Skocz do zawartości
IGNORED

gdzie kupić oryginalny LT1083


croxxx

Rekomendowane odpowiedzi

A do czego Ci potrzebny ? Może wystarcza podobne stabilizatory ale o mniejszej mocy ?

 

Analogicznie

"kupie koparke"

odp: "a po co ci koparka, kup łopate albo zatrudnij imigranta"

 

Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mouser znajdziesz LT1084 jest na 5 amper a więc "mocniejszy". Kosztuje ok 40zł szt. netto przy 1szt. ale z pewnością jest oryginalny

 

Sorki myślałem że lt1083 jest na 3A a jest na 7,5A więc chyba nie skorzystasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdzie kupić oryginalny LT1083, ceny na ebay są różne (te tanie pewno z odzysku)

W TME.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wystarczy "czułości", skupmy się na temacie.

Mod.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś kupiłem w UT Source, wyglądają ładnie, choć jeszcze ich nie sprawdziłem. I nie były tak bardzo tanie, chyba 55 dolarów za 5szt. Real foto:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 dolarów za 5szt

czyli około 42 zł

UT Source gdzie to ? bo gogle wyszukały mi tylko na ebayu a tam sprzedaje za 14 zł to podejrzanie tanio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ebay. Ale uwaga, właśnie namierzyłem zamiennik firmy AMS. Może też daje radę podobnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ebay. Ale uwaga, właśnie namierzyłem zamiennik firmy AMS. Może też daje radę podobnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No rzeczywiście fajnie to wygląda. Wprawdzie nie piszą, że to "drop-in replacement" LT1083, ale tak mi na to wychodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 21.11.2018 o 16:01, Jaro_747 napisał:

 

No rzeczywiście fajnie to wygląda. Wprawdzie nie piszą, że to "drop-in replacement" LT1083, ale tak mi na to wychodzi.

Ripple Rejection - charakterystyka. 20dB gorzej podają.

Input voltage max. 15V. Czemu??? Przecież to wejście i wyjście i tak wisi w powietrzu, układ sam sobą nie jest związany z masą.

Może chodziło im o output minus input differential, bo charakterystyki podają do 14V i/o differential właśnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr_1 napisał:

Ripple Rejection - charakterystyka. 20dB gorzej podają.

Input voltage max. 15V. Czemu??? Przecież to wejście i wyjście i tak wisi w powietrzu, układ sam sobą nie jest związany z masą.

Może chodziło im o output minus input differential, bo charakterystyki podają do 14V i/o differential właśnie.

Układ nie jest związany z masą? Chyba jednak jest. Pomyśl co się dzieje jak go włączamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, włączanie i wyłączanie to wyjątkowa sytuacja, też o tym myślałem. Można jednak na to zaradzić jakimś rozwiązaniem gdyby te problemy opisać. Nie opisują tego najczęściej, zrzynają, nawet pewnie nie wiedzą jak to działa. PSRR z kondem ADJ wyszło im takie samo jak bez, bo pewnie nawet nie potrafili dobrać tego konda.

Natomiast układ sam w sobie nie jest związany z masą. Związujemy go dopiero z masą poprzez ten dolny rezystor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączysz na jego wyjściu żarówkę  i włączysz do prądu, to jakie napięcie popłynie przez obwód?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kris_54701 napisał:

Jak podłączysz na jego wyjściu żarówkę  i włączysz do prądu, to jakie napięcie popłynie przez obwód?

A co to? Jakiś quiz? Napięcie nie płynie, napięcie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie zmusza do myślenia, więc pewnie dojdziesz do tego. 

Korzystając z okazji dopytam jeszcze, jaki parametr stabilizatora świadczy o jego niskim poziomie szumów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom szumów. Ale najlepiej obejrzeć wykres poziomu szumów w funkcji częstotliwości, o ile producent taki przedstawia. Linear podaje jedynie RMS Output Noise (% of VOut) dla określonego pasma częstotliwości.

A co do napięcia i prądu to Kolega Piotr_1 ma rację, trzeba to wziąć na klatę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilizatory same w sobie SĄ źródłem szumu. W konstrukcjach o topologii na bazie lm317/lt317 wynoszą one około -50 do -60dB względem napięcia wyjściowego. Ale jak wspomniał kolega Jaro_747 jest to szum RMS, czyli jego przelicznik cieplny. Same szpilki w.cz mogą być o wiele wyższe, nawet 5, a może 10 większe niż ta podana wartość RMS.

Do 1MHz można przyjąć że psrr jeszcze jakoś tam działa.

To że układ nie jest związany z masą oznacza w przypadku oryginalnego LT, że na wejściu moglibyśmy dać 100V a na wyjściu 90V bez problemu. Ograniczeniem w przypadku oryginalnego LT jest tylko różnica Uwej minus Uwyj. Nie wiem co w skrajnie niekorzystnych wypadkach przy włączaniu i wyłączaniu układu. Tutaj już decydują indywidualne stałe czasowe ładowania pojemności i czas potrzebny na uszkodzenie wewnętrznych tranzystorów.

W wypadku innych układów niż LT panuje trochę zamęt. Jedni podają Uwej max, jedni Uwyj. max., czasem jest to tylko 20V, ogólnie najchętniej by pro forma zabronili wszystkiego, żeby było bezpiecznie i żeby nie drążyć trudnych tematów i prawdopodobnie nie mieć reklamacji.

 

Sorry, 90/100dB, pomyliłem te szumy. 60dB to by było mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w obwód o danym napięciu wstawisz stabilizator, to różnica potencjałów na jego wejściu i wyjściu będzie taka jakie jest napięcie w obwodzie minus wartość o jaką obniża napięcie dany stabilizator.

Jeśli w układzie z żarówką 230V wstawisz w szereg miernik, to pokaże on 230V. W to samo miejsce montując stabilizator o spadku 1V, napięcie na wyprowadzeniach będzie 229V. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kris_54701 napisał:

Jeśli w obwód o danym napięciu wstawisz stabilizator, to różnica potencjałów na jego wejściu i wyjściu będzie taka jakie jest napięcie w obwodzie minus wartość o jaką obniża napięcie dany stabilizator.

Jeśli w układzie z żarówką 230V wstawisz w szereg miernik, to pokaże on 230V. W to samo miejsce montując stabilizator o spadku 1V, napięcie na wyprowadzeniach będzie 229V. 

Nie zrozumiałem twojego wywodu. Na stabilizatorze występuje spadek napięcia podobnie jak na innych "urządzeniach" pobierających moc. Tego chyba nikt nie kwestionuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.