Skocz do zawartości
IGNORED

DAC One , polski przetwornik cyfrowo-analogowy firmy RT-project


dfx5

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, m4tech napisał:

przepraszam jeśli się mylę,  ale tego typu "teksty" podchodzą wyraźnie bardziej pod szemrany marketing niż pod próbę realnego rzeczowego porównania

Przeciez ten watek w tym celu (szemranego marketingu) powstal. Firma z nikad produkuje super-duper DAC, ktory ma niby stanowic konkurencje dla powaznych firm z poteznym zapleczem intelektualno-technicznym dzialajcych od dziesiatek lat, a uprawia januszowy marketing - zenada. Koncz wasc wtydu oszczedz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym szemranym marketingiem bym nie przesadzał. Z tego co pamiętam był założony przez nich oficjalny wątek sponsorowany. Byli też na Audio Show, testy w "gazetkach" i do tego udostępniają, z tego co widać, na testy osobą z forum. To co mają robić żeby się wypromować ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mikha'el napisał:

Przeciez ten watek w tym celu (szemranego marketingu) powstal. Firma z nikad produkuje super-duper DAC, ktory ma niby stanowic konkurencje dla powaznych firm z poteznym zapleczem intelektualno-technicznym dzialajcych od dziesiatek lat, a uprawia januszowy marketing - zenada. Koncz wasc wtydu oszczedz.

Żenada tak pierniczyć głupoty...nie pasi nie kupuj, wątku nie czytaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Mikha'el napisał:

Przeciez ten watek w tym celu (szemranego marketingu) powstal. Firma z nikad produkuje super-duper DAC, ktory ma niby stanowic konkurencje dla powaznych firm z poteznym zapleczem intelektualno-technicznym dzialajcych od dziesiatek lat, a uprawia januszowy marketing - zenada. Koncz wasc wtydu oszczedz.

Wątek po po powstał by dzielić się opiniami, szczególnie na podstawie własnych testów. I moim zdaniem to TY przesadzasz, zwłaszcza ,że pewno nic o tym DAC'u nie wiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, m4tech napisał:

przepraszam jeśli się mylę,  ale tego typu "teksty" podchodzą wyraźnie bardziej pod szemrany marketing niż pod próbę realnego rzeczowego porównania

Moim zdaniem ,się mylisz. Pepe napisał swoją opinie, ponieważ forum i ten wątek po to jest. Jak niby rzeczowa opinia miała by wyglądać? Większość recenzji "profesjonalnych" jest nic nie warta, jeśli chodzi o sprzęt audio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mikha'el napisał:

Przeciez ten watek w tym celu (szemranego marketingu) powstal. Firma z nikad produkuje super-duper DAC, ktory ma niby stanowic konkurencje dla powaznych firm z poteznym zapleczem intelektualno-technicznym dzialajcych od dziesiatek lat, a uprawia januszowy marketing - zenada. Koncz wasc wtydu oszczedz.

Pragnę zwrócić uwagę że ok 95% przetworników C/A dostępnych na rynku to nie jest - "kosmiczna" technologia  i korzystają one z wbudowanych filtrów w gotowy układ scalony DACa i chodzi "tylko " o dobrą aplikacje kości - i uzyskanie założonej sygnatury dźwiękowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, m4tech napisał:

przepraszam jeśli się mylę,  ale tego typu "teksty" podchodzą wyraźnie bardziej pod szemrany marketing niż pod próbę realnego rzeczowego porównania

Oczywiście  moja ostatnia wypowiedź nie była rzeczowym porównaniem obu dac'ów bo nie taki cel był mojej krótkiej wypowiedzi. Rzetelną relację postaram się napisać w weekend (co zapowiedziałem wczoraj w wątku " najlepszy DAC do plików..."). Wczoraj chciałem się tylko podzielić swoimi pierwszymi wrażeniami. Zwyczajna spontaniczna reakcja bez aspiracji do bycia wyrocznią dla innych. Co najwyżej sugeruję wszystkim poszukującym dobrego dac'a  by dali temu przetwornikowi "szansę". Przecież nikt nie kupi DAC'a za 20tyś. jedynie w oparciu  o recenzje innych (a co dopiero mojego autorstwa). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiarygodne:

polskie piekło w pełnej krasie, jednak...

jednak trzeba PRZYJĄĆ DO WIADOMOŚCI, że wybór zależy od odsłuchów a nie od SZEMRANEGO marketingu, tnz pseudo-marketingu. I  odsłuchów PRZYNAJMNIEJ 3 tygodniowych a nie kilkugodzinnych. I bez mieszania w kablach, akustyce i tym podobnych manewrach

DAC One konkurował u mnie z Lector DS-192, a nie z jakąś popierdułką. Wygrał DAC One nie z powodu ceny, ale dlatego, że lepiej wpisał się w mój system. W ten konkretny system. 

