Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny do Rotel Ra 980 Bx.


Thrust

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Posiadam wzmcniacz Rotel Ra 980 Bx i odtwarzacz Cd Rotel RCD 965BX LE.

Szukam kolumn używanych do 2K.

Pokój 20m2.

Muzyka: Hard Rock, Heavy Metal.

Kolumny raczej ocieplone, ale dynamiczne, z nie zamulonym basem.

 

Myślę nad Dali 450 lub Dali 6006. Czy dzadzą radę w takiej muzyce z tym wzmacniaczem?

 

Co myślicie na ten temat?

 

Ewentualnie coś z nowych do 3K ...

 

Dziękuję z góry za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zapewnisz odpowiednią przestrzeń wokół nich to zapewniam, że będziesz szczękę zbierał z podłogi z wrażenia i tego jak one potrafią przyłoić. Zwłaszcza z Twoim wzmacniaczem, który synergicznie uzupełnia się z Audience. O dociążenie się nie martw, bo one grają niższą średnicą i słodką górą. Uwielbiałem ciężkie granie z Audience.. riffy miały mięso i drive.. rewelacja. Polecam w ciemno ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

 

Mam pytanie czy bardziej polecasz model 50 , czy 52 ? Mocno one się różnią od siebie?

 

Z tego co się orientuje to był jeszcze model 52 Se , ale ciężko je dostać. Czy te 52 Se dużo są lepsze od modelu 52,50?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52SE są zdecydowanie najlepsze, gdyby udało się Tobie je wyhaczyć w rozsądnej cenie to bierz śmiało.

52SE to własnie Contour 1.3 MK II w nowej budzie wypuszczone z okazji ileś tam lecia firmy.

 

Z tego co zapamiętałem 52 od 50 różnią się tylko głośnikiem wysokotonowym, ale o szczegóły lepiej zapytaj w klubie Dunaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie zaczynam wertować cały temat klubu Dynaudio, te kolumny to może być to czego właśnie oczekuje, szczególnie zależy mi na dociążonej niższej średnicy w miarę możliwości i ogólnie cieplejszego dźwięku kolumn aby złe realizacje Rock / Metal nie raniły uszu za bardzo.

 

Znalazłem jeszcze takie kolumny jak Usher 602, trochę ponad budżet, słuchał ktoś może ich w połączeniu z Rotelem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52SE są zdecydowanie najlepsze, gdyby udało się Tobie je wyhaczyć w rozsądnej cenie to bierz śmiało.

52SE to własnie Contour 1.3 MK II w nowej budzie wypuszczone z okazji ileś tam lecia firmy.

Zgadza się to contour 1.3MK2 a do góry Esotec, te kolumienki to najlepsza opcja dla tego Rotela. Ogólnie stary Rotel+seria Audience nie ma możliwości by to źle zagrało. Na 20m2 spokojnie starczą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz do Hard Rock'a i Heavy Metalu jak najbardziej. Trzeba zadbać tylko o odpowiednie kolumny. Przychylam się jak najbardziej do wypowiedzi Kolegów odnośnie kolumn Dynaudio. Najlepiej 52 Se, albo Contour mk2.

Oczywiście 52 tez może być, ale tam siedzi wysokotonowy D28/2. Bardzo fajny głośniczek , ale jednak D260 Esotec do Rocka i Metalu mi lepiej pasuje, ukazuje więcej mikrodynamiki , jest żwawszy od D28/2.

 

W 52 Se nisko-średniotonowy to 17W75 LQ {taki jak w wyższej serii Contour mk2}, a w 52 - 17W75 XL.

 

Dali 6006 z tym Rotelem też ciekawie zagra w takiej muzyce. Te kolumienki są na swój sposób nieźle podbarwione, ale akurat w takiej muzyce to zaleta. Będziesz miał duży dźwięk, wygar.

 

Natomiast osobiście bym wolał podane wyżej Dynaudio - może takiego wolumenu nie osiągniesz jak z tych podłogowych, ale klasa dźwięku znacznie wyższa.

 

A najlepiej to Dynaudio Audience 72 Se ;) Tylko cena wyższa i ciężko je upolować.

 

Ps. Na pewno żadne kolumny typu budżetowych Klipsch, Paradigm, Focal nie kupuj. Pomimo obiegowej opini , że te kolumny doskonale nadają się do metalu to muszę stwierdzić, że chyba wypowiadający się na ich temat takiej muzyki na nich nigdy nie słyszeli. Druga sprawa , że do tego wzmacniacza by i tak nie pasowały charakterem. To tak tylko na marginesie.

