Skocz do zawartości
IGNORED

Interkonekt do 200 zł.


antymalkontent

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego dobry kabelek za rozsądne pieniążki to YTDY2x0,5 - nieco chłodny, ale wystarczy na długo.

Naturalna góra, średnica, kontrola basu i otwarcie; ale tylko przyzwoity system go wytrzymie .;-)

Mój wytrzymuje :) Może dlatego , że kabelek, a raczej dwa są oplocie 300 x droższym od ceny samego kabelka , wygląda audiofilsko i się wzmacniacz nie zorientował :) A dźwięk super :)

Jedyny problem to mała średnica YTDY, wtedy trudno go zablokować śrubką.

Dlatego wpakowałem go najpierw w teflonową rurkę a potem w oplot. Taki patent.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wpakowałem go najpierw w teflonową rurkę a potem w oplot. Taki patent.

 

Myślałem o podobnym rozwiązaniu, ale z wężykiem igielitowym. Miałem tak osłonięte druty Mundorfa. Teflonowych rurek elastycznych nie spotkałem. Muszę to wygooglować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę za taką kasę standardowo Ixosa 104. Pomimo, że nie jest neutralny (trochę faworyzuje wyższy środek), to ma niezłe wypełnienie i ogólnie przytup. Nie raz można znaleźć ofertę w granicach 100 zł. Za tak niską kasę warto przesłuchać, a nóż podejdzie. Anti IC za 200 zł nie da się kupić, a jak już brać to zdecydowanie na Bullet plug. Cofa scenę i trochę zmniejsza przestrzeń, ale ładnie różnicuje plany i ma ładnie pociągnięty dół pasma. Czasami w okolicach 350-380 idzie wyrwać Chorda Clewarway i to jest faktyczny krok do przodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam. Mam taką natomiast dygresję, że coraz częściej przekonuję się, że stare było lepsze. Technika audio idzie w jakimś dziwacznym kierunku uwypuklania szczegółów i podbijania zakresów. Czy produkuje się jeszcze jakieś interkonekty poza Azją?

 

Nie wszytko . Mechanizmy , lasery w odtwarzaczach CD tak ale bywają rodzynki gdzie indziej . Jak wspomniana Tara . Kabel śmiało konkurujący z kilka razy droższymi . Tego nie było od lat .

 

 

Ja już od kilku ładnych lat używam Qunexa 2 w sumie swoją ceną, klasą? mocno odstaje od reszty toru, ale jakoś nigdy mi nie przyszło na myśl żeby go zmieniać :) obecnie tego ic coraz trudniej spotkać z używanych no i podróbki choć z drugiej strony komu by się chciało podrabiać tak tani kabel... Jednak jest jeden obecnie na alledrogo żeby nie było to nie moje hehh

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To może właśnie nadszedł ten moment ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok przejrzałem propozycje i musze to przemyśleć posprawdzac. Jak macie jeszcze inne propozycje to też sprawdzę. I jeszcze jedno mnie zastanawia czy warto brać coś z chorda bo głośnikowe mam odyssey 2 i wydają się ok po przejściu z tanich był skok. A w cenie około 200zl można już cobre itp kupić używany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DIY to lepszej i wygodniejszej koszulki niż silikon na włóknie nie spotkałem.

Można cienkie jako izolator, a grubsze jako "opakowanie"; fakt, że oplot będzie ładniejszy ...

 

Jako głośnikowe też wystarczają YTDY2x0,5 a jak ktoś jest fanem dużych przekrojów,

to są wersje i 20x0,5 więc jest pole do popisu np. - 10 na "+" i 10 na "-".

Sumarycznie to już jest po 2mm2, więc i dla orthodoxów wystarcza ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok przejrzałem propozycje i musze to przemyśleć posprawdzac. Jak macie jeszcze inne propozycje to też sprawdzę. I jeszcze jedno mnie zastanawia czy warto brać coś z chorda bo głośnikowe mam odyssey 2 i wydają się ok po przejściu z tanich był skok. A w cenie około 200zl można już cobre itp kupić używany?

 

Jeszcze raz napiszę , powinieneś wypożyczyć Tarę o której pisałem . Stracisz koszt wysyłki ale zyskasz doświadczenie , wiedzę ( spokój ) i być może znacząco poprawisz brzmienie systemu .

Kręcąc się w cenach kabli za 200zł kręcisz się w miejscu i często później powstają opinie że kable nie grają albo nie ma różnic ;)

 

Jeżeli piszemy o Chordzie i o tym czego szukasz w kablach RCA , obecny kabel zmień na Clearway . To kabel lepszy i w kierunku o którym piszesz .

Cobra to kabel nie lepszy od Performance Graphite a mający od niego większy bas . Wyżej jest jeszcze Chameleon . Jest ciut lepiej ale to znowu nie przełom .

Uważam że szkoda czasu na podchody , kupić / sprawdzić raz a coś porządnego .

Jak nie będzie różnicy zmienić na jak najtańszy który tej różnicy nie zmieni a różnicę w pieniądzach przeznaczyć na coś innego :)

 

Powodzenia w wyborze i odsłuchach ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odyssey gra skrajami pasma. Ma bas przysłaniający średnicę. Jak chcesz zaoszczędzić na rca to ciężko. Chrod c-line jest fajny. Clearway miałem też fajny ale wolę Audioquesta Mackenzie. Ewentualnie qed performance audio 40.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Doradzccie mi jaki interkonekt kupić do 200zł. Zależy mi na czymś co przede wszystkim nie wyostrza brzmienia ale jest uniwersalny neutralny i ma wszystko na miejscu. Bas szczegóły przestrzeń bliżej ciepła jak chłodu ale bez przesady.

 

Tylko używane wchodzą w grę ze względu na cenę. Długość mimimum 30cm.

 

 

 

 

Supra Dual RCA, pewny i sprawdzony o zbliżonej sygnaturze do tego, co szukasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supra Dual RCA, pewny i sprawdzony o zbliżonej sygnaturze do tego, co szukasz.

 

Po odpowiedzi kolegi tomek4446, z ciekawości zrobiłem sobie interkonekt z Supry EFF-I 2 x 0,5 metra. Choć "gra" dopiero kilkanaście godzin, dobrze się zapowiada. Ma wyżej opisane cechy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.