Jump to content
qot

SHIELD nVidia

Recommended Posts

Czy ktoś z posiadaczy tego urządzenia może mi odpowiedzieć na kilka prostych pytań związanych z użytkowaniem?

1. Czy odsługuje Tidala po przez własną aplikacje?

2. Czy można wyprowadzić dźwięk na DACa po prze USB? Czy da się to skonfigurować?

3. Czy sprawdza się jako streamer np. z dysków NAS?

4. Jak sprawdza się KODI zainstalowany na androidzie? Jakość obrazu, wyszukiwanie w sieci?

5. Ogólnie jakie macie zdanie na temat tego multikombajnu...

Shield tv to nic innego jak system android nie ma żadnych autorskich odtwarzaczy do mediów dlatego funkcjonalność ta głównie zależy od aplikacji osób trzecich.

1. Przez oficjalną Tidal dużo mniej funkcjonalna niż ta an standardowym androidzie w telefonie (na upartego wtyczka w kodi)

2. Podobno można, w sieci jest na ten temat mało informacji aby ktoś z tego korzystał.

3. To raczej większość potrafi.

4. Normalnie :) ?

5. Bardzo szybkie i stabilne urządzenie.

Edited by bl4ck

Przez oficjalną Tidal dużo mniej funkcjonalna niż ta an standardowym androidzie w telefonie (na upartego wtyczka w kodi)

Generalnie Tidala używam (konfiguruję, tworzę playlisty) na normalnym kompie - pytanie czy Sheild bez problemowo czyta to wszystko. Wiem, że KODI ma wtyczkę do Tidala - ale zastanawiam się czy jest warto muzycznie w to wchodzić...

Podobno można, w sieci jest na ten temat mało informacji aby ktoś z tego korzystał.

Czyli rozumiem że android nie jest "przyjazny" audiofilom? Lepiej np. Rasberry Pi na linuksie?

Normalnie :) ?

No właśnie - czy normalnie... Mnie przy Malinie filmy czasem się "zacinają" lub po prostu nie strimerują - wydawało mi się ze to kwestia słabego procesora... dlatego pytam

No masz normalną oficjalną aplikacje tidal w sklepie Google Play na android tv wiec co ma nie działać tylko okrojoną z funkcjonalnisci.

W kodi chodzi wszystko zacięcia nie uświadczysz, nie ma na rynku szybszego procesora graficznego od tegry która jest w shield tv.

nie ma na rynku szybszego procesora graficznego od tegry która jest w shield tv

to dobry znak :)

Dzięki bl4ck.

A USB Audio Player Pro na tym chodzi? Można na tym grać z Tidala. Na telefonie daje spory progres(sprawdzałem na Qobuzie) na słuchawkach.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

USB Audio Player Pro

w specyfikacji na stronie - jest info, że działa. Pytanie następujące: działa bo odtwarza, czy działa i puszcza sygnał na USB do zewnętrznego daca... :( ?

To aplikacja na androida normalnego nie android tv jaki jest w shield tv.

To aplikacja na androida normalnego nie android tv jaki jest w shield tv.

trzecia tabela - pozycja: nVidia

https://www.extreamsd.com/index.php/technology/usb-audio-driver

a wiec teoretycznie działa - pytanie czy obsłuży DACa którego ni ma w tabeli nr 1...

zastanawiam się też czy warto w ogóle uruchamiać DACa przez soft na androidzie - jak pisze dzarro - na słuchawkach jest dobrze...

Myślisz sie nvidia shield to nie shield tv napiszę jeszcze raz ten program jest na androida, shield tv ma system android tv różnią się interfejsem w tym drugim jest bardzo mało aplikacji w sklepie google play.

Tak czy siak dalej nie pojmuję po co myślisz o jakiś programach skoro shield tv domyślnie wysyła audio przez usb pisałem ci to w 1 moim poście.

Edited by bl4ck

nvidia shield to tablet

nvidia shield tv to konsola do gier podłączana pod tv.

Tablet ma normalnego androida jak wszyscy w telefonach..

Konsola ma androida tv.

Siema. Odswieze troche temat, chyba nie ma sensu zakladac nowego.

Sprawdzal ktos moze jakosc audio usb w shield tv?

Jest sens aby konsolka robila za transport do daca?

BTW: android nie jest bit perfect

Po za tym fajne szybkie urządzenie.

Edited by fetek