Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór amplitunera. Wymiana.


Danilo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas na wymianę amplitunera. Obecny może nie jest zły, ale ma już swoje lata i czasem wariuje, gubi ustawienia. Na domiar wszystkiego nie ma USB aby odtwarzać muzykę prosto z pendrive czy dysku zewnętrznego.

 

Nie celuje wysoko, chcę przeznaczyć na amplituner skromne 1200-1300zł, na pewno nie więcej niż 1500zł.

 

Głośników frontowych nie zamierzam zmieniać, a oto ich parametry:

Amp. range: 15-175 watts

Typical program: 120 watts max

Impedance: compatibile with 8 ohm

 

Tak więc podstawą jest możliwość odtwarzania mp3 lub plików nieskompresowanych z pendrive. Jeśli istniałaby możliwość odsłuchu plików prosto z sieci przez wi-fi (laptop) to byłby duży atut. W sumie nie wiem czy taka możliwość nawet istnieje. Na kanał przy 8 omach min. 80-90W. System 5.1 lub 2.1. Biorę pod uwagę 2.1 gdyż 90% to muzyka, choć z drugiej strony większy wybór jest przy 5.1. W obecnym amplitunerze mam dekodery DTS decoder, Dolby Digital, Dolby Pro Logic II. W nowych modelach jest ich więcej (chyba że to jakiś chwyt marketingowy) i w tej kwestii nie bardzo się orientuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Jest teraz spoko oferta na Yamaha RX-V458. Na "Black Friday" w dobrej obniżonej cenie. Raczej nie kupisz nic lepszego za tą sumę :)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może szukać używanego

 

Wolę jednak nowy ampli. Teraz mam Onkyo i pomimo, że w ostatnich latach rzadko był używany to "wariuje". Traci stacje radiowe, ustawienia odległości głośników itd. Nie chce mi się za każdym razem wszystkiego ustawiać.

 

Jest teraz spoko oferta na Yamaha RX-V458. Na "Black Friday" w dobrej obniżonej cenie. Raczej nie kupisz nic lepszego za tą sumę :)

 

RX-V458 czy RX-V485? Wyszukuje mi tylko RX-V485 za 1555zł już z wysyłką w oficjalnym sklepie Yamahy. Na Allegro cena praktycznie ta sama i do tego program ochrony kupujących.

 

Martwi mnie brak informacji o mocy przy 8 ohm. Podają moc przy 6 (110W), 4 (130W) i 2 (160W), ale nie przy 8. W EuroRTV jest nawet brak przy 8 ohm. W obecnym ampli mam 75W przy 8 ohm i chyba 100W przy 6 ohm. Pobór 380W. Yamaha tylko 260W? Muszę jeszcze zerknąć z tyłu mojego amplitunera jakie gniazda wykorzystuję aby nie było później zdziwienia, że tam było a tu nie ma.

 

 

Mam kilka pytań:

1. Skoro nic nie kupię lepszego w tej cenie, to czy dopłacając 300-500zł (powiedzmy do sumy max 2000zł) sytuacja by się zmieniła?

2. Na czym polega korzystanie z wi-fi i airplay w praktyce? Czy można bezpośrednio z youtube (z laptopa) przesyłać muzykę do ampli? Wybaczcie, ale w tej kwestii jestem laikiem, a tłumaczenia o jakimś strumieniowym przesyłaniu nic mi nie mówią.

3. Gdybym zmodyfikował moje wymagania i zrezygnował z wi-fi pozostając tylko przy odtwarzaniu z pamięci zewnętrznej przez USB, to byłyby jeszcze jakieś inne opcje, modele do wyboru?

4. Czy stary odtwarzacz płyt Onkyo będzie współpracował z Yamahą?

5. Czym się różni HTR-4071 od RX-V485? Natrafiłem na opinię sprzedawcy, ze "to to samo"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Danilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko że pioneer lx kosztował kiedyś ~ 5000-8000 pln za 1500zł nowy amplituner to ty kupisz zabawkę dla dzieci na dodatek napisałeś 90% muzyki panie ... to już kup zwykły wzmacniacz stereo ewentualnie amplituner stereo i nie baw się w kino.

To że dodasz 500zł do budżetu nic nie zmienia, wifi lany, serwisy sieciowe to wszystko jest już w standardzie w każdym amplitunerze.

Airplay to protokół apple i korzystają z niego głównie urządzenia tej marki, jeśli interesują cię na temat strumieniowania najlepszym źródłem jest instrukcja obsługi urządzenia.

"Czy stary odtwarzacz płyt Onkyo będzie współpracował z Yamahą?" będzie a czemu nie działać.

Jeśli chcesz znasz specyfikację urządzenia to patrzy na informację na stronach producenta + instrukcja obsługi a nie patrzenie co wpisał sobie sklep EuroRTV.

 

Naczytasz się pierdół typu

 

"Pobór mocy włączony 260 W"

 

z EuroRTV i jak to się ma do

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Maximum Power Consumption

• [Taiwan and General models] 600 W

 

btw

ohm'y tym sobie głowy nie zawracaj.. nie te czasu.

