Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie odtwarzacze mają problemy z cd-r


smog

Rekomendowane odpowiedzi

A własciwie powinienem zapytać jakie napędy mają problemy z cd-r. Z wpisów wnioskuję, że NADy 520 i 540 bez "i" z napędem Sanyo. Czy znacie jakieś inne marki na które trzeba uważać pod tym względem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używalem 540 przez rok i nigdy nie miał problemów z CDRami,czytał wszystko natomiast widział czasami rysy na nowych plytach ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sobie radza CD PIONEER-a ??? (tzn PD-S505,PD207,PD-S501).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największe problemy mają samochodowe zmieniarki - żadna z tych, którymi miałem okazję się bawić, nie czytała poprawnie lub wcale cd-romów z muzyką. Ale uwaga. Jeżeli używa się płyt cdr specjalnie przeznaczonych do muzyki (np. Dysan DA czy słynne "czarne" Dysany), to kłopotów nie ma. Sprawdziłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Denon Lover----->Tuba

(Konto usunięte)

CD player w Mazdzie czyta wszystkie CDR-y poza tymi wypalonymi przez Nero. Natomiast mozna zauwazyc ze wyszukiwanie utworu na CDr w samochodzie trwa czasem do pol minuty - a na stacjonarnym CD nie ma tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna palę płyty na Nero i jakoś nie miałem problemów. Może to zależy od nagrywarki? Całkiem niedawno kupiłem chwalonego pod niebiosa LiteOn'a 48x24x48 i płytki, zarówno z danymi jak i muzyką, wychodzą bezbłędne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nada S500 i zdaza mu sie czasmi nieczytac CD-r ale tak samo jak oryginalnych CD. Naszczescie mam juz opracowane rozwiazanie - wystarczy otworzysc szyflade i zamkanc ponwnie, po kilku razach czyta juz wszystko:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony nie czytały CD-R, bo firma promowała system MiniDisc jako format zapisu cyfrowego. Nie mam pojęcia, czy można to obejść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ,miało być tak...używalem 541 przez rok i nigdy nie miał problemów z CDRami,czytał wszystko natomiast widział czasami rysy na nowych plytach ...

 

mialem 541 a nie 540

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że Marantz ma problemy z odczytem CD-R. Dotyczy to płyt wypalonych na nowszych nagrywarkach - tych powyżej ~16-24x, niezależnie z jaką prędkością nagrywamy. Konkretnie mam na myśli model CD6000OSE. Problem polega na zawieszaniu się CD-ka przy przeskakiwaniu z utworu do utworu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 33 lat później...

Potwierdzam Pioneery czytaja bez problemu

PD9700,PD8700,PD801,PD703, PD705,te sprawdziłem osobiście

i nie słyszałem zeby inne modele miały taki problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krell@

(Konto usunięte)

odtwarzanie płyt cd-r przez inne odtwarzacze cd zależy głównie od stosowanych przy nagrywaniu płyt cd-r, należy nagrywać na nagrywarkach z jak najmniejszą prędkością . Najlepiej na płytach cd-r audio, które są droższe ale jakość bezwarunkowo lepsza.Przetestowałem prawie wszystkie nagrywarki audio Philipsa oraz Yamahy . CDR-HD 1300 E....REWELACJA tylko ta cena 4500zł. Wspaniale wypadł Philips cdr 950 w torze

analogowym. Nagrywarki komputerowe to całkowicie bezduszne twory pozbawione duszy cyfrowego brzmienia. Tylko analogowo znaczy normalnie. Niech żyją magnetofony szpulowe i płyty analogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta, w szczególności że płyty cdr-audio nie różnią się niczym od cdr oprócz ceny i sygnatury dla nagrywarek stacjonarnych audio. Legendy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krell@

(Konto usunięte)

Możesz to nagrać nawet na komputerze , ale i tak różnica będzie bardzo duża. To nie tylko kod odblokowujący jest zamieszczony na tzw cdr audio lecztechnologicznie jest trochę inna płyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, hm, co do tych analogów i szpulowców to zgodzę się niechętnie - może dlatego, że nigdy nie miałem naprawdę dobrego szpulowca i dobrych taśm do niego. A do krzywiących się płyt gramofonowych po prostu nie mam cierpliwości (chociaż kupiłem ostatnio kilka). Ale z czystej ciekawości przegrałem kilka płyt cd na taśmę magnetofonową i... naprawdę mi się spodobało. Nie wiem jeszcze dlaczego, ale to z taśmy jakoś tak bardziej mi się podoba. Macie z tym jakieś doświadczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krell@

(Konto usunięte)

Z dzwiękiem analogowym w całym torze sygnałowym jest tak, że dzwięk ten nie ma ograniczeń nie jest zamieniany(przekształcany).Cyfra zawsze będzie w jakimś stopniu ograniczeniem wierności w odsłuchu. W odtwarzaczu cd. zawsze będzie to piętno odbijać się w większym lub mniejszym stopniu.Do przekonania się jak to się ma z dzwiękiem analogowym nalezy porobic kilka experymentów we własnym zakresie wykorzystując dotego płyt analogowych i zapisać ten sygnał na właśnie magnetofon szpulowy wykorzystując max prędkość na jaki pozwala ten magnetofon i w spokoju najlepiej wieczorem gdy jest cisza posłuchać. Magnetofony analogowe mają to coś czego w sprzęcie cyfrowym jeszcze długo nie da sie osiągnąć. Nie mówię o paśmie przenoszenia ,zniekształceniach..... Mam pytanie czy może ktoś wie z jaką dynamiką faktycznie odtwarzana jest muzyka z cd.............................. Analog to magia , jeżeli raz posłuchasz dobrego odczytu z płyty analogowej to do końca życia będziesz tęsknił za tym dzwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość parmenides do krella

(Konto usunięte)

masz rację - magia i woodoo. A co ci się wydaje, że przy "analagowym" zapisie to dźwięk w jakiś dziwny sposób jest przechowywany w rowkach czarnej płyty? nie, jest też zamieniany na impuls elektryczny. więc do porawdy... dajcie już spokój. rzeczywiście dźwięk z płyty analogowej jest przeważnie inny niz ta sama płyta na nośniku cd. Jednemu się bardziej podoba takie, drugiemu inne brzmienie. Żadne z nich nie jest wiernym "echem" tego jak brzmia ł instrument w studio czy podczas koncertu. Magi w tym nie ma. Analog ma rzeczywiście wiele zalet ale i wiele ograniczeń. Tak samo CD.

Krellu - zapomnij o wierności dźwięku słuchając go w domowym zaciszu. To są dwie różne rzeczywistości - muzyka na żywo i muzyka ODTWARZANA (obojętnie z jakiego noścnika). Oczywiście fajnie jak trąbka przypomina tę, kóra znamy z sali koncertowej, fortepian nie brzmi jak organy hammonda, etc ale TAK SAMO to ona nie będzie brzmieć nigdy. Więc po co ta gadka o magii....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krell@

(Konto usunięte)

dlaczego płyta analogowa nagrana na magnetofonie analogowym jest nie do odróznienia ze żródłem , a nagrana na cdr nawet wysokiej klasy lub DAT zmienia praktycznie wszystko.Robiąc odwrotność - płyta CD nagrana na cdr lub Dat zachowuje ten sam charakter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.