Skocz do zawartości
IGNORED

Kino z VOD - Netlfix, HBO, Showmax - Czym odtwarzać?


KotSylwester

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Sprzęt na jakim oglądam seriale i filmy ze streamingu to:

Projektor FHD Optoma

Wzmacniacz Onkyo (HDMI)

 

Obecnie Laptop.

 

Chcę zrezygnować z laptopa na rzecz czegoś lepszego. Zależy mi na dobrej jakości obrazu.

Mam jakiś badziewny Android box z aliexpress ale nie da sie na nim oglądać - taka kiepska jakość.

 

Ciężko znaleźć recenzje porównujące jakość obrazu z popularnych urządzeń: Apple TV, Google ChromeCast, Amazon Fire TV.

Większość porównań dotyczy funkcjonalności czy innych bajerów. Na razie skłaniam się do Apple chociaż nie ma żadnego urządzenia tej firmy ale wydaję mi się że jakość może mieć najlepszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika, że Apple TV 4K oferuje zdecydowanie najlepszą jakość obrazu. Sam korzystam z tego urządzenia i jestem bardzo zadowolony.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem MiBoxa 4K i teraz mam Apple TV 4K i jakość jest bez porównania na korzyść Apple TV. Co do wsparcia dts problem rozwiązuje np zainstalowanie Infuse Pro (niestety jest płatny), ale odwdzięcza się sprawnym zarządzaniem biblioteką filmów, która jest na NASie.

Ogólnie w przypadku Apple TV na amplitunerze zawsze mam wyświetlone Multi In, co sugeruje że dekodowanie odbywa się po stronie Apple TV (w MiBoxie było passthrough). Oglądałem już filmy 4K, które miały ponad 60 GB i nie było najmniejszych problemów z płynnością obrazu czy dźwięku.

Co do streamingu to na Apple TV jest Netflix i HBO Go, ale nie ma player.pl, ipli i innych polskich serwisów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z Apple TV jest odpowiedni dźwięk? Poprawnie zdekodowany? Nie ma jak sprawdzić skoro ampli pokazuje Multi In?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak niechcesz problemów z dzwiekiem to bierz nvidia shield tv. Teraz na czarny tydzień jest promocja na 639zl. Jedyna zaleta apple to atmos z netflixa. Z Nvidi leci DD 5.1. Ale z mkv puścisz każdy dzwiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak niechcesz problemów z dzwiekiem to bierz nvidia shield tv. Teraz na czarny tydzień jest promocja na 639zl. Jedyna zaleta apple to atmos z netflixa. Z Nvidi leci DD 5.1. Ale z mkv puścisz każdy dzwiek
Jakie serwisy chodzą na tej Nvidii poza Netfixem? Jest IPLA, PLAYER? Pytam bo na nich jest teraz HBO. Myślałem o jakiejś zabawce na Antku, żeby mini PC został tylko do audio ale zorientowałem się większość aplikacji jest dostępna tylko na telefony, a jak mam oglądać przez przeglądarkę to wolę zostać z PC.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest android tv z tego co na szybko wyczytałem ipla jest. Dużo masz testów na yt czy na www. 4k hdr też działa co jest zadkoscia w tego typach urządzeń. Grać syn może w gry które ma na stemie te same co na pc. Tylko trzeba posiadać szybki internet. Inne gry sa na geforce now

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z Apple TV jest odpowiedni dźwięk? Poprawnie zdekodowany? Nie ma jak sprawdzić skoro ampli pokazuje Multi In?

Tak, dźwięk jest odpowiedni. Słychać też wyraźnie różnicę np. między DD5.1 a Dolby TrueHD.

Ale tak jak pisałem wcześniej - na Apple TV nie ma polskich serwisów VOD. Można to obejść korzystając z AirPlay, ale wymaga to posiadania innego urządzenia od Apple'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki za wszystkie info. Zdecydowałem się na Nvidię. Z laptopa np. mam dramat z obejrzeniem czegoś z tvnplayer. Tnie jakość i mieli a Netflix działa pięknie. Mieszkam pod Wawą i jedyny net jaki mogę mieć pow. 2mbit to Tmobile, ale Netflix jakoś daje radę.

 

Co do gier to młody ma niecałe 6 lat, więc nie gra ani na PC i nie ma konta Steam i mam nadzieje że jak najdłużej tego nie pozna.

 

Mam nadzieje że sprzęt się sprawdzi - na razie kupię 1szt. do sypialni - kiedyś opisywałem projekt projektora do sypialni. Jak się sprawdzi to kupię drugi do pokoju kinowego, ale aktualnie drugi syn ma 3 miesiące więc pokój chwilowo nie używany :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinając się pod temat, aktualnie korzystam z Xiaomi Mi Box 4K, ale w przyszłym roku planuję zakup nowego telewizora i chciałbym żeby był z Android TV, z przystawki z xiaomi jestem bardzo zadowolony ale nie mam absolutnie żadnego doświadczenia z innymi tego typu urządzeniami, używam jej tylko i wyłącznie do oglądania Netflixa, czasem Youtube i RedbullTV. Jak wygląda porównanie przystawek do tego co oferują telewizory 4K z android tv?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dźwięk jest odpowiedni. Słychać też wyraźnie różnicę np. między DD5.1 a Dolby TrueHD.

Ale tak jak pisałem wcześniej - na Apple TV nie ma polskich serwisów VOD. Można to obejść korzystając z AirPlay, ale wymaga to posiadania innego urządzenia od Apple'a.

Mam polskie HBO GO i Show Max polski.