Skądinąd- Lector z fenomenalny dac. 

Naprawdę dziwię się... 

No po prostu nie mogę. Przepraszam ale nie.

 

PEPE- pisz co słyszysz. Reszta jest nieważna (dla end-userów)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W końcu jestem gotowy, by zażarty bój dwóch świetnych przetworników (LAMPIZATOR Golden Atlantic i RT-Project DAC One Lamp) w walce o moje audiofilskie serce móc zakończyć i wyłonić zwycięzcę. Zanim poznacie werdykt pragnę zaznaczyć, że owa batalia dotyczyła działania urządzeń w zaledwie jednym konkretnym systemie stereo zatem wnioski przeze mnie spisane mogą być dla innych wręcz mylące. W skład komisji oceniającej wchodziły dwie osoby (ja i moja żona), a decyzja była jednogłośna – zwycięzcą jest DAC One!

Przystępując do porównań skalibrowałem poziom sygnału wyjściowego DAC One dopasowując jego wartość do poziomu wyjściowego Lampizatora (kalibracja dla częstotliwości 1kHZ). W swojej relacji skoncentruję się jedynie na fragmentach muzycznych gdzie różnice brzmieniowe były wyjątkowo czytelne i łatwe do zilustrowania ( w sumie pełna lista zawierała ok 30 utworów).

Jakis czas temu, przygotowując się już powoli do wielkiego wydarzenia jakie miało niebawem nastąpić (zakup nowego przetwornika!), zacząłem rozglądać się za plikami w wyższej rozdzielczości. Skoro mam kupić hi-endowy dac to wypadało sprawdzić jak odnajduje się on w starciu z hi-res w tym DSD. Tak oto dotarłem do ogólnodostępnych darmowych nagrań wydawnictwa 2L (http://www.2l.no/hires/ ) - istna „menażeria” formatów. Wśród nich utwór „Chromatic Fantasia and Fugue in D minor, BMV 903: Fantasia” w wykonaniu Christiana Grovlena. Kiedy miesiąc temu usłyszałem ten utwór w „wykonaniu” DAC One natychmiast sprawdziłem dostępność na Tidalu płyty z której pochodził i na stałe wpisałem do listy moich ulubionych. DAC One pokazuje tutaj swoje bogactwo brzmieniowe i wzorową rozdzielczość. Tworząc naturalną aurę pogłosową wiarygodnie prezentuje otoczenie przestrzenne pięknie odtwarzając klimat sali koncertowej. W „interpretacji” Golden Atlantica to samo nagranie wydaje się nie zachwycać ani barwą (jest uboższa, lekko suchawa), ani rozdzielczością (szybkie pasaże są delikatnie rozmyte). Przy DAC One każdorazowo muszę się zmuszać by utwór ten zatrzymać w połowie. Obawiam się bowiem, że pianista najzwyczajniej w świecie wstanie z krzesła i zaprotestuje robiąc mi przy tym mnóstwo wstydu.


Co więksi puryści zapewne zawyją z rozpaczy jeśli powiem, że lubię słuchać współczesną rekompozycję „Czterech pór roku” Vivaldiego w wykonaniu Maxa Richtera. W drugim utworze z płyty „Recomposed By Max Richter: Vivaldi, The Four Seasons” pojawia się całe bogactwo eterycznego brzmienia skrzypiec (może też altówek?), które na tle ciepłych pomruków syntezatora jawią się w mojej wyobraźni jako szczebiot rozkwitającej przyrody bawiącej się z motylami na zielonej, skąpanej w cieple słońca, łące. Cała płyta łączy dla mnie pozornie wykluczające się wzajemnie muzyczne światy – urok klasycznych brzmień i piękno kompozycji Vivaldiego z bogactwem brzmieniowym współczesnej muzyki (w tym filmowej!). Dokonane uproszczenia względem oryginału i przeróbki czynią ten utwór bardziej lirycznym, nostalgicznym, refleksyjnym przez co można odkryć koncerty Vivaldiego na nowo. Powyższy opis jest pochodną moich doświadczeń z udziałem DAC One. Golden Atlantic nie potrafił już mnie tak „zaczarować”, a kompozycja Richtera budziła znacznie więcej kontrowersji - ulatniał się gdzieś cały czar tego nagrania.