 

Moim zdaniem z nowych kolumn do 3K nie kupisz nic , powtarzam NIC co by poprawnie zagrało muzykę metalową , także nawet szkoda Twojego czasu na latanie po salonach. Brutalna prawda, ale jakże rzeczywista.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za porady. Nie ma co kombinować bo jak widać wszyscy jedno głośnie typują Dynaudio z serii Audience to też takie będą ;)

 

Mam jeszcze pytanie, czy ten Rotel by wysterował w miarę podłogówki Dynaudio Audience 72 Se?

 

Z tego co ludzie piszą w klubie Rotela to ten wzmak Audience 72 (bez Se) wysterowuje bez problemu a jak jest z tą ulepszoną serią?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Posiadam wzmcniacz Rotel Ra 980 Bx i odtwarzacz Cd Rotel RCD 965BX LE.

Szukam kolumn używanych do 2K.

Pokój 20m2.

Muzyka: Hard Rock, Heavy Metal.

Kolumny raczej ocieplone, ale dynamiczne, z nie zamulonym basem.

 

Myślę nad Dali 450 lub Dali 6006. Czy dzadzą radę w takiej muzyce z tym wzmacniaczem?

 

Co myślicie na ten temat?

 

Ewentualnie coś z nowych do 3K ...

 

Dziękuję z góry za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Praktycznie wysteruje wiekszość kolumn....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ludzie piszą w klubie Rotela to ten wzmak Audience 72 (bez Se) wysterowuje bez problemu a jak jest z tą ulepszoną serią?

Wysterować wysteruje, jednak pozostałbym przy Audience 52/52SE. Audience 72 ktoś z klubu Rotela testował z dzielonką z serii 10 i ponoć kiepski bas, pudełkowaty z przewagą wysokiego basu, tak jakoś to zopiniował z tego co pamiętam. Jednakże ja ich nie słuchałem tak jak i 72SE, opieram się tylko na opiniach, musiałbyś odsłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne, dzięki.

 

Póki co znalazłem Audience 52. Stan bardzo ładny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Moglibyście ocenić te śrubki imbusowe przy wysokotonowych, Na tych fotkach wygląda jakby były już ruszane nie raz, ale może się mylę. Co myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takiej odległości nie ocenisz. Różnice mogą być widzialne z odległości kilku centymetrów. Po za tym trzeba byłoby sprawdzić nacisk na każdą ze śrub.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne, dzięki.

 

Póki co znalazłem Audience 52. Stan bardzo ładny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Moglibyście ocenić te śrubki imbusowe przy wysokotonowych, Na tych fotkach wygląda jakby były już ruszane nie raz, ale może się mylę. Co myślicie?

To dobre kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuje wszystkim za rady. Dzisiaj zakupiłem Dynaudio Audience 52 Se wraz z ciężkimi standami. Po podłączeniu i posłuchaniu kilku godzin, jestem dosłownie oczarowany tym setem. O takie granie mi właśnie chodziło. Strzał w 10 ! Wcześniej miałem możliwość słuchania u siebie Dynaudio Emit M20 , co prawda z innym wzmacniaczem , ale te kolumny to zupełnie inne (o wiele lepsze) granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że będziesz zadowolony :-)

Słuchałem tych kolumn ze swoim Coplandem i to było super połączenie.

Niestety mam za mały pokój, nie mogę odstawić kolumn od ściany i ugotowały się z basem.

W większym pokoju było super.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuje wszystkim za rady. Dzisiaj zakupiłem Dynaudio Audience 52 Se wraz z ciężkimi standami. Po podłączeniu i posłuchaniu kilku godzin, jestem dosłownie oczarowany tym setem. O takie granie mi właśnie chodziło. Strzał w 10 ! Wcześniej miałem możliwość słuchania u siebie Dynaudio Emit M20 , co prawda z innym wzmacniaczem , ale te kolumny to zupełnie inne (o wiele lepsze) granie.

 

Cieszymy się razem z Tobą ;) Gratuluję zestawu, bo w swoich pieniążkach jest raczej nie do pobicia.. Ludzie wolą kupować nowe kolumny i wzmacniacze, kiedy sprzęt z drugiej ręki oferuję co najmniej dwukrotnie wyższy poziom i choć jestem w stanie to zrozumieć, bo powody są rozsądne to jednak jakość ponad wszystko ;) Przyjemności..

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa Panowie. Z tym nowym sprzętem to prawda. Ostatnio wiele tygodni spędziłem na odsłuchu sprzętu budżetowego {kolumny + wzmak tak do 7k} i muszę stwierdzić, że bardzo ciężko jest złożyć zestaw pod taką muzykę. Dużo takiego sprzętu brzmi jakoś tak sztucznie, plastikowo. Zapewne w droższch klockach byłoby znacznie lepiej, no ale wiadomo - fundusze. Na szczęście poszedłem po rozum do głowy i zaoszczędzając dużo $$$ mam to czego oczekiwałem. Muzyka dosłownie płynie. Dzieki jeszcze raz ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.