Skocz do zawartości
IGNORED

Źródło (nie CD) streamer - tylko jakość dźwięku


symik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może z pełnym przekonaniem może powiedzieć co zagra najlepiej ???

BYłbym baaaaardzo wdzięczny.

 

zobacz nowy film Darko o signature, akurat porównuje Signature do kilku innych urządzeń:

 

podpisuje się pod tym filmem, miałem zwykły Digione a teraz mam Signature, zdecydowanie warto dopłacić do wyższej wersji.

 

Do tego dobre bateryjki, izolacja optyczna na ethernecie i masz hajlajf :)

 

Jeśli masz w DACu wejście BNC to polecam używać tego połączenia zamiast RCA-spdif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie. Łatwiej wybrać, gdy się zna różnice. Napisz więcej o różnicach, na pewno wielu osobom się to przyda. Ja na razie zdecydowałem się na inne ustrojstwo - J.Feng MX Pro

 

Chyba tutaj:

JF DestinY MX-Pro

stronka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

600 usd i omija się pieprzenie z cłami i vatami

Pytam ich jeszcze o jakąś zniżkę na Black Friday

O kurde, to Chińczyk , dobrze że sprawdziłem, więc odpada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez symik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na to.

Jeśli potrzebujesz czegoś do grania z plików, to jest bardzo dobre rozwiązanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz więcej o różnicach, na pewno wielu osobom się to przyda. Ja na razie zdecydowałem się na inne ustrojstwo

 

W domenie cyfrowej różnice dla mnie istnieją tylko w jednym wymiarze - dźwięk jest czystszy lub mniej czysty. Walka toczy się na polu czystości zasilania i minimalizowania jittera.

 

Oczywiście można do tego dorabiać opowieści o precyzji, pojawiających się detalach, scenie, analogowym brzmieniu, niżej schodzącym basie, dynamice itp itd.

To wszystko poprawia się oczywiście wraz z rosnącą klasą transportów plików, ale to nie jest nic innego jak oczyszczanie brzmienia.

 

Przy odpowiednim setupie DigiOne Signature, czyli z aku, bnc, izolacją optyczną, roon endpoint jest to na prawdę wysoka liga

 

Zobacz na to.

Jeśli potrzebujesz czegoś do grania z plików, to jest bardzo dobre rozwiązanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

... tak do grania z plików, tylko co to urządzenie robi dla jakości dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tak do grania z plików, tylko co to urządzenie robi dla jakości dźwięku?

NIC

Jest nośnikiem, magazynem. Tak sano jak pendrive, dysk zewnętrzny, dysk komputera. Tylko, ze bardziej rozbudowanym i połączonym z aplikacją do zarządzania plikami cyfrowymi na nim zgromadzonym. Dokładnie na takiej samej zasadzie działają "audiofilskie" serwery plików. Jedyna różnica sprowadza się do obudowy wyfrezowanej na CNC i ceny oscylującej wokół 20 tys. A te audiofilskie także nie robią nic dla jakości dźwięku. Tym bardziej, że mówimy o przesyłaniu zer i jedynek zapisanych w formie plików

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj DAC i kup miniDSP SHD

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIC

 

więc ten sprzęt nie pasuje do wątku i jego tytułu

 

Jest nośnikiem, magazynem. Tak sano jak pendrive, dysk zewnętrzny, dysk komputera. Tylko, ze bardziej rozbudowanym i połączonym z aplikacją do zarządzania plikami cyfrowymi na nim zgromadzonym. Dokładnie na takiej samej zasadzie działają "audiofilskie" serwery plików. Jedyna różnica sprowadza się do obudowy wyfrezowanej na CNC i ceny oscylującej wokół 20 tys. A te audiofilskie także nie robią nic dla jakości dźwięku. Tym bardziej, że mówimy o przesyłaniu zer i jedynek zapisanych w formie plików

 

bleblanie nie poparte doświadczeniem, przetestowałem co najmniej 7 różnych rozwiązań w ciągu ostatniego roku w cenach od 600zł do 8000zł za transport i mam zupełnie inne zdanie. oczywiście masz prawo tkwić w swojej jaźni zero-jedynkowej, tylko nie wciskaj kitu którego nie sprawdziłeś innym jako prawdy objawionej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym odpisać na podobnym poziomie, który reprezentujesz, pisząc o trwaniu w jakichś jaźniach, wciskaniu kitu itp. Tylko po co?