Muzyki popularnej słucham co nic. Nie mieszkam jednak sam w domu i czasami coś w ucho wpadnie. Mi wpadł utwór Edd'a Sheerana „Shape of You”. Po raz pierwszy na moim „referencyjnym” sprzęcie usłyszałem go podczas odsłuchów Lampizatora. Prawdę mówiąc zaskoczyła mnie wówczas twardość brzmienia tego nagrania – zarówno obecnej od pierwszych taktów marimby, jak i samego głosu wokalisty. Było to tak dojmujące, że wryło się to w moją pamięć i postanowiłem przy pierwszej możliwej okazji zweryfikować to z innym przetwornikiem. DAC One odtworzył to zjawiskowo! Pięknem brzmienia marimby i naturalnym urokiem głosu wykonawcy. W tym utworze to były różnice wręcz niewiarygodne – jakby inny utwór (na jednym fajny, na drugi nie do słuchania).

W muzyce jazzowej wydawało mi się, że walory rytmiczne Lampizatora będą decydować. Po zapewnieniu identycznych warunków odsłuchowych (w tym ta sama głośność) okazało się jasne, że i tutaj wolę DAC One. Po pierwsze kultura brzmienia (barwa) i jego analogowa miękkość (choćby harmonijka ustna w nagraniu „W smudze cienia” Anny Marii Jopek z płyty „Bosa”, bądź akordeon z doskonałej płyty duetu Klaus Paier, Asja Valcic „Silk Road” - koniecznie posłuchajcie choćby „Waltz for mama”! Połączenie brzmienia kapeli góralskiej z kawartetem jazzowym to nie lada sztuka, a to co zrobił DAC One z płytą „Zbigniew Namysłowski Quartet & Zakopane Highlanders Band” to rekord świata. Zjawiskowe oddanie rzewnych brzmień „skrzypecków” i góralskiego zaśpiewu z soczystym brzmieniem jazzowej formacji w utworze „Idzie Janko lasem” to istny majstersztyk! Po drugie – walory rytmiczne. Rytm oparty bardziej na fundamencie basowym (kontrabas, niskie rejestry fortepianu, gitara basowa) niż na talerzach perkusji. Utwór „Sway” z konceru Michaela Buble w Madison Square Garden (niestety płytowa wersja nagrania z tego koncertu dostępna na Tidal nie zawiera tego jednego utworu) to istny wulkan energii. Oba przetworniki zagrały to świetnie, ale z DAC One talerze perkusji nie przykryły pozostałych treści muzycznych z pięknym kontrabasem włącznie. Co jednak najważniejsze ciepły wokal Buble był urzekająco ciepły i nie chował się za dęciakami. Dla uczciwości muszę jednak przyznać, że „wykonanie” Golden Atlantica tegoż utworu równie wspaniałe!

Mając 15 lat dziadek (podstępnie!) zabrał mnie na film „Amadeusz” Milosa Formana. Od momentu tego zdarzenia zakochałem się w muzyce Mozarta, a zwłaszcza w jego Requiem. To jeden z moich ulubionych utworów muzyki klasycznej (mam nawet w domu kilka wersji wykonań tego dzieła). Po dziś dzień, za każdym razem gdy słucham Lacrimosa'y wzruszam się jak wówczas gdy będąc w kinie towarzyszyłem tytułowemu bohaterowi w ostatnich minutach jego życia słysząc w tle ten właśnie utwór. Oba przetworniki pięknie oddały dramaturgię tego fragmentu (Philippe Herreweghe, Collegium Vocale Gend – Mozart Requiem „Lacrimosa dies illa” ) . Znowu obie „interpretacje” nieco się różniły. Przewrotnie powiem , że GA zabrzmiał potęgą brzmienia instrumentów i siłą chóru, a DAC One dołożył do tego potęgę kościoła. Przepięknie budowane crescendo kończy się „krzykiem” tutti całej orkiestry. GA woła pięknie i przejmująco, ale DAC One robi coś co trudno wyrazić słowami! Odnosi się wrażenie, że przez chwilę nie tylko to muzycy, ale także sam kościół zaczyna śpiewać razem z nimi. To nie tak, że przestrzenność dźwięku z GA jest gorsza. Rzecz w tym, że to jest „tylko” przestrzenność, a w muzyce DAC One słychać jakby dodatkowy „głos”, który aż chce się spersonifikować (omamy tak czy inaczej ktoś mi tutaj zdiagnozuje) . Mam pewne przypuszczenie skąd takie moje odczucia. Z racji tego , że muzyka via DAC One jest troszkę bardziej dociążona, to i pogłos obejmuje jakby niższe składowe i to czyni wykonanie z Lacrimosy tak wyjątkowym, autentycznym.