 

Na Allegro cena praktycznie ta sama i do tego program ochrony kupujących.

wow niesamowite.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RX-V458 czy RX-V485? Wyszukuje mi tylko RX-V485 za 1555zł już z wysyłką w oficjalnym sklepie Yamahy. Na Allegro cena praktycznie ta sama i do tego program ochrony kupujących.

 

Wybacz źle napisałem 485 :)

 

1. Pioneer VSX-933 możesz popatrzyć za około 2 tysiące.

2. Airplay współpracuje tylko z iphonem i tak można wten czas odtwarzać muzyką z youtube na amplitunerze. Odpowiednikiem airplay na android jest chromecast.

3. Jeśli mówimy tu o kinie to od485 w tej cenie raczej nie znajdziesz czegoś lepszego.

4. Tak poprzez wyjście analogowe lub wyjście cyfrowe można podpiąć CD do ampllitunera.

5. Ten model HTR-4071 poprostu był na inny rynek :)

 

Zapraszam do kontaktu.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bl4ck:

 

Już na wstępie brałem pod uwagę stereo, ale z wyjściem na suba 2.1, ale wybór jest niewielki, a cenowo podobnie jak 5.1.

Pobór mocy. Jak widzę różne źródła podają różne wartości.

 

S4Home:

 

1. Patrzyłem na VSX-933. Jest na mojej liście, którą zrobiłem patrząc co ludzie kupują. Są tam także Denon AVR-X1400H, Onkyo TX-NR474, Yamaha RX-V485, oraz Onkyo TX-NR656. Niewiele ponad 2000 kosztuje Onkyo TX-NR676. Jest do nabycie poniżej 2100zł. Nie sprawdziłem ich jeszcze pod kątem czy mają USB, czy spełniają wymagania.

 

Możecie się odnieść do powyższych modeli porównując z Yamaha RX-V485. Jeśli nadal Yamaha ma przewagę, to chyba już przy niej pozostanę.

 

2. Czyli w praktyce nie wykorzystam Airplay bo tablet i telefon mam z androidem. Szkoda, że chromecast nie jest tak popularny.

 

4. Wyjąłem dziś amplituner. Odtwarzacz CD mam podpięty za pomocą dwóch jacków (biały i czerwony). Z odtwarzacza B-R wchodzi do ampli przez coaxial, a z telewizora przez optical.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Danilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taka ciekawostkę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Witam serdecznie.

 

Obecnie posiadam Melodika BL40 (1sza wersja- docelowo w przyszlosci chce dokupic centralke - BLC20 oraz bipolarne BLS20) i do tego amplituner Onkyo TX-NR414.

 

Moge wymienic na Onkyo TX-NR656 za dopłatą ok 500zł.

Warto ?

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej mocy, nowszy sprzęt myślę że warto, kiedyś finalnie kosztował ponad 2 tysiące. ?
W razie zakupu reszty kolumna zapraszam po wycenę.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Więcej mocy, nowszy sprzęt myślę że warto, kiedyś finalnie kosztował ponad 2 tysiące. 
W razie zakupu reszty kolumna zapraszam po wycenę.

Pozdrawiam.
Dziękuję. Przekonała mnie ta odpowiedź :)
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od piątku amplituner u mnie. Ogólnie funkcje sieciowe zdecydowanie lepsze od 414.

Ale mam jedno pytanko. W 414 przy ustawieniu głośności na powiedzmy 35-40 było juz dość głośno.
W 656 żeby uzyskać podobną głośność to muszę mieć z 55-60. Czy tak ma być? Czy skala jest po prostu inna?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Herus napisał:

W 656 żeby uzyskać podobną głośność to muszę mieć z 55-60. Czy tak ma być? Czy skala jest po prostu inna?

Może być inaczej wyskalowany potencjometr głośności. Nie przejmuj się tak jest ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Może być inaczej wyskalowany potencjometr głośności. Nie przejmuj się tak jest

Pozdrawiam.
Ok. Dzieki.
Chyba że dlatego, ze w 414 nie robilem kalibracji mikrofonem
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Herus napisał:

Ok. Dzieki.
Chyba że dlatego, ze w 414 nie robilem kalibracji mikrofonem emoji14.png
Pozdrawiam

Kalibracja może mieć znaczenie wiadomo, że w ten czas można podbić poszczególne kolumny, w tym wypadku zagrają głośniej, ale tak jak pisałem wszystko jest prawidłowo. Tak wyskalowany jest potencjometr.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereo na pewno jest lepszą opcją. Amplitunery dwukanałowe w tak budżetowej cenie to jedyne mądre wyjście. Z nowych trzeba przygotować 2k, co nie znaczy, że możesz szukać używek taniej

https://sklep.rms.pl/onkyo-tx-8250-tx8250-amplituner-stereo-z-wifi-bluetooth-airplay

Temat psuje to gniazdo USB to spokojnie można by coś kupić w Twoim budżecie, gdyby nie to wymaganie, sam sprawdź

https://sklep.rms.pl/amplitunery-stereo

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.