Jump to content
IGNORED

Jakie odtwarzacze mają problemy z cd-r


smog

Recommended Posts

Największe problemy mają samochodowe zmieniarki - żadna z tych, którymi miałem okazję się bawić, nie czytała poprawnie lub wcale cd-romów z muzyką. Ale uwaga. Jeżeli używa się płyt cdr specjalnie przeznaczonych do muzyki (np. Dysan DA czy słynne "czarne" Dysany), to kłopotów nie ma. Sprawdziłem.

Link to comment
Share on other sites

Guest Denon Lover----->Tuba

(Konto usunięte)

CD player w Mazdzie czyta wszystkie CDR-y poza tymi wypalonymi przez Nero. Natomiast mozna zauwazyc ze wyszukiwanie utworu na CDr w samochodzie trwa czasem do pol minuty - a na stacjonarnym CD nie ma tego problemu.

Link to comment
Share on other sites

Od dawna palę płyty na Nero i jakoś nie miałem problemów. Może to zależy od nagrywarki? Całkiem niedawno kupiłem chwalonego pod niebiosa LiteOn'a 48x24x48 i płytki, zarówno z danymi jak i muzyką, wychodzą bezbłędne.

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam, że Marantz ma problemy z odczytem CD-R. Dotyczy to płyt wypalonych na nowszych nagrywarkach - tych powyżej ~16-24x, niezależnie z jaką prędkością nagrywamy. Konkretnie mam na myśli model CD6000OSE. Problem polega na zawieszaniu się CD-ka przy przeskakiwaniu z utworu do utworu.

Link to comment
Share on other sites

  • 33 years later...
Guest krell@

(Konto usunięte)

odtwarzanie płyt cd-r przez inne odtwarzacze cd zależy głównie od stosowanych przy nagrywaniu płyt cd-r, należy nagrywać na nagrywarkach z jak najmniejszą prędkością . Najlepiej na płytach cd-r audio, które są droższe ale jakość bezwarunkowo lepsza.Przetestowałem prawie wszystkie nagrywarki audio Philipsa oraz Yamahy . CDR-HD 1300 E....REWELACJA tylko ta cena 4500zł. Wspaniale wypadł Philips cdr 950 w torze

analogowym. Nagrywarki komputerowe to całkowicie bezduszne twory pozbawione duszy cyfrowego brzmienia. Tylko analogowo znaczy normalnie. Niech żyją magnetofony szpulowe i płyty analogowe.

Link to comment
Share on other sites

Guest krell@

(Konto usunięte)

więc zrób experyment . Na nagrywarce 880 philipsa nagraj płytę audio a potem weż tą samą płytę ale komputerową z tzw 650mb-poruwnaj .

Link to comment
Share on other sites

Guest krell@

(Konto usunięte)

Możesz to nagrać nawet na komputerze , ale i tak różnica będzie bardzo duża. To nie tylko kod odblokowujący jest zamieszczony na tzw cdr audio lecztechnologicznie jest trochę inna płyta.

Link to comment
Share on other sites

Guest krell@

(Konto usunięte)

na nagrywarce stacjonarnej nie nagrasz płyty komputerowej.ilka modeli nagrywarek można oszukać robiąc podmianę płyt po wczytaniu.............

Link to comment
Share on other sites

Hm, hm, co do tych analogów i szpulowców to zgodzę się niechętnie - może dlatego, że nigdy nie miałem naprawdę dobrego szpulowca i dobrych taśm do niego. A do krzywiących się płyt gramofonowych po prostu nie mam cierpliwości (chociaż kupiłem ostatnio kilka). Ale z czystej ciekawości przegrałem kilka płyt cd na taśmę magnetofonową i... naprawdę mi się spodobało. Nie wiem jeszcze dlaczego, ale to z taśmy jakoś tak bardziej mi się podoba. Macie z tym jakieś doświadczenia?

Link to comment
Share on other sites

Guest krell@

(Konto usunięte)

Z dzwiękiem analogowym w całym torze sygnałowym jest tak, że dzwięk ten nie ma ograniczeń nie jest zamieniany(przekształcany).Cyfra zawsze będzie w jakimś stopniu ograniczeniem wierności w odsłuchu. W odtwarzaczu cd. zawsze będzie to piętno odbijać się w większym lub mniejszym stopniu.Do przekonania się jak to się ma z dzwiękiem analogowym nalezy porobic kilka experymentów we własnym zakresie wykorzystując dotego płyt analogowych i zapisać ten sygnał na właśnie magnetofon szpulowy wykorzystując max prędkość na jaki pozwala ten magnetofon i w spokoju najlepiej wieczorem gdy jest cisza posłuchać. Magnetofony analogowe mają to coś czego w sprzęcie cyfrowym jeszcze długo nie da sie osiągnąć. Nie mówię o paśmie przenoszenia ,zniekształceniach..... Mam pytanie czy może ktoś wie z jaką dynamiką faktycznie odtwarzana jest muzyka z cd.............................. Analog to magia , jeżeli raz posłuchasz dobrego odczytu z płyty analogowej to do końca życia będziesz tęsknił za tym dzwiękiem.

Link to comment
Share on other sites

Guest parmenides do krella

(Konto usunięte)

masz rację - magia i woodoo. A co ci się wydaje, że przy "analagowym" zapisie to dźwięk w jakiś dziwny sposób jest przechowywany w rowkach czarnej płyty? nie, jest też zamieniany na impuls elektryczny. więc do porawdy... dajcie już spokój. rzeczywiście dźwięk z płyty analogowej jest przeważnie inny niz ta sama płyta na nośniku cd. Jednemu się bardziej podoba takie, drugiemu inne brzmienie. Żadne z nich nie jest wiernym "echem" tego jak brzmia ł instrument w studio czy podczas koncertu. Magi w tym nie ma. Analog ma rzeczywiście wiele zalet ale i wiele ograniczeń. Tak samo CD.

Krellu - zapomnij o wierności dźwięku słuchając go w domowym zaciszu. To są dwie różne rzeczywistości - muzyka na żywo i muzyka ODTWARZANA (obojętnie z jakiego noścnika). Oczywiście fajnie jak trąbka przypomina tę, kóra znamy z sali koncertowej, fortepian nie brzmi jak organy hammonda, etc ale TAK SAMO to ona nie będzie brzmieć nigdy. Więc po co ta gadka o magii....

Link to comment
Share on other sites

Guest krell@

(Konto usunięte)

dlaczego płyta analogowa nagrana na magnetofonie analogowym jest nie do odróznienia ze żródłem , a nagrana na cdr nawet wysokiej klasy lub DAT zmienia praktycznie wszystko.Robiąc odwrotność - płyta CD nagrana na cdr lub Dat zachowuje ten sam charakter.

Link to comment
Share on other sites

Guest krell@

(Konto usunięte)

chodziło mi że płyta cd nagrana na magnetofon nie zmienia charakteru

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.