Podsumowując – DAC One Lamp mnie oczarował już miesiąc temu. Tak jak pisałem był to pierwszy przetwornik z tego zakresu cenowego, który miałem u siebie w domu toteż nie wiedziałem do końca czy on rzeczywiście tak dobrze gra, czy ja tak niewiele do szczęścia potrzebuję. Po odsłuchach innych przetworników wiem, że to ta pierwsza opcja. Przy bezpośrednich porównaniach z Golden Atlantic wiem, że to co nazywałem jeszcze niedawno nadmierną powściągliwością rytmiczną to nic innego jak brak sztucznej nerwowości, wynikającej z uprzywilejowania górnych rejestrów, które w moim systemie bywały czasami aż „prześwietlone” (skojarzenia fotograficzne mile widziane). Wszystko inne podobało mi się w lampowym przetworniku RT-Project od początku. I niech tak zostanie do końca!

P.S.

Mój system: Aurender N100H- testowany dac - Gryphon Callisto 2200 - kolumny projekt AkustyK'a 3a2 (2,5 drożny bass reflex na SS).

Przed ostatecznymi porównaniami stawiałem na DAC One (ale nie byłem pewien). Moje żona stawiała zdecydowanie na Golden Atlantic'a (którego atrakcyjny, oldschool'owy design też mógł mieć na to wpływ). Przyznała mi rację co oznacza, że DAC One musiał być w naszym systemie jednoznacznie „lepszy”! Myślę, że w systemach grających miękko i barwnie Golden Atlantic mógłby zaprezentować się równie korzystnie, a może nawet lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Vivaldi1.jpg

sheeran1.jpg

jopek1.jpg

valcic1.jpg

Namysłowski1.jpg

buble1.jpg

mozart1.jpg

STereo.jpg

GA.jpg

DAC1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepe

1. Gratuluję!

2. Język polski jest przepiękny- gratuluję Panu po wielokroć

3. Mozart Requiem: pozwól, że polecę wykonanie Savalla- to czysta emocja

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pepe napisał:

Edd'a Sheerana „Shape of You”. Po raz pierwszy na moim „referencyjnym” sprzęcie usłyszałem go podczas odsłuchów Lampizatora. Prawdę mówiąc zaskoczyła mnie wówczas twardość brzmienia tego nagrania – zarówno obecnej od pierwszych taktów marimby, jak i samego głosu wokalisty. Było to tak dojmujące, że wryło się to w moją pamięć i postanowiłem przy pierwszej możliwej okazji zweryfikować to z innym przetwornikiem. DAC One odtworzył to zjawiskowo! Pięknem brzmienia marimby i naturalnym urokiem głosu wykonawcy.

"naturalnym" to cokolwiek niefortunnie określone, w tym utworze kompletny wokal od pierwszej do ostatniej sekundy jest "ustawiony sztucznie" w postprodukcji, mnóstwo pogłosów, efektów, nakładek itp, dlatego być może to najlepszy kawałek na tej płycie Eda, któremu co by nie mówić do Sinatry wokalnie deczko daleko