Miłego dnia (spędzonego w Twoich jaźniach)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest w dziale HI-FI, takie teorie informatyczne jak Twoje trzeba tępić tu w zarodku, ponieważ tylko wodę z mózgu innym robią. Jak chcesz sobie o zero-jedynkach rozprawiać to proponuję zmienić forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
bleblanie nie poparte doświadczeniem, przetestowałem co najmniej 7 różnych rozwiązań w ciągu ostatniego roku w cenach od 600zł do 8000zł za transport i mam zupełnie inne zdanie. oczywiście masz prawo tkwić w swojej jaźni zero-jedynkowej, tylko nie wciskaj kitu którego nie sprawdziłeś innym jako prawdy objawionej

 

Dlaczego Twoje "bleblanie" i Twoj "kit" mialby miec wieksza wartosc przekonywujaca i byc bardziej wiarygodne, niz "bleblanie" i "kit" innych forumowiczow?

 

BTW.

To bardzo malo przekonywujacy (nie mowiac prymitywny) sposob forsowania wlasnego zdania, jesli zamiast przytaczania faktow z twoich "doswiadczen" typu pomiary, dane, wyniki,.. ktore by potwierdzily te Twoje "prawdy objawione", poprostu probujesz dyskretydowac innych forumowiczow, zarzucajac im brak kompetencji i doswiadczenia ;-)

 

Zacznij od przedstawienia wlasnej kompetencji :-)

7 przetestowanych ustrojstw to jeszcze nie dowod kompetencji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest w dziale HI-FI, takie teorie informatyczne jak Twoje trzeba tępić tu w zarodku, ponieważ tylko wodę z mózgu innym robią. Jak chcesz sobie o zero-jedynkach rozprawiać to proponuję zmienić forum

Szanowny Panie

Zmianę forum mógłbym zaproponować także Panu. Wachlarz bardzo szeroki.

Zacznij od czegoś związanego z kulturą osobistą, rozładowywaniem frustracji. Potem przejdziemy do audio.

Tym razem dla odmiany

Niemiłego dnia Panie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było rzeczowo i spokojnie ale wzięło i się zaczęło:

 

sprzedaj to co masz i kup to co ja lubię, to czego ja nie lubię to szajs, więc sprzedaj szajs i kup to co ja lubię

kup serwer z 2GB RAM - wiem bo mam taki do magazynowania moich 10 000 000 zdjęć z wycieczek robionych ajfonem, działa super

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dzarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Twoje "bleblanie" i Twoj "kit" mialby miec wieksza wartosc przekonywujaca i byc bardziej wiarygodne, niz "bleblanie" i "kit" innych forumowiczow?

 

To już Twój problem jeśli nie wiesz które bleblanie wybrać. ;)

Przejrzyj to forum a znajdziesz sporo moich wpisów i porównań w tej dziedzinie, ja nie mam tu misji mającej na celu propagowanie i narzucanie komuś jakiegoś jednego najlepszego rozwiązania. :)

 

Zacznij od przedstawienia wlasnej kompetencji :-)

 

a w jaki sposób ty przedstawiłeś własne kompetencje robiąc ten wpis?

 

7 przetestowanych ustrojstw to jeszcze nie dowod kompetencji

 

7 ustrojstw i kilkadziesiąt doświadczeń zrobionych wokół tych ustrojstw, a jakie ty masz doświadczenia w tej dziedzinie, jakieś macmini zasilany impusówką, czy coś więcej?

 

...obawiam się że niewiele więcej skoro bronisz tu i teraz teorii "zero-jedynkowej "na forum hi-fi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia odpowiedz potwierdza moje spostrzezenie, Twoja specjalnosc to odwracanie kota ogonem, odwracanie uwagi od wlasnych kompetencji (mowa byla o Twoich a nie o moich kompetencjach/doswiadczeniach) i dyskredytowanie innych forentow

 

BTW.