Netfix polski i Amazon video.

 

To jak można pisać że nie ma polskich serwisów....

 

Tego badziewia darmowego z reklamami tylko nie ma.

 

To co ważne, to jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przez Kodi można oglądać TV online? Gdzieś tak słyszałem... Ale nie VOD tylko jakieś kanały online? Na Nvidii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinając się pod temat, aktualnie korzystam z Xiaomi Mi Box 4K, ale w przyszłym roku planuję zakup nowego telewizora i chciałbym żeby był z Android TV, z przystawki z xiaomi jestem bardzo zadowolony ale nie mam absolutnie żadnego doświadczenia z innymi tego typu urządzeniami, używam jej tylko i wyłącznie do oglądania Netflixa, czasem Youtube i RedbullTV. Jak wygląda porównanie przystawek do tego co oferują telewizory 4K z android tv?

Mam pytanko. Jak xiaomi radzi sobie z odtwarzaniem plików txt,srt z tą samą nazwą co plik z filmem przy odtwarzaniu z pendrive'a? Jest tam jakieś odtwarzacz już "firmowy" zainstalowany czy najlepiej używać Kodi? pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jak xiaomi radzi sobie z odtwarzaniem plików txt,srt z tą samą nazwą co plik z filmem przy odtwarzaniu z pendrive'a? Jest tam jakieś odtwarzacz już "firmowy" zainstalowany czy najlepiej używać Kodi? pozdro

 

Nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na to pytanie, filmy oglądam tylko i wyłącznie z Netlixa, nie bawiłem się nigdy w Kodi oraz odtwarzanie plików z pendriva.

 

Ja natomiast chciałbym się dowiedzieć jak wygląda jakość odtwarzanych materiałów właśnie z Netflixa czy z HB Go poprzez aplikacje zainstalowane na telewizorze z Android TV w porównaniu do takiego samego materiału puszczanego z Xiaomi czy AppleTv, chodzi zarówno o dźwięk jak i obraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z smarta z tv spokojnie poleci 4k hdr i 5.1. Od siebie polecam Ci smart tv od samsunga albo lg android w tv dziala bardzo wolno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na to pytanie, filmy oglądam tylko i wyłącznie z Netlixa, nie bawiłem się nigdy w Kodi oraz odtwarzanie plików z pendriva.

 

Ja natomiast chciałbym się dowiedzieć jak wygląda jakość odtwarzanych materiałów właśnie z Netflixa czy z HB Go poprzez aplikacje zainstalowane na telewizorze z Android TV w porównaniu do takiego samego materiału puszczanego z Xiaomi czy AppleTv, chodzi zarówno o dźwięk jak i obraz

Porównania takiego nie mam, ale znajomy ma Sony na Androidzie i Netflix chodzi super płynnie, i sam interfejs przy poruszaniu się po aplikacji bez porównania lepiej niż na moim Panasonic ST60. O jakości obrazu nie będę mówił bo każdy ma inne preferencje i ustawia obraz "pod siebie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam polskie HBO GO i Show Max polski.

Netfix polski i Amazon video.

 

To jak można pisać że nie ma polskich serwisów....

 

Tego badziewia darmowego z reklamami tylko nie ma.

 

To co ważne, to jest.

 

RAF77, pisząc polskie serwisy miałem na myśli te, które powstały u nas i w sumie nie są dostępne nigdzie indziej. Mi one też nie są potrzebne, ale informacyjnie wypadało wspomnieć, że ich nie ma na Apple TV :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z HBO GO to z tego co czytałem w ogóle jest straszna bieda. Jeśli chodzi o smart tv to działa tylko na Samsungach i chyba na niczym innym. Na urządzeniach z android TV nie ma aplikacji, na zwykłym androidzie niby jest, ale wszyscy na nią narzekają. Ja jadę przez laptopa i przeglądarkę i jest w miarę dobrze - niektóre seriale są w 1080p, ale dźwięk niestety tylko stereo, więc w porównaniu z Netflixem to technicznie jest słabo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jestem ciekaw jak jest iPlą albo Playerem. Jak przez jakiś czas używałem Playera to HBO odpalałem na nim bo na ogół chodził lepiej niż HBO GO. IPLI nie sprawdzałem. IPLA ma np. apkę na Windowsa i kanały na żywo chodzą lepiej niż w przeglądarce ale nie mają funkcji cofania. Za to VOD to jakiś żart, HBO w ogóle nie ma więc i tak większość rzeczy trzeba oglądać na przeglądarkach. Ja na Androidzie jest taka proteza to szkoda czasu. Ja niestety jestem fanem boksu więc muszę kolaborować raz Canal Plus, raz z Polsatem, innym razem z TVP Sport. Do filmów i seriali to rzeczywiście Apple styka.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO Go mam na dekoderze Netii i na Apple Tv. Na dekoderze aplikacja jest fatalna, działa powoli i wygląda tragicznie. Na Apple Tv apka jest dobrze zrobiona, czytelna i łatwa w obsłudze. Niestety z HBO jest kiepsko jeśli chodzi o jakość materiałów i to niezależnie od aplikacji... tak jak pisał qbakos dźwięk jest tylko w stereo, a większość filmów i seriali jest w 720p. Mam nadzieję, że kiedyś to się zmieni, zwłaszcza że na kanałach HBO w kablówce dźwięk jest w DD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, na ATV HBO GO działa fajnie i płynnie ale tylko stereo, jak wszędzie.

 

Ps.

Wiesz może jak wyświetlić informacje o otrzymywanym sygnale (rozdzielczość, bitrate), na ATV 4k?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.