zdanie na podstawie swoich testów i porównań, Ty opisujesz swoje. I co z tego wynika? NIC !!! Graj i miej w swojej konfiguracji, na zdrowie. Ciesz się bo życie jest krótkie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A ja ci kolego pmcomp mówię , że tak nie jest.

Ja robiłem podobnie jak ty tylko że z Yamahą Advetage 2010 i mówię ci że jest odwrotnie niż ty piszesz. Problem w tym ,że ty nie masz porównania i tyle w temacie. Piszesz, czepiasz się a prawda jest taka ,że nie miałeś ,nie masz i może nie będziesz miał możliwość przetestowania Oppo plus końcówki podłączonej bezpośrednio i przestań bić pianę. Może i wiesz sporo, może i na pewno więcej odemnie ale w tym temacie lepiej już nic nie pisz. Nie słuchałeś,nie testowałes ,nie wypowiadaj się. Nic mnie tak nie wkurza jak ludzie którzy uważają , że wszystko widzieli i słyszeli. Tak się nie da, odpuść sobie a jak nie to zapraszam do Szczecina. Ogarniesz temat umnie przy kawie, wtedy będziemy mogli sobie dalej dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci kolego pmcomp mówię , że tak nie jest.

 

 

Ty masz swoje zdanie, ja mam swoje, przy tym pozostańmy.

Dla Ciebie jest lepiej z końcówkami, ja wolę po HDMI do procesora.

 

Musisz z tym żyć.

 

:)

 

Ty tego bloga jeszcze prowadzisz czy nie?

 

Nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym takiego Marantza ma700 przygarnął do centralnego.. chociaż jakiś czas temu się sparzyłem podobnym mono denon poa4400a i dym poszedł.. Sprzedawca umył ręce i ja głupi poza PayPal zapłaciłem + 2 razy słynny reduktor szumu próbował naprawić i dalej dym.. Stoi i się kurzy.. A mój centralny dość sporo prądu potrzebuje no i zawsze to więcej mocy na tyły do podziału

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja A mój centralny dość sporo prądu potrzebuje no i zawsze to więcej mocy na tyły do podziału

 

A czemu nie maramtz mm7025 lub mm7055? Dosyc czesto pojawiaja sie na olx. Mm7025 idzie spokojnie wychaczyc za 2000 - 2500zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem oppo z końcówkami Arcama P7 i Nad M25 dla porównania wpinalem kilka procesorów AV z górnej półki pokój 65 m zestaw Kef Reference. W stereo z każdym razem wygrywały procesory niż bezpośrednie podłączenie oppo + końcówka .kable to Tara labs rsc Air..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa stereofoniczne koncówki a MA700 jest monoblockiem. Do centrala nie potrzeba koncówki stereo ;).

 

Tak, ale co to za roznica?

MA700 to stary klocek, ktory juz bardziej buczy niz gra. Polowa ukladow scalonych wyparowala. A przy transporcie polowa lutow odpadnie. Wspolczuje tym co maja zamiar to kupowac.

Sam chcialem takie kupic, jeszcze sie podpytywalem ciebie o nie jak prowadziles bloga, bo o ile pamietan miales czy masz takie.

 

Na szczescie rozsadek zwyciezyl i kupilem cos nowego, mm7055.

 

 

Wiem ze ty zawsze jestes zdania ze stare audio jest lepsze od nowego i mozna je kupic za ulamek ceny - jest to zrozumiale. No ale... takie rzeczy i przygody nie sa dla wszystkich. Ja od staroci staram sie trzymac z daleka. Kilka razy juz zaplacilem frycowe i mi starczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym:Beresford tc-7220 MK III.

 

Ja myślę, że jak zajrzysz do środka to zdziwisz się, podobnie jak ja kiedyś - jakim cudem to urządzenie jest popularne.

Też byłem w sytuacji, w której potrzebowałem przełącznika - mam dwa wzmacniacze podłączone do jednej pary kolumn. Wolałem zrobić sobie sam porządny na lata i nie musieć obawiać się że go ciężkie kable będą ciągnąć do ściany, a przełączniki rodem z tunerów z lat osiemdziesiątych padną po roku ;)

Pod tym linkiem znajdziesz krótkie foto story dotyczące mojego przełącznika:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale co to za roznica?

MA700 to stary klocek, ktory juz bardziej buczy niz gra. Polowa ukladow scalonych wyparowala. A przy transporcie polowa lutow odpadnie. Wspolczuje tym co maja zamiar to kupowac.

Sam chcialem takie kupic, jeszcze sie podpytywalem ciebie o nie jak prowadziles bloga, bo o ile pamietan miales czy masz takie.

 

Na szczescie rozsadek zwyciezyl i kupilem cos nowego, mm7055.

 

 

Wiem ze ty zawsze jestes zdania ze stare audio jest lepsze od nowego i mozna je kupic za ulamek ceny - jest to zrozumiale. No ale... takie rzeczy i przygody nie sa dla wszystkich. Ja od staroci staram sie trzymac z daleka. Kilka razy juz zaplacilem frycowe i mi starczy.

 

Chodziło mi raczej, że do centrala potrzeba jeden kanał mocy, a nie dwa.