Tak czy inaczej pogratulować wyboru i chyba zaoszczędzenia paru PLN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pepe gratuluję języka.  Recenzja której nie powstydzil by się najlepszy redaktor z najbardziej kolorowego magazynu audio. Dopnij ostatni guzik,  postaw kropkę nad i,  wetknij wisienkę na tort. Pokaż zdjęcie swojego pokoju/systemu w którym to doznałeś takich emocji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pepe

fantastyczna subiektywna recenzja obrazowo opisana z przykładami i nutką humoru

czyta się znakomiecie i od razu nabiera chęci do odsłuchu nie znam nikogo na tym forum kto potrafi tak pisać

szacun

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za miłe słowa! Obawiam się jednak, że w najbliższym czasie nie będę miał o czym więcej pisać bo swoje poszukiwania właśnie zakończyłem. No będzie jeszcze trzeba kupić jakiś kabel zasilający do przetwornika (obecnie z konieczności zwykły komputerowy) i być może zostanie jakieś pole manewru przy poszukiwaniach "lepszego" interkonektu (chociaż obecny nie jest wcale zły).  To już jednak zupełnie inny ciężar gatunkowy zatem wygłupiać się z wynurzeniami na ten temat to trochę obciach. Ludzka próżność nie zna jednak umiaru i tutaj będę szukał szansy dla siebie! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pepe, czy Ty i Wojtek (użytkownik Wuelem) jesteście spokrewnieni?  Bardzo podobny styl pisania. Powinieneś zostać recenzentem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2019 o 23:14, pepe napisał:

No będzie jeszcze trzeba kupić jakiś kabel zasilający do przetwornika (obecnie z konieczności zwykły komputerowy).....
To już jednak zupełnie inny ciężar gatunkowy zatem wygłupiać się z wynurzeniami na ten temat to trochę obciach. Ludzka próżność nie zna jednak umiaru i tutaj będę szukał szansy dla siebie! 

No to zanosi się na starcie mikrusów w zakresie rodzimych producentów kabli zasilających ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Znalenione na FB (profil RT-project):

"New DAC One hybrid volume attenuator is ready and working. Amtrans AMRG + Vishay Dale. Dual balanced topology is maintained. Just plug and play!
Nowy hybrydowy regulator glosności dla DAC One jest gotowy i przetestowany. Używamy rezystorów Amtrans AMRG oraz Vishay Dale. Topologia podwójnie zbalansowana jest zachowana. Wystarczy wpiąć nową płytę i zaktualizować oprogramowanie.
#dacone #audiophile #topaudio #rtproject #nopreamp #upgrade @ Warsaw, Poland"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, absinth3 napisał:

Znalenione na FB (profil RT-project):

"New DAC One hybrid volume attenuator is ready and working. Amtrans AMRG + Vishay Dale. Dual balanced topology is maintained. Just plug and play!
Nowy hybrydowy regulator glosności dla DAC One jest gotowy i przetestowany. Używamy rezystorów Amtrans AMRG oraz Vishay Dale. Topologia podwójnie zbalansowana jest zachowana. Wystarczy wpiąć nową płytę i zaktualizować oprogramowanie.
#dacone #audiophile #topaudio #rtproject #nopreamp #upgrade @ Warsaw, Poland"

Tak dokładnie! Skończyliśmy testy, działa bardzo fajnie. Idealne rozwiązanie dla chcących wywalić przedwzmacniacz z toru ?

pozdrawiam i zapraszam na naszą stronę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nixz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bardzo bym się ucieszył z włączenia do oferty trochę tańszego modelu. Takiego w przedziale cenowym około 10 tys. Stanowiącego realną i ciekawą alternatywę dla Audio-gd R7 czy równorzędnych modeli Denafripsa, Holo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, dfx5 napisał:

Co oznacza "hybrid volume" ? Jaka cena? Jest możliwość przetestowania?

Z instalacją nie ma problemu, natomiast wyjmowanie jest nieco trudniejsze :-)

Cena 1500zł netto. Posiadamy pare sztuk dostępnych niemalże "od ręki".

Regulacja jest hybrydowa - jeśli wystarczy regulacja co 4dB do -38db to jest w 100% analogowa, natomiast precyzyjne ustawienia są realizowane cyfrowo z krokiem 0.5dB w zakresie od 0dB do -3.5dB. Ważne jest, że nasz regulator głośności zachowuje topologię podwójnego balansu oraz używa drabinki 1+1 rezystor dla kroków do -32dB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, piotrek7 napisał:

A ja bardzo bym się ucieszył z włączenia do oferty trochę tańszego modelu. Takiego w przedziale cenowym około 10 tys. Stanowiącego realną i ciekawą alternatywę dla Audio-gd R7 czy równorzędnych modeli Denafripsa, Holo.