Nawet gdyby jedynym sprzetem, jaki posiadam bylo kuchenne radio (zasilane "impulsowka"), albo wrecz przeciwnie, Westlake Audio napedzane armada McIntoshow, to nie daje to nawet najmniejszych indykacji odnosnie moich kompetencji, doswiadczen albo wiedzy ;-)

Ale jesli to jest dla Ciebie miernikiem, to nie dziwota ze wlasnie tak a nie imaczej reagujesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia odpowiedz potwierdza moje spostrzezenie, twoja specjalnosc odwracanie kota ogonem, odwracanie uwagi odnosnie wlasnych kompetencji (mowa byla o Twoich anie moich kompetencjach/doswiadczeniach) i dyskredytowanie innych forentow

 

Jeśli już tak bardzo o kompetencjach pragniesz tu rozprawiać, to najlepszym dowodem na brak kompetencji w tej dziedzinie jest twierdzenie, że transport plików nie ma znaczenia bo to są " tylko zera i jedynki".

Jeżeli z takim twierdzeniem nie walczysz to oznacza brak twojej kompetencji w tej dziedzinie. Takie są moje właśnie kompetencje :)

 

teraz czekam na Twoje kompetencje ;)

 

Ale jesli to jest dla Ciebie miernikiem, to nie dziwota ze wlasnie tak a nie imaczej reagujesz

 

tak doświadczenie jest dla mnie miernikiem kompetencji w tej dziedzinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Witam!

Dzisiaj dostałem do Maliny czyli Raspberry Pi4 nakładkę DigiOne Signature.  Miesiąc czekałem aż trafi do mnie przesyłkę z Indii. Ostatnio DigiOne Signature w Europie trudno zakupić... Zamontowałem  więc Malinę wraz  nakładką w całkiem ładnej obudowie z plexii.  Zasiliłem prostymi zasilaczami impulsowymi  5V jeden od Maliny i taki zwykły jak do telefonu do DigiOne, no i gra to fantastycznie nawet na tych zwykłych zasilaczach. Na zalecanych bateriach (4 x LifoPO 3,2V) których jeszcze nie kupiłem pewnie zagra jeszcze lepiej. Wcześniej grałem na Wiim mini. Jedno i drugie źródło  podłączam do DAC Magic CA + wzmacniacz CA840A + stare dobre kolumny Tannoy R3. Było ostatnio dużo recenzji i zachwytu jak to Wiim gra i że może zastąpić Malinę... Jasne, może Wiim mini zastąpić z powodzeniem "gołą" Malinę bez żadnych dodatków. Do Raspberry Pi z DigiOne Signature to Wiim mini nie ma startu. W porównaniu do Wiim mini to DigiOne Signature zagra potężnie! Bas schodzi baaardzo nisko, góra ma blask, a do tego pojawia sie wspaniała przestrzeń, holografia. Moje stare dobre Tannoye Revolution nareszcie odżyły, nabrały blasku i w końcu przydały im się dodatkowe amortyzatory (takie że stalowymi kulkami w środku zamiast kolców), które poprawiają kontrolę basu. Dźwiek z DigiOne Sign jest neutralny, gładki, trudno przestać słuchać, wokale i instrumenty brzmią bardzo naturalnie, każdy gatunek muzyki brzmi świetnie od klasyki i jazzu do rocka i elektroniki 🙂 Grając na Wiim mini tej jakości  dźwięku i przestrzeni ze źródłami pozornymi instrumentów i wokali nie usłyszy się. Co prawda, póki streamera Wiim mini  nie porówna się z lepszym streamerem to gra to maleństwo całkiem dobrze i do tego ma bardzo udaną aplikację. To doświadczenie pokazuje, że  różnica w dźwięku  ze źrodeł cyrowych może być bardzo duża, oczywiście po podłączeniu do DACa, nawet przeciętnego, takiego jak mój DacMagic.

A więc, nie dajmy się uwodzić youtuberom, że Wiim mini gra tak bajecznie, jak tylko się go podłączy do dobrego DACa...

Malina z DigiOne Signature zagra z tym samym DACiem o wiele, wiele lepiej. To zupełnie inna liga niż popularne streamery.

P.S.