 

Owszem, mam 5 x MA700 i sobie chwalę. 300W/4Ohm z mozliwością mostkowania. To potwór, który gra całkiem, całkiem także w stereo. Nie sa na sprzedaż.

 

A to czy stare czy nowe jest dobre zależy od konkretnych egzemplarzy. W kolumnach moim zdaniem ta zasada obowiązuje najbardziej. Potem wzmaki, na końcu źródła. I oczywiście nie obowiązuje w domenie cyfrowej kina domowego oraz zazwyczaj w DACach. Choć są chlubne wyjatki jak PCM63 czy TDA1541.

 

Pozdro

 

No właśnie ,z górnej półki. Myślę że z 15 tys to trzeba położyć na stole.

 

Ten wątek chyba nie był o pieniądzach? Tylko o tym co lepiej gra. Lukag72 młóci przez swoje ręce miliony klocków audio, więc WIE.

 

Czyli zazwyczaj jak boli to boli w portfelu, a pisząc za nic nie chcemy sie przed samymi sobą do tego przyznać.

 

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa stereofoniczne koncówki a MA700 jest monoblockiem. Do centrala nie potrzeba koncówki stereo ;).

właśnie o to mi chodzi.. Tylko jeden mono byłby super ale nie mówię że teraz jest źle lecz pewnie było by jeszcze lepiej.. Pamiętam jak przeskoczyłem z ma Silver center na właśnie monitor audio gxc350 i zagrał o wiele ciszej przed kalibracją, więc niska efektywność.. Zresztą 4 głośniki ogólnie więc nie ma co się dziwić.. Jestem mega zadowolony ale wiem że mogłoby być deko lepiej.. Zresztą każdy wie jak ampli gra w stereo więc z kanałem centralnym jest podobnie.. Lubię koncerty wielokanałowe i czasem słucham... Ma 700 ma 120V? Jest jakiś w canadzie niby dobry stan ale 120voltage?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA i Kanada to 117V więc 120V jest jak najbardziej OK:

 

367879-5_five_marantz_ma700_mono_amplifiers.png

 

Ja mam wersję na Europę.

 

BTW tak wygląda w środku:

 

ma700_07.jpg

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to mi chodzi.. Tylko jeden mono byłby super ale nie mówię że teraz jest źle lecz pewnie było by jeszcze lepiej.. Pamiętam jak przeskoczyłem z ma Silver center na właśnie monitor audio gxc350 i zagrał o wiele ciszej przed kalibracją, więc niska efektywność.. Zresztą 4 głośniki ogólnie więc nie ma co się dziwić.. Jestem mega zadowolony ale wiem że mogłoby być deko lepiej.. Zresztą każdy wie jak ampli gra w stereo więc z kanałem centralnym jest podobnie.. Lubię koncerty wielokanałowe i czasem słucham... Ma 700 ma 120V? Jest jakiś w canadzie niby dobry stan ale 120voltage?

 

Darulok a jaki masz system? Atmos? Czym zasilasz fronty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w sygnaturce a fronty zasilam ciągle niezmiennie yaqinem mc100b..chiński dual mono :)

 

Odnośnie atomosa opisałem w klubie monitor audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja piszę przy każdej okazji, odseparuj systemy i kup dobry wzmak do stereo.

I to jest bardzo, bardzo dobra rada. Najlepsze ampli K.D. nie zastąpi świetnej klasy stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja na razie zatrzymałem się na stereo ale po głowie cały czas mi chodzi kino.

Co posiadam:

Procesor Anthem avm50 bez arc

Końcówkę mocy 8 kanałową qsc cx168

Źródła jeszcze nie mam i sam nie wiem co?Może xbox one by na początku wystarczył jako źródło sygnału dla płyt br.

Kolumny front są 3 drogi z niskotonowym 30cm.

Sub się składa na scan speak 30w/4558t plus membrana bierna zasilany będzie wzm.behringer inuke1000 dsp.

Central i tyły trzeba będzie też coś złożyć na jakich głośnikach to jeszcze nie wiem.

Tv za mały bo 40" więc plan jest na projektor plus ekran zwijany bo salon na poddaszu.

Jeśli chodzi o koszt projka to chciałbym się w 5kzł zmieścić plus ekran do 1kzl.

Tak to w skrócie wygląda wazniejsze dla mnie jest stereo więc kino to osobny soft tylko kolumny frontowe wspólne bo 2 par nie zmieszczę.

 

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam Ponownie.
Dla zainteresowanych tematem i wskazówka dla budujących system kino +stereo.
Kupiłem procesor Arcam AV888 i końcówkę Arcam P777, jako żródło do kina Egreat A11 ,w stereo komp i Cayin dac11.
W kinie super, bardzo szybki,dynamiczny dżwięk o ładnej barwie.W stereo podobnie, można porównywać z dobrej klasy wzmacniaczem, bas zróżnicowany, szybki, wokale bardzo ładne ,no i góra nie kłująca ale jest jej więcej niż na poprzednich systemach.
Kabel IC VOVOX TEXTURA który zawsze grał dobrze przenosi za dużo wysokich.Natomiast tani Qed z wysokimi jest ok ale ogranicza scene ,przestrzeń.
Proszę o porady bardziej obeznanych w temacie jakiego kabla szukać który nie degraduje przestrzeni i ograniczy wysokie.
Pozdrawiam
Bogdan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.