No niestety. Na razie nie mamy pomysłu jak zejść do poziomu 10 tys. zł. przy jednoczesnym zachowaniu jakiegoś zadowalającego poziomu jakości wykonania i komponentów... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, nixz napisał:

Na razie nie mamy pomysłu jak zejść do poziomu 10 tys. zł.

A choćby wyprowadzając całkowicie zasilanie poza przetwornik. Kupuję sam przetwornik i dalej kalkuluję. Stać mnie - kupuję dedykowany zasilacz. Nie stać mnie - kupuję tańszy zamiennik Nostromo lub Tomanka. A jak jestem całkowicie wypłukany z kasy - zasilacz impulsowy jako rozwiązanie tymczasowe. A jak odłożę odpowiednią kwotę, kupuję zasilacz o właściwym poziomie jakościowym. Jest to jakiś pomysł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piotrek7 napisał:

A choćby wyprowadzając całkowicie zasilanie poza przetwornik. Kupuję sam przetwornik i dalej kalkuluję. Stać mnie - kupuję dedykowany zasilacz. Nie stać mnie - kupuję tańszy zamiennik Nostromo lub Tomanka. A jak jestem całkowicie wypłukany z kasy - zasilacz impulsowy jako rozwiązanie tymczasowe. A jak odłożę odpowiednią kwotę, kupuję zasilacz o właściwym poziomie jakościowym. Jest to jakiś pomysł?

Jedną z naszych podstawowych zasad jest unikanie zasilaczy impulsowych ponadto w DAC One tych napięć jest kilkanaście, niewygodne byłoby wyprowadzanie tego poza obudowę...

Żeby zejść do poziomu 10 tyś. zł musielibyśmy ciąć koszty jak nasza konkurencja i wpychać się do segmentu w którym nie mamy żadnego doświadczenia.

Podsumowując: cały czas myślimy o rynku 10k, jak już wymyślimy jak to zrobić aby zachować poziom to wyprodukujemy RT-Project DAC Three.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, nixz napisał:

Podsumowując: cały czas myślimy o rynku 10k, jak już wymyślimy jak to zrobić aby zachować poziom to wyprodukujemy RT-Project DAC Three.

Może wtedy skontaktuję się z Wami jako potencjalny kupujący. Tak więc, powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, piotrek7 napisał:

Może wtedy skontaktuję się z Wami (...)

+1

7 godzin temu, nixz napisał:

Podsumowując: (...)

+1

 

Tak powinny wyglądać dyskusje na Forum!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, piotrek7 napisał:

A choćby wyprowadzając całkowicie zasilanie poza przetwornik. Kupuję sam przetwornik i dalej kalkuluję. Stać mnie - kupuję dedykowany zasilacz. Nie stać mnie - kupuję tańszy zamiennik Nostromo lub Tomanka. A jak jestem całkowicie wypłukany z kasy - zasilacz impulsowy jako rozwiązanie tymczasowe. A jak odłożę odpowiednią kwotę, kupuję zasilacz o właściwym poziomie jakościowym. Jest to jakiś pomysł

Planując DAC producent zakłada jak będzie wyglądać dedykowane zasilanie. Daje to określony efekt soniczny, stabilność działania produktu oraz jego powtarzalność. Producent nie może pozwolić sobie na to żeby użytkownik stosował dowolnie wybrane zasilanie. Nie jest bowiem w stanie przewidzieć jaki efekt uzyska. Co prowadzić może do wielu nieporozumień odnośnie jakości dźwięku takiego DAC i najpewniej skończy się negatywną oceną producenta i produktu. ? Wydaje mi się, że jedyną alternatywą jest zasilanie wewnętrzne oraz dodatkowe wejście na zewnętrzny zasilacz. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, futurum napisał:

Planując DAC producent zakłada jak będzie wyglądać dedykowane zasilanie. Daje to określony efekt soniczny, stabilność działania produktu oraz jego powtarzalność. Producent nie może pozwolić sobie na to żeby użytkownik stosował dowolnie wybrane zasilanie. .....

Ale przecież wielu producentów sobie na to pozwala i to z sukcesami...

 

Moje argumenty za

- odseparowanie zasilania od toru audio działa na korzyść całości układu, wystarczy spojrzeć na budowę wielu dobrych  urządzeń audio gdzie sekcja zasilania jest mocno odseparowana od reszty

- lepszy zasilacz - to lepsze brzmienie, zależności jest liniowa i nie może być odwrotnie

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.