Jump to content
IGNORED

Rotel RA-1210

Naroo

Recommended Posts

Witam wszystkich, mam pytanie czy na wzmacnaiczu Rotel RA-1210 da sie zbudowac dobry system ??

Nie moge znalesc zbyt wiele opini na temat tego wzmaka, jak ktos cos wie, niech pisze :D ...

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może odrobine pomogę . Słuchałem ostatnio równie wiekowego modelu Rotel RA 314 ( tez ładnie wyglądał ) . Porównywałem go ze swoim Nadem o połowe młodszym 3240 PE . i musze przyzanać że jesli chodzi o muzykalność i bardziej naturalne odtwarzanie instrumentów pobił Nada . W muzyce Rockowej była to straszna przepaść Rotela aż chciało się słuchać Nad zaś za bardzo ściemniał , tak jak by się słuchało kolumn zza jakiejś kotary , słuchając Rotela miałem wrażenie że perkusista gra w pokoju na żywo . Mniejsza różnice było juz czuć w muzyce klasycznej a w rozrywkowej nad nawet bardziej mi się podobał ( ale to osobiste odczucie ) jedyny poważny minus tego Rotela to brak niemal całkowicie przestrzeni grał strasznie na twarz dzwięk był wyraźnie ściśnięty między głosnikami zaś w nadzie dzwięk wypełniał cały pokój i był bardziej analityczny . gdyby ten Rotel miał lepszą analityczność i przestrzenność co najmniej taka jak Nad to byłby to rewelacyjny sprzęt i juz nie szukałbym innego niestety tak nie jest byc może dobrymi kolumnami mozna trochę tę przestrzenność poprawić pytanie na ile ? w marcu mam zamiar kupić nowe kolumny i jeszcze raz posłucham tego rotela zobaczę czy to coś zmieni w tej kwestii . Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań . Jeśli możesz kupić tego Rotelka tanio to warto zawsze łatwo będzie Ci go odsprzedać bez straty .

Hidden Content

Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

Podejrzewam ze gdyby wymienic kondensatory moglbys sie zdziwic. To byly bardzo dobre czasy Rotela. A kondziorki jak wiadomo wysychaja i wtedy m innymi sprzet traci przestrzen i analitycznosc...

nie omieszkam tego zrobić wymienimy mu kondensatory i obaczym jak to wpłynie na przestrzenność i inne składowe dzwieku . Jak będzie zrobione dam znać jak to zadziałało .

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.