Aplikacja Wiim jest wygodna bo jest dostępny Tidal Connect. Malina wymaga zainstalowania karty SD z odpowiednią aplikacją, np. Volumio. Jak wykupi się abonament Volumio to jest dostępny Tidal Connect. Bez abonamentu Volumio, streaming muzyki z serwisu Tidal na Volumio łatwo zrobić przy pomocy BubbleUPnP w wersji licencjonowanej (kosztuje to chyba 20 zł). 

Pozdrowienia 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Kolarz1234 napisał:

Witam!

Dzisiaj dostałem do Maliny czyli Raspberry Pi4 nakładkę DigiOne Signature.  Miesiąc czekałem aż trafi do mnie przesyłkę z Indii. Ostatnio DigiOne Signature w Europie trudno zakupić... Zamontowałem  więc Malinę wraz  nakładką w całkiem ładnej obudowie z plexii.  Zasiliłem prostymi zasilaczami impulsowymi  5V jeden od Maliny i taki zwykły jak do telefonu do DigiOne, no i gra to fantastycznie nawet na tych zwykłych zasilaczach. Na zalecanych bateriach (4 x LifoPO 3,2V) których jeszcze nie kupiłem pewnie zagra jeszcze lepiej. Wcześniej grałem na Wiim mini. Jedno i drugie źródło  podłączam do DAC Magic CA + wzmacniacz CA840A + stare dobre kolumny Tannoy R3. Było ostatnio dużo recenzji i zachwytu jak to Wiim gra i że może zastąpić Malinę... Jasne, może Wiim mini zastąpić z powodzeniem "gołą" Malinę bez żadnych dodatków. Do Raspberry Pi z DigiOne Signature to Wiim mini nie ma startu. W porównaniu do Wiim mini to DigiOne Signature zagra potężnie! Bas schodzi baaardzo nisko, góra ma blask, a do tego pojawia sie wspaniała przestrzeń, holografia. Moje stare dobre Tannoye Revolution nareszcie odżyły, nabrały blasku i w końcu przydały im się dodatkowe amortyzatory (takie że stalowymi kulkami w środku zamiast kolców), które poprawiają kontrolę basu. Dźwiek z DigiOne Sign jest neutralny, gładki, trudno przestać słuchać, wokale i instrumenty brzmią bardzo naturalnie, każdy gatunek muzyki brzmi świetnie od klasyki i jazzu do rocka i elektroniki 🙂 Grając na Wiim mini tej jakości  dźwięku i przestrzeni ze źródłami pozornymi instrumentów i wokali nie usłyszy się. Co prawda, póki streamera Wiim mini  nie porówna się z lepszym streamerem to gra to maleństwo całkiem dobrze i do tego ma bardzo udaną aplikację. To doświadczenie pokazuje, że  różnica w dźwięku  ze źrodeł cyrowych może być bardzo duża, oczywiście po podłączeniu do DACa, nawet przeciętnego, takiego jak mój DacMagic.

A więc, nie dajmy się uwodzić youtuberom, że Wiim mini gra tak bajecznie, jak tylko się go podłączy do dobrego DACa...

Malina z DigiOne Signature zagra z tym samym DACiem o wiele, wiele lepiej. To zupełnie inna liga niż popularne streamery.

P.S.

Aplikacja Wiim jest wygodna bo jest dostępny Tidal Connect. Malina wymaga zainstalowania karty SD z odpowiednią aplikacją, np. Volumio. Jak wykupi się abonament Volumio to jest dostępny Tidal Connect. Bez abonamentu Volumio, streaming muzyki z serwisu Tidal na Volumio łatwo zrobić przy pomocy BubbleUPnP w wersji licencjonowanej (kosztuje to chyba 20 zł). 

Pozdrowienia 🙂

To jeszcze do kompletu przetestuj sobie Roon z DigiOneSignature. Docenisz możliwości i jakość brzmienia takiego rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Skąd dokładnie kupiłeś Signature? Jakie koszty dodatkowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Squeeze Box Touch nie spelnia tych kryteriow? Ok, nie ma AES/EBU, ale ma Coaxial, USB, Toslink, czyta flaki/WAV, jest bit perfect. Nic wiecej nie trzeba chyba? 🙂 nawet Tidala mozna zainstalowac. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.